TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 20:13 #345585

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Marta jestem. O matko z córką, kobieto! niby wiedziałam, że masz sporą działkę, ale te zestawienia mnie osłabiły. Ja bym chyba palcem nie kiwnęła przy tej trawie! Wiem, ze masz siłę roboczą, ale i tak szacun wielki :thanks:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 20:25 #345589

  • Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1874
  • Otrzymane dziękuję: 3379
Marto :flower1:
Dopisuję się do listy gości Twojego ogrodu. :garden1:
Jeszcze sporo trawnika masz do "obróbki" :rotfl1:
Będę częstym gościem jeśli pozwolisz.
:drink1:
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 21:42 #345631

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Doskonałe wprowadzenie :bravo: :thanks:
Wartka akcja :fly: bez dłużyzn :woohoo: ani razu nie wspomniałaś, że sucho :funnyface:
Jestem pod wrażeniem :hearts:

Nawet jeśli nie pozwolisz, regularnie będę wpadać na kontrole :devil1:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 22:09 #345645

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
A ja będę wpadać również, może nie kontrolnie ale z ciekawości :) . Fajne wspominki, lubię takie bo mobilizują do działania :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Mar 2015 22:24 #345655

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuśka- i ja się wpisuję! Cieszę się, że podtrzymałaś "tradycję" rozpoczynania wątku zdjęciami historycznymi- nie znałam ogrodu od początku i z dużą frajdą pooglądałam, jak to było.. Się napracowałaś- ale teren masz spory. Zazdroszczę, bo mi już ciasno :unsure:
Ja działam od...strony- nie mam trawnika, a już rabaty są.. Jak sobie policzę, ileż zaoszczędziłam na sianiu trawnika do późniejszego zdarcia pod rabaty, to aż sobie chyba coś kupię :happy3:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 00:11 #345691

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Piekny ogród angielski, a ta trawa to faktycznie całkiem niepotrzebna ;)
Drzeć i nie patrzeć :idea1: :whistle:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 07:38 #345701

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
To się nazywają metamorfozy :woohoo: :thanks:. W sianiu trawy i późniejszym jej darniowaniu też jest metoda, uzyskujesz świetny materiał na kompost :happy: . A w ogóle, to darniując w większych płatach, mogłaś to sprzedawać jako trawnik z rolki :happy3:.
Na nadchodzący sezon życzę Ci, żeby natura była łaskawsza i żebyś nie musiała za często latać z wężem lub konewką :garden1:
:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 08:04 #345703

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Marto, wspominki są super, widać ile pracy włożyłaś, ale warto było, bo efekt :bravo: :bravo: :bravo:
Piękna wiosna już u Ciebie, a o nas przypomniała sobie zima....dopiero teraz kiedy cebulaczki wyłażą :mad2:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 11:24 #345749

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
Marta Brawo :bravo: Sprawdza się stara prawda, że "dla chcącego nic trudnego" i mimo piaszczystego terenu i ciągle omijających Cię opadów, wszystko rośnie jak szalone, nawet siewki samosiewki :garden1: Marta, niech Ci rośnie ku naszej również uciesze, podziwiam bezustannie :eek3: U mnie wiosna zawsze opóźniona, ziemia zimna i mokra, ale balkonie kwitną krokusy :)
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2015 11:24 przez lawenda.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 13:58 #345784

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Mnie co prawda te wielkie połacie trawska nie zdziwiły bo jestem świeżo po całej lekturze, ale i tak z przyjemnością znowu zobaczyłam ten ogrom pracy jaką wykonałaś i chwała Ci za to darcie :thanks:
Marto podążaj dalej jedyną słuszną drogą i chwal się kolejnymi zmianami na lepsze, a ja będę wpadać z ciekawością nowych roślin :kiss3:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 14:12 #345788

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Przyszłam zobaczyć co tak załamało Gosię.

To jest boskie
markita wrote:

DSC_1766.jpg
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 16:16 #345828

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorotko nie mam wyjścia ;) , jeśli jej nie zedrę, będę musiała kosić, a nie cierpię tego robić :pinch: . Z dwojga złego lepiej zedrzeć trawę raz a dobrze i kwiatki posadzić :happy3: . Moja siła robocza w postaci nieocenionej pani Ewy uratowała mój kręgosłup od kalectwa :lol: , ale wszystkiego za mnie nie zrobi ;)

Marku witaj :bye: , zapraszam bardzo serdecznie kiedy tylko masz ochotę :P

Siberko tyle komplementów od Ciebie :oops: , dzięki :hug: , przeczytałam kilka razy ;) , to bardzo miłe :hug:
Będzie mi zawsze miło Cię gościć, choć podejrzewam, że nie zawsze będzie tak słodko :rotfl1:

Wiesiu byłaś jedną o osób, które mnie zainspirowały do takiego otwarcia :hug: , fajnie, że możemy nawzajem się mobilizować :lol:

Moniś poniekąd dla Was, "świeżynek" na forum ;) , zrobiłam takie otwarcie, bo kto by tam sięgał do starych wątków :silly: . Zresztą zestawienie starych i nowych zdjęć obok siebie dopiero robi wrażenie.
Ty uważam robisz bardzo rozsądnie nie zakładając trawnika zanim powstaną rabaty i jak najbardziej możesz uważać, że sporo na tym zaoszczędziłaś :happy3: . Za worek najlepszej mieszanki traw na słabe gleby płaciłam ponad stówę parę lat temu :jeez: , a trochę tych worków mi poszło :evil:

Marzenko mówisz, że angielski :oops: , nawet jeśli tylko miejscami i tylko dzięki sprytnemu kadrowaniu, to i tak jestem dumna, że ktoś tak myśli :hug:
Trawy nadal będzie ubywać, jako rzekłam ;)

Kasiu rzeczywiście staram się wykorzystywać darń na kompost, ale sama darń bardzo długo się rozkłada, a nie mam tyle innych resztek, żeby ją przekładać ;) . Poza tym pełno w niej perzu, a ja już dawno straciłam cierpliwość do wydłubywania :happy3: . No i najważniejsze i najgorsze jednocześnie - jest jej za dużo :tongue2: i za chwilę będę miała dziesiątki kompostowników porozstawianych wszędzie :devil1:
Jako trawnik z rolki niestety się nie nada z powodu perzu widocznego w trawie i wystającego od spodu :rotfl1:
O opadach, a raczej ich braku staram się na razie nie myśleć :jeez:

Krzysiu jak miło, kiedy inni doceniają naszą pracę :hug:
Wiosna u mnie była jeszcze dziś do południa, a teraz :eek3:


DSC_3763.jpg


Ula tak prawdę mówiąc, zabierając się za ogród nie miałam zielonego pojęcia w co się pakuję :rotfl1: . ale jak się powiedziało A, trzeba powiedzieć B ;) , przynajmniej ja tak mam :lol: . Nie wszystko rośnie jak szalone ;) , ale faktycznie sieje się na potęgę :happy3: , u mnie też dziś powrót zimy, ostatnio codziennie wraca na chwilę :rotfl1:

Maju chyba jesteś jedyną znaną mi osobą, która sięgnęła do starszych wątków :hug: .Pamiętam jak zaczynałam od skrytoczytactwa na FO ;) , wertowałam wszystkie interesujące mnie wątki od początku, Twój też :kiss3:
Wpadaj zawsze kiedy masz ochotę :hug:

Aniu witaj :bye:
Ciągle jest mi przykro, że stałam się niechcący jakimś katalizatorem niechęci Gorzatki do własnego ogrodu :( , mam nadzieję, że to minie...
Bardzo mi miło, że moja sucholubna rabata Ci się spodobała :P :hug:





Popracowałam dziś 3 godzinki w ogrodzie, była piękna wiosenna pogoda, świeciło słoneczko :cool3:


DSC_3756.jpg



DSC_3757.jpg



DSC_3760.jpg


Potem zmęczona udałam się na przerwę obiadową, ale do ogrodu już nie wróciłam, bo zima mnie uprzedziła :rotfl1:


DSC_3762.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): elzbieta1, Amarant, hanya

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 16:52 #345835

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Oj Marta, nie tylko sucholubna mi się podoba, ale do takich nasadzeń mam słabość szczególną. "Mniej trawnika" to bardzo zdrowe podejście i zabawna historia z tym zaginionym pracownikiem. Mnie kiedyś zdarzyło się zostawić w jednym ogrodzie cztery sekatory, ale w końcu po nie wróciłam po kilku miesiącach.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 17:08 #345836

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aniu czy mogłabyś sprecyzować określenie "takie nasadzenia", do których masz słabość ;) ? Mam pewne przeczucie, że ja mogę mieć słabość do podobnych :happy3:
Widzę, że gubienie sekatorów to nie tylko domena amatorów :devil1: , ja swoje dwa zagubione odnalazłam jesienią przesiewając kompost, swój własny rzecz jasna :devil1: . Niestety nie nadawały się już do użytku :evil:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 17:17 #345837

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
wreszcie jestes, bardzo mnie to cieszy; zagladam i podziwiam ogrom pracy, chyba glownie twojej; pyszne zestawienie historyczne, a przede wszystkim - precz z trawnikiem :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 17:20 #345838

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Marta ,że też ty siałaś tyle trawnika i teraz trzeba się męczyć przy darniowaniu . :P
Lubię podglądać takie zmiany na przestrzeni lat.Widać ile się zmieniło i ile to wszystko pracy go kosztowało.Czasami przeglądając zdjęcia sam się dziwię jak nie dawno w tym miejscu łyso było ,a teraz tyle roślin .
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 17:22 #345840

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Takie nasadzenia to dla mnie falujące na wietrze, pachnące, z kwiatami niekoniecznie ekstra dużymi i niekoniecznie jaskrawymi, takie które kochają pszczoły, motyle, i jak się samo coś wysieje, to jest prezent od natury i jeszcze żeby nie trzeba było za dużo pracować przy nich :oops: w sezonie - to tak mniej więcej :)
Sekatory na amen gubię u mnie w ogrodzie, też mi się zdarzyło znaleźć dopiero po zimie :whistle: W tamtym przypadku właścicielka ogrodu przechowała moje w komórce, więc się nie martwiłam.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Mar 2015 17:23 #345841

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
A ja bardzo się cieszę ,że posadziłam obok siebie przegorzan, perowskię i werbenę :)
Widzę ,że przyszłość dla takiego zestawu jest świetlana ;)
Śnieg spłatał Ci figla :silly:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.623 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum