TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 23:06 #401363

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Monika, jak pisałam, moja Helga tegoroczna, więc ma prawo się spóźniać. Poza tym rosła w obszarze bez nawadniania. Jutro sprawdzimy jak radzi sobie w Daglezji ;) .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 23:31 #401366

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuśka..w sprawie rozmiarów Limki i strachu przed Memory.. Limkę to sobie moge ciąć nisko..albo za kilka lat skrócić.. Miskanta sobie raczej nie przytnę.. :blink: tzn- mogę, ale po co.. :rotfl1:

Ognisko świetne, ale też mi się wydaje, że zbyt płytkie.. o ile sobie przypominam ogniska palone w leśniczówkach, gdzie "za młodu" spędzałam wakacje, to paleniska były bardziej zagłębione. Pomysł Dorci na cegły na sztorc a wykorzystanie obecnych w roli opaski baaaardzo mi sie podoba!

Edytka..też w Daglezji będziesz..? Pociągnij ich tam za język w sprawie terminów kłoszenia się- ja się na nią skusiłam słyszac hasło "u nas nawet chyba wcześniej miała kłosy, niż Memory".. tylko taką info przyjmuję do wiadomości :funnyface:

Generalnie już pozamiatane, bo i tak kupiłam :jeez: ... :hammer:
Ostatnio zmieniany: 11 Wrz 2015 23:38 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Wrz 2015 21:16 #401476

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Ojeny jak się cieszę, że nieświadoma piękna kupiłam Memory, u mnie się jeszcze nie wykićkał, bo kiblował w doniczce od czerwca... :silly: No jakbym wiedziala, że on taki urodziwy.. No trudno będę na niego dmuchać, chuchać, rozmawiać czule... Doczekam kłosów ;)
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Ostatnio zmieniany: 12 Wrz 2015 21:42 przez marzenaF.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 13 Wrz 2015 14:20 #401592

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Markitko, ognisko fajne, wcale nie wydaje się za duże. Może przetestuj i okaże się, że wcale nie za płytkie? :think:
Super, że jeżówki Glowing Dream dały radę i wciąż zachwycają nowymi kwiatami! Moje już przekwitły, ale i tak ładnie zdobią rabatę :hearts:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 14 Wrz 2015 00:34 #401752

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Już się chciałam upomnieć o fotorelację z wycieczki, ale przypomniało mi się, że jest jeden wątek wspólny do takich relacji..i wszystko już wiem :wink4:
Ależ widoki..jakie wrzosowisko :woohoo: :woohoo:

Prezentacja łupów będzie.. :whistle: ?
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 14 Wrz 2015 09:03 #401787

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 981
Markitko co Ty chcesz od tego paleniska?, przecież jak nałożysz gałęzi to optycznie od razu wyda Ci się za małe.... Dobuduj jedno pięterko- będzie głębsze i bezpieczniejsze. :bye:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 14 Wrz 2015 18:28 #401862

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne trawy :hearts: Nie mam ja biedna gdzie wsadzić :placze: Ale usilnie nad tym pracuję .Jedno proso zapadło mi w serce i chyba pozbędę się jeszcze jednej róży .A na co mi tyle :wink4:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Wrz 2015 10:45 #402421

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aga dzięki za fotki poglądowe :hug: , decyzja zapadła, będzie podwyższone ;) , cegły już są, jeszcze tylko lepienie :P


DSC_7813.jpg


Dorcia z ogniskiem już sprawa wyjaśniona, choć jeszcze w trakcie prac ;) . O jakichś ławeczkach myślałam, ale jeszcze nie zdecydowałam jak mają wyglądać, może się przejadę do tartaku i popatrzę co jest dostępne :P
Trawę już wczoraj musiałam skosić :jeez: , po trzymiesięcznej przerwie nadal stwierdzam, że nie cierpię tej roboty :evil:
Bardzo Cię brakowało na wyjeździe :hug: , mam nadzieję, że w październiku się spotkamy, musimy :hug:

Ewo Sieriko nie wiem gdzie wyczytałaś w moim poprzednim poście o energii :happy3: , raczej o przesileniu jesiennym :silly: , ale jeśli lepiej się poczułaś, to już się cieszę :hug:
Myślę o jakichś ławeczkach wokół ogniska, ale jeszcze koncepcji brak ;)
Nasion jęczmienia jeszcze nie wystawiłam ze śmieciami :lol: , daj adres, to Ci wyślę trochę tego dobra :silly:

Bożenko ognisko znajduje się miejscu możliwie najbardziej oddalonym od rabat i drzew, dlatego tak "na środku" ;) . Poza tym i tak nie chciała rosnąć tam trawa, więc jakiś pożytek z miejsca będzie.
Handlować chwastem :happy3: , będę wysyłała dziewczynom, to i Tobie prześlę ;)

Edyta kobieto z ADHD :woohoo: , widziałam, że już znowu przerabiasz :happy3:
Powiem Ci, że Twój ogród jest bardzo inspirujący, od tygodnia chodzę po swoim i wymyślam, gdzie by tu trawy powsadzać :happy3:

Moniś myślę, że o Heldze i Memory wiesz już wszystko ;) , zatem dla Ciebie fotka moich zakupów :P


DSC_7819.jpg


Z traw kupiłam miskanty 'No 1', 'Nishidake Goteborg', molinie 'Cordoba' i 'Transparent' i stipę Gigantea.

Elu niby też już trochę traw mam ;) , ale zakupy właśnie teraz, kiedy one wyglądają najpiękniej, zawsze są większe niż potrzeby :rotfl1:
Paweł ciągle się nie odezwał, a Twój marcinek jednak trochę inny od Pawłowego ;) , kwiatek mniejszy i trochę bardziej pusty. Co nie zmienia faktu, że ciągle nie wiem gdzie go wsadzić :happy3:

Marzenka Memory to cudo jest prawdziwe :lol: , zobacz jakie te kłoski puszyste :hearts:


DSC_7854.jpg



Kasiu ognisko jednak zostanie podniesione, niedużo, ale to powinno trochę poprawić proporcje :P . U mnie jednak straszne wiatry hulają, będę się czuła bezpieczniej, jeśli troszkę go podwyższę ;)
Jak nie przepadam za jeżówkami ;) , Glowing Dream są bajeczne :woohoo:

Broja już się przyzwyczaiłam do średnicy ogniska ;) , myślę, że będzie nawet wygodniejsze niż mniejsze. Ale podwyższenie nastąpi :silly:

Ewcia w Twoim zatłoczonym ogrodzie z gumy dobrze by wyglądały wysokie "prześwitujące" trawy ;) , proso potrzebuje kupę miejsca, nie wiem, czy wyautowanie jednej róży wystarczy :lol: . A cóż to za odmiana, której nie możesz się oprzeć?





Znów minął prawie tydzień :dazed: , kiedy to zleciało :jeez:
Szkółking to już przeszłość ;) , choć zakupy jeszcze nie wsadzone, zaledwie jedna molinia znalazła docelowe miejsce. Czekam na poprawę, czyli na pogorszenie pogody :devil1: . Wczoraj po raz pierwszy po trzech miesiącach przejechałam kosiarką po całej działce. Dramat :pinch: :angry: :hammer: . Nie wiem jak to się stało, ale po tej suszy mam trzy razy więcej nierówności na trawniku. Zawsze miałam góry i doły, bo sama ten teren przygotowywałam i nie zrobiłam tego jak widać najlepiej, ale to co jest teraz, to jest jakaś porażka :mad2: . Będę musiała wiosną wyrównywać, dosypywać ziemi, bo nie mogę po tym w ogóle jeździć kosiarką :jeez:

Od niedawna co codzienny obchód ogrodu chodzą ze mną koty ;)


DSC_7843.jpg


buszujące w trawach :lol:


DSC_7858.jpg


po drzewach też już nieźle śmigają ;)


DSC_7868.jpg


oprócz kotów wzrok przyciągają oczywiście trawy :P


DSC_7860.jpg



DSC_7856.jpg



DSC_7850.jpg



DSC_7852.jpg


a także róże :P


DSC_7881.jpg



DSC_7875.jpg



DSC_7874.jpg



DSC_7846.jpg



DSC_7845.jpg


na koniec zagadka ;) , co mi wyrosło na warzywniku :dazed:


DSC_7871.jpg



DSC_7838.jpg


czekałam aż zakwitnie, bo ma fajny pokrój, myślałam, że kwiatuszki będą białe, ale są żółtawe, nigdzie nie spotkałam takiego czegoś :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant, edulkot, Monika-Sz

OGRÓD MARKITY 17 Wrz 2015 10:58 #402426

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Mam cos podobnego, pojawiło się u mnie niesadzone :wink4: Ja to zidentyfikowałam jako rutewkę mniejszą :think: :silly:
Marta, a czy te cegły podwyższające nie powinny być przesunięte w fazie? Tak jak klasycznie w murze się buduje :think:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Wrz 2015 11:07 #402430

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Marto piękne rośliny :hearts: Taka jesień ,to mi się podoba .Proso które szczególnie mi zapadło w serce to Squaw ,według mnie cudne i w dodatku chyba nawet nie takie wielkie .Poczekam z tym do wiosny bo jakoś jesienne sadzenie traw wychodzi mi bokiem .Pewnie jeszcze dokoptuję mu rodzinkę ,bo wiadomo ze na jednej trawie się nie skończy .Koleżanka ostnica też już czeka w kolejce :devil1:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Wrz 2015 11:07 #402431

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Marysiu to moje, to chyba jednak nie rutewka :think: , kwiatki inaczej wyglądają, są mniejsze, ale jest ich więcej. No i pokrój moja roślinka ma taki "choinkowaty" ;) , strasznie ciężko zrobić zdjęcie, zwłaszcza jak ciągle wieje :evil:
Cegły będą przesunięte, na razie tak były położone, żeby sprawdzić czy wystarczy na cały obwód ;)

Ewcia 'Squaw' faktycznie ładne jest ;) , a czemu jesienią nie sadzisz traw? Jaka ostnica czeka :silly: ?
Ostatnio zmieniany: 17 Wrz 2015 11:09 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

OGRÓD MARKITY 17 Wrz 2015 11:40 #402448

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, zrób może jeszcze próbę ustawienia cegieł na sztorc po wewnętrznej stronie obwódki .. i oczywiście pokaz fotkę ;) .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 17 Wrz 2015 11:45 przez elsi.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Wrz 2015 12:00 #402454

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Mam tylko tyle cegieł ile na zdjęciu, na sztorc nie wystarczy :unsure: . Cegielnia daleko, nie pojadę po 10 cegieł, chyba nawet tyle by nie sprzedali :dry:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Wrz 2015 12:11 #402456

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Jakoś nie mam do sadzenia traw jesienią .Takie młode jakoś kiepsko zimują ,wiec postanowiłam kupować na wiosnę .A ostnica to oczywiście Jana :hearts:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Wrz 2015 12:54 #402460

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ja też się przymierzam do koszenia. Wczoraj większość wolnego czasu poświęciłam na zwijanie naszego basenu, a dziś całe przedpołudnie spędziłam na basenie z młodym i jego kolegami z klasy :rotfl1: .
W ogrodzie roboty mam od huśtawki - mam inwazję mleczy :jeez: . Normalnie jestem załamana ile tego mi wyłazi :pinch: . Cebulowe czekają na sadzenie :pinch: , a kolejne przecież zamówione i lada moment przyjdą pocztą.

Całą tamtą sobotę spędziłam z drutami w ręku przy kominku. Szkoda mi było bardzo, że nie mogłam być z Wami. A teraz jak czytam Wasze relacje i widzę na fotkach zakupy, to tym bardziej mi żal. No cóż, trzeba czekać do następnego razu :hug: .

W kwestii ogniska jeśli mogę, to dorzucę swoje 3 grosze :oops: . Marta ustaw te cegły na sztorc i sprawdź chociaż jak to będzie wyglądało. Ja na ogół mam oko do takich rzeczy i wydaje mi się, że z cegłami na sztorc będzie ciekawiej. Wiem, że brakuje Ci cegieł, ale w każdym budowlanym markecie, albo składzie jest cegła szamotowa. Jeśli nie będzie takie samej jak ta, którą masz, to zawsze możesz je ułożyć na zmianę, czyli pomieszać jedną z drugą.
Ustaw te cegły i zobacz co Ci się bardziej podoba. :hug:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Wrz 2015 13:15 #402461

  • aleksandraW
  • aleksandraW's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 611
  • Otrzymane dziękuję: 243
Dzień dobry.

Markito,

ja znawcą nie jestem, ale myślę, że na warzywniku wyrósł Ci absynt, czyli bylica piołun.

Serdecznie pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Wrz 2015 13:23 #402462

  • Roma
  • Roma's Avatar
Trawy w tym okresie to faktycznie cudny widok.Przymierzam się do kupna Memory i kilku innych ale miałam zamiar to zrobić wiosną,myśląc,że jesienią to nie pora na sadzenie traw.Skoro jednak twierdzisz,że spokojnie można sadzić je jesienią to dzisiaj zabieram się za zamówienie.
Martuś,dostałam od Ciebie tę oto roślinę ale jak zwykle nie zapisałam sobie nazwy i teraz się głowię co to może być i jak z nią postępować,pomożesz?
1-DSCF2024-001.jpg
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Wrz 2015 13:29 #402464

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta przepraszam, że u Ciebie, ale Romka nie ma wątku :whistle:


Romcia, Ty przecież masz Memory :P ... rośnie u mnie bo ostatnio na transport się nie załapała :oops: (mówiłam Ci o tym). Memory nie kupuj :P .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.553 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum