TEMAT: Ogród Aguniady cz. 4

Ogród Aguniady cz. 4 22 Wrz 2015 10:16 #403417

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
A ja na znak nadchodzącej jesieni piję soki warzywne :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 4 22 Wrz 2015 13:50 #403456

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Pikutku, i bardzo słusznie.
Robisz sama, czy jakieś jednodniowe kupujesz?
Mnie też by się chyba przydała jakaś witaminowa bomba - czuję, że mnie coś po wczorajszych występach porannych w samej koszuli rozkłada...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 22 Wrz 2015 14:01 #403459

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Robię sama i na razie jestem na etapie eksperymentowania proporcji. Ostatnio doszłam do wniosku, że dobrym dodatkiem do każdej mieszanki jest burak :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 22 Wrz 2015 15:35 #403474

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Agunia jak sama twierdzisz masz rośliny pospolite, ale ogród na pewno pospolity nie jest :)
Ostatnimi zdjęciami dobitnie to pokazałas. Można u Ciebie odetchnąć, wyciszyć się i rozmarzyć. Widzę tu dla siebie wiele inspiracji :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 22 Wrz 2015 17:53 #403499

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ładnie i nastrojowo w Twoim ogrodzie .Jesień zdecydowanie należy do niego :hearts: Jeśli chodzi o pospolite rośliny ,to tak naprawdę tylko takie są zdrowe i dorodne.Te wszystkie inne na które się rzucamy ,to nie zawsze jednak są ozdobą .Agniesiu ,miło mi się spacerowało .Podziwiam Twoje trawy i hortensje :flower1:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 22 Wrz 2015 18:17 #403503

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wiesiku, mam sokowirówkę... może doradzisz kilka Twoich ulubionych połączeń warzywnych?
Nad proporcjami spróbuję ewentualnie popracować sama... :kiss3:
Dorotko, bardzo dziękuję za ciepłe słowa...
Pospolite nie musi być nijakie czy brzydkie, prawda? Wszystko można ładnie wyeksponować albo ze sobą zmieszać, by tworzyło ciekawą kompozycję...
Miło mi, że w ten sposób odbierasz mój ogród...
Ewa, tak, masz dużo racji w tym, co piszesz o zwykłych, popularnych roślinach...
U mnie, przede wszystkim w leśnym skupisku, rarytasy, a nawet róże, nie mają racji bytu.
Nauczyłam się słuchać potrzeb roślin i tak je dobieram, by czuły się tu jak w swoim naturalnym środowisku... wciąż popełniam błędy, ale jest ich mniej :)
Dziękuję za sympatyczne odwiedziny!

Dziś chodziłam z pędzlem i namalowałam dla Was, co tam u mnie w trawie piszczy.... ;-)
Zapraszam:











































Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 22 Wrz 2015 20:35 #403534

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ogród ogrodem..ale zbliżenia roślin robisz piękne :hearts:

Uwielbiam szersze plany, bo dzięki nim widać rabaty, pokrój roślin, zestawienia itp.. ale makro są rewelacyjne :woohoo:

Zdrówka :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 22 Wrz 2015 20:48 #403543

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aguś, masz rękę do pędzla :thanks: Piękne spod niego wyszły obrazy :bravo:
Powoli i do mnie dociera,że nie wszystkie rośliny pasują do leśnego środowiska i dlatego powoli zaczynam wprowadzać odpowiednie rośliny.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 22 Wrz 2015 21:29 #403560

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Aguś :bye:
Bardzo podoba mi się twoje makro., sposób widzenia roślin i szczegółów
.a teraz z oznakami jesieni jest ich więcej.W twoim wydaniu wszystko wygląda cudnie :bravo: :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 23 Wrz 2015 07:50 #403643

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Aguniada wrote:
Wiesiku, mam sokowirówkę... może doradzisz kilka Twoich ulubionych połączeń warzywnych?
Nad proporcjami spróbuję ewentualnie popracować sama... :kiss3:

Najczęściej dorzucam marchewki, seler, oraz seler naciowy, czasem pietruszkę, kawałek białej kapusty, kawałek buraka, jabłka i plasterek imbiru :) Jak mam pod ręką to również kawałek brokuła.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 23 Wrz 2015 18:23 #403718

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór :bye:

Zauważyliście, że na karty naszych kalendarzy zawitała dziś Pani Jesień? Z pewnością - to był piękny dzień :hearts:
Osobiście niemal bezwarunkowo kocham tę porę roku... Za co? Pewnie najmniej za przykre szarugi i wiatry, ale najbardziej...

...za szelest liści pod nogami, szum traw na wietrze, niezliczoną ilość otaczających barw, niskie, miękkie światło. Za śliwki, dynie, wrzosy, nalewki, ogień w kominku, skarpety frotte, flanelowe piżamy, tarty z grzybami, sycące zupy. Za mgły, rześkie poranki, diamenty rosy na pajęczynach, dłuższe wieczory.

Przede wszystkim jednak, uwielbiam swój ogród o tej porze roku!
Płonące klony, rdzawe liście borówki, zasuszone kwiaty hortensji, falujące wiechy miskantów, ametystowe i amarantowe wrzosy, rude chryzantemy, koralowe ogniki... czy może być piekniejszy mariaż?

JESIENI droga, wyczekiwana, wytęskniona - WITAJ!

...a Wy? Uchyliliście jej furtkę z radością, czy bez większego entuzjazmu? :)

Pikutku, dziękuję - wypróbuję to na pewno (w jakiejś reklamie też tak kiedyś gadali ;-))
Aniu, bardzo mi miło, dziękuję!
Kolorów teraz masa, coraz bardziej intensywnych... lubię spoglądać na przyrodę szkiełkiem :)
Romeczko, podobało Ci się? Super :)
W lesie może przez chwilę utrzymają się jakieś rarytasy, tylko czy... pasują do niego?
Ja już się nauczyłam, że niekoniecznie :) Taka jestem mądra po paru latach spierania się z przyrodą :D
Moniko, dziękuję!
Szerokie plany sama lubię bardzo oglądać u innych forumowiczów, jednak detal też jest dla mnie ważny.
Miło mi, że moje spojrzenie na przyrodę z bliska przypadło Ci do gustu :)
Za życzenia zdrowia dziękuję... do końca tygodnia choruję niestety...

TRadycyjny spacer?























































Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 23 Wrz 2015 18:44 #403727

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Jesienny ogród jesiennej Pani :hearts: Malujesz barwami, które mnie uspokajają. Podczas mojej forumowej niebytności zaglądałam tu do Ciebie i za każdym razem zachwycałam się Twoją jesienią. I choć wiosnę kocham bezgranicznie to jesień przyjęłam z ulgą i radością. Jest pięknie!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 4 23 Wrz 2015 19:29 #403744

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Ja w sumie też wolę wiosnę i wczesne lato ale Twój ogród jest przepiękny jesienią. Maluj dalej Panią Jesień ,bo fantastycznie to robisz. Ostanie zdjęcie zjawiskowe.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Ogród Aguniady cz. 4 23 Wrz 2015 21:29 #403791

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jesteś na zwolnieniu.. ojej- może trzeba zmieniać kompresy na czole.. :think: Jedno słowo i biorę wolne- w końcu jakiś pretekst bym miała :funnyface:

A na serio..to ściskam i zdrówka życzę.. mnie katar nadchodzący falami nie odpuszcza od 3 lat a alergolog twierdzi, że jestem zdrowa, więc czas przestać udawać ;)

Jesień pięknie maluje, a Ty razem z nią.. :hearts:

Dzisiejszą jej odsłonę przywitałam z radością- to piękne oblicze złotej jesieni i jakże inaczej wyglądającego ogrodu..dojrzałego, bogatego w kolory.
Ja do jesieni mam mieszane uczucia, ale tylko przez wzgląd na następująca po niej porę roku :jeez: Palenie w kominku uwielbiam, tak jak siedzenie w jego blasku i wiadomo- do tego musi być nieco chłodniej..ale oby ominęły nas zamiecie, mrozy itp.. Tymczasem cieszmy się tą piękną aurą. Jesień, jeśli można ją ocenić po jednym dniu- wspaniale nas rozpieszcza :woohoo:

Jak poznałam P to wspominał mi, że jesień to jego ulubiona pora roku, czym bardzo mnie zdziwił. Ja lubię kolorowe liśćie..w powietrzu inny zapach- dla mnie każda pora roku pachnie na swój specyficzny sposób.. ale to lato zawsze kochałam- za wolne w szkole :silly: i wysokie temperatury.
Może to niepolityczne co powiem, ale lubię jesienią zapach palonych liści... Jako dziecko uwielbiałam te mgliste wieczory i palenie liści w okolicznych ogrodach.. tak samo jak zawsze urzekała mnie łuna zniczy na cmentarzu tzw Wólce..
Jesień nastraja nostalgicznie, przyroda dojrzała szykuje się powoli do uśpienia, siłą rzeczy wywołując zadumę...u mnie nieco podszytą smutkiem.

Ściskam- dość już wylewania duszy i przynudzania ;)
Pozdrowionka!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 23 Wrz 2015 21:55 #403802

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Aga,zafundowałam sobie wieczór z Tobą,Twoim ogrodem i spojrzeniem na przyrodę:)cz.4 zaliczona:)Najbardziej lubię dzikie,naturalne, wiejskie klimaty. W Twoim azylu jest coś tajemniczego, coś co mnie przyciągnęło:)Wyczuwam Twoją miłość do każdej rośliny,którą fotografujesz...Moje pierwsze "poważne" zainteresowanie się wątkiem i proszę-Maja:)Gratulacje!
Ojej! a Toskania !!!W ubiegłym roku, byłam pierwszy raz na zagranicznych wakacjach ,w Chorwacji...och!ach!łał!Dzięki za mile spędzony czas!
DSC02250.jpg
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 23 Wrz 2015 21:57 #403803

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Bajecznie Aguś u Ciebie, ot i cała prawda............................................................. :flower2:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 24 Wrz 2015 00:08 #403830

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Aguś witaj, hmmm jesień najlepsza pora na wodnego drapieżnika :woohoo: , niestety ,,kije'' musiałem powiesić na wieszaku na jakiś czas :( . Mam wrażenie że po ostatnich deszczach ( już zapomniałem że padało :devil1: ) rośliny reagują jakby był Lipiec...... :think: Twoje brzozy ochroniły ogród przed palącymi luxami....dlatego jest tak zjawiskowo....oczywiście największą zasługą jest ciężka praca właścicielki.... :bravo: :wink4: .
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 24 Wrz 2015 14:11 #403919

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Po tym dokuczliwie upalnym lecie otwieram jesieni furtkę na oścież :dance: Oby była piękna złota :flower2: choć i jesienne deszcze zapraszam ale chętniej w środku tygodnia jak w weekendy ;) Ale mam wymagania co :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.720 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum