TEMAT: W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie.......

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 28 Cze 2016 09:42 #485309

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
sierika wrote:

Wiesiu, nie znam nazwy, nie zamawiałam ich, pewnie gratis a w katalogu Lilypolu nie widzę ich. One są niczym z wosku.

Ja już wiem to Lilium 'Annemarie's Dream' :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."


Zielone okna z estimeble.pl

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 28 Cze 2016 23:30 #485612

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3180
  • Otrzymane dziękuję: 5455
Ewuś melduje ,że róże od Ciebie ślicznie kwitną.Nie żałuj zdjęć proszę... :kiss3:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 29 Cze 2016 09:01 #485682

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Ewa ja też jestem tu od początku szkoda że tak się stało ale co zrobisz ja nie ruszam się nigdzie w najgorszym wypadku zablokuję i nigdzie nie będę ..szkoda ...jak tam z twoim ogrodem dużo Ci zabrali i czy już jakoś to ogarnęłaś ..wstaw zdjęcia chociaż dla nas tych co zostają...

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 29 Cze 2016 09:09 #485684

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Niektóre nasiona maja długą zdolność kiełkowania.

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 29 Cze 2016 09:53 #485699

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ewcia spokojnie, spokojnie :hug: szkoda nerwów.
Zaglądać do Ciebie musimy, nie ma wyjścia :kiss3: wstawiaj więc fotki, bo sezon tak szybko mija :lev:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 29 Cze 2016 18:30 #485846

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Nie każda rocznica jest powodem do radości a dzisiaj trzecia...szampan nie strzeli :( samo zycie...

Wiesiu, Annemarie kupowałam, to ta? wzrost mikry a gdzie pełnia kwiatu? na fotce zupełnie inaczej wyglada... :think:

Kasiu, cieszę sie bardzo, że uratowałaś je przed powolna śmiercią... :happy: zdolna dziewczyna, fotki będą...

Alinko, tez tak chciałam, w końcu mozna odwiedzać się jeśli tęsknimy....z ogrodem tez sytuacja nakręca się, ktoś cos pomylił i mało im tego co wzięli, pchaja się dalej więc nerwówka trwa....

Bożenko, z nasionami różnie jest, czasem takie silne są, że i dłużej mogą zachować siłę kiełkowania.

Jola, tak właśnie pomyślałam, możemy wpadać tu i tam, tylko widzisz co w międzyczasie sie stało.... :mad2:


pomidorykosmosynowe001.jpg


pomidorykosmosynowe002.jpg


pomidorykosmosynowe005.jpg


pomidorykosmosynowe008.jpg


pomidorykosmosynowe009.jpg


pomidorykosmosynowe024.jpg


pomidorykosmosynowe027.jpg


pomidorykosmosynowe028.jpg


pomidorykosmosynowe039.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, piku, Krzysia, olga1234, Kasionek, Adela

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 29 Cze 2016 18:42 #485850

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Sieriko, kto jak nie Ty :kiss3:
Naładowałaś mnie nową wielką porcją dobrej energii i z tym bagażem wyruszam walczyć dalej... nawet, jeśli nie wygramy walki, to warto wędrować, podziwiać, spędzać RAZEM trudne chwile i wspierać się nawzajem.
Od początku byłaś moją ( i nie tylko ) inspiracją i przewodniczką w kwestii pojmowania Ideologii Ogrodu i dzięki Tobie wiem, co to znaczy "mój ogród" - i za to bardzo Ci dziękuję :kiss3:

Rewelacyjnie połączyłaś kolory na pierwszej fotografii .... a zdjęcie ze szczecią, choć oszczędne w formie, to bogate w treść ... cała Ty ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 29 Cze 2016 19:22 #485867

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
No nie....chyba nie myślisz o zamknięciu furtki... :jeez:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 29 Cze 2016 20:18 #485899

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3180
  • Otrzymane dziękuję: 5455
Aszko Ewa tylko tak straszy nieśmiało, chyba że my już przewrażliwione jesteśmy.Lilie cudne a połączenia z różyczkami :flower2: och kiedy ja osiągnę ten stan...Całuski :kiss3:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 29 Cze 2016 20:32 #485912

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Kurcze chyba coś źle wyraziłam swoje myśli :whistle: niedobrze :(
Chciałam raczej napisać, że zamknięte wątki nie oznaczają braku obecności to tu. to tam :silly:
A do Twojego ogrodu zawsze kolejka chętnych :hug:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 29 Cze 2016 21:11 #485940

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Anulka, dziękuję za miłe słowa...przeceniasz mnie jak zwykle :oops:

Aszko, nie myślałam i nie myślę bo nie lubię zmian, szczególnie wymuszonych sytuacją....jednak kto wie jak dalej potoczy się :whistle:

Kasiu, osiagniesz znacznie lepszy efekt, cierpliwości..rozrosnie się zielone towarzystwo przy cudnych budynkach to bedziemy cmokać z zachwytu.

Jola, dobrze wyraziłaś mysli :hug: miałam na języku to co napisała Markita, wstepu brak..... :angry:


Upały dezorganizuja mi zycie, od 2-3 lat źle je znoszę i unikam przebywania na słońcu w takie dni, pozostają ranki....od razu przyznaję się, że kocham spać, od razu obalam mit, że starzy ludzie nie mogą spać, oj moga, mogą, kochają..... :rotfl1: W takim razie wieczory...jako sowa przyjmuję je z wdzięcznością tylko nie wiele tego czasu na prace, bo i podlewanie, plewienie, róże do ogarnięcia....a prognoza nie przewiduje litości dla ogrodnika.

Spójrzcie na czym ja gospodaruję....
pomidorykosmosynowe035.jpg

nadziwić się nie mogę, że cokolowiek rosnie.....
a to tył mojego ogrodu.....a miałam scianę zieleni
pomidorykosmosynowe033.jpg


mimo wszystko rosnie....
pomidorykosmosynowe004.jpg


pomidorykosmosynowe007.jpg


pomidorykosmosynowe022.jpg


pomidorykosmosynowe025.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Krzysia, Adasiowa, olga1234, Adela

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 29 Cze 2016 21:23 #485947

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
sierika wrote:

pomidorykosmosynowe039.jpg
Ewo, poproszę o objaśnienie co jest na tej rabacie? Zgaduję, że albo trawy albo liliowce, a może i coś innego... ale mnie Niemiec dopadł :oops:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 29 Cze 2016 21:25 #485951

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 456
  • Otrzymane dziękuję: 468
Ewuś, każda z nas ma chyba podobne przemyślenia a co z nich wyniknie, to czas pokaże... Szkoda, że tyle radosnej energii te rozkminy zabierają :( Na dziś doszłam do tego, że życie jest nieustającą wędrówką. Muszę sobie jakoś racjonalizować, bo to jest moje czwarte forum i czas wreszcie jakieś wnioski wyciągnąć :think: :hammer:
Jak pokazałaś teraz ten piach (bo to piach, prawda?) to mi uświadomiłaś, że powinnam sobie poradzić z moją suchą górką, zamiast w rozpaczy myśleć, że obsadzę ją jałowcami i innym badziewiem :hug: Nie wiem, jak Ty z pustyni zrobiłaś takie cudo ale kłaniam się nisko :flower1:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 29 Cze 2016 21:32 #485956

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3180
  • Otrzymane dziękuję: 5455
Ewuś ziemia rzeczywiście -nie zazdroszczę,tak wiec ukłony bo dużo pracy za Tobą , wszak Twój ogród cudny jest :flower2: Nie komentuję ściany , bo serce żal ściska.Te białe to margaretki ? Pełne , śliczne-jak będziesz miała nadmiar to uśmiecham się-może odsprzedasz ? :whistle: Dalie pojedyńcze uwielbiam, moje nie przeżyły zimy w piwnicy-zapomniałam zasłonić okna :cry3: ale Twoje cudne i ten kolor.Ja tez narzekam na upały,człowieka ścinają z nóg i do niczego się nie nadaje.To zdrówka i miłego wieczoru zycze :hug:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 29 Cze 2016 21:55 #485970

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Bożenko, to liriope gatunek i asklepias, wsadzone kiedys kępki przejmuja teren tzw, skalniaka...pewnie dam im jeszcze wiecej przestrzeni by nie użerać się
z plagą szczawika, który w zasadzie nie da sie wyrugować....powstrzymuje go tylko liriope, niech więc rosnie. Asklepias raz posadzony sieje się, bardzo lubię tę roslinę. Kolor i potem, gdy nasienniki przybieraja bardzo widowiskowe kształty. Na piach w sam raz.....

Beata, to piach niczym nad Bałtykiem.....cóż wywrotki gliny, dobrej ziemi, popieczarkowej, kompost i ciągła obserwacja tego co rosnie i jak rośnie.....

Czwarte forum??????? wnioski nasuwaja się same, ludzie są toksyczni, dobrostan nie trwa długo..... :teach:

Kasia, w gorzowskiej ziemi co posadziłaś czy posiałaś rosło bez problemu tu nie mam takiego komfortu :happy: Pojedyncze dalie mam z siewu, wyselekcjonowałam potem kolory, które mi odpowiadały i te karpy zachowałam, mam tez makową czerwień na innej rabacie, jakos nie potrafiłam pozbyc sie jej choć nigdzie mi nie pasuje ale sliczna i trzymam...margaretki tez z siewu, różne wyszły i pełne i zwykłe.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 03 Lip 2016 15:49 #486992

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Sieriko, ze szczęściem w oczach i dziękczynnym gestem Tobie dedykuję :)



Białe zawsze było, jest i będzie białe. Czyste, krystaliczne i wieczne - jak prawda.
pozdrawiam cieplutko .... :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 03 Lip 2016 15:57 #486995

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Ewa, ja też mam takie białe a właściwie żółte miejsca.Sąsiad obok wykopał wielki dół [wrzucała tam śmieci z budowy i spalał] i na te klika metrów wgłąb żółta ziemia.
I ja już upałów nie lubię.Nawet wczoraj do męża powiedziałam,że dawniej lata były inne a on na to,że dawniej ja byłam młodsza i inaczej upał odbierałam.No cóż....pesel
Ogród :thanks: a ścianę zrobisz kolejną :(

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 03 Lip 2016 18:57 #487040

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Ania, slicznie rosnie rumian, pachnie tez rozkosznie....muszę swój rozsadzic bo zaczyna zanikać.....

Aszka, my juz nie takie jak dawniej, jeszcze w sercu maj ale.....ścianę zrobię tylko ile lat minie nim urosnie, od wschodu osłona była od mroźnych wiatrów a teraz wygwizdowie.... :(

Polało, naprawdę polało, powietrze juz inne chociaz chwilami przebija duchota, temperatura odpusciła i cały tydzień planuję na ogród, chwasty po pas, róże do przycięcia, oprysk im przysługuje no i nawóz.....będzie co robić :rotfl1:


bergamo003.jpg


bergamo005.jpg


bergamo009.jpg


bergamo010.jpg


bergamo011.jpg


bergamo015.jpg


bergamo019.jpg


bergamo021.jpg



W czasie zlotu spotkała mnie ogromna przyjemność, poznałam Izę Tamaryszka, znałam wczesniej Jej ogród z pewnego forum a potem Iza zniknęła z mojego pola widzenia.....nawet nie marzyłam, że może mnie spotkać taka radość...teraz wiem, że prowadzi blog, gdzie mozna poznać całą historię Jej ogrodowania co namiętnie czynię....
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2016 19:17 przez sierika.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Bozi, Gabriel, edulkot, Adasiowa, Gosia352, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.731 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum