TEMAT: Od zera

Od zera 22 Wrz 2015 18:05 #403500

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Vero - rozumiem Twoją zazdrość i nie dziwię się, że straciłaś chęci do swojego wątku po takiej suszy :hug: Wiosną będzie lepiej, wszystko ruszy z nową siłą :hearts:

Nowinko - widzę, że myślisz pozytywnie, chociaż Tobie też susza dała popalić. Skąd Ty siły bierzesz na to podlewanie :think: bo ogród bujny i zielony :)

anabuko1 - też myślę, że zaczęcie od ogrodu to słuszna decyzja i powiem Ci, że mój M, który początkowo krytykował, że wzięłam się za ogród zmienił zdanie jak zrywa maliny, do zupy są warzywa pod ręką i szczypiorek do twarożku a orzechy włoskie i inne owocowe rosną sobie w różnych miejscach. Trochę marudzi tylko, że jak będzie remont to mi wszystko zajeżdżą albo wydepczą ale właśnie dlatego zanim coś zaplanuję i posadzę pytam czy tam coś będzie jeździło :) albo z góry spadało albo rusztowanie stało :) Dlatego wokół domu na razie nie ma żadnych roślin.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Od zera 22 Wrz 2015 19:42 #403517

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ewo,z przeprowadzki z miasta do lasu,najbardziej cieszy mnie możliwość wyjścia do ogrodu prosto z łóżka,bez mycia,ubierania,jedynie z kubkiem kawy w ręku albo z aparatem fotograficznym.To dopiero jest życie.

Na moim hostowisku prawdopodobnie też mam zawirusowane hosty :( jednak nie znam się na tyle aby wiedzieć która jest zarażona a która nie i dlatego pozostają wszystkie na stanowisku.(hościarze nie bijcie :hammer: )

Od zera 22 Wrz 2015 21:12 #403552

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Oj pamiętam jak ja na początku sadziłam najpierw wzdłuż ogrodzenia.a raczej linii, bo tylko słupki były.
Potem juz wzdłuż o siatki.Potem po bokach, , po katach.
A potem to tez pytała, tu mogę ?? :jeez: :jeez:
A tu mogę i tak kawałek po kawałku trawnik znikała.Bo trawka została posiana na następny rok roślinki pierwsze zwoziłam na działkę.
A trawę trzeba było posiać, bo tam była łąka,Potem zaorana przez pana miejscowego ze wsi, potem wy-gruberowana( czy coś takiego, nie znam się na tym )
Wyrówna przeze mnie i męża ręcznie,, Oj szkoda,że wówczas nie robiłam zdjęć do mojego archiwum, byłoby na co popatrzeć,A tak tylko jest co wspominać. :P
Pamiętam róże na drugi rok kupiłam i posadziłam 5 grudnia.Zimy wówczas nie było.Za tydzień po posadzeniu ich przyszła .Róże do dziś żyją :)

A tak w ogóle przyszłam ci zakomunikować ,że dziś popołudniu paczka z roślinkami doszła.Roślinki,ładne całe i już w ziemi.
syn straszy, tylko przyszedł z pracy i dostała bojowe zadanie :
Kop tu, kop tam posadź tu, to tam..Już sadził dużo rzeczy,To wie, i nawet dobrą rękę ma do tego :)
ale nadzorca- czyli ja musiałam byś, stać i wybierać miejsce na nowe posadzenia.
dość przyjemna nawet rzecz ;)
Tylko cebulki zostały.ciemno się już zrobiło i koniec na dziś.
Dzięki wielkie dobra kobieto :kiss3: :kiss3: :kiss3:

ps. co to jest clip Daga ?? :sick:
Dagmara to moja córka- Dag też ja nazywamy.Ale ten napis nie wiem co oznacza ???
Ostatnio zmieniany: 22 Wrz 2015 21:13 przez anabuko1.

Od zera 23 Wrz 2015 12:02 #403682

  • bejka1970
  • bejka1970's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane dziękuję: 6
Ewuniu do mnie też dzisiaj paczka doszła :dance: Piękne odmiany mi wybrałaś :) Mało się ostatnio udzielam ,bo tyle jeszcze jest pracy do zrobienia w ogrodzie zanim przyjdzie zima :dry: czasu mało i mimo ,że coś tam popadało to nadal susza :( Szczerze współczuję ci problemów z wirusem hostowym ,kurcze jest tyle rzeczy ,które sprawiają ,że czasem zastanawiam się czy to ma sens ,ale gdyby nie grzebanie w ziemi ,chyba bym się udusiła :dry:
Pozdrawiam serdecznie-Beata

Od zera 23 Wrz 2015 14:26 #403694

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Aniu i Beatko - bardzo się cieszę, że paczki dotarły mimo jakiś problemów na poczcie. Kobitka która je przyjmowała sama powiedziała, żeby wysłać zwykłą paczką bo nie ma gwarancji kiedy dojdzie. I tu się sprawdziło to co gdzieś wcześniej napisałam: zwykła czy nie zwykła dochodzi w tym samym czasie :)

Potem napiszę więcej bo tylko chwilkę miałam :)

Od zera 23 Wrz 2015 19:16 #403740

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Roma - jak się wprowadziłam do domku w mieście, to się zarzekałam, że to jest moje miejsce i nic więcej od życia nie chcę :rotfl1: Tak mi sie podobało, że mogę wypić herbatę w ogrodzie i wyskoczyć w piżamie po szczypiorek do kanapki ale z czasem ogród stał się za mały i ja kocham brzózki i chciało mi się chociaż namiastki lasku brzózkowego w zasięgu wzroku. No i właśnie już się nie mogę doczekać przeprowadzki a to jakoś tak się ciągnie... Ale co tam wreszcie się przeprowadzę :)

anabuko - też bym chciała tak podyrygować :happy: Szybko się uporaliście. Mi by to chyba więcej czasu zajęło, bo jakoś najdłużej mi schodzi na zastanawianiu się gdzie coś wsadzić.
A to jest Clip dagga - roślina jednoroczna, sieje się ją wiosną do doniczek bez stratyfikacji, wschodzi bardzo ładnie ale lubi ciepło więc do gruntu po 15.05 a jak zimno to nawet później. Trochę nawozu, trochę wody i urośnie dużo większa od Ciebie :) i wszyscy będą się dziwić co to za cudo ;)

DSC01789.jpg


DSC01790.jpg


A nasiona szkarłatki doślę jak dojrzeją. Na razie całkiem zielone na krzaku.


Bejka - u mnie trochę lepiej z tym deszczem, bo popaduje ale patrzę z niepokojem na korony drzew, bo jak zaczną lecieć liście to znowu robota się zacznie a klonów ci u mnie mnogość i to wielkich na dodatek a w drugim ogródku parę jabłoni i 2 potężne orzechy włoskie :jeez:

Cieszę się, że roślinki przypadły do gustu :) Tylko pamiętaj, żeby okryć trawy na zimę ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant

Od zera 23 Wrz 2015 19:22 #403742

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Porobiłam trochę zdjęć, niestety mało ostre bo zapomniałam aparatu i robiłam komórką
DSC01700.jpg


DSC01714.jpg


DSC01724.jpg


DSC01725.jpg


DSC01726.jpg


DSC01730.jpg


DSC01735.jpg


DSC01737.jpg


DSC01738.jpg


DSC01739.jpg


DSC01741.jpg


DSC01740.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Dorota15, Amarant, hanya

Od zera 24 Wrz 2015 08:54 #403881

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ale fotek narobiłaś :woohoo: niby jesień ,ale jednak coś tam jeszcze w tych naszych ogrodach kwitnie Fajnie wygląda gałązka oblepiona szyszkami no i oczywiście szkarłatka miodzio .Ja zaplanowałam sobie na dziś porządek na jednej z rabat ,obcinanie przekwitłych i pielenie .Mam tam też miejscówkę na karłowy żółty różanecznik .Będzie mu jak w niebie :flower2:

Od zera 24 Wrz 2015 09:43 #403894

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Witaj Nowinko :bye:
Latem się wybierało co pokazać a teraz trzeba się naszukać żeby coś pokazać :happy: ale jak się dobrze poszuka to coś tam się znajdzie :)

Te szyszki pracowicie doszyłam do sznurka żeby powstało takie coś. Tak sobie pomyślałam, że zimą dla ptaków będzie jak znalazł. Będą mogły sobie dłubać nasionka :)
DSC01724-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, Amarant

Od zera 24 Wrz 2015 10:05 #403898

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Jednym słowem oszukałam się ,bo myślałam że to taka urodziwa gałązka :happy4: Ale to znaczy ,że i ptaki się nabiorą i będą pałaszować .Ja między innymi dlatego nie ścinam roślin na jesień takich które mają nasionka .Ptaki wszystko zjedzą przez zimę . :drink1:

Od zera 24 Wrz 2015 10:09 #403899

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ale niespodzianka :woohoo: , a ja myślałam że to gałązka tak obficie oblepiona szyszkami :lol:
Zachwycił mnie też Clip dagga, pomyślałam sobie że podobna do lenotisa o którym myślałam, że jest wieloletni :oops:, a teraz szukając informacji w sieci doczytałam, że to to samo ;)
Doczytałam też inne ciekawostki i zastanawiam się czy hodowla jest legalna ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2015 10:21 przez piku.

Od zera 24 Wrz 2015 19:25 #403957

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Piku - to ponoć jedyna TAKA legalna roślina w Polsce. Też jak o tym doczytałam to się trochę zdziwiłam ale próbować nie zamierzam ;) U mnie jest oryginalną ozdobą np. ogórkowego poletka :)

A to druga uważam, że oryginalna roślina. Słonecznik wierzbolistny. Niestety posadziłam go w cieniu i źle mu tam było. Teraz dostał 2 nowe miejscówki. Dorasta nawwet do 2,5 m U nas raczej nie zakwita ale takie długie łodygi ze zwisającymi wąskimi liśćmi wyglądają i egzotycznie i pięknie.
DSC01793.jpg


DSC01784.jpg


Moja brzoskwinia mimo, że podwiązana nie wytrzymała tylu owoców
DSC01743.jpg


DSC01744.jpg


W tle posiany poplon pod truskawki
DSC01745.jpg


DSC01747.jpg


DSC01748.jpg


DSC01749.jpg


DSC01750.jpg


DSC01751.jpg


DSC01753.jpg


A to najlepszy hit mojego ogrodu. W funkiowisku rosną kanie :) :) Za kilka dni będą na patelnie :)
DSC01767.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, anabuko1, Amarant

Od zera 24 Wrz 2015 20:11 #403973

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
U mnie też brzoskwinie w tym roku, ładnie obrodziły ;)
ale gałązek nie połamała ;)Szkoda,a z drugiej strony ,że tylko jedna.Drzewko w większości całe ;)
A to nie tylko ładnie na hostowisku masz, ale i praktycznie. :P Jeszcze grzybów między hostami nie widziałam :P

Od zera 26 Wrz 2015 20:13 #404371

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Aniu, z brzoskwini jeszcze sporo zostało :)
A kanie podrosły i dzzisiaj 2 wylądowały na patelni :)
DSCN2018.jpg


DSCN2019.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant, VERA

Od zera 26 Wrz 2015 20:28 #404377

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dziś był bardzo pracowity dzień :jeez: Taki, że postanowiłam wszystko rzucić i zrobić sobie spacer po drugiej części "ogrodu" tam gdzie samo rośnie ;)
i popodziwiać brzózki, dopóki mają jeszcze liście.
DSCN2051.jpg


DSCN2052.jpg


Pooglądać co gdzie wyrosło i oderwać się od pielenia i sadzenia.
DSCN2057.jpg


w miłym towarzystwie ;)
DSCN2058.jpg


DSCN2059.jpg


DSCN2061.jpg


a między brzózkami w wysokiej trawie kryły się nniespodzianki.
DSCN2062.jpg


DSCN2063.jpg


DSCN2065.jpg


DSCN2068.jpg


i to całkiem duże :)
DSCN2069.jpg


DSCN2071.jpg


DSCN2072.jpg


Nad wodą też niespodzianki
DSCN2073.jpg


odbija funkia obżarta do O przez sarny
DSCN2075.jpg


bobry pracują zawzięcie nad kolejnym drzewem
DSCN2089.jpg


na szczęście zabezpieczenie mojej wierzby posadzonej nad wodą na razie się sprawdza
DSCN2074.jpg


i na dobranoc kilka widoczków z dzikiego ogrodu ;)
DSCN2092.jpg


DSCN2088.jpg


DSCN2083.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Amarant, hanya

Od zera 26 Wrz 2015 20:33 #404379

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
DSCN2077.jpg


DSCN2078.jpg


DSCN2070.jpg


Może jutro będzie trochę ogródka, na razie mam ogródkowy przesyt ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Anowi, anabuko1, Dorota15, Amarant, VERA, hanya

Od zera 26 Wrz 2015 22:20 #404409

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ewuś :bye: , takie spacery to miodzio dla psychiki i zdrowia :)
Piękny ten twój dziki ogród :)
a to zdjątko z odbijającymi się w wodzie drzewami jest cudne :bravo: :bravo:
Kicia z tobą na grzybki chodzi ???

Od zera 27 Wrz 2015 07:29 #404426

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Piękne miejsce zasiedliłaś :)
Rzadko pokazujesz tę drugą dziką część ogrodu, a też jest piękna.
Miejsce nad rzeką :ohmy:, jest gdzie odetchnąć po ciężkiej pracy.
Moja rzeka to niewielki rów nieopodal zamieszkany przez bobry. Nawiasem ile szkód mogą spowodować te zwierzątka, u nas wycięły trzy piękne dęby :(
Pozdrawiam :bye:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.898 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum