TEMAT: Od zera

Od zera 01 Paź 2015 17:54 #405283

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Z sianiem to ja bym sobie poradziła tylko z zebraniem jest problem, dlatego liczę na to, że się wysieje :)
Białego marcinka zapisałam a ta szara roślinka, która Ci się spodobała to dosyć wrażliwa jest. A jak się nazywa nie wiem. Potrafi przemarznąć a jak za mokra zima to zgnić. Trzeba na nią trochę uważać albo sadzić na piachu, ale z tym to chyba nie będzie problemu ? :happy:


Zielone okna z estimeble.pl

Od zera 01 Paź 2015 17:56 #405284

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
U mnie na Saharze na pewno nie zamięknie :rotfl1: :rotfl1:

Od zera 01 Paź 2015 17:59 #405286

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
To teraz u mnie musi wytrwać do wiosny. Żeby nie było jak z tą trojeścią :oops:
A może ją teraz do zimowitów dołożę? Co myślisz o tym?

Od zera 01 Paź 2015 21:47 #405369

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Faktycznie i ciekawa i oryginalna i ładna ta roślinka.Ten wiesiołek :)

Od zera 01 Paź 2015 23:32 #405393

To właśnie my mieliśmy największy problem nie z aranżacją, ale z wyborem odpowiedniej roślinności. Dopiero jak trafiliśmy do szkółki końca to nam tam pomogli. Inaczej pewnie sporo kasy na rośliny, które niekoniecznie są odpowiednie do ogrodów.

Od zera 02 Paź 2015 09:35 #405429

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
anabuko1 - gdzieś tam po kątach mam roślinki o których nawet nie pamiętam i tak było z tym wiesiołkiem :happy:

wisniapawelek - to prawda, jak człowiek sam się bierze za ogród popełnia wiele błędów ale też i dużo się nauczy ;)


DSCN2034.jpg


DSCN2037.jpg


DSCN2041.jpg


DSCN2042.jpg


DSCN2043.jpg


DSCN2044.jpg


DSCN2045.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant

Od zera 03 Paź 2015 16:51 #405611

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ewciu masz jeszcze co fotografować :lev: co to jest na przedostatniej fotce ? Czy to jakaś trzykrotka ? Śliczne ma listeczki .Posiałam dziś trojeść od Ciebie ,w zacisznym miejscu pod jałowcem .
Muszę tylko oznaczyć ,bo w razie czego żebym pamiętała ,że ona tam jest .Mam tez nasionka czerwonej naparstnicy i tak się zastanawiam ,czy tez jej nie posiać gdzieś w ogrodzie ,a potem przepikować Tyle tylko ,że już w sumie październik i trochę się boję ,że za późno :bad-idea:

Od zera 03 Paź 2015 19:00 #405632

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Ja bym wysiała połowę nasion tej naparstnicy. Z trojeścią też tak zrobiłam. Połowa poszła do ziemi ale w doniczki zadołowane w ogrodzie z plakietką, żeby nie zaginęła a w doniczki żeby było łatwo przenieść. A druga połowa pójdzie do lodóki i w doniczki na parapet. Tak bardzo chcę ją wreszcie mieć, że nie dam jej spokoju póki w jakiś sposób nie wzejdzie ;)

Dzisiaj działam na ogrodzie na miejscu, jutro jadę na wieś poczarować trochę moją kapryśną dalijkę, żeby otworzyła pączek :)

Na zdjęciu jest domowa trzykrotka w towarzystwie zwariowanego pierisa, który kwitnie drugi raz. Na zimę idzie do domu, bo jest wkopana w doniczce. Latem to domowe rośliny biedę ze mną mają, bo prawie o nich zapominam :oops: Dlatego co mogę to wystawiam do ogrodu. Z tym, że w tym roku nie wszystkim to posłużyło tak jak trzykrotce :oops:
DSCN2044-2.jpg


Tutaj, przed bambusem też jest domowa roślinka. Niestety nie znam nazwy. To ta czerwona. Powinna mieć piękne 3-kolorowe listki a zostały same łodygi. Może ją odratuję. Już jest w domu.
DSCN2043-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant

Od zera 03 Paź 2015 20:08 #405648

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Suuper ta trzykrotka wygląda.A ja zastanawiałam się to to takiego ładnego.Przeczytałam i już wiem :)
Z trojeścią na pewno ci sie uda.
ja kiedyś zobaczyłam gdzieś na internecie.Jeszcze wątku nie miałam.Posiałam ( na wiosnę do doniczki na parapet.apotem do gruntu.a tearz juz mi ona sama się wysiewa kilka lat i jest ;)

Od zera 03 Paź 2015 21:08 #405677

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Aniu, ja to jak czegoś chcę to raczej zawzięta jestem :) więc będę próbować. Z trawą pampasową tylko sobie po chyba 4 próbach odpuściłam i stwierdziłam, że u mnie za zimno. A podoba mi się niesamowicie.
Kiedyś byłam w delegacji w Niemczech pld-zach. i widziałam przepiękny ogród z prawie samych traw i bambusów. Przepiękny był i tam się zaraziłam trawami i bambusami też. I trawa pampasowa właśnie tam kwitła. Żałuję tylko, że zdjęć nie porobiłam, bo napatrzeć się nie mogłam taki był śliczny.

Od zera 05 Paź 2015 19:04 #406006

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Piękną jesień mamy tego roku i nie mogłam się oprzeć wrzuceniu kilku zdjęć ze starego ogrodu.
DSCN2162.jpg


DSCN2164.jpg


DSCN2165.jpg


DSCN2163.jpg


A teraz wycieczka na wieś. Tam też jest pięknie, chociaż jakby "rzadziej". W taki piękny słoneczny dzień nawet z aparatem mogłam się lepiej dogadać ;)
DSCN2173.jpg


DSCN2177.jpg


DSCN2181.jpg


DSCN2151.jpg


DSCN2188.jpg


DSCN2189.jpg


DSCN2190.jpg


DSCN2191.jpg


DSCN2192.jpg


DSCN2193.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant, Krzysia

Od zera 05 Paź 2015 19:17 #406009

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
I obiecane zdjęcie wiesiołka w całości. Na razie ma jeden kwiatek ale za to bardzo dużo pączków. Jak by mu się udało rozkwitnąć to faktycznie może być ładny widok :)
DSCN2210.jpg


DSCN2211.jpg


DSCN2195.jpg


DSCN2196.jpg


DSCN2197.jpg


DSCN2198.jpg


DSCN2200.jpg


DSCN2201.jpg


DSCN2203.jpg


DSCN2207.jpg


DSCN2208.jpg


DSCN2212.jpg


DSCN2214.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant, Krzysia

Od zera 06 Paź 2015 17:25 #406150

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ale u Ciebie przed domem wielkie drzewo :woohoo: Ale i tak masz lepiej niż ja ,bo moje jeszcze wyższe i udaje palmę .W czasie wiatru ,mam wrażenie ,że za chwilę przewróci się na budynek .
Ludzie to kiedyś chyba jakoś mało myśleli ,posadzić wielkie drzewo przed domem :hammer:
A ja jeszcze się nie wyrobiłam ,nie miałam taniej siły roboczej ,bo musiał zwalać węgiel do komórki .
Więc sporo zostało mi na jutro .Kiedyś zrobiłabym wszystko sama ,ale teraz muszę prosić o kopanie dołów :think:

Od zera 06 Paź 2015 17:39 #406155

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
A cóż to za wielgachne drzewo przed domkiem ???
Okazałe to ono jest.Ale nie boisz się,że jakaś gałąź poleci na domek???
Jesienne roślinki jeszcze dostarczają nam przyjemności i kolorków :)
Ta Klip Dagga jest fantastyczna.Chba będzie dla mojej córci.
Bo ona ma na imię Dagmarka, i często mówimy do niej Daga :)
Owady, motylki jeszcze buszują po kwiatach, póki są to i ładne dzięki nim widoczki mamy :)

Od zera 06 Paź 2015 20:04 #406199

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Czerwona roślin a przed bambusem to chyba Irezyna - jest bardzo niewyraźna na zdjęciu. Na fittonię trochę za duża.
A bambus jak zimuje u nas?
A pomiędzy Ostróżką a Nagietkiem to co to jest na zdjęciu takie ładne i chyba ładnie kwitnące ?

Od zera 06 Paź 2015 20:32 #406211

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
To drzewo przed domem, to marzenie :hearts: Coś wspaniałego. Teraz kwitnie ostróżka, czy to coś podobnego? Moja wypuściła zapowiedż kwiatka :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Od zera 08 Paź 2015 15:05 #406549

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Nowinko - dlatego pisałam, że wiem jak się czujesz jak mocno wieje. Wiatr złamał klonowi pokaźną gałęź i zawiediła się między konarami. Teraz strach tam chodzić. A po drugiej stronie mam dąb i jakiś świerk fikuśny za to prawie do nieba. Jak raz wiatr wyłamał gałęź z tego świerka to wbiła się pionowo w ziemię i we dwoje nie mogliśmy jej wyciągnąć. Z wysoka musiała lecieć, żeby tak głęboko się wryć.

Drzewa kiedyś sadzili przy domach jako piorunochrony, więc cel jakiś temu przyświecał ale jak się zestarzały zaczynają być zagrożeniem a nie ochroną :rotfl1:

anabuko - przed domem rośnie klon a w pobliżu jeszcze z 10 :rotfl1: Jest jesienią co robić ale za to latem przyjemny chłodek :)
Klip daggi narośnie Ci tyle, że wszystkich znajomych i sąsiadów obdzielisz :) Bardzo ładnie wschodzi.

Leszek G - dzięki za nazwę dla mojej roślinki :) To jest jedyny bambus, który chce u mnie rosnąć. Zimuje dobrze bez okrycia. Już się zapisałam w kolejkę do koleżanki i na wiosnę znowu spróbuję z większymi bambusami. Może tym razem się uda? Bo są śliczne i u niej rosną bez problemu, tylko u mnie nie chcą :unsure:

Roślina o którą pytasz to wilczomlecz pstry - wiosną jest śliczny, teraz zaledwie ładny ;)

hanya - Drzewo piękne :) Daje dużo cienia w upalne lato i duuużo liści jesienią :happy: A na zdjęciu to faktycznie ostróżka. Całe lato ziedziała zabiedzona i nie kwitła. Za to teraz ma piękne kwiaty :)
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Od zera 08 Paź 2015 15:18 #406553

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Zebrałam nasionka ze swojej babki.To sobie wiosna posiejesz .Pisały dziewczyny ,że ona się wysiewa więc chyba nie będzie kłopotu ze wschodami.U mnie okropnie wieje ,zawsze taki wiatr sprowadza zmiany w pogodzie .A mnie drze noga od wczoraj .Więc na bank idzie jakiś wilgotny niż :think:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.542 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum