TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 04 Wrz 2015 10:12 #399857

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Wczesnym latem nie widać, że masz tyle miskantów w ogrodzie. Jak znam życie, to po wizycie w Rykach jeszcze Ci ich przybędzie.
Pamiętasz? podobał nam się taki z nazwą "szampańską" - tyle pamiętam, nie pamiętam tylko, dlaczego? :devil1:, kojarzę rozwiane "włosy".
Marta, moje rynny od rana "śpiewają" :) , momentami bardzo głośno, aż szkoda, że jeszcze nie mam beczek na wodę.
Tym razem to i u Ciebie podlewa, nie ma innej opcji.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 04 Wrz 2015 10:46 #399864

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Marta jak zaglądam do Ciebie to zawsze jakaś kolejna roślina wpadnie mi w oko tym razem to ostnica Tirsa (gdzie ją kupiłaś czyżby to ta od pana z Krasienina?) i miskant Memory piękny jest, szkoda że u mnie w ogrodniczym tak mały wybór traw. Deszczyk wreszcie do nas dotarł i ładnie podlewa ogrody :dance: Fajne cebulki kupiłaś szczególnie pozazdrościłam Ci anemonów blanda ale do obi to mi daleko i nie po drodze, a tu dziś pojechałam do mojej Biedronki i wyjeżdżają z cebulkami patrzę a tam anemony no i kupiłam i ja :dance: Może po niedzieli byś znalazła chwilkę i zajechała na kawkę?
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 04 Wrz 2015 11:32 #399869

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta,
Moja magnolia miała popalone liscie na brzegach i czasem do połowy..Twoja całe :dazed: i to bez względu na podlewanie..masakra.
Chyba należało ją cieniować, ale kto być pomyślał, ze żywcem ją spali! U mnie to była kwestia dwóch dni, kiedy zauważyłam było juz po zawodach. Ale pączki zawiązała wcześniej. Rozwinęła kwiaty i spaliły się w 2 dni...z magnoliach wogole dziwna sprawa bo na Stellacie wcale pączków nie ma... :(
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Wrz 2015 21:43 #400130

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
I jak to jest, jak nie trzeba podlewać? ;) Nuda, nie? ;)
Mam nadzieję, że i ja się wkrótce przekonam, bowiem piękną pogodę wreszcie widzę w prognozach :)
Z zawilcami blanda to ostrożnie z entuzjazmem, to duża sztuka kupić niezasuszone na śmierć, oby się udało :)
A czy 22 miskanty to oznacza dość miskantów? ;)
Już za tydzień się okaże ;)
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 06 Wrz 2015 20:33 #400348

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorcia 3 miskanty na krzyż to absolutnie niedopuszczalne :rotfl1: , sama widzisz, że musisz w sobotę przyjechać :woohoo:
Róże do tego stopnia się spisały w to lato, że już planuję kolejne zakupy u pana Tomka :woohoo: . Matko, ile w tym roku nowości :supr: , już sobie wypisałam 8 i chodzę nerwowo po ogrodzie wymyślając miejscówki :crazy: :happy3: . A kilka sztuk z tej okazji zmieni domki ;)

Edytko nie mam pojęcia czemu w tamtym roku nie kupiłam ani jednej wysokiej molinii :jeez: , muszę to teraz nadrobić ;) . Z tamtego wyjazdu mam tylko taką niską molinię, ładną, ale niestety nie podpisaną :hammer:


DSC_7677.jpg


Silberfeder też chyba nabędę :rotfl1: oraz Champagner :rotfl1: . Kusicielka :devil1:

Moniś pamiętaj, że Limka urośnie, więc miskant musi być wysoki ;)

Maju nie musisz mieć od razu 20 odmian, ale 3 to jednak stanowczo za mało :silly: , zwłaszcza, że ogród masz duży i naprawdę jest gdzie je eksponować :lol:
Moja hosta Big Daddy na razie wygląda tak :happy3:


DSC_7676.jpg


myślę, że parę lat minie zanim te "liściory" zakryją podłoże :happy3:

Ula sama sobie nie zdawałam sprawy, że już tyle nazbierałam :supr:

Romcia trawy u Ciebie wyglądają bosko, więc jeśli tylko masz miejsce to dokupuj :woohoo:
Aura ostatnio litościwa ;) , leję wodę wyłącznie w krecie korytarze :evil:

Haniu popadało ostatnio nawet kilkakrotnie ;) , nie żeby jakoś obficie, ale za każdym razem wnika troszkę głębiej, bo temperatury sprzyjają :P
Najpierw trochę nie mogłam się przestawić, że już nie podlewam :crazy: , ale teraz już wzięłam się za sprzątanie, sadzenie i powoli planuję przeróbki :silly:

Elu zawsze dążyłam do tego, żeby każda moja rabata była atrakcyjna cały rok ;) , jeśli wczesnym latem nie widziałaś traw, to znaczy, że co innego przyciągało wzrok - czyli tak jak chciałam :lol:
Oczywiście, że coś dokupię :happy3: , ciekawe kiedy przyjdzie na mnie pora, że zacznę jeździć "towarzysko" :rotfl1:
Podlało u mnie trochę, nie będę się wypierać :P , beczki mam pełne, czekają na przewidywane ocieplenie około 20 września :evil:

Iwonka dawno Cię nie było :hug: , zaglądam do Twojego wątku na FO, ale tam też cisza :dry:
Tirsę faktycznie kupowałam u pana Kucharzyka, tylko nie wiem, dlaczego mam ją tylko jedną, a dwie pozostałe stipy są inne, skoro kupowałam 3 jednakowe :silly:
Jeśli Memory Ci się podoba, to mogę Ci przywieźć z Ryk, chcesz?
Pamiętasz jesienne cebulki, które mi dałaś? Jakoś mi się zapomniało o nich :oops: , dziś patrzę, a moje rękawiczki kwitną na żółto :rotfl1: , podniosłam je, a tam cebulki w pudełku wypuszczają kwiatki :oops: . Posadziłam od razu...
Chętnie wpadnę do Ciebie, a kiedy masz wolne? Ja codziennie odwożę Ninę na 7.45, a zabieram około 13-14.

Kasiu jestem jednak dobrej myśli, co do magnolii ;) , wcześniej bardzo chciałam, żeby zakwitła w przyszłym roku, teraz będę się cieszyć jeśli przeżyje bez szwanku :dry:

Marta żebyś wiedziała, że ze dwa dni nie umiałam się odnaleźć :rotfl1: , ale już działam, sprzątam, sadzę i knuję :rotfl1:
Z zawilcami miałam już złe doświadczenia dopóki w zeszłym roku nie nabyłam gdzieś w promocji kolejnej porcji bulwek ;) . Jakież było moje zdziwienie kiedy wykiełkowały wiosną i pięknie zakwitły :woohoo: . No więc teraz poszłam za ciosem i znów nabyłam :happy3: , drogie nie były, co mi tam :silly:
Już mam 23 miskanty, bo dostałam jednego od Moni :happy3: , a w Rykach pewnie jakieś też przybędą :P





Wciąż nie podlewam :woohoo: :dance: , wręcz w to nie wierzę :fly:
Rozpoczęłam porządki, wycinam, przycinam, przesadzam, chwastów narosło, że :club2:
Planuję nowe róże :hearts: , na razie wybrałam 8 odmian z nowości: Boscobel, Ashley, Concerto'94, Minerva, Charles de Mills, Bleu Magenta, Charles de Gaulle, Gipsy Boy. I kombinuję :tongue2: , gdzie tu je posadzić nie zdzierając trawska :rotfl1:
Myślę, że to dobry moment na pewne wymiany ;) , na przykład 3 Jamesy Galway, które trafiły do mnie przez pomyłkę raczej zmienią domy ;) , tak samo Pastella, do której nie mogę się przekonać, choć nie mogę się też przyczepić :rotfl1: oraz Shakespeare 2000, któremu u mnie zawsze za sucho :jeez:
Jeśli pan Tomek jeszcze coś wstawi, to się zastrzelę, bo nie wynajdę więcej miejscówek :tongue2: :happy3:

Znowu poluję na kreta :evil: , od ostatniego polowania miałam spokój, ale dziś ujawnił się kolejny osobnik z tej niezwykle licznej rodziny :hammer: i ryje dokładnie na starych szlakach :angry: . Za to będę dokładnie wiedziała gdzie go szukać :devil1:

Trochę dzisiejszych różności :P


DSC_7697.jpg



DSC_7696.jpg



DSC_7695.jpg



DSC_7685.jpg



DSC_7683.jpg



DSC_7679.jpg



DSC_7678.jpg



DSC_7672.jpg



DSC_7702.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, hanya

OGRÓD MARKITY 06 Wrz 2015 21:00 #400359

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, XIX wieczne nowości Blue Magenta i Gipsy Boy mam - to duuuuuże różyce, więc musisz trochę tego trawnika wykroić ;-)
Pozbywasz się J. Galwaya, Pastelli i Szekspira? :woohoo: To jedne z moich ulubionych... :P
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 06 Wrz 2015 21:00 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 06 Wrz 2015 21:05 #400362

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Kasiu Blue Magenta dostanie miejscówkę w trawniku, tam niech szaleje :lol: , dla Gipsy Boya też mam sporo miejsca po zmianach na rabacie :P
Jamesa tak całkiem się nie pozbywam ;) , tylko 3 sztuk, które miały być Alnwick Rose i tam gdzie rośnie, nie mam miejsca na te potwory :silly:
Pastellą jakoś od trzech lat nie umiem się zachwycić, może ktoś bardziej ją doceni :P , a Szekspir bardzo źle zniósł upalne lato i kwitnienia prawie nie było :huh:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 06 Wrz 2015 21:42 #400381

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Wyrzucasz moją ulubioną fotomodelkę Pastellę ? to dla jej zdjęć tu przychodziłam :devil1: :happy4: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 06 Wrz 2015 22:25 #400403

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Szykują się kolejne roszady :rotfl1:
Marta ja już mam 3 miskany, zamówione kolejne 2, o rozplenicach czy innych trawkach nie wspominam, czyli nie jest u mnie tak źle z trawami, kto wie czy miejscami zamiast różnych bylin nie dosadzę jakichś trawek :wink4:
Zdziwisz się jak w przyszłym roku Big Daddy będzie miała dużo większe liściory :lol:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 06 Wrz 2015 22:25 #400404

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Piękne widoczki - ciężka praca czasem się opłaca :bravo: :bravo: :bravo:

Szczęśliwie zajrzałam już po deszczu :devil1:
I widzę, że wciąż szalejesz zakupowo :happy:

A ja już jestem wolnym człowiekiem - nie kupuję :teach:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 06 Wrz 2015 22:50 #400411

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
Marta, nie wyrzucaj Szekspira, to piękna róża, daj jej jeszcze rok. Szalona Kobieto, wpadam odebrać trochę tej dobrej energii, żeby też mi się chciało chociaż trochę :jeez: Po tym lecie mam już całkiem dość ogrodowania i jak Sybercia pięknie powiedziała, też mi się wydawało, że jestem wolnym człowiekiem... gdyby nie te róże. Widziałaś roże u pana Tomka ? :happy4: Widziałaś :dance:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 07 Wrz 2015 06:51 #400425

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Wszystkie znaki na niebie mówią, że jednak w ten weekend traw sobie nie dokupię :( - jeszcze się nie poddałam, jeszcze walczę, ale marnie to widzę :pinch: .


No z tymi miskantami to trochę przesadziłam :P , bo mam więcej niż 3 :happy3: - giganteusa (od Pawełka :kiss3: ) mam w dwóch miejscach, drugiego paskowanego giganta dokupiliśmy z Sebastianem w Rykach, Memory bezczelnie ukradziony z przesyłki od Edytki do Romci :rotfl1: , najstarszy Zebrinus :P i jeszcze ze 4 chyba :happy3: . No nie jest chyba tak źle :tongue2: .


Widzę, że jesień szykuje się u Ciebie pracowita :woohoo: ... wykopki różane :jeez: - jakoś sobie nie wyobrażam wykopywania tych potworów u Ciebie :tongue2: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 07 Wrz 2015 08:52 #400432

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Marta ostatnio tyle pracowałam, a do tego malowanie mieliśmy że nawet zdjęć mi się nie chciało robić tym bardziej że i nie bardzo było co fotografować tyle roślin uschło, bo na podlewanie też za wiele czasu nie miałam i ogród musiał sobie radzić sam. Czy chcę Memory pewnie że chcę jeśli to dla Ciebie nie kłopot :hug:
Fajnie że cebuli zakwitły choć wiem że to nie jest Twój ulubiony kolor, ale tym że leżały do tej pory to wogóle się nie przejmuj moje nadal leżą w skrzynce w garażu ale jeszcze nie widziałam żadnych kwiatków...
W tym tygodniu mam mieć wolne od wtorku do piątku, a o której pasowałoby Ci najlepiej przyjechać rano jak zawieziesz Ninę czy popołudniu jak ją odbierzesz? Bo jak rano to środa i piątek mi pasuje bo wiozę swoich na 8 a jak popołudniu to codziennie :dance:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 07 Wrz 2015 10:09 #400443

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
markita wrote:
Wiesiu a znasz jakiegoś innego miskanta o jasnych kłosach? Bo chętnie bym nabyła w celu porównania :P
No może jeszcze 'Yakushima Dwarf' i 'Herman Muessel', na którego aktualnie poluję :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 07 Wrz 2015 10:43 #400449

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Skoro kupowałaś ta molinię w p. Maja to najprawdopodobniej będzie Molinia Dauerstrahl (ciekawe czy i tutaj zakradła się jakaś literówka :happy3: ). Polecał ją jesienią i kupiłam jako najniższą z molini.
Ja tej jesieni róż kupować nie będę a i wykopów mniej. Ostatniej jesieni i wiosny tak przekopałam swój ogród, że liczę teraz na niewielkie, kosmetyczne zmiany. Zastanawiam się za to nad wymianą trawnika. Planowałam to zrobić w przyszłym sezonie, ale skoro w tym roku tak wysechł, to miałabym mniej zdzierania :think: . U mnie w planach jeszcze zrobienie nasadzeń na nowej piwnicy ziemnej.
Ostatnio zmieniany: 07 Wrz 2015 10:44 przez Edyta.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 07 Wrz 2015 12:47 #400459

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Przeraziła mnie trochę wyskość Memory..ale u mnie zapewne tyle nie urośnie..poza tym popatrzyłam raz jeszcze na miejscówkę dla niej i w sumie może sobie szaleć, jak chce. Ugadana jestem w Zielonych Progach w sprawie sadzonek, ale najpierw trzeba się zmobilizować i tam pojechać, a u nas dziś jesienna słota :jeez:
Cieszę się, że u Ciebie pada!! Należało się to Tobie najbardziej :hug:

U mnie też pojawił się kret- po raz pierwszy chyba. Na razie zwiedzamy dookoła ogródek. Zaczął w jednym narożniku, zalewałam i zadeptywałam, sukcesywnie przesuwał się wzdłuż rabat i jesteśmy obecnie na 3 ścianie ogrodzenia- mam nadzieję, że jak dociągnie do bramy to się wyniesie :angry:
W związku z tym deszcz mży, a ja idę "podlewać" :happy3:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 07 Wrz 2015 12:52 #400461

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Fajne jest to ''coś'', podoba mi się ogromnie! :hearts:

Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 07 Wrz 2015 13:07 #400463

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Marta masz u siebie w ogrodzie ,,Memory'' :think: , Edyta mnie ,,zabiła'' jej zdjęciem i pojawiło się u mnie uczucie nienawiści.... :blink: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :devil1: :wink4:
Żałuj Kochana że nie kupiłaś Molini w zeszłym roku :devil1: , jest super....daje takie odczucie lekkości na rabacie.... :woohoo: ....ja mam trzy ,,młodziaki'' i całkiem nieźle sobie radzi - kłosy na dzień dzisiejszy mają jakieś trzy metry.... :think: .
Mój wyjazd do Ryk stoi pod znakiem zapytania :( , mam już jeden ogród ,,do ogarnięcia'' i chcę go ,,skończyć'' przed zimą........hmmmmm.... :think: :dazed: :pinch: .U mnie pada z przerwami ale podlewanie tak weszło mi w krew że podlewam.....zresztą Monika też robi to samo i uważam że jest to prawidłowe zachowanie ogrodnicze.... :crazy: :rotfl1: :wink4: .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.430 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum