TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 07 Wrz 2015 17:34 #400494

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
chester633 wrote:
Marta masz u siebie w ogrodzie ,,Memory'' :think: , Edyta mnie ,,zabiła'' jej zdjęciem i pojawiło się u mnie uczucie nienawiści.... :blink: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :devil1: :wink4:
No dobra, żebyś poczuł się jeszcze gorzej to Ci powiem, że miałam wiosną zarezerwowaną sadzonkę dla Ciebie, gdyś jednak zajechał :whistle: .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 08 Wrz 2015 11:11 #400631

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Marta, już chyba niebiosa ulitowały się nad Tobą i ogród podlany siłami natury :hearts: Pokazuj przeróbki, bardzo jestem ich ciekawa. Mam nadzieję, że od razu układasz linie kroplujące :devil1: Jak tam wielorybie uprawy?
:hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 08 Wrz 2015 13:34 #400647

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Marta, jak wybierasz się do Lidla po cebule tulipanów to od czwartku ma coś być, dorwałam ich gazetkę.
:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 18:24 #401281

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Krzysiu może i fotomodelka z niej dobra ;) , ale na żywo jakoś rzadko mnie zachwyca :silly:

Maju planów na roszady sporo, tylko sił jakoś brak :jeez: , od kilku dni boli mnie głowa, ciągle chce mi się spać, nie mogę się chyba przestawić na tryb powakacyjny. W dodatku pogoda nie pomaga, a zwłaszcza ten wiatr :evil:
Może jutrzejszy szkółking trochę mnie rozrusza :P
Bardzo jestem ciekawa jak Big Daddy zaprezentuje się w przyszłym sezonie ;) , robię sobie spore nadzieje :lol:

Siberko witaj po wakacjach :bye: , czytałam, że radziłaś sobie z suszą ;) , ja nie zawsze :happy3: , ale przetrwaliśmy :P
Moje zakupy wcale już nie są takie szalone jak w poprzednich latach ;) , owszem coś tam przybywa, ale to wybory przeważnie dobrze przemyślane :silly:
A Ty tak całkiem nic :eek3: ? Ale nic a nic :eek3: ???

Ula dwa lata już patrzę jak się Szekspir męczy :jeez: , Jubilee Celebration miała się przestać zwieszać po 3 latach i co :evil: ? Nigdy nie przestała, szkoda mi na to czasu :lol:
Nowości z Floribundy spać mi po nocach nie dają :happy4: , a Tobie co wpadło w oko?

Dorcia jako, że pierwsza zgłosiłaś chęć odkupienia moich planowanych wykopków ;) , to informuję, że do wzięcia jest 3 sztuki James Galway i Szekspir 2000 po 15zł oraz Pastella po 10zł. Jeśli zrezygnujesz, wystawię w niedzielę w wątku sprzedażowym ;)
Mogłabyś wstawić tu albo u siebie fotkę Zebrinusa? Mam dwa paskowane nie podpisane i głowię się który jest który :jeez:
Jak tam wizyta dzisiejsza, udała się :lol: ? Na pewno, nie mogło być inaczej, ale i tak czekam na relację :P

Iwonka jeszcze raz dziękuję za kawkę i zapraszam z rewizytą :drink1:

Wiesiu dzięki za typy :kiss3: , jeśli jutro trafię, to się im przyjrzę :P

Edyta pewnie masz rację co do niskiej molinii ;) , mam jeszcze odmianę variegata, też niska, ale nie pokroju wachlarza, tylko bardziej wyprostowany, pewnie ją znasz ;)


DSC_7712.jpg


Ciekawe co postanowisz w sprawie trawnika ;) , mój, który już spisałam na straty właśnie zaczyna odbijać :crazy: :happy3:

Moniś Memory Cię przeraża, a docelowa wysokość Limki, czyli 3 metry już nie :woohoo: ? A może już go dziś kupiłaś :lol: ? A może widok na żywo u Dorci przemówi do Ciebie, bo ja naprawdę nie mam już słów :happy3: . Za to mam dwie fotki :P


DSC_7745.jpg


tam daleko w tle :woohoo:


DSC_7764.jpg


Jak tam walka z kretem, wyniósł się ;) ?

Krysiu to kosmos, jednoroczna roślinka, u mnie co roku sam się sieje i do pewnego momentu jest nawet ładny :rotfl1: , a potem zwykle przewraca się na sąsiada i trzeba interweniować :devil1:

Paweł mam Memory i to właśnie od Edyty :woohoo: :hug: , też byś miał, ale zdaje się coś przegapiłeś :happy4:
Molinie sobie dokupię i też będę się chwalić :funnyface:
Co tam w kwestii jutra??? A robionym ogrodem pochwalisz się?
Jeszcze jedno ;) , zaczyna mi kwitnąć marcinek od Ciebie i jestem w szoku, bo dałabym głowę, że miał być majtkowy :happy3:


DSC_7743.jpg



Haniu wyobraź sobie, że wilgoć wciąż trzyma i podlewam wyłącznie doniczki. Choć nie wiem po co, wyglądają po lecie okropnie, chyba powywalam już wszystko :dry: . Za to chwasty rosną jak wiosną :ohmy: , normalnie nie ogarniam :jeez:
Żadnych przeróbek jeszcze nie robiłam, nie mam siły do roboty :tongue2: , a największa przeróbka będzie na rabacie trawiastej z dzieleniem traw łącznie, a więc raczej wiosną ;) . Wtedy też położę nowe linie :P
Wielorybnicze uprawy mają się świetne :lol: , dynię jem dwa razy w tygodniu i starczy chyba do wiosny :happy3:


DSC_7730.jpg


Kasiu oczywiście, że się wybrałam :P , nabyłam białe anemony blanda, trochę czosnków i mieszankę czarnych i białych parrotów - wszystko po klika paczek ma się rozumieć :happy3: . Niestety nigdzie nie widziałam czosnków główkowatych, a chętnie bym sobie dokupiła :huh:
Ty co zakupiłaś :P ?





Strasznie ostatnio ciężko mi się zabrać do czegokolwiek :jeez: , jakieś przesilenie jesienne czy coś :pinch: ...
Szoferowanie na pełny etat też sprawy nie ułatwia oraz codzienne wstawanie o barbarzyńskich porach :evil:
Z nowości pojawiło się u mnie wreszcie miejsce na ognisko. Nie do końca tak sobie to wyobrażałam, ale tak to jest, gdy się na bieżąco nie monitoruje robotnika :angry: . Wyszło za duże i za płytkie :unsure: , wprawdzie wymiar sama podawałam, ale po raz kolejny okazało się, że nie mam wyobraźni przestrzennej :hammer: i gdybym sama kopała, to w trakcie bym to zweryfikowała, a tak przyjechałam, a tu zrobione :dazed: :crazy:


DSC_7746.jpg



DSC_7747.jpg


Zauważyliście, że moja spisana na straty trawa odbija :eek3: , ciekawe po co :evil:

Jutro przyjemny dzień, Święto Traw w Daglezji :woohoo: , może trochę odsapnę od ostatnich trudnych dni :tongue2: i wrócę naładowana dobrą energią i zabiorę się ochoczo do plewienia, sadzenia i przesadzania :happy3:

co tam jeszcze słychać ;) ?

hortensje się przebarwiają

DSC_7740.jpg



DSC_7762.jpg



DSC_7741.jpg



DSC_7735.jpg


astry szaleją :lol:


DSC_7753.jpg



DSC_7755.jpg



DSC_7733.jpg


czarne bratki z wiosny wyprodukowały mnóstwo dzieci :devil1:


DSC_7757.jpg


jeżówki Glowing Dream ciągle czarują :hearts:


DSC_7759.jpg



DSC_7758.jpg


róże też nie odpuszczają :P


DSC_7742.jpg



DSC_7752.jpg


na koniec tylko nadmienię, że wszędzie mam siewki jęczmienia grzywiastego :tongue2: :devil1: , nie byłam w stanie wyzbierać wszystkich przestrzennych nasionek, choć i tak wór 80 litrowy czeka na wywóz :devil1: , no i mam następnego chwasta :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Robaczek, DANA, chester633, Bozi, Amarant

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 18:51 #401289

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
No właśnie, już niejednokrotnie się zastanawiałam :think:
zaczyna mi kwitnąć marcinek od Ciebie i jestem w szoku, bo dałabym głowę, że miał być majtkowy :happy3:
- czyli jaki :devil1: Bo ja mam co najmniej trzy odcienie różowego... :rotfl1:
Martuś, piękne zdjęcia, piękny ogród :hearts:
Ból głowy przegoń i miłego dnia jutro Wam życzę :hug: :bye:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 19:05 #401293

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Świetne miejsce na ognisko :woohoo: wokół tak dużego kręgu pomieści się gros forumowych koleżanek i kolegów, wręczysz im długie kije do kiełbasek i gotowe :wink2:
astry jednoroczne bardzo fajnie wyglądają.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 19:07 #401294

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Astry masz piękne .Czy one siane ,czy flancowałaś czy z rozsady ?.a hortensje malinowe :hearts:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 19:08 #401295

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Poleciałam w te pędy focić Zebrinusa :lol: (W załączeniu masz fotki :kiss3: - mam nadzieję, że Ci w czymś pomogą. Jeśli za kiepskie, to jutro w ciągu dnia zrobię przy normalnym świetle ;) ).

Ognisko w sumie nie wyszło tak źle. Jak dodało by się jeszcze jedno pięterko tej obwódki, to już w ogóle byłoby cacy :hug: . Jeśli chcesz je zmniejszyć nie rujnując całości, to proponuję to co teraz jest potraktować jako obrzeże, a w środku na sztorc stawiając cegły wybudować palenisko. Kosiareczką dookoła będzie się cudnie kosiło :happy3: .


Idę teraz spokojnie poczytać całość :kiss3:
Załączniki:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 19:11 #401296

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Marysiu majtkowy to inaczej blady, pastelowy, sprany, jasny ale brudny :happy3: , no wiesz ;) coś w tym stylu :silly:
Muszę przegrzebać Pawła wątek i odszukać go, w zeszłym roku widziałam go u Pawła na żywo, no przecież aż takiej sklerozy nie mam :happy3:
Ogród się dźwiga po suszy ;) , niestety dźwigają się też chwasty :evil:
Jutro biorę zapas tabletek i nic mi nie popsuje tego dnia :happy4:

Beatko miejsce może i dobre, ale samo ognisko nie do końca :huh: . Choć pod względem ilości osób, która może się zmieścić dookoła, to faktycznie ma możliwości :happy3: . Astry uwielbiam, co roku wysiewam po kilka torebek, ale wychodzą nieliczne :unsure: . W przyszłym roku chyba się poświęcę i przygotuję rozsadę w domu ;)

Ewcia astry siane do gruntu i niestety z 6 torebek wylazły tylko jedne :( , już drugi rok mi się to zdarza :hammer: . W przyszłym roku chyba przygotuję rozsadę, bo nie wyobrażam sobie jesieni bez astrów :hearts:

Dorcia dzięki za fotki :hug: , u mnie już ciemno, więc jutro będę porównywać ;) , albo nawet pojutrze, bo przecież jutro jadę :silly:
Jeszcze nie wiem jak "uzdatnić" ognisko, żebym była z niego zadowolona :huh: , ale jak codziennie bedę koło niego chodzić, to może w końcu mnie olśni :devil1:
Ostatnio zmieniany: 11 Wrz 2015 19:16 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 19:35 #401301

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Martulu Ty moja droga, palenisko prześliczne, tylko zdecydowanie zbyt płytkie!
Sama poczyniłam ten sam błąd i czym prędzej poprawiałam...
Wystarczy, że Ci wiaterek zawieje i już żar poleci na trawnik albo i dalej... ze względów czysto praktycznych albo trzeba środek zagłębić w grunt, albo dobudować cegły wyżej...
W załączeniu moje: najpierw i tuż po...
Załączniki:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 19:42 #401303

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Jestem pewna, że z ogniskiem coś wymyślisz. Poza tym ono wygląda na duże, bo przecież samotnie stoi na wielkiej polanie :happy3: . A jakby dać obok ze dwie ławki, albo takie siedziska z pni :woohoo: , to już by się takie wielkie nie wydawało :happy4: .

Jestem zdziwiona, że martwi Cię Twoja odrastająca trawa :huh: . Myślałam, że gdzieniegdzie jednak chcesz ją mieć :lol: . Ja to jednak lubię trawę, bo nic mnie tak nie cieszy po tych opadach jak zazieleniona trawa :oops: .


Bawcie się jutro dobrze :hug: i proszę wspomnieć Dorcię biedną choć przez chwilę :flower1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 20:19 #401308

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Ile w Tobie radości i energii, zazdroszczę, i ja wracam do tego stanu, życie pięknieje.....
Ognisko świetne, poczekaj aż zagospodarujesz wkoło, wtedy będzie super...nasion jeczmienia wszystkich nie likwiduj, chętnym okiem łyoię na nie.... :oops:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 20:35 #401318

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Obwódka z astrów pięknie wygląda :hearts: Palenisko idealnie okrągłe, ale czy miało być na środku?
A dlaczego nasiona z jęczmienia grzywiastego czekają na wywóz? Może nimi pohandlujesz na forum?
Ostatnio zmieniany: 11 Wrz 2015 21:04 przez Bozi.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 20:45 #401322

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Variegackiej molini nie mam, choć przez chwile była na liście. Ostatecznie jednak nie wymyśliłam dla niej miejsca i póki co , nie mam :tongue2: . Proszę zajrzyj do mojego wątku i rzuć okiem na moją piwniczkę, bo jutro będę Was dręczyć :P .
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 21:10 #401329

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuś.. u Dorci oczywiście Memory widziałam :hearts: Nawet pojechałam do ZP po sadzonki..niestety sie wyprzedały :cry3:
Poprosiłam o doradzenie czegos dośc wysokiego i wcześnie kłoszącego się i dostałam Helga Reich.. Na necie mało da się znaleźć na ten temat.. P. Przemek wspomniał, że zaczyna w sierpniu, z mizernych info na necie czytam, że wr wrześniu.. Jeśli będziesz miała wolną chwilę, to podpytaj w Daglezji o tę trawę..plizzzzzzzzzzz :kiss3:

Udanych łowów jutro :hug:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 21:24 #401335

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Chyba dobrze Dorcia doradza z tym ognieskiem. I ono wcale nie jest za duże.
Majtkowy kolor - chyba miałam na myśli podobny, jak w Twoim opisie,
może Paweł widywał inne :rotfl1: ...... kolory.
Jak się cieszę, że kiedyś kupiłam kilka traw i już je widać trochę, więc nie będę jutro "na głodzie" :woohoo:
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 22:15 #401353

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Monika-Sz wrote:
Poprosiłam o doradzenie czegos dośc wysokiego i wcześnie kłoszącego się i dostałam Helga Reich..
Monika, Helgę kupiłam wiosną tego roku, bo poprzedniej jesieni byłam nią zachwycona. Jednak u mnie jeszcze się nie wykłosiła. Będzie jedną z ostatnich :dry: . Poniżej wstawiam zdjęcie Helgi zrobione w zeszłym roku w Daglezji 3 listopada:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 11 Wrz 2015 22:21 #401355

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Edytka- dzięki za info i zdjęcie. Ślicznie wygląda jesienno- zimowa odsłona kępy.
Wzięłam Helgę, bo p Przemek wspomniał, że u nich się wykłosiła wcześniej, niż Memory :think: Oni poza roślinami na sprzedaż mają niektóre posadzone w ogrodzie, jako rośliny macierzyste. Widziałam dziś szpaler z 3letnich chyba kęp.. z otwartymi kłosami i "dojrzałymi". Ja kupiłam sadzonki z dopiero otwierającymi się kłoskami.
P. Przemek wspomniał, że coś typu osmocote na wiosnę i duużo wody to przepis na wysokość i kłoszenie- bo się żaliłam, że u mnie jedna z rozplenic jeszcze sie nie kłosi, a rok temu o tej porze już od dawna kłosy miała.

Oj..oby ten przepis i w przypadku Helgi działał.. kurczę- widziałam te kępy z kłosami..ona musi się kłosic wcześnie :cry3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.563 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum