TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 19 Wrz 2015 19:15 #402865

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Kleome z patagonką świetnie się skomponowały :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 19 Wrz 2015 19:59 #402889

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
O masakra, ja dziś byłam w lesie i nawet papierzaka nie znalazłam :hammer: . Widziałam jedną kanię (chyba :bad-idea: ) . Widać, że coś się będzie działo, bo zaczynają się pokazywać trujaki czy tam psiaki - w każdym razie te niejadalne :tongue2: . Wybiorę się jeszcze w poniedziałek i zobaczymy.

Twoje białe marcinki u mnie też kwitną :dance: . Śliczna już kępa z nich się rozrosła :woohoo: . Wysiały mi się również kosmosy :lol: ... na potęgę i chyba będę mieć pierwszego własnego "chwasta" :happy4: .
Uwielbiam jak dostajesz gratisy :rotfl1: :rotfl1: - :kiss3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 19 Wrz 2015 20:14 #402898

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
No grzybki pierwsza klasa :woohoo: mnie również podoba się zestawienie werbeny z cleome ...i dwukolorowe kosmosy :hearts:
W ogóle masz nadal bardzo kolorowo i kwitnąco :woohoo:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 19 Wrz 2015 20:51 #402912

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
markita wrote:
Najśmieszniejsze, że 'oszuści pogodowi' w ogóle czegoś takiego nie przewidywali dla mojej okolicy :crazy: , nie kumam za co w ogóle im płacą, skoro nie potrafią przewidzieć pogody na najbliższe godziny :dazed: .

Ja od dawna twierdziłam, że to wymarzona robota..gadasz co ślina na język przyniesie..przeważnie bujdy na resorach ;) a na koniec miesiąca wypłata i tak wpływa na konto!

Piękne zbiory! Ja w środę przyniosłam jedynie kleszcza z lasu :jeez: a widziałam jednego grzyba..purchawkę :pinch: nawet muchomorów nie ma :blink:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 19 Wrz 2015 21:25 #402930

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Marta, czy u Ciebie trawa odbiła na całej powierzchni? Bo u mnie wciąż burych placków sporo... Się martwię :(
A ta zagadkowa roślina :( to jakaś bylica, też ją miałam, kupiłam jako boltonię :lol:
A u Ciebie samo z siebie się pojawiło czy może też kupowałaś boltonię? :lol: Ktoś to do handlu wprowadził...
A ja swoje zakupy posadziłam od razu w niedzielę, a co tam ;) , no i już mi piękna pięknotka ;) zdechła, coś kiepsko z tym padaniem u mnie wciąż...
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 19 Wrz 2015 21:43 #402940

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Bożenko werbena była komponowana ze stipą ;) , ale że wszystko w jednej tonacji kolorystycznej, to pasuje :lol:

Dorcia ja byłam w szoku :woohoo: , poszłam bez niczego, Nina mi koszyk donosiła :happy3: , ale muchomorów nadal nie ma i w podgrzybkowym lesie jeszcze nie byłam :think:
Ja mam kolejne własne chwasty :tongue2: , oprócz jęczmienia masowo wschodzi stipa :rotfl1: . Chyba będę musiała na przyszłość przemyśleć sadzenie roślin, które dają samosiew :whistle:
Z gratisów jeszcze mam dwa liliowce niespodzianki :silly: , zobaczymy w przyszłym roku jak zakwitną, czy nie wzbogacisz się o kolejne nabytki :rotfl1:

Moni jestem pewna, że Ty masz o wiele bardziej kolorowo i kwitnąco ;) , tylko czegoś nie pokazujesz :think: . I jeszcze przecież trawiasto :woohoo: , powinnaś codziennie nowe fotki zamieszczać :happy-old:

Moniś zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości :lol: , może się zatrudnimy w tej branży :happy4:
Purchawy są i u mnie, gigantyczne :eek3: . Nie miałam aparatu, ale może jeszcze będzie okazja. Kleszcze też są, ale ja już nauczyłam się, że na spacerze co 15 minut sprawdzam nogawki, bo na tej wysokości zwykle lądują ;) i usuwam intruzów :evil: . Jeszcze nie zdarzyło się, żebym przyniosła do domu :silly:

Marta jak tam w robocie, żyjesz ;) ? Jeszcze tylko tydzień :hug: , a potem Cię odwiedzę :happy3:
Ta bylica, to bylica piołun, Ola mi zidentyfikowała, żadnej boltonii nie kupowałam, samo się wysiało w marchewce :rotfl1:
moja pięknotka nie posadzona, ale pocieszę Cię, też mi zdechła :devil1: , chyba raz zapomniałam podlać :crazy: . Coś może nie tak było z nimi, przecież hortensje bardziej wrażliwe na brak wody, a wyglądają kwitnąco :huh:
Kiedy byłaś na działce? Bo dziś w nocy na pewno Ci podlało :woohoo:
Aha, trawa ;) wciąż bure placki są, ale w miarę upływu czasu coraz mniej, myślę, że dźwignie się w całości :tongue2: , zatem Twoja na pewno też :silly: . Nie martw się trawą, no co Ty :blink:
Ostatnio zmieniany: 19 Wrz 2015 21:45 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

OGRÓD MARKITY 19 Wrz 2015 23:17 #402972

  • Roma
  • Roma's Avatar
No proszę a jednak są grzyby :) zobaczysz ile będzie za kilka dni.U mnie było dokładnie tak samo.Aster ogolony a fotki trawiastej po niedzieli bo dzieciaki z wnukami najazd zrobiły i trza przy garach biegać :jeez: Wczoraj do późnej nocy grzyby czyściłam i od rana apiać od nowa.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 23 Wrz 2015 11:47 #403677

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Białe marcinki masz śliczne :hearts: Na tę porę roku jak znalazł .Ten od Ciebie ma malutkie pączusie,może zakwitnie .A jak przyjechał to był ugotowany nieborak .Wtedy był przecież gorąc Patagonki też się przyjęły i kwitną .Co na nie patrzę ,to myślę o Tobie .Nawet mówię na nie Martusie. :flower1:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 23 Wrz 2015 12:04 #403683

  • peonia
  • peonia's Avatar
I dla mnie białe marcinki to super sprawa. Czekam zakwitnienia twego marcinka 'Marjorie', jest niezwykły i taki ślicznie drobny. :drink1: :kiss3:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 23 Wrz 2015 13:31 #403691

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, moja pięknotka akurat żyje, posadziłam w sobotę, podlałam, natura poprawiła.
Dodam, że wybierałam najmniej wyrośniętą ze względu na transport ;) .
Byłam w lesie, ale na żurawinach - w powrotnej drodze znalazłam prawdziwka na drodze.
Potem dobrze podlało i jest cieplej (no, dziś jest cieplej zdecydowanie), aż szkoda, że nie mam czasu wyskoczyć na grzyby.
Dobra wreszcie pora na wysadzanie doniczkolandii.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 23 Wrz 2015 17:23 #403713

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Romcia kilka chłodnych nocy i grzybki wcięło :jeez: , ale znowu ma być ciepło, to może jeszcze coś urośnie ;) . Na razie znalazłam maślaki giganty pod własną sosną :woohoo:


DSC_7919.jpg


Ewcia nawet nie wiesz jaką przyjemność mi zrobiłaś swoim wpisem :hug: , ja też często myślę o darczyńcach patrząc na roślinki, które od nich mam :lol:
Marcinki się rozkręcają :silly: , oprócz białego zaczynają inne kolory


DSC_7976.jpg






DSC_7942.jpg


Beatko 'Marjorie' u mnie już zaczyna :P


DSC_7956.jpg


Elu moja pięknotka ledwie zipie, ale zipie ;) , liście uschły, ale gałązki żywe, chyba :dazed: . Tylko kompletnie nie mam pojęcia gdzie ją posadzić :happy3: , zresztą tak samo jak hortensję :jeez:
Zimne noce zahamowały grzybki, więc nie masz czego żałować ;) . Wybierzesz się w weekend i powinno być w sam raz :silly: , u mnie na prawdziwki nie ma co liczyć :dry:






Troszkę roboty dziś podgoniłam, znów parę doniczek ubyło z poczekalni i trochę zaplanowanych przesadzanek też załatwione :P
Zakupiłam też cegły na ognisko w Casto (Dorcia dzięki :hug: ), jeszcze tylko zlepić do kupy :happy4:


DSC_7950.jpg


nowe cegły jaśniejsze, więc poukładałam na przemian :)


Całkiem ładna jesień się zrobiła, chociaż na robotę to trochę za gorąco było. Ale ponoć ma być jeszcze cieplej :crazy: , kwiatki się cieszą :happy4:


DSC_7980.jpg



DSC_7979.jpg



DSC_7977.jpg



DSC_7937.jpg



DSC_7978.jpg



DSC_7964.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Alina-277, peonia, Amarant, hanya

OGRÓD MARKITY 23 Wrz 2015 17:45 #403715

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Czy jest Pani zadowolona z ogniska w takiej formie? Bo z zakupu cegieł to widzę, że bardzo :happy4: . Moim zdaniem tak wygląda super :woohoo: .

U mnie z marcinków kwitną tylko te od Ciebie. Babcine niebieskie jeszcze w pąkach, ale już lada moment :lev: .


Muszę Ci się pochwalić :woohoo: - dziś moi chłopcy pojechali i wrócili ze szkoły autobusem :woohoo: :dance: .
Nie ruszyłam się co prawda z domu na krok, bo musiałam czekać na dostawę dla Sebastiana :tongue2: , ale jestem przeszczęśliwa, że dziś nie byłam szoferem :happy: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 23 Wrz 2015 19:29 #403743

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ognisko podoba mi się bardzo :woohoo: , ułożenie cegieł w ten sposób nieco optycznie je pomniejsza, ale w sumie zadowolona jestem z tej szerokości. Będzie wygodnie :P
Ja też mam sporo marcinków w pąkach, a te, które na przykład kupowałam jesienią u Siberki dodatkowo tak się rozrosły, że po pierwszym sezonie muszę podzielić :dazed: :happy3: . Jesteś zainteresowana jakby co ;) ?
Czyżby chłopcy o zaczynali i kończyli o jednakowych porach :woohoo: ? Bo nie chcesz chyba powiedzieć, że młodego samego puściłaś :ohmy: ?
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 23 Wrz 2015 21:40 #403796

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Przebudowane palenisko zapowiada się super- cieszę się, że głosowałam za pomysłem Dorci, żeby tak ustawić cegły- ma Dziewczyna oko ;) i ta opaska dla ułatwienia koszenia świetnie będzie się prezentować..a jak jeszcze cegły nabiorą "patyny" to ani sie obejrzysz, a palenisko cudownie wtopi się w ogród :hug:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 23 Wrz 2015 22:19 #403807

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, "pogłębione" palenisko wygląda super, świetny pomysł! Pewnie jeszcze nie raz przetestujesz tej jesieni :P
Grzybowych zbiorów zazdroszczę...u nas posucha. Ale zainspirowałaś mnie, żeby głębiej zajrzeć pod sosny jutro ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 23 Wrz 2015 23:47 #403826

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Marta buziaki :kiss3: ,troszku mnie nie było :oops: fotorelacje z szkółkingu obejrzałem ...wole spotkania w realu....(nie w hipermarkecie :rotfl1: ) marcinek jest majtkowy jak rośnie na ,,gorszej'' ziemi.Podzieloną kępę posadziłem na nowej rabacie trawiastej, tam jest inna ziemia z ,,przywozu''troszkę gliny i kolor kwiatów jest ciemniejszy - taki jak pokazałaś na fotce....dawno to było....chyba 5 stron wstecz... :oops: :whistle: :pinch: :devil1: :devil1: :devil1:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 23 Wrz 2015 23:56 #403827

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, w weekend na grzyby? - nie, :dance: mam wyjazd i trzymaj kciuki za pogodę .... pogodną.
A w sprawie ogniska - dużo lepiej, ale, ale ...spróbuj jeszcze ustawić te cegły węższym bokiem do obwódki :rotfl1: ,
tylko popatrzymy ;) . Jak się chce, to się da.... cegły znaleźć, prawda?
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 24 Wrz 2015 05:14 #403855

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Bardzo ładna różowa różyczka przy białym marcinku, jak ją zwą, czy będzie wyższa :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.614 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum