TEMAT: W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie.......

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 04 Lis 2015 21:01 #412025

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Mrówko, ja jeszcze bardziej.... :happy: , taras był...i tyle. Stał pusty a przeciez stanowi przedłużenie domu.....zmiany będą subtelne, ale marzy mi się nietuzinkowość :whistle: .

Gosiu, zapraszam.....serdecznie.

Anulko, myślałam o tarasie.....żadnej rewolucji nie będzie. Owszem dosadzę trochę astrów na rabatach....są miejsca puste i nieciekawe o tej porze, aż proszą o ubarwienie, cos tam jeszcze wpadnie w oko, ale roslinnie bez szaleństw.....raczej marzę o ławeczkach, podporach, donicach, wieczna detalistka :think: .
Zazwyczaj jestem sobą bo....nie lubię ról nie dla mnie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 04 Lis 2015 22:06 #412033

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Dopust Boży! Chęć zmian spadła niespodziewanie! :rotfl1: Może minie? :rotfl1: Pora jest taka, że może minąć ;) Co to jest Vann bliski Twemu sercu? Nie samochód? :lol:
Ja tam koziorożec, ale też szczerze... A to już nie ma ładniejszych kwiatków, żeby astry trzeba było dosadzać? :lol: Może juz lepiej te ławeczki i donice? ;) Postawić :) Na tym tarasie też... :)

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 05 Lis 2015 12:06 #412075

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Marta, Twoje wpisy az kipią.... :) , w dwóch linijkach zawierasz burzę mózgów wraz z dowcipem, proszę o więcej bo uwielbiam to. :lol:
Vann Garden-angielski i rozczochrany jak mawiaja dziewczyny..najblizszy memu sercu, charakterowi....astry są wystarczająco piękne i barwne do teraz, a jakie kwiaty masz konkretnie na myśli? :think: Ławeczki naturalnie przy rabatkach, inna wersja nie ma szans.... :happy-old:
A taras być może znów tylko będzie..... :whistle: :whistle: :whistle:
Ostatnio zmieniany: 05 Lis 2015 12:10 przez sierika.

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 05 Lis 2015 12:22 #412081

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Och Martowy styl lubię i ja i chętnie podczytuję, bo zawsze wywołuje uśmiech na mej twarzy :lol:
Ewo, podziwiam Twój jesienny ogród w całości łącznie z detalami z patyną, chętnie zobaczę też nowe nabytki z patyną wpasowane w ogród :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 05 Lis 2015 13:09 #412088

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ewciu Ty jeszcze możesz zmiany wprowadzać ,masz możliwości wszelkie i cudną wyobraźnię .Mnie już tylko wyobraźnia została ,bo wszelkie możliwości zarosły kwiatami :rotfl1: Tylko nie zmieniaj za bardzo swojego stylu ,bo ten który jest w Twoim ogrodzie jest taki ,jak powinien być :flower1:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 05 Lis 2015 21:22 #412168

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wiesiu, nowe nabytki są stare :rotfl1: ...rdzewiejące i pierońsko drogie.... :devil1: ,ale takie właśnie lubię, kawałeczki historii..kawałeczki dosłownie bo wyrwane z całości ale cos tam urozmaicą, przynajmniej tak sądzę. Szkoda, że wiosna daleko, mogłabym już dekorować :ouch: .

Ewuniu, mój styl :oops: ....szumna nazwa dla mego błądzenia w królestwie roślin, zbyt szumna...ale wyobraźni zbyt mało by stworzyć cos lepszego... :flower:
Ot dążymy do doskonałości....jednak coż to jest doskonałość? :think:, czy ktoś wie?czy ktoś widział?
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, mrówa

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Lis 2015 08:15 #412201

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
artam wrote:
A to już nie ma ładniejszych kwiatków, żeby astry trzeba było dosadzać? :lol:

To tera Pani wsadziła kij w mrowisko :rotfl1: :devil1: sie astry nie podobują sie.... :dazed: a jakie kwiaty kwitną w tak pięknie w ogrodzie o tej porze roku :idea1: są bezobsługowe , podlałem trzy razy w czasie suszy i nie uschły brak wody chyba był przyczyną braku mączniaka :woohoo: , zeżreć ich nie chcą robale i co tu się czepiać no co , co.... :devil1: :wink4:
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Lis 2015 18:55 #412291

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Paweł, czasem i kijem trzeba... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: .
Sie zgadzamy sie :happy: , że astry koniecznie być muszą w ogrodzie, im wiecej tym kolorowiej :hearts: .Mączniak dopada przy suszy ale nie wszystkie są podatne, tak czy owak ładniejszych nie ma...... :happy4:

Dzień pochmurny, mglisty ale w przeciwieństwie do wczorajszego pracowało mi się, że hej.....kilka pozycji z listy odhaczone, kilka jutro zniweluję.... :devil1: co mi będzie lista humor psuc :club2: .
Ostatnio zmieniany: 06 Lis 2015 18:59 przez sierika.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 07 Lis 2015 10:24 #412363

  • Jaga14
  • Jaga14's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 155
  • Otrzymane dziękuję: 89
Witaj,Ewo!
Wczoraj spędziłam miły wieczór buszując do woli w twoim ogrodzie.Furtka otwarta,więc zajrzałam...i przepadłam.Jestem wielką miłośniczką ogrodów i chętnie oglądam różne założenia.No,może tylko te bardzo formalne trochę mniej chętnie.Ale są takie miejsca gdzie serce zaczyna mocniej bić i jest nam wyjątkowo dobrze.A w twoim ogrodzie wszystko jakoś tak mi bliskie.Chętnie będę tu zaglądać jeśli pozwolisz.A za miłe chwile spędzone tutaj dziękuję :)

Aga

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 08 Lis 2015 22:13 #412599

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Jaga, zapraszam... :thanks: , jak każdy cieszę się z uznania..... :oops:

Wiatr dzisiaj bardzo zapracowany, czyścil gałęzie z liści, wzbijał je w powietrzny taniec nad trawnikiem...wciąż dyrygował chmurami, każąc zasłaniać im słońce, złościł się, że słonko nie słuchało, niech szaleje...byle nie szkodził.

A my? Nie dziwi fakt, że po sezonie cięzkiej pracy w ogrodach, trudnym pod wieloma względami, zwalniamy...tak powinno być. W końcu stanowimy część przyrody więc poddajemy sie jej rytmowi. Nic na siłę.... :whistle:
Teraz czas na pogaduszki, szukanie inspiracji, planowanie...zakupów też. Przede wszystkim jednak czas na lekturę, muzykę i szukanie natchnienia..pomoc zwierzaczkom.


koniecjesieni004.jpg


koniecjesieni005.jpg


koniecjesieni008.jpg


koniecjesieni011.jpg


koniecjesieni012.jpg


koniecjesieni022.jpg


koniecjesieni025.jpg


koniecjesieni027.jpg


koniecjesieni028.jpg


koniecjesieni036.jpg
Ostatnio zmieniany: 08 Lis 2015 22:18 przez sierika.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, katja, Margo2, piku, chester633, Bozi, annawu, Adasiowa, Adela

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 08 Lis 2015 22:15 #412601

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Pięknie napisane! Wszystkimi łapkami się podpisuję ♡
Dziękuję i pozdrawiam :*

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 08 Lis 2015 22:17 #412602

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ewo masz całkowitą rację z tą porą odpoczynku i nabrania energii na kolejny sezon :thanks: tylko niech przyroda pozwoli nam na ten odpoczynek fundując nam normalną jesienną i zimową aurę, a nie takie 'upały' jak ostatnimi dniami ;)

Ciągle u Ciebie cudnie kolorowo, jest co podziwiać :bravo:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 09 Lis 2015 16:39 #412672

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
A natchnienie można czerpać z Twojego ogrodu
Nie kryguj się
Stworzyłaś cudne miejsce
Bardzo klimatyczne, takie bardzo lubię

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 09 Lis 2015 17:16 #412681

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Marcinki, które nie łapią mączniaka :eek3: a jakież to :think: znasz odmiany? ;)
Jeśli tak podziel się swą wiedzą, proszę :flower1:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 09 Lis 2015 21:03 #412736

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Kwiatki ładniejsze od marcinków? Oj, długo by wymieniać! Nawet róże ładniejsze! :rotfl1:
Ja to tak mam, coś sobie umyślę i trzymam się tego kurczowo, choć dla wrzosolistnych zrobiłam wyjątek :)
Pawle, przy mojej suszy to i marcinki wyschły!

Ewa, ja to już tak zwolniłam, że nie wiem, jak ja ruszę z wiosną! Nawet robię wszystko, żeby się niczym nie zainspirować, bo jeszcze poprzednie inspiracje w życie nie wdrożone... :lol:
A u Ciebie nadal pięknie!

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 10 Lis 2015 19:13 #412843

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Aga, cos nie wierzę, że Ty odpoczniesz, jakie masz plany na zimę, jakis konkretny kurs? :happy:

Majeczko, Tobie szczególnie należy się odpoczynek, aby wiosną chodzic przy swoich pięknych różach. :hug:

Gosiu, :thanks: :thanks: :thanks: .

Mróweczko, na pewno wrzosolistne...szczerze to nie bardzo orientuję się w odmianach, mam 2 nn i te łapią mączniaka, poza tym dostałam jesienią kilka też nn ale dopiero te rozgryzę w przyszłym sezonie. Poszperam w inetrnecie.

Marta, przed Tobą wiele inspiracji, kto jak kto ale Ty...... :devil1:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 11 Lis 2015 17:37 #413042

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
No dobrze, :thanks: czytam i takich tekstów mi potrzeba.Potrzebuję bodżca a u Ciebie zmiany się szykują i to jest to co lubię czytać w chwilach zwątpienia.O pięknych zdjęciach nie wspomnę :flower1:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 12 Lis 2015 14:05 #413185

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A u mnie bez zmian ,bo już się nie da .Ale drobne przeprowadzki pewnie będą na wiosnę :fly:
Dużo masz jeszcze liści w ogrodzie ,u mnie wszystko już łyse :( O dziwo ,ale róże wszystkie jeszcze z ulistnieniem i większość zielona .Ta Twoja żółta falista trawa jest cudowna :flower2:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.766 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum