TEMAT: U Doroty pośród lasu

U Doroty pośród lasu 01 Maj 2016 22:18 #463911

  • milena1
  • milena1's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 14
Muszę napisać, że jesteś szczęściarą. Bardzo trudno zobaczyć bobra, a Tobie udało się nawet zrobić zdjęcie. Zdjęcie rewelacja. Gratuluje. Lubię do Ciebie zaglądac, a gdzie posadzisz nowo nabyte trawki?


Zielone okna z estimeble.pl

U Doroty pośród lasu 02 Maj 2016 08:29 #464003

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19331
  • Otrzymane dziękuję: 80031
Dorotko, rzeczywiście masz szczęście, ze uchwyciłaś pana (panią? ) B. z wynurzona główką. Choć bobry wcale nie są teraz rzadkie. Pracuję w miejscu, gdzie rzeka Oława wpada do Odry. Z okna widzę ostrogę porośniętą starymi wierzbami. I ostatnio kilka z nich zostało ewidentnie podgryzione przez bobry, dwie - zwaliły się. W centrum wielkiego miasta :woohoo: . Gnieżdżą się tam również czaple siwe (przelatują równolegle do naszego budynku, widzę je czasem na wyciągniecie ręki), oczywiście łabędzie nieme i - kormorany. A tuż obok - baza przeładunkowa transportu rzecznego. I Politechnika - 30 000 studentów.
Ale na ostrogę nikt nie wchodzi.
Irysa z obrzeżonymi biało listkami spróbuję ukraść. Jak wiadomo, takie najlepiej rosną :happy4:

U Doroty pośród lasu 02 Maj 2016 08:46 #464010

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dziewczyny, może nie zawiązujcie złodziejskiej spółki :happy: U mnie rośnie taki na biało obrzeżony, tylko nie pamiętam jak kwitnie. Teraz wiosną, jest ładnie wybarwiony a potem liście ciemnieją i na koniec sezonu są najczęściej zielone.

U Doroty pośród lasu 02 Maj 2016 20:50 #464205

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Milenko bobrów u nas dostatek i to blisko domu. Widziałam je parę razy ale zazwyczaj tylko łepek albo ogon.
Teraz udało się go uchwycić bo koczował przy tamie i wypłynął zaczerpnąć powietrza.
Cieszę się, że mam owego gościa w moich leśnych progach :bye: Nowo nabyte trawki już posadzone, na razie mało widoczne ale za chwilę powinny się pokazać okazalej. Przepadam za trawkami ... a to wszystko za sprawą tego forum :lol:

Aniu jak pisałam wyżej bobry widuję ale w obiektyw nigdy się nie złapały.
Ty za to widoki masz niezłe ... 30 tys. studentów. Musisz z rozrzewnieniem patrzeć na taki ogrom ludzi chętnych wiedzy :P
Sprawę irysów mamy obgadaną :devil1: Tylko chyba Joli nas przyłapała :dry:

Joli i konspiracja irysowa padła :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

U Doroty pośród lasu 02 Maj 2016 21:06 #464222

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19331
  • Otrzymane dziękuję: 80031
Dorotko - na szczęście nie muszę patrzeć na raz nawet na sto owych osób. Żądnych wiedzy jest... trochę, znacznie więcej żądnych dyplomu.
Wolę patrzeć na czaple.
Ewa, z Tobą to konie kraść :rotfl1:
I jak ja mam teraz iść z czołówką i łopateczką?

U Doroty pośród lasu 02 Maj 2016 21:32 #464249

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Aniu rozbawiłam się :lol:
jak pomyślałam o tych główkach żądnych wiedzy wpatrzonych w Ciebie ...
a potem jak skradasz się po irysy :rotfl1:
ach ta Ewa :rotfl1:

U Doroty pośród lasu 03 Maj 2016 16:13 #464473

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19331
  • Otrzymane dziękuję: 80031
Dorotko, przecieź jak na mnie patrzą, to się nie skradam ;)
A przez Ewę całkiem porzuciłam genialny plan A, skończyło się na zakupie sztuk dwoch w węgierskim OBI.

U Doroty pośród lasu 03 Maj 2016 21:18 #464704

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
Uśmiałam się czytając o "kolegach-podglądaczach". Daj znać, czy Cię w pracy bardzo będą męczyć. A na pierwsze zdjęcia twoich irysów czekam z niecierpliwością. :search:
U mnie wczoraj przy oberwaniu chmury podobno był też grad. dwa kwiaty irysów zostały zniszczone.I ten trzeci, dzisiejszy tez ucierpiał, więc mu zdjęcia nie zrobiłam.

U Doroty pośród lasu 03 Maj 2016 21:22 #464711

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Ależ dziewczyny, ja też mam lepkie łapki :oops: inaczej takiego ogrodu bym nie miała :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Ja o tych irysach napisałam, że w razie gdyby coś nie poszło, hmmm... tak jak było zaplanowane :happy: to u mnie są :) A że chytrus nie jestem to podzielić się mogę :hearts: A Wy zaraz, że przeze mnie plan się nie powiódł ;)

U Doroty pośród lasu 04 Maj 2016 08:36 #464861

  • milena1
  • milena1's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 14
Dorotko, ja tez sobie kupiłam trawki , ale mam problem z usytuowaniem.Chciałam zobaczyc gdzie Ty u siebie posadziłaś, może wtedy moja wyobrażnia zacznie działać. Tak mam posadzę , potem się przglądam , jak nie pasuje przesadzam. U Ciebie wszystko mi się podoba.

U Doroty pośród lasu 04 Maj 2016 19:40 #465058

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Aniu a ja tak liczyłam na węgierskie irysy :lol:
Mam nadzieję, że droga do domu przebiegła pomyślnie :)

Kasiu przez ten wystrzałowy strój ogrodowy trochę się ze mnie nabijają. Już następnego dnia rano tłumaczyłam się z wyglądu i zagroziłam, że jak komuś pokażą film to się obrażę. Teraz jak mijamy się na schodach to widzę, że chłopaki jakoś dziwnie się do mnie uśmiechają. Od razu wiem o co chodzi. I tak dobrze, że nie wystylizowałam się w szlafrok i gumiaki:)
Ja też czekam na kwiaty irysowe z utęsknieniem. Pamiętam tez, że mam u Ciebie irysowe długi.
Kwitną już dwa skrętniki :hearts:

Ewko ale Ty jesteś zaradna :rotfl1:
W razie czego wiem gdzie się zwrócić ;)

Milenko dziękuję za miłe słowa :kiss3: Naładuję aparat i jutro wkleję zdjęcia. Ja swoje trawki posadziłam w pobliżu korzeni, które przyciągnęłam w tamtym roku. Ja też tak mam, że ciągle coś sadzę i przesadzam, rzadko do końca jestem zadowolona :jeez:

U Doroty pośród lasu 04 Maj 2016 20:02 #465065

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
U Ciebie wiosna na fotkach i wiosna w serduchu .Zimowe sutki za nami .Teraz ,żeby już przymrozków nie było i deszcz trochę popadał.I cóż więcej nam potrzeba ? no może kasy :happy:

U Doroty pośród lasu 05 Maj 2016 16:56 #465391

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Nowinka wrote:
U Ciebie wiosna na fotkach i wiosna w serduchu .Zimowe sutki za nami .Teraz ,żeby już przymrozków nie było i deszcz trochę popadał.I cóż więcej nam potrzeba ? no może kasy :happy:

Oj tak,tak :jeez:

U Doroty pośród lasu 05 Maj 2016 19:47 #465447

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
A może jednak nie kasy?
Bo ja tak sobie myślę, że jak bym miała dużo kasy, to nakupiła bym dużo roślin i do jesieni bym szpadlem orała darń żeby to posadzić :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

Czasem chudy portfel się przydaje, żeby trochę odpocząć :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2016 19:47 przez jolifleur.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

U Doroty pośród lasu 05 Maj 2016 21:03 #465496

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Zapatrzyłam się na piękne wielkie korzenie u Ciebie. Chodzę po okolicznych lasach i coś nie mogę trafić nic co by mnie zadowoliło. A, teraz olśnienia doznałam, może blisko wody poszukam? Czy znasz ich pochodzenie? Nie wiem czy ma znaczenie z jakiego drzewa są, liściaste czy iglaste. Może Twój Mąż by wiedział?
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy

U Doroty pośród lasu 05 Maj 2016 21:34 #465528

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Dopiero wróciłam bo w końcu namówiłam małżonka na wyjazd po glinę. Dwa miesiące się ociągał, w końcu trochę prośbą trochę groźbą i glinę mam :hearts:
Córa przy okazji połowiła trochę ryb, bo kolega od którego braliśmy glinę ma też stawy.
Dzisiaj przyszła przesyłka z roślinkami od Markity, nie mogłam jej dokładnie się przyjrzeć bo na dworze ciemno. Jutro tylko zaliczyć godziny pracy i sadzenieeeeeeee :hearts:

Milenko przepraszam zdjęcia odłożyłam na jutro, bo jak wróciłam było już ciemno :unsure:

Aszko, Nowinko święte słowa dla nas maniaków ogrodowych :lol:

Ewko ja jak bym miała dużo kasy to bym sobie kupiła hektar uprawionej, urodzajnej ziemi i zaczęła wszystko od nowa :woohoo: Przecież darni nie musiałabym zdzierać :lol:

Nelu ja też miałam problem ze zdobyciem korzeni a przecież w lesie mieszkam :) Gdy były robione drogi leśne to wyrywali całe karpy, tak znalazłam swój pierwszy. A pozostałe to wyrwane korzenie świerków na powierzchni zrębowej przez zakład usług leśnych. Chłopaki pukali się trochę w czoło ale tak ich prosiłam, że w końcu przywieźli.
Najlepsze są korzenie świerków bo mają płaski system korzeniowy.
Poszukaj w swojej okolicy życzliwego leśniczego to może dostaniesz korzenie ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

U Doroty pośród lasu 06 Maj 2016 10:20 #465680

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dorotko, bobry to już nawet w Krakowie szkodnikują. Choć ślady ich bytności, tamy, pościnane drzewa są blisko nas to nie udało mię jeszcze spotkać ich oko w oko.
Kurpiowskie wzorki śliczne. Choć jak wspomnę sobie obowiązkowe wyszywanie na lekcji ZPT to mogę mieć dziś koszmary senne.

U Doroty pośród lasu 06 Maj 2016 21:59 #465878

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Romku widać bobrom ochrona służy, robią co chcą :)
Ze trzy lata temu pod mostkiem w rowie umieściłam sobie korzenie, żeby przygotować je do akwarium. Jakie było mój zdziwienie gdy po dwóch dniach znikły. Posądziłam wtedy o kradzież ludzi, którzy obok robili sobie opał na działce w lesie. Tłumaczyli się wtedy, że nie mają z tym nic wspólnego.
Po kilku dniach znalazłam moje korzenie w bobrzej tamie :unsure: Głupio mi było.

Mileno wklejam obiecane zdjęcia. Trawki są jeszcze małe wiec niewiele widać. Mam nadzieję, że polubią nowe miejsce w lesie :hearts:

DSC_08341024x681.jpg


DSC_08351024x681.jpg


DSC_08361024x681.jpg


DSC_08381024x681.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edulkot, Łatka, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.780 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum