TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 09 Mar 2015 21:20 #347258

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
I dlaczego te krokusy nie zostały latem wykopane? :devil1: Zaznaczasz je sobie jakoś?

Przy ciemierniku przypomniałam sobie, że murarek nie wyjęłam z szopy :devil1: JUTROOOOOOO!!!!!!!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 09 Mar 2015 22:14 #347308

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
To u Ciebie już kwitną irysy żyłkowane moje ukochane? :) To u mnie też może już? ;)
Jak miło poczytać, że tyle rzeczy jeszcze niezrobionych :)
21 marca to piękny i symboliczny dzień na szkółking? Ja jeszcze nigdzie nie byłam, bo i nie mam po co... :(
Ale i bez szkółkingów zrujnowałam się niemożebnie...
Twoje nornice zjadły floksa? ;) Tak to jest, jak host w ogrodzie nie ma! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 09 Mar 2015 23:15 #347346

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Nie narzekajcie, że w tyle z pracami jesteście - ja nawet nie zaczęłam. Miałam jechać w ten weekend ale mnie na przymusowy 3 dniowy odpoczynek na oddział wysłali :mad2: i kazali oszczędzać się :unsure: Sprzątać będę w maju na dodatek tylko w weekendy :jeez:
Marta, pamiętasz kiedy sadziłaś tą lilię zeżartą, bo widziałam w ogrodniczym i już niemal kupiłam ale powstrzymała mnie informacja, że sadzi się je w sierpniu.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 10 Mar 2015 17:31 #347525

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Istna pszczoła z Ciebie Marciu .Nie to ,że z żądłem ,ale że taka pracowita .Ja tyram w ogrodzie ,jak dzik i rezultatów brak .Może do maja się wyrobię :woohoo: Ręce mam całe w kujkach ,a sezon różany jeszcze na dobre się nie zaczął .Wygląda na to ,że jedna róża Guilotka padła .Sadzonka była marna i tak przewidywałam .Bardzo mi szkoda ,bo była droga ,jak to u Kamili .To już nie pierwsza sadzonka z tego źródła taka mizerna .Nie ma to ,jak Floribunda .U nich jeszcze się nie zawiodłam .Ja już pomału rozgarniam kopce ,długo się z tym schodzi .Co wiosnę te same przysięgi ,nigdy więcej żadnej róży :dazed: .Jak dotąd bez skutku .Wyczytałam ,ze masz ofertę iryskową od Roberta ,o mnie chyba zapomniał. :cry2: Pozdrawiam :hug:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 10 Mar 2015 20:21 #347610

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
Ten ciemny irysek żyłkowany piękny! Zainwestuję i ja w żyłkowane jesienią. mam takie jasnoniebieskie z Biedronki i pięknie przyrosły w dwa sezony. Natomiast uparcie wsadzane jesienią krokusy i w tym roku mnie olały...

Twoją listę rzeczy nie zrobionych mogę sobie skopiować do własnego wątku :happy4: Tylko, że zamiast 5 kompostowników ma tylko 4 i ani jednej pryzmy...
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 10 Mar 2015 20:46 #347625

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, kiedy czytam, co masz nie zrobine, to zastanawiam się, czy ja oprócz bałaganu coś zrobiłam.
Codziennie pokręcę się z godzinkę, mam przynajmniej pewność, że w tym czasie nie da się przeforsować,
więc może to i dobrze dla mojego kręgosłupa.
Wiesz, że od kilku już lat nie przewalam kompostu? I powiem Ci, że da się z tym żyć :rotfl1: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 19:35 #348271

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aniu w tym roku spodziewam się słoneczników wszędzie :rotfl1: , sikorki do tej pory przylatują i wymagają na mnie nowe dostawy ;) , coraz skąpiej im sypię, ale jeszcze sypię. Sądząc po śmieciach, będę miała słoneczniki w całym ogrodzie :happy3:
To moja pergola pełniąca przez zimę rolę choinki obwieszonej dobrami wszelakimi ptaszkowymi :happy3: i ciągle głodne sikorki :lol:


DSC_3853.jpg


Mój kot też mógłby się bardziej postarać o zmniejszenie pogłowia nornic :evil: , a tymczasem on woli czekać pod karmnikiem na ptaszki :devil1: :hammer:

Jolu jesteś :hug: , cały czas mam nadzieję, że po cichu podczytujesz :hug: . Na żywo zapraszam zawsze :kiss3:

Romcia ja dokładnie co roku mam takie samo wrażenie, że jeszcze nigdy nie miałam takich zaległości :rotfl1:
Cebule jesienią koniecznie ;) , na pewno znajdziesz jakąś świetną ofertę na kilogramy :happy3:

Dorotka te krokusy troszkę jaśnieją z czasem, ale mimo to wciąż bardziej żółte niż kremowe :dry:
Jak tam młody z gorączką, udało się zbić? Bo nic nie piszesz, mam nadzieję, że wszystko dobrze :hug:
Ogród zaczeka :kiss3:

Siberko te krokusy nie zostały latem wykopane, bo dopiero jesienią były sadzone :rotfl1:
Ale mam też krokusy na starszych rabatach i jakoś nie wykopuję ;) , no tak mam :P . Trochę pomagają znaczniki, a na najstarszych po prostu pamiętam :silly:
Pszczółki szaleją :woohoo: (znaczy szalały wczoraj :lol: )


DSC_3841.jpg


Marta kwitną iryski już chyba wszystkie, nawet ten od Ciebie zakwitł po raz pierwszy :kiss3: . Czy to odmiana Harmony?


DSC_3834.jpg


Troszkę nadgoniłam zaległości porządkowe w nadziei, że sprawdza się prognozy i coś popada :evil: , jak jest sama wiesz :jeez:
Tego floksa to nie wiem czy nornice zjadły :huh: , jak się przewrócił, nie było pod nim korytarza, ani pędraka żadnego nie znalazłam, po prostu ogolone korzonki do łysa i żadnego śladu sprawcy :hammer:

Jaguś Ty w tym roku jesteś na specjalnych prawach i nawet nie myśl póki co o ogrodzie ;)
Ta zeżarta lilia miałaby właśnie trzeci sezon, dlatego tak jestem wściekła :evil: . Sadziłam ją zgodnie ze sztuką w sierpniu ;)

Ewo staram się ;) , nikt za mnie tego nie zrobi, więc pomalutku, powolutku muszę posuwać się do przodu :teach:
Kolce w rękach dopiero przede mną, jeszcze żadnych róż nie przycinałam, zacznę po niedzieli, bo w weekend szkoła.
Potwierdzam, że sadzonki z Floribundy pierwsza klasa :bravo:
Ofertę od Roberta dostałam, bo poprosiłam o nią, czy Ty byłaś umówiona i nie dostałaś? W każdej chwili mogę Ci ją przesłać mailem, jeśli mi podasz adres na PW :P

Dagmaro ten ciemny irysek to Pauline, ślicznotka :hearts:


DSC_3842.jpg


jasno niebieskie to Katharine Hodgkin, rozrastają się najszybciej :silly:


DSC_3835.jpg


Przewaliłam trzy kompostowniki i padłam wczoraj :tongue2:

Elu masz większy i starszy ogród, więc i roboty więcej ;) , samych gałęzi do cięcia :eek3:
Jak najbardziej po godzince jest z korzyścią dla kręgosłupa, w końcu sezon dopiero się zaczyna i nie możemy się wykluczyć z obiegu :happy3:
Ja przewalam kompost nie dla przyjemności :evil: , ale z desperackiej potrzeby odzyskania choć części wolnej do gromadzenia kolejnych resztek :jeez: . A z tym kiepsko :huh: , 3 kompostowniki przewaliłam, odzyskałam 7 taczek kompostu, a miejsca mi wcale nie przybyło, bo wszystko zajęły od razu wiosenne "śmieci" :jeez: . A i tak sporo spaliłam :dry: . Jak żyć :silly: ?



Krótki raporcik :P , porządki posuwają się do przodu, przewaliłam część kompostowników, trochę kompostu rozsypałam na rabatach, część czeka na róże. Przycięłam wszystkie hortensje, z różami wstrzymuję się do przyszłego tygodnia.
Zasiliłam siarczanem amonu wszystkie kwasoluby, a powojniki, lawendy i ciemierniki dostały podsypkę z popiołu kominkowego :P . Gałęzie ciągle nie zmielone, bo po każdym podłączeniu maszyny wywalało mi korki :dazed: . W serwisie okazało się, że maszyna działa,więc problem jest z moją instalacją w garażu :evil: . Czeka mnie wizyta mojego ulubionego elektryka :evil:
Zrobiłam też oprysk Promanalem :P , na koniec rozpaliłam wielkie ognisko i na tym roboty w tym tygodniu zakończyłam :tongue2:

Ostatni irysek, zapomniałam znowu jak się nazywa :jeez:


DSC_3848.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, hanya, ac1120js

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 19:47 #348278

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
U mnie też ciągle sikory przylatują :hammer: Rozbestwiły się :wink4: Ależ piękne te błękitki na ostatnim zdjęciu :woohoo:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 19:50 #348280

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Ja też nie jestem w stanie skończyć karmienia ptaków, przeżywam oblężenie większe niż zimą. Pod drzewkiem karmnikowym jest biało od łupin (i nie tylko).
Podoba mi się rozchodnik jako tło dla irysów, ładnie się prezentują. Pracowita jesteś - zazdroszczę tego ogniska, u mnie tylko małe, szybkie i z przyczajenia, bo duże skończyłoby się wizytą straży miejskiej (a najlepsze jest to, że ognisko- konieczne żeby spalić porażone pędy- przeszkadza najbardziej ludziom, którzy sami palą suchciele z własnych ogrodów, tylko tak fajnie komuś dowalić :sick: )
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 19:52 #348282

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Marto robotna z Ciebie pszczółka :bravo: tyle prac już za Tobą, że śmiało może wiosna przychodzić :flower2:
A ja ciągle w czarnej d.... :sad2:
Jakieś iryski mi zakwitły ale nawet nie chodzę zobaczyć, z daleka widać niebieski kolor czyli fajne :)
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 19:57 #348284

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Na iryski wczesnowiosenne zachorowałam w ubiegłym roku :jeez: spacerując widziałam w jednym ogrodzie, w zasadzie poza iryskami nic tam powalającego nie było, może dlatego tak mnie urzekły, kupiłam w B. 'Katharine Hodgkin' i zaczynają kwitnąć, ale dopiero Twoje robią wrażenie, że klękajcie narody !!!

Trzeba będzie poszukać tych cebule na kg :rotfl1:
Podoba mi się rozchodnik jako tło dla irysów, ładnie się prezentują.
Właśnie u mnie brak tła dla jasnych Katharine, pomysł z rozchodnikiem odgapię, jeśli pozwolisz :hearts:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2015 19:59 przez Krzysia.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 20:06 #348292

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Z młodym wszystko ok. Już chodzi do szkoły. Dla odmiany dziś został starszy :jeez: .

Zamknęłam się w sobie jak zobaczyłam, że u Romki kwitną krokusy, a moje dopiero dziś łaskawie zaczęły się otwierać :woohoo: . Zawsze byłam tydzień przed nią :tongue2: .
Z robotą stoję, niestety. Ale to nic, co się odwlecze, to ...


U Ciebie widzę, że już zaczyna się dziać. Krokusy, iryski :woohoo: . Pięknie :hug: . Tego przewalania kompostu to Ci nie zazdroszczę, bo mnie też to czeka. Już na samą myśl strzyka mnie tu i ówdzie :rotfl1: .

Na szczęście pierwszy dzień wiosny już niedługo :dance: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 20:10 #348294

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Według mnie ten ostatni irysek to 'Alida'. Nawet z całą pewnością :)
A ten ode mnie to 'Harmony', zgadza się.
Widzę, że sikorki w ramach wdzięczności trochę nawozu na pergolce zostawiły :rotfl1:
Tytan pracy kolejny!
A problem magazynowania ;) wszelkich ściętych suchelców u mnie jest jeszcze bardziej trudny do rozwiązania, ja nic nie wypalam, wszystko zwożę na kolejne dzikie kompostowiska ;)
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 20:19 #348301

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Marta, raport przyjęty.... :rotfl1: , porządna dziewczyna :bravo:
Moje ptaszki więcej pałaszują niż w zimie :woohoo: , więcej ich przylatuje....z żonami, mężami....... :devil1: Ciekawa jestem twojej niszczarki do gałęzi, zdasz raport jak uruchomisz elektryka... :happy: A róże już ogoliłam....co z tego wyjdzie zobaczę...albo i nie..... :tongue2:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 20:21 #348303

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
My już zakończyliśmy dokarmianie ptaków, zjadły dwa wory (po 25 kg)słonecznika , śniegu nie ma ,słońce przyświeca,
niech szukają jedzenia w lesie :)
Tym bardziej ,że coś tak mi się wydaje ,że sikorki to łakomczuchy ;)
Te "prawdziwe" leśne i dzikie ptaki jakoś samoistnie przestały przylatywać do karmnika jak tylko zrobiło się wiosennie,
sikorki - grubaśne i pękate :lol: ,przylatywałyby pewnie przez cały rok :) Są takie bardziej udomowione chyba.

Marta, tytanie pracy! Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Ciebie przy tym kompoście...
Ale trzymam się tego ,co napisała Ela :) Choć kompostownika nadal nie mam :oops:

Z paleniem u nas też ryzykownie. Najlepiej zrobić ognicho w tygodniu ,kiedy większość ludzi jest w pracy.
Nigdy nikt nie doniósł i większość rozpala ogniska wiosną czy jesienią ,przy porządkach,ale zawsze trochę się boję,
że ktoś zgłosi...
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2015 20:23 przez magdala.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 21:36 #348372

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Martuś początkowo dyrygowałam ale jak M dokładał następne porcje do paleniska - (ja nie mam gdzie wywieźć suchelców i innych nie nadających się na kompost) - a sama przykucnęłam i działałam. Sekator aż się rozgrzał:D:D:D
Niestety teraz czekam na cieplejsze dni a i na swój powrót. Od jutra do niedzieli siedzę w Kraśniku. Siedzę to oczywiście wersja umowna. Gips gipsem ale rola kierowcy, dokumentowania materiałów do sprawozdania ze sponsoringu, fotoreportaż startu naszych zawodników a w międzyczasie aktualizacja strony klubowej.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 21:42 #348376

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ja nie palę B)
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 21:44 #348377

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Marysiu moje też rozbestwione :lol: , ale nie mam sumienia przestać karmić :oops:
Te błękitki, to odmiana Alida, Marta jest niezawodna ;) , muszę jutro wbić znacznik.

Aniu jak wygląda moja pergola, to chyba widać :happy3: , mam nadzieję, że choć trochę zarośnie w sezonie i ukryje ślady masowych ptasich odwiedzin :rotfl1:
Jak sadziłam iryski, to żadnego rozchodnika tam nie było :rotfl1: , ale to jest taka mała cholera ;) , wystarczy, że kawałeczek mi upadnie na rabatę i już rośnie :happy3: . Rzeczywiście na zdjęciach połączenie wygląda bardzo fajnie, taki szczęśliwy przypadek :silly:
Z ogniskami u mnie nie ma problemu, to jednak nie miasto ;) . A raczej powinnam powiedzieć, że problem jest, ale zupełnie innego rodzaju niż piszecie :jeez: , część moich sąsiadów pali śmieci :mad2: , robią to zwykle po zmroku, myślą, że nie widać, a smród po okolicy się rozprzestrzenia :hammer:
Kiedyś palili w dzień, ale mam dwie sąsiadki z małymi dziećmi, strasznie wojują z tymi palącymi sąsiadami. Do mnie nie maja pretensji, że sobie czasem parę gałęzi spalę ;)

Maju ja mam takie zrywy do pracy zwykle przed zapowiadaną zmianą pogody, niestety na zapowiedziach najczęściej się kończy i tym razem też się obeszłam smakiem, a deszczu jak nie było, tak nie ma :evil:
Ty masz zupełnie inne problemy :hug: , mam nadzieję, że szybko miną, a Tobie wróci chęć i wena :hug:

Krzysiu faktycznie Katarzynki są bardzo blade, żeby nie powiedzieć bez wyrazu ;) , ale mnożą się ładnie i połączone z jakimś mocniejszym kolorkiem będą wyglądały fajnie ;) . A rozchodnik taki do podsadzenia masz? Bo jak nie, to ja mogę podesłać dowolne ilości :rotfl1:

Dorcia moja Nina już dwa dni do szkoły chodzi ;) , współczuję Ci, że teraz drugi synio się rozchorował :kiss3:
Chciałam Ci powiedzieć, że Twoja rada dotycząca kompostu była genialna :woohoo: :hug: . Wywaliłam wszystko z czarnego, do którego zgodnie za Twoją radą dolewałam wody za każdym razem gdy wywalałam resztki. Tak wspaniałego kompostu nie miałam nigdy przedtem :woohoo: . Było nawet jeszcze trochę błotko na dnie :P , a jakie tam dżdżownice i ile :woohoo: . Zrujnuję się w tym roku na wodę, jak znowu deszcze będą mnie omijać, ale kompost będę lać ile wlezie :lol:

Marta dzięki za identyfikację :hug: , w tamtym roku tez identyfikowałam Alidę, ale zapomniałam włożyć znacznik, bo oczywiście myślałam, że zapamiętam :devil1:
Ten "nawóz" na pergolce lekko mnie razi ;) , ale mam nadzieję, że zielone przykryje :happy3:
Gdybym ja miała takie połacie do zagospodarowywania na wielkie wysypiska kompostowe, to też bym nie paliła :happy3:

Ewo zaliczyłam ;) ? Dzięki :P
Moja maszyna jest marki Hecht, już trochę w tamtym roku używałam dopóki się nie zapchała :evil: , bo nigdzie nie było napisane, żeby gałęzi z liśćmi nie pchać :evil: , no i te liście zapchały noże :jeez: . Teraz mam łyse gałązki, specjalnie selekcjonowane :evil: , zobaczymy jak jej pójdzie :whistle:

Magdo ja też racjonalnie sobie tłumaczę, że czas to skończyć, ale jakoś nie potrafię :happy4:
Sikorki to zdecydowanie łakomczuchy :happy3: , choć nie mam porównania, bo przez całą zimę tylko one do mnie przylatywały :dry: . Raz widziałam jedną sójkę, ale szybko ją przegnały, chociaż większa :happy3:
Dlaczego nie możesz sobie wyobrazić mnie przy kompoście :dazed: . Gdybyś napisała, że nie możesz sobie wyobrazić jak szydełkuję - to bym zrozumiała :rotfl1: , ale kompost? Przesiewanie rękami pędraków :devil1: :devil1: , to moje naturalne środowisko :rotfl1: , widły, taczka i jazda :rotfl1:
O ogniskach już napisałam Ani ;)

Ula słusznie, słusznie ;) , od poniedziałku znowu słoneczko ma wrócić, robota zaczeka ;)
Może wpadniesz po niedzieli, Puśka we wtorek do fryzjera idzie :happy3:

Siberko a czegóż to nie palisz, jeśli można wiedzieć :silly: ? Gałęzi, czy papierosków :devil1: ?

No to jeszcze pierwsze krokusy Vanguard :P na słoneczku, moje poletka z półcienia dopiero się zbiera :silly:


DSC_3845.jpg
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2015 21:47 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Amarant, edulkot


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.457 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum