TEMAT: U Doroty pośród lasu

U Doroty pośród lasu 06 Maj 2016 22:32 #465915

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
Dorotko, jaki tam dług? Zrób koniecznie zdjęcie iryskowi.


Zielone okna z estimeble.pl

U Doroty pośród lasu 07 Maj 2016 12:35 #466051

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Kasiu pierwsza zakwitła Piątkowa Plamka i dzisiaj jakiś nn. Muszę go zidentyfikować. Dzisiaj poszłam z laptopem celem rozpoznania ale tak świeci słońce, że ani robić zdjęć ani patrzeć w monitor. Wieczorem zrobię zdjęcia.
Zrobiłam przegląd irysowy i mam dla Ciebie:
1.Aqua Tay
2.Being Busy
3.Derive
4.Didżej
5.English Cottage – duży i niesamowicie pachnący – to ten, który Ci się podobał.
6.Experiment
7.Habit
8.Louvois
9.Lunar Frosty
10.Magic Bubbles
11.Mały Przyjaciel
12.Old Black Magic
13.Orange Tiger
14.Plamka
15.Protocol
16.Transcribe
Mam jeszcze jakieś nn, teraz sezon to powinnam je rozpoznać :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

U Doroty pośród lasu 07 Maj 2016 12:42 #466054

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Dorotko czy to lista Twoich irysów ? jeśli tak ,to podziwiam .Ja w tej dziedzinie ,to jestem w przedszkolu ,w dodatku nazwy nic mi nie mówią .Ale chociaż sobie pooglądam .Słoneczne pozdrówki dla Ciebie i ogrodu ,który pięknieje w oczach :kiss3:

U Doroty pośród lasu 07 Maj 2016 15:14 #466066

  • EwaG
  • EwaG's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Słonecznego dnia
  • Posty: 2
Jakież to ważne znaleźć swoje miejsce na Ziemi! :) Piękna stylowa leśniczówka i wokół ... Wyobrażam sobie to miejsce za kilka lat, kiedy rośliny podrosną.Pozdrawiam ciepło.

U Doroty pośród lasu 07 Maj 2016 20:57 #466144

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Nowinko dziekuję :kiss3:
To tylko lista irysków, które już można podzielić. Wszystkich jest cztery razy więcej. Uwielbiam je :hearts:

EwkoG dziękuję :kiss3: masz rację co do tego swojego miejsca na ziemi. Grunt to znaleźć, osiąść i być zadowolonym. Szkoda tylko, ze to miejsce przejściowe jest. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam częściej :bye:

Zaczynają kwitnąć iryski :hearts:

DSC_0849681x1024.jpg


DSC_08591024x683.jpg

hostowisko też ruszyło

DSC_08571024x681.jpg


Nestor przed spacerem, tylko jak tu iść jak kot na drzewie :lol:





DSC_08471024x681.jpg


DSC_0842681x1024-2.jpg


DSC_0846681x1024-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2016 21:00 przez Dorota15.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edulkot, zanetatacz

U Doroty pośród lasu 07 Maj 2016 21:23 #466164

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79723
Dorotko - Nestor supergrzeczny, z takiej uprzęży z cienkich rzemyków moje wywikłałyby się w sekund cztery.
To Twoja córka, ta piękna blondynka w ekstra fryzurze? Jeśli tak, to pewnie tatuś już flintę trzyma w gotowości - na kawalerkę :happy:
Wiesz, co mnie uderza? W wielkich miastach prawie nie ma naturalnych jasnych blondynek - nawet nastolatek. Podobno przez zasiarczenie powietrza.
O irysach nawet się nie wypowiadam: dobiłaś mnie tymi liczbami. Ten ciemny - :hearts:

U Doroty pośród lasu 07 Maj 2016 21:42 #466181

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Aniu Nestor był grzeczny tylko przez chwilę. Początkowo warował przed drzewem gdzie siedział kot. Potem poszedł z córką - tą moją piękną blondynką - i zobaczył sarnę :jeez: Wielkim błędem było wzięcie go na krótkiej smyczy, zazwyczaj chodzi na lince. Biedna moja córa ledwo go utrzymała.
Małżonek na kawalerkę jest przygotowany. Stwierdził, że stawia ambonę myśliwską w ogródku i będzie obserwował :lol: Dostał też kiedyś od kolegi nabój z soli, ma go już kilka lat, ciekawe czy wykorzysta.
Z tymi blondynkami to mnie zdziwiłaś, nigdy nie zwróciłam uwagi. Za dużo chyba siedzę w lesie, muszę poobserwować :lol:
Jutro ten ciemny irysek powinien rozwinąć płatki :hearts:

U Doroty pośród lasu 07 Maj 2016 22:09 #466203

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Aniu, w Białymstoku 2 blondyneczki :)
Też o tym nie słyszałam.
Tatusiowie bardzo przeżywają oddanie córki w obce ręce.A mamy jak oddają syna :jeez: coś o tym wiem.Ale patrząc na Twoją blondyneczkę jeszcze długo będzie się nią cieszył

U Doroty pośród lasu 08 Maj 2016 22:25 #466627

  • Qra
  • Qra's Avatar
Hostowisko jak się patrzy :) I pomyśleć że jeszcze rok temu sam się pukałem w głowę jak żona umieszczała w ogrodzie doniczki a teraz to już norma normy, zaradnym trzeba być :) Ciemne irysy to jest to co lubię, aczkolwiek przekonuję się coraz bardziej do picassowskich zestawień kolorystycznych:)

U Doroty pośród lasu 08 Maj 2016 22:40 #466649

  • milena1
  • milena1's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 14
Dorotko, dziękuję za zdjęcia traw, może coś Od Ciebie podpatrzę, i posadzę u siebie. Myślę ,że nornice nie lubią host, zapytam w jakim celu sadzisz w donicach. Możesz być dumna z pięknej córeczki.

U Doroty pośród lasu 08 Maj 2016 22:41 #466650

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Dorotko :) pięknie zaczynają kwitnąć irysy.Nie żałuj zdjęć proszę.Trochę uspokoiłaś mnie informacją, że irysy po przesadzeniu często nie wyglądają dobrze.Moje jakoś jeszcze żyją,mam nadzieję ,że sobie poradzą.Fajna ta Twoja córcia-ładna i zgrabniutka dziewczynka.
Dorotko mam pytanie , czy Twój Mąż używa noktowizora lub lornetki?Musze takie cuda kupić a nie znam się w ogóle,może poradziłby jakiej firmy wybrać.Miłego wieczoru :kiss3:

U Doroty pośród lasu 09 Maj 2016 08:18 #466720

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorotko, tak właśnie, nie żałuj irysowych zdjęć :)
To cudne kwiaty! Ja co prawda najbardziej lubię syberyjskie (u siebie), ale popatrzeć lubię na wszelkie inne odmiany.
Ilości masz imponujące!
Psiejstwo urocze, córka piękna, ogród tętniący życiem i kolorami... słowem, sielanka :)

U Doroty pośród lasu 09 Maj 2016 13:39 #466808

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
milena1 wrote:
Myślę ,że nornice nie lubią host

Oj lubią i to bardzo, że wtrącę swoje trzy grosze :huh:

A Dorotce urodziwej córki gratuluję :flower1:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

U Doroty pośród lasu 11 Maj 2016 08:44 #467461

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Aszko ta moja blondyneczka jak była mała to mówiła Mamo ja się nigdy nie ożenię (nie znała słowa zamążpójście), zawsze będę z tobą mieszkać. Teraz już tak nie mówi ;)
Wiem, że przyjdzie taki czas, ze moje córy wyfruną z gniazda. Nie wyobrażam sobie ale wiem, że to już coraz bliżej :unsure:

Ondku kobiety wiedzę co robią, zaradność to nasze drugie imię :lol:
Ja lubię wszystkie irysy, na razie nie zestawiam ich kolorystycznie, ale zapewne przyjdzie czas, że będę tak robić.

Milenko
dziękuję :kiss3:
Hosty sadzę w donicach bo w miejscu w którym rosną jest bardzo sucho i łatwiej je podlewać. Posadzone są na wzniesieniu pod drzewami. Ta wyspa jest pamiątką po starej leśniczówce, która stała na górce. Teren pod budowę nowej był znacznie zniwelowany, żal było wycinać tak dużych drzew więc ogrodziliśmy kawałek.

DSC_0086.jpg


Kasionku dziękuję w imieniu swoim i córki :kiss3:
Mój małżonek nie używa noktowizora ale widziałam u jego kolegi takie cudo. Nie patrzyłam na firmę ale ta zabawka była bardzo droga (ok. 4 tys.) Pytałam M o lornetki ale nie bardzo wiedział co Ci poradzić bo nie wie do czego ma być używana. Jak mi powiesz to jeszcze raz dopytam.

Aga zdjęć nie będę żałować, tylko ostatnio jakoś ze wszystkim nie nadążam. Irysy syberyjskie też lubię za te ich smukłe liście i filigranowe kwiaty.
Za miłe sielankowe słowa serdecznie dziękuję :kiss3:

Wiesiu :kiss3:

DSC_00452.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

U Doroty pośród lasu 11 Maj 2016 09:06 #467468

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Faktycznie córek musicie pilnować ;) ale i tak wyfruną...taka kolej rzeczy.Tyle tylko ,że jak już ten czas nadchodzi żałujemy ,że już nie są małymi córeczkami mamusi :) My bo one chyba niekoniecznie :)
Kolekcja irysków imponująca i to z nazwami :woohoo: czekam na zdjęcia.
Psisko cudne.
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

U Doroty pośród lasu 12 Maj 2016 13:22 #467945

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Dorotko piękne irysy.Ta lornetka ma służyć do wypatrywania kłusowników na jeziorze.Jeśli Twój Mężuś mógłby coś doradzić byłabym niezmiernie wdzięczna. ;) Miłego dzionka :hug:

U Doroty pośród lasu 12 Maj 2016 15:29 #467968

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
No to będzie u Ciebie co oglądać .Aż się boję ,że mogę tego nie wytrzymać z zachwytu ,bo iryski to ostatnio mój mały fiołek .A gatunków jest tak dużo .Piękna córcia :hearts: A piesio też piękny w swoim rodzaju. A hafty poszły w odstawkę ? ,bo ja tak czasem myślę co też pani pięknego zrobiła :hug:

U Doroty pośród lasu 12 Maj 2016 15:51 #467976

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, podziwiam u Ciebie irysy, bo strasznie mi się podobają, a w swoim ogrodzie prawie ich nie mam. Nie chcą rosnąć i już!
Córki nigdy nie miałam, ale synów i owszem! I wcale nie przeżywałam jak poszli na swoje :P Powiem więcej - odczułam pewną ulgę, bo trzech facetów w domu i dwa psy to za dużo jak dla mnie ;)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.611 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum