TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 17:41 #345848

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Super się czyta te wspominki, z uśmiechem na twarzy :lol: :lol: zrobiłaś kawał roboty!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 17:52 #345852

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
markita wrote:
ale jak się powiedziało A, trzeba powiedzieć B ;) , przynajmniej ja tak mam :lol: .

:idea1:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 18:20 #345868

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Te codzienne chwilowe nawroty zimy, to nawet fajne są ... przynajmniej człowiek nie przeholuje z pracami i tym samym unikniemy zakwasów :happy: . U mnie dziś biało nie było, ale już trzecie raz do ogrodu nie wychodziłam, bo zimno jakoś i wietrznie się zrobiło :dry: .

Kurcze też mam problem z przepełnionymi kompostownikami :jeez: . Sama nie wiem co mnie podkusiło, żeby zerwaną trawę składować w kompostownikach, mogłam ją przesadzić na boisko :tongue2: . Na samom myśl o przerzucaniu kompostowników robi mi się słabo :pinch: .

Wysiewasz coś w tym roku w domu? :think:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 18:42 #345877

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
U nas aż takiej zimy nie było ale chyba parę razy przechodziły śnieżne nawałnice, bo po chwili wyszło słoneczko, ot typowy marzec ;)
Cieszę się że wracałaś do moich początkowych wątków, a nazbierało się tego dość sporo :lol:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 19:24 #345894

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martuś fajnie ,że zebrałaś się wreszcie w sobie i otwarłaś nowy wątek . Super relacja od początku powstawania i zagospodarowania tej pięknej oazy zieleni .Trawnik znika w zastraszającym tempie ;) Niedługo nie będzie gdzie uprawiać aerobiku ;)
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 20:58 #345943

  • Roma
  • Roma's Avatar
Wierzyć się nie chce jak w tak krótkim czasie ogród zmienił się nie do poznania.Gdybym nie śledziła powstawania Twojego ogrodu od początku to kto wie czy czy łatwo byłoby mi uwierzyć,że jest to zaledwie czteroletni ogród :thanks: :bravo: :bravo: Na pogodę nie narzekam bo przynajmniej siedzicie w domu i nie szalejecie w ogrodach,może to choć trochę wyrówna moje szanse :P
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 21:17 #345958

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Pięknie się czyta takie skrótowe tworzenie ogrodu łączone ze zdjęciami ...widać kolosalną różnicę ..nie przypuszczałam że ten ogród jest taki duży ...masz kobieto w nim co robić..pamiętając kolejne tworzone rabatki ...Pięknie wyglądają zdjęcia ogólne z oddali..czy Ty zawsze obcinasz liście u ciemierników??dobry pomysł bo ja obcinam dopiero jak nowe wychodzą...
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 23:23 #346002

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ty masz angielski trawnik, a my pogodę ;) Pomijam deszcz i grad w ciągu dnia- ale wieczorny powrót dość niemiły.. Mgła, ogólna zgnilizna.. bleeee.. Wiosny chcę!!

Muszę Mężowi przekazać, jaka jestem oszczędna i na to konto coś w ogrodniczym zainwestować ;) A na serio, to plany zakupowe mam i to dość rozległe- ciekawe jaką część roślin uda mi się kupić w tym sezonie :whistle:

Pozdrawiam i życzę, żeby zima więcej nie wpadała w odwiedziny..chociaż w sumie..jak się śnieg roztopi, to nawodni :silly:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 06 Mar 2015 09:45 #346041

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Wpisuję się dopiero a stron juz nie mało , ale jakieś choróbsko próbuje mnie pochwycić ,ja się nie daję ,ale rozlazła i zapóźniona jestem ,ze hej . Wspominki miło popatrzeć ale się zmieniło :supr3: :supr3: ........... a wiosna podobno buchnie po niedzieli , na razie 'epizod zimowy' trwa i nas ;)
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 06 Mar 2015 20:48 #346247

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Haniu byłam przecież cały czas, tylko troszkę bezdomna ;) , ale już wróciłam "w kierat" własnego wątku :devil1:
Z pomocy korzystam wyłącznie przy zdzieraniu trawska, pomoc owa płatna jest, dlatego staram się korzystać jak najrzadziej :happy3: . Niestety na darmową pomoc rodziny (czy też mówiąc wprost M.)nigdy nie mogłam i nie mogę liczyć. Ale też nikt mi nie mówi, że więcej trawnika nie mogę zedrzeć :happy3: , sama siałam, sama zlikwiduję :devil1:

Andrzejku siałam trawę, żeby nie siały się chwasty ;) , poza tym po budowlanym burdelu trawnik wydawał się taki uporządkowany :whistle: . No a teraz się męczę, widać taki już los ogrodnika :happy4:

Aniu pięknie opisałaś typ nasadzeń, które lubisz :hug: , mnie też takie klimaty są bliskie, ale... nie tylko takie ;) , dlatego mam całkiem sporo dużych kwiatów :P . Na szczęście pszczółki i motylki też je lubią :lol:
Fajne sekatory są w tym roku w Lidlu, zaledwie po 11,90, po wypróbowaniu jednego, kupiłam od razu drugi na zapas :happy3:

Magdo to rzeczywiście bardzo udane połączenie, nie do wiary, że sama na to wpadłam :happy3:
Śnieg już dziś stopniał, ale było zimno, mam nadzieję, że jutro będzie można wrócić do pracy ;)

Igor od czasu do czasu trzeba sobie pewne rzeczy przypomnieć, zwłaszcza jak popadamy w marazm, lub wydaje się nam, że wszyscy mają ładniej i lepiej ;)

Ula jak rozumiem, zgadzasz się ze mną :lol: ?

Dorcia dziś powrotu zimy nie było, ale utrzymała się niska temperatura, więc odpoczywałam ;) . Jutro zamierzam ruszyć dalej. Przerzucanie kompostu dopiero mnie czeka :jeez: i też nie cieszę się zbytnio na tę perspektywę, ale co zrobić sam się nie przerzuci...
Na razie wysiałam tylko kobeę, dokładnie 4 nasionka :P , trzy ładnie rosną, a czwarte niewydarzone :jeez: , czysta złośliwość losu :devil1: . Zamierzam w tym roku siać trawy, ostnice i jęczmień grzywiasty :P , parę pomidorków też posieję, ale bez szaleństw ;) . A Ty?

Maju dziś już tylko wspomnienie po zimie ;)
Uwielbiałam przekopywać się przez te wszystkie wątki i śledzić historię często kilku lat :silly: , bardzo miło wspominam tamten czas :)

Jadziu wiosna coraz szybciej się zbliża, więc i na mnie przyszedł czas ;) . Ja prowadzenie wątku traktuję też jako swoistą kronikę ogrodu, do której sięgam, jak chcę sobie coś przypomnieć. Dlatego muszę zaczynać od początku sezonu, bo potem się pogubię :lol:
Za aerobikiem na trawniku nie przepadam :evil:

Romciu czwarty sezon, dasz wiarę :dazed: ??? A wydaje się, jakby to było wczoraj ;)
Dziś dałam Ci fory, ale jutro wracam na front robót :funnyface:

Alinko mały nie jest ;) , ale jak czytam, że niektórzy mają 3000 metrów albo więcej, to robi mi się słabo :happy3:
W tym roku po raz pierwszy wycięłam wszystkie liście ciemiernikom, ale widzę, że bardzo dobrze im to zrobiło, dlatego będę tak robić co roku :P

Moniś jaki angielski trawnik :rotfl1: , w angielskim trawniku chyba nie występuje perz, turzyca piaskowa i ogromne ilości mchu :happy3: , o mniej uciążliwych chwastach nie wspomnę ;)
Śnieg się roztopił, nawodnił, co dał radę, zanim słońce wysuszyło :happy3: , jutro mam nadzieję wrócić do pracy :whistle:

Mirko biedaczko, czytałam co masz w domu :hug: , współczuję. Sama też siedzę z chorym dzieckiem, ale jednak znacznie mniej chorym ;)
Czekam z niecierpliwością na ten "wybuch" wiosny :lol: , choć temperatury powyżej 10 stopni to raczej nie w naszych stronach ;)



Dziś dla wszystkich odwiedzających wiosna domowa :hearts:


DSC_3765.jpg



DSC_3766.jpg



DSC_3771.jpg



DSC_3772.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, pamelka, jagoda5214, Alina-277, piku, elzbieta1, Amarant, hanya, edulkot

OGRÓD MARKITY 06 Mar 2015 21:09 #346258

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Narcyzy jak z żółtego aksamitu :-) Śliczne :hearts:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 06 Mar 2015 21:30 #346265

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
Marta, Ty jak Hitchcock- najpierw z grubej rury, a potem napiecie rosnie... Ja sie bardzo ciesze, ze juz na samym poczatku przed trawnikiem zalozylam szerokie rabaty... A I tak zdzieram :happy: Piekny busz wyhodowalas :bravo:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 06 Mar 2015 23:10 #346308

  • Roma
  • Roma's Avatar
Twoje fory niewiele posunęły mnie do przodu,było strasznie zimno i tylko przycięłam winogrono i troszkę udało mi się rozgrabić rabatę przy domku dla gości.Ziemia była zmarznięta jak by nie było w nocy mieliśmy -5 a w ciągu dnia zaledwie ponad 2 stopnie.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 06 Mar 2015 23:31 #346313

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Jako, że wątek świeży przejrzałem od początku :rotfl1: Fajnie ogląda się zdjęcia z perspektywy czasu gdzie widać metamorfozę ogrodu :) Narcyzy ładne ale ja czekam na te w ogrodzie :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 06 Mar 2015 23:34 #346314

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Duże kwiaty mówisz, to może słoneczniki :P To jasne że podoba mi się mnóstwo ogrodowych stylów i ogromna większość roślin, ale nie wszystko u mnie urośnie i te ograniczenia sprawiają, że jak coś już rośnie i to jeszcze dobrze, to się plasuje wysoko na liście the best (np. przegorzan). Na sekatory muszę się wybrać do hurtowni, a raczej nożyce do trawy bo mi się zepsuły stare.
U mnie na niedzielę zapowiadają plus 10, ale w nocy przymrozki, brrr.
Wrzuć no te wielkokwiatowe klimaty na zdjęciach, nie daj się prosić.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 07 Mar 2015 07:01 #346321

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Nie do wiary u Markity coś żółtego :eek3: ... wiem, wiem wiosenne się nie liczą :rotfl1: .

Ja wczoraj też nie pracowałam w ogrodzie. Zimno cały dzień :unsure: . O 13 było w okolicach 0oC - brrrr. Może dziś będzie lepiej - przynajmniej mrozu nie widać, więc nie jest źle :tongue2: .

Ja coś tam wysieję. Sporo bezpośrednio do gruntu na szczęście :happy3: . W domu minę podpędzę i trawę pampasową. No i muszę chyba zabrać się za pacioreczniki - a tego mam sporo :tongue2: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 07 Mar 2015 07:43 #346324

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
U nas rano biało od szronu, ale mam nadzieje, że za kilka godzin da się już pracować. Muszę się sprężyć bo młody w domu leży z grypą więc są widoki, ze i mnie położy. A wiosna czekać nie będzie ;)
Pojadę zaraz do Lidla zobaczyć czy jeszcze upoluję jakiś sekator. A jutro ma być mączka rogowa. Trzeba pamiętać. Choć u ciepie chyba jakiś konflikt z psem występuje :rotfl1: Dobrze pamiętam?
Miłego dnia
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 07 Mar 2015 07:44 przez dodad.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 07 Mar 2015 08:20 #346327

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!
U mnie mokro po nocy i pochmurno, ale dość ciepło - obchód robiłam w szlafroczku-kożuszku ;-)
Wypatrywałam oznak wiosny i jest ich coraz więcej - wszędzie widać pączki!

Miłego i pracowitego dnia :kiss3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.410 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum