TEMAT: Ogród Aguniady cz. 4

Ogród Aguniady cz. 4 24 Wrz 2015 21:14 #403985

  • Fiwonka
  • Fiwonka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 46
  • Otrzymane dziękuję: 39
Aguś, widziałam, że często robicie dania z kociołka. Może podzieliłabyś się przepisem?
Pozdrawiam, Iwonka

Ogrodowe szaleństwa Fiwonki
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 4 25 Wrz 2015 07:25 #404049

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Iwonko, przepis był na stronie 12 :)
Aguniada wrote:
oto krótki tutorial, jak ja przygotowuję kociołek:

- emaliowane dno kociołka delikatnie smaruję oliwą
- wykładam na dnie zewnętrzne liście kapusty (ostatnio włoska)
- dalej układam warstwami następujące produkty: ziemniaki w ćwiartki albo grubsze talarki, cebulę w piórkach, poszatkowaną kapustę, krążki marchewki, krążki cukinii, paprykę i mięsiwo. Teraz dodałam sporo chudej kiełbaski z fileta z kurczaka, ale można różne rodzaje mięsa. Często wcześniej podsmażam mięso od szynki zmieszane z indykiem na przykład i dopiero dodaję do kociołka... każdą warstwę należy posolić, dodać sporo wędzonej papryki i ulubionych ziół (robię wersje pikantne - wówczas dodaję płatki czerwonego pieprzu). Wierzch okrywam ponownie liśćmi kapusty. Kociołek nad ogniskiem wieszam i robię ok. 2 godzin (mam kociołek 7-litrowy). Jeśli postawimy naczynie na nóżkach, to proces duszenia będzie trwał krócej, należy jednak pamiętać, by nie stawiać bezpośrednio na ogniu, ale na rozżarzonym drewnie. Pyszny jest kociołek pasterski, czyli jagnięcina, ziemniaki i cebula, podlane białym winem i dobrze przyprawione... wariacji może być nieskończenie wiele :)
Smaki wzajemnie się przenikają wzmacniając doznania smakowe... To jest pyszne :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fiwonka

Ogród Aguniady cz. 4 25 Wrz 2015 08:50 #404056

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Malarko :hearts: wracaj do zdrowia szybciutko !
Faktycznie jesień jest piękna i coraz bardziej doceniam jej walory :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 25 Wrz 2015 09:43 #404076

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Agusia wracaj do zdrowia bo mi już brakuje Twoich zdjęć :kiss3:
Bardzo niedobrze, że o tak pięknej porze przyplątało się do Ciebie to paskudne choróbsko.
Mi ostatnio pani doktor przy objawach przeziębienia poleciła moczyć nogi (do kolan) w bardzo ciepłej wodzie i rzeczywiście to rozgrzewa i pomaga. Profilaktycznie też w okresie jesienno zimowym pić olejek z oregano - jeszcze go nie kupiłam wiec nie powiem o efektach.
Zdrówka życzę :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 25 Wrz 2015 14:06 #404112

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moi Drodzy,

bardzo przepraszam, ale nie dam rady odpisać na Wasze miłe dla mnie komentarze, za które z serca dziękuję.
Trzeci dzień umieram - niemal dosłownie, bo niewiele widzę, ani niewiele poza pozycją horyzontalną mogę zrobić - na moją tragiczną głowę.
Dawno mnie tak nie nap*.
Odłożyłam ją w środę na półkę, ale tak w tym imadle młotkiem walą, że na odległość czuć.

Kilka zaległych zdjęć i pozdrowienia zostawiam... napiszę więcej, może wieczorem już przejdzie...





























Dobrego weekendu :flower1:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 25 Wrz 2015 19:12 #404173

  • Fiwonka
  • Fiwonka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 46
  • Otrzymane dziękuję: 39
Piku, dziękuję za przepis :kiss3: Nie wiem jak mogłam go nie zobaczyć :oops:
Pozdrawiam, Iwonka

Ogrodowe szaleństwa Fiwonki
Ostatnio zmieniany: 25 Wrz 2015 19:17 przez Fiwonka.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 25 Wrz 2015 19:51 #404181

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Agnieszszko :)
Bardzo dziękuję za wsparcie i słowa solidarności z Dredzikiem :kiss3:
A ja tym razem trzymam kciuki za jak najszybszy Twój powrót do zdrowia ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 25 Wrz 2015 21:14 #404210

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko..z przykrością czytam, że znowu Cię dopadła mega migrena :jeez: Yrzymaj się dzielnie i oby szybko minęło..tyle sie już nacierpiałaś :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 26 Wrz 2015 08:39 #404250

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Popadało nam mocno w nocy... teraz pochmurno i mokro oczywiście, ale trzeba przyznać, że dawno już nie widziałam podobnej soczystości w ogrodzie na progu października. Roślinność zdecydowanie odżyła po letnich uporczywych upałach.
W zamiarach ogrodowania dziś nie mam, ale może jak trochę przeschnie, uda się zwiedzić kąty.

A jak jest u Was?

Moniko, bardzo dziękuję za troskę :hug: - ból wreszcie prawie odpuścił... muszę jeszcze uważać i 'powoli się nosić', ale chyba zmierza ku dobremu :)
Co do obecnej pory roku, to myślę, że lubią ją osoby nieco melancholijne z natury... mnie w zasadzie nawet jakieś uporczywe deszcze nie przeszkadzają, ale raczej konieczność przemieszczania się dom-praca-dom - to daje w kość i powoduje, że taka jesień może uprzykrzyć życie. Czyli reasumując, to skutki uboczne są przykre, a nie sama jesień, w mojej opinii :)
Pozdrowienia!
Aneczko, tak się cieszę, że Dredzik dał radę! Wasza troska i czujność na szczęście sprawiły, że wszystko zostało zrobione na czas...
Wiem, że piesek w tym wieku ciężko może przechodzić narkozę, ale udało się!
Dziękuję za troskę :kiss3:
Fiwonko, gdybyś miała jakieś pytania do kociołka, to pisz śmiało :)
Jesień długa, oby ładna - na pewno okazji do kociołkowania będzie co najmniej kilka...
Pikutku, dzięki za naprowadzenie Fiwonki do kociołkowego przepisu :)
Takiej jesieni jak Ty, też sobie życzę :D
Dorotko, dziękuję za dobre słowo!
Infekcja w miarę szybko mi odpuściła, ale ból głowy wyłączył z życia na kilka dni. Nie znoszę tej przypadłości i nie wiem naprawdę co robić, bo leki mi nie pomagają... M. sugeruje poszperać na temat akupunktury... chyba tak zrobię.
Słyszałam o moczeniu nóg w gorącej wodzie - rzeczywiście to chyba dobry sposób na wygonienie przeziębienia.
O oreganowym olejku też obiło mi się o uszy... ja sama dość rzadko choruję, więc jeszcze żadnego z tych sposobów nie wypróbowałam...
Pozdrawiam serdecznie!
Moni, dzięki za miłe odwiedziny z serdecznym słowem!
Bardzo mi miło, że takiej estetce jak Ty, może się u mnie coś podobać...
Miłej soboty!
Paweł, nie bardzo wiem, o czym piszesz w pierwszych zdaniach swojego tekstu :) Objawisz, please?
Brzozy rzeczywiście ochroniły mój ogród... teraz jest soczyście jak w maju :)
Dzięki!
Vero, bardzo jesteś łaskawa - miło mi niezmiernie :kiss3:
Beatko, czuję się wyróżniona, że zechciałaś poświęcić swój czas na zwiedzanie mojego wątku :)
Toskania wypadła nam w tym roku niezwykle spontanicznie - cieszę się, że jakoś udźwignęliśmy koszty i udało się zobaczyć ten raj na ziemi...
W Chorwacji nie byłam... może kiedyś? :)
To prawda, darzę szczególnym i mocnym uczuciem, troską i tkliwością wręcz, wszystkie swoje rośliny... jestem im wdzięczna, że mają ochotę u mnie rosnąć - w niełatwych w końcu warunkach... Niepowodzenia oczywiście też mi towarzyszą, ale z każdym rokiem nabieram doświadczenia i wiem, że wynikają one głównie z mojej winy ;-) Dziękuję za tyle miłych słów i gorąco zapraszam!
Inuś, miłość człowieka do wiosny jest oczywista - trudno nie wielbić czasu, w którym przyroda budzi się do życia, a my wraz z nią dostajemy energii i zapału do codziennych czynności. Ja jednak lubię klimat jesieni = już pisałam za co ją lubię, więc nie będę się powtarzać, ale liczę na ładne dwa miesiące :)
Iwonko, lato wyjątkowo mocno dało nam w kość, więc co bardziej nim wykończeni oddychają z ulgą, witając jesień z nieskrywaną radością.
My do tej grupy należymy :)
Bardzo dziękuję za wiele pięknych słów!

Miłej soboty wszystkim :bye:



Ostatnio zmieniany: 26 Wrz 2015 09:04 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 26 Wrz 2015 08:50 #404254

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Agunia współczuję, wiem co to migrenowe bóle głowy, mnie też to czasami dopada :unsure:
Mi jednak pomagają leki.
Miłego sobotniego odpoczywania - oby bez bólu głowy :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 4 26 Wrz 2015 09:16 #404259

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja też patrząc na swój zmaltretowany latem trawnik mam skojarzenia z majem :lol: , kto by pomyślał :crazy:. W nocy przeszła u mnie ulewa, właściwie była to ściana deszczu :ohmy: , chyba odkąd tu mieszkam nie pamiętam tak intensywnego deszczu.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 26 Wrz 2015 09:23 #404260

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Martulu, gdzie jak gdzie, ale w Twoim rejonie deszcz jeszcze ze trzy noce powinien padać...
U mnie znowu kropi... to co, dziś z ogrodowania nici?
Liście spadają z drzew, a trawa zielona jak na majówkę, nie mówiąc o moim buczku, który nowe liście wypuszcza...
Dorotko, nie jest najlepiej, bo wciąż czuję tę nieszczęsną głowę, ale już w zdecydowanie mniejszym natężeniu... dzisiejsza pogoda nie sprzyja niestety migrenowcom, ale co zrobić... dobrze, że chociaż na Ciebie działają leki :hug:
Miłego odpoczynku również...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 26 Wrz 2015 09:30 #404262

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
W tej chwili u mnie nie pada, choć ciężkie chmury wiszą ;) . Mam zamiar coś zrobić, przede wszystkim posadzić orliki od Hani, które przyszły wczoraj :P
W nocy jak słuchałam tego deszczu, wyobrażałam sobie, że chyba woda musi stać wszędzie po kostki :happy3: , ale przez okno nie widzę żadnych kałuż :silly: , znaczy to wszystko potrzebne było ;)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 26 Wrz 2015 11:26 #404279

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Ech, gdyby jesień była taka jak na Twoich zdjęciach :hug: Kolorowa :hearts: U nas dzisiaj szaro, buro i ponuro :tongue2: Deszcz, potrzebny ;) ale u nas zupełnie nie w porę :wink4:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 26 Wrz 2015 12:55 #404283

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
U nas dziś, Marysiu, pada z krótkimi przerwami.... lenię się więc, dochodząc do formy i zdrowia.
Zupa dyniowa z imbirem i parmesanem już wciągnięta - są uroki i deszczowej jesieni :)
Martulu, a ja z kolei mam całe mnóstwo siewek orlikowych... czyżbym się zaraziła od Ciebie tym samosiejstwem? ;-)
Miłego sadzenia!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 26 Wrz 2015 13:10 #404288

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
:lol: U nas zupa dyniowa z curry i mleczkiem kokosowym, mniam :yummi:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 26 Wrz 2015 13:13 #404289

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Zupa dyniowa rządzi :lol: , u mnie była wczoraj, a jutro będą frytki dyniowe :drool:

P.S. rozpadało się ;) , nici z sadzenia póki co :silly:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 26 Wrz 2015 13:17 #404290

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Marysiu, ja także dodaję mleczko kokosowe :)
Czasami przyozdabiam balsamico, ale 'wyszło' ;-)
Martulu, ano rządzi :) Frytki dyniowe muszą być pyszne!
Ja nastawiam się do ponownego zrobienia chlebka dyniowego... boski :hearts:
Niech pada!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.447 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum