TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 14:15 #345474

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Witam wszystkich w nowym wiosennym wątku AD 2015 :lol:
To już mój czwarty :dazed: wątek/sezon, który otwieram w trzecią rocznicę Oazy :woohoo: i w końcu zdecydowałam się nazwać go ogrodem :oops:
A ponieważ tak się jakoś jubileuszowo zrobiło ;) , zacznę zgodnie z tegoroczną modą :happy3: , czyli od zdjęć archiwalnych :silly:

Moje początki datują się na 2010 rok. Wiem, to niewiele, dużych drzew ciągle nie mam i jeszcze trochę nie będę miała :happy3: , ale jeśli chodzi o zagospodarowanie dostępnego areału (około 1600m2), to wydaje mi się, że wydarzyło się sporo :whistle:

Zatem wiosna 2010 :P , ta krzywa brzoza miech będzie takim punktem odniesienia ;)


DSCI0093.jpg



DSCI0096.jpg


Widać doskonale jaką glebą dysponuję :devil1:

Tu już lato, pojawił się płot


DSCI0068.jpg


We wrześniu nadal kiszka :pinch:


DSCI0114.jpg


Ale już koniec listopada wyglądał tak :happy4:


DSCI0151.jpg



DSCI0157.jpg


I tak nadszedł rok 2011, który w kwietniu rozpoczęłam pracami ziemnymi :happy3:


DSCI0098.jpg


A potem cały sezon upłynął mi na nieustającym koszeniu trawska :evil:


DSCI0168.jpg



DSCI0261.jpg


Pod koniec sezonu tak miałam dość obrzydłego zajęcia, że "rabata" :happy3: przy tarasie, która wyglądała tak


DSCI0166.jpg


już we wrześniu zaczęła wyglądać tak :lol:


DSCI0262.jpg


To były na razie czasy "przedforumowe" ;) , jak widzicie sama doszłam do tego, że jedyną słuszną drogą jest ograniczanie trawnika :rotfl1:
No a potem zachciało mi się róż :supr: , ale ten temat postanowiłam najpierw zgłębić teoretycznie i tak trafiłam na forum - o było dalej pewnie większość się domyśla :rotfl1: . Jeszcze tej jesieni powstały dwie różanki


DSCI0263.jpg


Potem zaś nadeszła słynna zima :evil: , która znacznie przetrzebiła moje jesienne nasadzenia :evil: , ale jak można się domyślić wcale mnie to nie zniechęciło, a na wiosnę 2012 otworzyłam swój pierwszy wątek ogrodowy na świeżo powstałej Oazie :woohoo: .
I taka to krótka moja przedforumowa historia :happy4:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Bozi, elzbieta1, Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 14:18 #345475

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Jestem :hug: Podziwiam i czekam na ciąg dalszy :garden1:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 14:49 #345480

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Marysiu witaj :hug:

Zatem mamy rok 2012 ;) . Nikogo pewnie nie zdziwi, że skoro wiosny rozpoczęłam zdzieranie trawska :happy3:
Tu plan marcowy


P3270029_2015-03-04.jpg


majowe obsadzanie


DSCI0694.jpg


a w sierpniu już wiedziałam, że muszę iść dalej tą jedynie słuszną drogą :rotfl1:


DSCI1157.jpg


tu widok od strony rabaty przy tarasie, która wtedy miała już rok :P


DSCI1162.jpg



Naturalną koleją rzeczy był kolejny plan :whistle:


DSCI1260.jpg



DSCI1288.jpg


W tym samym czasie zaczęła powstawać górka, jako wyraz mojej desperacji z niemożnością zagospodarowania wydartej darni :tongue2:


DSCI1291.jpg


Każdą wydartą kępę darni osobiście i własnoręcznie pozbawiałam perzu :hammer: , zeszło mi przy tym miłym zajęciu z tydzień :angry: . A potem długo głowiłam się co z taką piękną górką mam począć :rotfl1:

W dodatku wciąż dręczyła mnie świadomość, że ciągle zdzieram trawę, a nadal mam jej cholernie za dużo :evil:


DSCI1309.jpg


cdn ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, Bozi, elzbieta1, Amarant, Ewogrod

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 14:56 #345482

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Witaj Martusiu :kiss3: Piękny teren do obsadzenia .Przyjemnie będzie znowu oglądać Twoje włości. Fajnie ,że otwierasz nowy wątek ,ja ostatnio szukałam Twojego ogrodu i znalazłam tylko kłódeczkę.Bardzo się ciesze ,że już jesteś :kiss3:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 14:58 #345483

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
No rzeczywiście... cholernie dużo tej trawy miałaś... ale i teraz niemało zostało :P
Witam się w nowym sezonie!
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 15:07 #345485

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Jacieżniemogę! Przyczajony tygrys, ukryty smok!
Ileś Ty tego trawska miała, kobieto!
To chyba jednak normalne: najpierw zasiewamy, potem wydzieramy ;-) - ten typ już tam ma.
Będzie dalsze darcie!
Martulu, cieszę się z nowego, świeżego wąteczku!
Mogiłkę lubię, pozostałe rabaty jeszcze bardziej.
Róże przeżyły zimę bez szwanku, hę?
:kiss3:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 15:20 #345487

  • peonia
  • peonia's Avatar
Marto

witaj
, ile terenu na różne wariacje roslinne, spokojnie tylko teraz pomysł, i odpoczynek przed następnym. Ja tu ;) widzę astry nowo-angielskie i krzaczasste z wysokimi rozchodnikami i zwiewnymi trawami.
MARTO-POWODZENIA!
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2015 15:20 przez peonia.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 15:42 #345495

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Proszę natentychmiast zacząć od początku :happy-old: , bo chciałam być pierwsza :placze: .

No nareszcie Martusiu jest nowy wątek :hug: . Przymierzałaś się, przymierzałaś, aż w końcu powstał ogród :woohoo: . No piękny wstępniak do nowego sezonu. Wiesz co, miałam dwie myśli podczas oglądania tych archiwalnych fotek. Pierwsza dotyczyła kupy gruzu :happy3: , który do tej pory znajdujesz bidulko, tak jak ja :hug: . Druga myśl, to ten rozłożony wąż :woohoo: ... który i mi kojarzy się tylko z jednym, ze zrywaniem trawy :rotfl1: .


Oj, a ta rabata księżycowa... pamiętam ją pokazałaś pierwszy raz (jakby to wczoraj było :fly: ).


Niech Ci wszystko rośnie najpiekniej (oprócz trawy - niech nie rośnie :happy3: ) :kiss3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 16:11 #345502

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ewo czytałam, że znów jakieś choróbsko Cię dopadło :hug: , ale skoro jesteś, to chyba już lepiej?
Terenu dużo, czasem wydaje się, że za dużo ;) , ale przecież się nie poddam :happy3:

Gorzatko witaj i odpędź czarne myśli :cool3: , pomyśl, że miałabyś tyle cholernego trawnika co ja :devil1: a nie masz :woohoo: , czyż to nie cudowne :rotfl1:

Aga no tak, Ty nie śledziłaś moich początków i mogę zrobić na Tobie wrażenie :happy3:
Trawska wciąż mam za dużo, ale mam i kolejne plany na rabaty :happy4:
Róże wydają się mieć świetnie :P , ale jeszcze nie tnę i kopców nie rozgarniam, rano była regularna zima :dazed:

Beatko mm wiele roślinnych miłości i staram się wykorzystywać fakt, że mam dużo miejsca (na razie :happy3: ), właściwie jedyny temat wciąż niezgłębiony, to rośliny cieniolubne - bo cienia brak :happy3: . Ale wszystko przede mną :whistle:



Kolejny etap wspominek to rok 2013. Wiosna długo kazała na siebie czekać :devil1: , 10 kwietnia moje rh wyglądały tak :happy3:


DSC_5056.jpg



Jednak już pod koniec kwietnia powstał plan włączenia górki w nowo powstającą rabatę :P


DSC_5292.jpg


w maju jest


DSC_5851.jpg


Z tą rabatą wiąże się śmieszna historia :lol: , trawę zdzierał mi wynajęty pan, który zniknął po robocie nie pobierając wynagrodzenia i zostawiając mi swojego Fiskarsa :crazy: :supr: :rotfl1:
Może dlatego, że miałam w planie zdzieranie trawy pod kolejną rabatę :rotfl1:

Miesiąc później nowa rabata została połączona przejściem z pergolą z rabatą robioną jesienią poprzedniego roku


DSC_6089.jpg


W tym samym czasie zaczęła powstawać rabata sucholubna z tyłu ogrodu, robotnik zwiał, a na tarasie czekało kilkadziesiąt doniczek już zakupionych z myślą o tej rabacie :jeez:


DSC_6384.jpg


na szczęście udało się ;)


DSC_6562.jpg


A teraz lekko przyspieszymy, czyli obydwie rabaty pod koniec lata 2014 ;)


DSC_2760.jpg



DSC_2627.jpg


górka też nieco zmieniła oblicze ;)


DSC_2763.jpg



A ponieważ zeszły rok jest za młody na archiwum :happy3: , na tym część wspomnieniową zakończę. Tak mniej więcej wyglądało wszystko w zeszłym roku.


DSC_1689.jpg



DSC_1766.jpg



DSC_2068.jpg



DSC_2069.jpg



DSC_2089.jpg


Chyba przyszedł czas na tegoroczną wiosnę ;)
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2015 16:15 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, pamelka, Bozi, peonia, elzbieta1, Amarant, Ewogrod

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 16:22 #345503

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorcia ważne, że dotarłaś i to w środku tygodnia i w środku dnia :woohoo: (prawie ;) ) :hug:
Ja korzystam, że Nina się rozłożyła i siedzimy w domu, inaczej wstęp byłby mocno skrócony :happy3:
Też mi się wydaje, że niektóre rzeczy działy się wczoraj ;) , ale nie chciałabym wrócić do stanu posiada trawy sprzed :pinch: , brrr :tongue2:
Za życzenia pięknie dziękuję :hug:
Zatem wiosna ze specjalną dedykacją dla Ciebie :kiss3:


DSC_3734.jpg



DSC_3736.jpg



DSC_3737.jpg


a to jego dzieci


DSC_3738.jpg



DSC_3740.jpg



DSC_3745.jpg



DSC_3746.jpg



DSC_3747.jpg



DSC_3748.jpg



DSC_3749.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorciaj, peonia, elzbieta1, Amarant, Ewogrod, VERA

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 16:32 #345505

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Zapisuję się na te dzieciaczki :woohoo: .

Udało mi się dotrzeć w środku dnia, bo też mam jednego rozłożonego w domu :happy3: . Szymon z gilem do pasa, więc odpadły dwa kursy :tongue2: .
Martuś, a jak stoisz z porządkami? Ja na razie tylko przycięłam powojniki. Reszta czeka, aż się pogoda wyklaruje, bo zimno, wietrznie, deszczowo i po prostu paskudnie :sick: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 16:40 #345507

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Macham i witam się w nowym wątku :) :happy4:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 17:55 #345516

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorcia dzieciaczków sporo, więc będzie czym dzielić :P . Wprawdzie siewki kwitną po 3-4 latach dopiero, ale mam też trochę zeszłorocznych, zawsze to rok krócej trzeba czekać :lol:
O porządkach pisałam u Ciebie ostatnio ;) , jestem masakrycznie do tyłu :happy3: . Około połowy ogrodu mam wstępnie obrobione, ale druga połowa straszy nie wyciętymi bylinami i trawami i powojnikami :tongue2: . Nie przycięte wierzby :jeez: , z samą mandżurską zejdzie mi z pół dnia :evil: . Za to mam obskubane wszystkie róże i zrobiony oprysk miedzianem na wszystko, co potrzebuje :P
U nas po porannej zimie wyszło piękne słońce, które wszystko rozpuściło, a chwilę temu wychodziłam po drzewo i ...znów pada śnieg :dazed:

Konradzie witaj :bye: , miło mi Cię gościć w nowym wątku, zapraszam jak najczęściej :)
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 18:43 #345533

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Solidny wstęp, gospodyni haruje........efekty spektakularne, ogrodu za dużo nie.....tylko trawnika :rotfl1: , po kiego czorta siejemy trawsko a potem mordujemy sie z darnią ?, znam ten ból....jednak słuszną/jedynie słuszną/ drogę kontynuuj........ :bravo:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 18:49 #345536

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Witaj Marta jestem i ja w kolejnej części, nieco zaskoczona bo wątek miał być razem z przybyciem wiosny a u mnie dziś regularna zima, chociaż to co napada za jakiś czas się roztapia to wcale mi się ten śnieg nie podoba. Za to u Ciebie to już faktycznie całkiem wiosennie bo krokusiki kwitną i ten ciemiernik. Ja niby też mam tego białego ale mojemu to jeszcze daleko do kwitnienia, do tego jeszcze ma piękne zielone liście a u Ciebie liści nie widać tylko piękny biały bukiet.
Pozdraiwam i czekam na kolejne rewolucje w Twoim ogrodzie.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 19:08 #345553

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Jaka zima, jaka zima, przecież w "marcu jak w garncu", więc wszystko zdarzyć się może.

Marta, stan obecny znam, więc nic nie powiem, ale te pierwsze zdjęcia z brzozą za płotem pokazują,
ile dobrej roboty zrobiłaś i wcale nie dziwi, że kręgosłup daje znać o sobie.
Zdzieraj trawę, zdzieraj, ja mam czasami odwrotne zamiary, ale tylko dlatego, że koszenie to nie moja "działka". :happy:
A wiesz, co mnie bardzo intryguje? czy nadal masz tego fiskarsa, czy został jako zabezpieczenie zerwanej umowy ? :rotfl1: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2015 19:10 przez elsi.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 19:26 #345564

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Hej Marta :bye:
Jak fajnie zobaczyć rok po roku zmiany w Twoim ogrodzie.
A są one imponujące!!
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 19:50 #345571

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ewo trawnika zawsze będzie za dużo z tej prostej przyczyny, że nie cierpię przy nim robić :devil1: , a na rabatach grzebać lubię, więc powiększam :P
Na początku obsiałam wszystko trawą dlatego, że nie miałam pomysłu jak ogarnąć całość, a chciałam uniknąć chwastowiska, czyli pewnie z takich samych przyczyn jak wszyscy :silly: . Niektórzy na tym etapie poprzestają, a niektórzy (jak my :devil1: ) potem tę pracowicie sianą trawę zdzierają :rotfl1:

Iwonko zbieram się z tym wątkiem od poniedziałku ;) , bo zdjęcia z poniedziałku właśnie :lol: . A dziś akurat miałam czas, a tu zonk :happy3: , zima wróciła, dobrze, że tylko na chwilę ;)
Białemu ciemiernikowi wszystkie liście obcięłam już ze 2 tygodnie temu i widzę, że bardzo mu to dobrze zrobiło. Część była brzydka i chora, a pąków kwiatowych tak dużo, że wywaliłam wszystkie(liście znaczy ;) ). Będą nowe, tegoroczne ;)
Pozdrawiam i zapraszam częściej :bye:

Elu dziś było faktycznie wszystko zgodnie z przysłowiem :happy3:
Mam plan zedrzeć trawę z tyłu falistej różanki, która tym samym stanie się przodem nowej rabaty ;) . Drażni mnie ta jej długość i chudość :whistle: , a tam z tyłu tyle miejsca, które się marnuje :happy3:
W kwestii zabezpieczenia umowy, to pan się ewidentnie nie popisał, bo wszystkie korzyści po mojej stronie :rotfl1: , robotę miałam zrobioną, wynagrodzenie nie odebrane zaoszczędziłam i jeszcze dobrą łopatę dostałam w prezencie :rotfl1: . Mam ją do dziś i dobrze mi służy, swojego fiskarsa oszczędzam :rotfl1:

Magdo witaj :bye:
Zmianom jeszcze nie powiedziałam dość, więc w tym roku nadal będzie się działo :happy4: . Zapraszam :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2015 19:51 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.537 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum