TEMAT: Od zera

Od zera 18 Wrz 2015 08:34 #402640

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Już jesień wprasza się do ogrodów, co dla mnie jest mało radosne ale cóż taka kolej rzeczy :)
Aparat kurzem zarasta, bo nie bardzo jest co fotografować ale to zadanie na długie zimowe wieczory ;) żeby tak wymyśleć, żeby do przymrozków można było robić piękne zdjęcia. Mam już kilka chryzantem, po kątach gdzieś rosną 3 maluśkie hortensje i oglądam Wasze ogrody - co to jeszcze teraz kwitnie :)

Funkia Golden scepter zaczyna przysychać ale cały czas razi zupełnie nie jesiennym kolorem zieleni
DSCN1922.jpg


drugi kwiat w tym roku na tej dalii
DSCN1924.jpg

i kilka maluszków uparcie zasypywanych przez liście
DSCN1929.jpg

DSCN1925.jpg


DSCN1926.jpg


DSCN1927.jpg


DSCN1928.jpg


żurawka jeszcze bez nazwy, bo nie było jakoś czasu, żeby je uporządkować
DSCN1930.jpg


A to moje świeżo tworzone funkiowisko z azaliami. Jeszcze nie skończone ale juz się rozrasta :)
DSCN1931.jpg


DSCN1932.jpg


i miniaturowe dalijki- te to przynajmniej nie zawiodły :)

DSCN1933.jpg


DSCN1934.jpg


DSCN1935.jpg


DSCN1936.jpg
Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2015 18:24 przez . Powód: poprawiono mylnie wstawione opisy
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, anabuko1, Amarant, VERA, hanya


Zielone okna z estimeble.pl

Od zera 18 Wrz 2015 08:39 #402641

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Aniu, paczka dotarła przed chwilą. O 8.30. Widzisz, oni jednak w te 24 godziny nocy nie wliczają :rotfl1:
Roślinkom nic się nie stało-wyglądają jakby świeżo wyjęte z ziemi :)
Wielkie dzięki :kiss3:
Moja wyjdzie w poniedziałek. Szukaj kogoś żeby miejsce uszykował dla nowych gości ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Od zera 19 Wrz 2015 11:37 #402817

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ostatnie dalie masz prześliczne :hearts: Zgłupieć można z tym kuszeniem .Gdzie nie wejdę ,to wszędzie cudne dalie i jak tu nie chcieć .I tak w kółko .Jak nie to ,to coś innego ,bez końca :jeez:
Ideę zaraz do ogrodu poszaleć ,pogoda śliczna .Przesadzanie czeka ,ale już sama drobnica więc to czysta przyjemność :dance:

Od zera 19 Wrz 2015 19:11 #402864

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Ja dzisiaj też działałam w ogrodzie :) Oby więcej takich pięknych dzionków przed zimą.
Wszystkie roślinki od Ani- anabuko1, już siedzą w ziemi :)

Wiesz, te dalie to jeśli chcesz mogą też rosnąć u Ciebie :whistle:
Ale w Twoim ogrodzie też wypatrzyłam coś oryginalnego i tak myślę, że liście do dalii ma podobne:
IMG_6289_zpstagrhqqx.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, Bozi, Amarant

Od zera 20 Wrz 2015 09:16 #402994

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Bo to dalie ,jak dla mnie śliczne .Jak chcesz ,to mogą rosnąć i w Twoim ogrodzie :happy4:

Od zera 20 Wrz 2015 17:49 #403058

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dla mnie też śliczne :)
Chciałabym bardzo je mieć u siebie ale jak napisałam w Twoim wątku, nie wiem jak się wszystko potoczy i muszę się wstrzymać z powiększaniem ogrodu.
Niech się mnożą u Ciebie bo są piękne :)


DSCN1937.jpg


DSCN1938.jpg


DSCN1939.jpg


DSCN1941.jpg


szkoda, że ślazóki są jednoroczne :(
DSCN1943.jpg


DSCN1944.jpg


DSCN1945.jpg
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant, VERA

Od zera 20 Wrz 2015 18:16 #403064

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Biedna hosta już pewnie unicestwiona :( Mam nadzieję, że to jedyna taka niespodzianka. A jak przygotowania pod truskawkowe uprawy? :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Od zera 20 Wrz 2015 18:33 #403071

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Wiesz co, Haniu, pewnie uznasz, że źle zrobiłam ale:
Na hostę zamierzałam się 2x z randapem- raz zapomniałam, a drugi popadało. A potem jak przeczytałam co napisała Nowinka i posiedziałam trochę w internecie i poczytałam o tym wirusie to wykopałam ją, wsadziłam do wielkiej donicy i przeniosłam daleko od funkii, tak że teraz nawet podczas kopania nie będę miała do czynienia z jej korzeniami. Siedzi sobie na wygnaniu a ja zobaczę co dalej.

Bo z tego co doczytałam, to część z moich funkii może też być zarażona ( a większość jest w grupie podwyższonego ryzyka) a objawy mogą się pokazać nawet dopiero po 7 !!! latach. Załamało mnie to.

Tak więc funkia na razie uciekła spod topora ;)

W ogrodzie bywam tylko 1 albo 2 dni w tygodniu i na nieszczęście, u mnie w wekkendy pada, więc pada na mój poplon czyli gorczycę i to nawet dobrze, ale jak pada, to ja nic nie mogę zrobić :( Więc tak między deszczem czasem wyskoczę (jak dzisiaj np.) ale co to za robota, jak wszystko mokre i ziemia się klei. Do kitu taka robota :unsure: A w planie było też przesadzenie kilku truskawkowych krzaczków.
Bardzo bym juz chciała tam mieszkać, wtedy wszystko było by łatwiesze :)

Od zera 20 Wrz 2015 18:47 #403075

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ewa, masz rację, że infekcja może wyjść po iluś tam latach,; jeżeli udało Ci się wykopać wszystkie korzenie chorej roślinki i zdezynfekowałaś narzędzia, to chyba nie będzie problemu. Swoją na wszelki wypadek spaliłam, bałam się takiej zarazy w ogrodzie; a bardzo mi było szkoda :placze: Druga też została zlikwidowana, choć miała innego wirusa. Rosły w donicach, ale strzeżonego .... :devil1: Nie martw się na zapas, nie będzie tak żle :)
Kiedy się przeprowadzisz do ogrodu na stałe? :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Od zera 20 Wrz 2015 19:00 #403079

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Narzędzia to były tylko widły i rękawiczki. Widły poszły w żar a rękawiczki do śmieci. Korzenie wyglądały na całe ale i tak nie planuję tam sadzić żadnej hosty w najbliższym czasie. Myślę, że będzie tam azalia albo hortensja :)

Przeprowadzka? Chciałabym już, ale przedtem czeka mnie potężny remont :) a póki co, poza sezonem, jestem gościem na swoim ogrodzie ;)
Ale nadejdzie taki czas :teach: że codziennie będę każdy krzaczek oglądać i żaden szkodnik ani zaraza mi nie umknie :silly:

Od zera 20 Wrz 2015 19:24 #403097

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
I widzisz, nie ma tego złego :happy: Może będzie ciekawsze miejsce, jak posadzisz azalkę i jakie kwiaty w maju :woohoo: Hortensja czy bukietowa czy ogrodowa, też wspaniała ozdoba. Nie jest żle :)
Niech ten czas przeprowadzki nadejdzie jak najszybciej, wprowadzisz się do dojrzałego ogrodu, to też ważne :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Od zera 20 Wrz 2015 19:39 #403105

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Właśnie taki był plan. Stworzyć chociaż kawałek ogrodu, żeby było gdzie wypocząć po ciężkich pracach remontowych :)
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Od zera 20 Wrz 2015 19:51 #403110

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Witam, hostowisko z azaliami robi wrażenie, bardzo podoba mi się wijąca ścieżka- fajny pomysł :)

Od zera 20 Wrz 2015 19:58 #403115

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Witaj Edyto :bye:
Ścieżka będzie miała ciąg dalszy ale materiał się skończył :( Trzeba zburzyć trochę domu i "pójdzie" dalej :rotfl1:

Od zera 20 Wrz 2015 21:03 #403129

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Nie masz pojęcia, jak zazdroszczę Ci deszczu - u mnie posucha totalna..........................Któregoś dnia zanosiło się dookoła, chmurki i owszem, przyzwoite. Radość ogromna, przedwczesna jednak. Z góry spadło tyle co nic, w mierniku 1mm...... :placze:

Powodzenia i spełnienia marzeń :kiss3:
Pozdrawiam Vera :)

Od zera 22 Wrz 2015 09:15 #403403

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
U mnie też sucho .Ale teraz już tak bardzo się tym nie przejmuję ,bo jednak jest chłodniej ,a rośliny szykują się do odpoczynku ,więc i wody już tak nie potrzebują .Za wyjątkiem zimozielonych .Te niestety jeszcze podlewam cały czas .U mnie dziś od rana słońce świeci ,a zimno niesamowicie :flower1:

Od zera 22 Wrz 2015 11:18 #403425

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
hanya wrote:
I widzisz, nie ma tego złego :happy: Może będzie ciekawsze miejsce, jak posadzisz azalkę i jakie kwiaty w maju :woohoo: Hortensja czy bukietowa czy ogrodowa, też wspaniała ozdoba. Nie jest żle :)
Niech ten czas przeprowadzki nadejdzie jak najszybciej, wprowadzisz się do dojrzałego ogrodu, to też ważne :bye:
Zgadzam się z Hanią ;)
Ja na działce zaczęłam sadzić jak nic nie było.Potem i ciągle dosadzałam.Jak domek została zbudowany to już roślinek sporo było.
I ty jak sie przeprowadzisz, będziesz miała bujnie i pięknie.
a hostowisko z azaliami masz juz piękne.:hearts: Dobry pomysł :bravo:

Od zera 22 Wrz 2015 17:51 #403498

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dziewczyny,
znalazłam 2 bardzo fajne wątki, tylko trochę "nieżywe" może je rozruszamy, skoro prace w ogrodzie juz powoli się kończą?

Radosna twórczość zaprasza

Igłą malowane,hafty,szycie,maskotki-dla każdego coś ciekawego





Jeśli ktoś z moderatorów mógły to przerobić na linki to będę wdzięczna, bo ja nie umiem :oops:
Ostatnio zmieniany: 22 Wrz 2015 19:16 przez .
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.842 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum