TEMAT: Życie na wsi - moje radości i smutki.

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Kwi 2016 15:59 #455894

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Oczywiście zdjęcie z tym miejscem nie wkleiło się.A więc to tu planuje rabatę hostową.
DSCF1788.jpg


DSCF1783.jpg

To do wieczora :kiss3:


Zielone okna z estimeble.pl

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Kwi 2016 17:45 #455914

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Kasiu, ale się u Ciebie dzieje. Teren duży, plany ogromne, a pracy jeszcze więcej. Masz dziewczyno, gdzie poszaleć. Ale postępy są i to jest najważniejsze. Ciekawa jestem, jak Ci wyjdzie osłona tego zbiornika gazu.

Fajne te Twoje ścieżki z belek, czy to prawdziwe drewno, jak przypuszczam, czy może betonowa imitacja drewna?

Miłego popołudnia :)

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Kwi 2016 17:52 #455918

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Niektóre części ogrodu masz już ślicznie urządzone :hearts: Wyobrażam sobie jak to będzie w całości wyglądało.Jakie róże masz pod ścianą ? :flower1:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Kwi 2016 18:16 #455925

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
Kasionek wrote:
Zbiornik, który niedługo zniknie zabudowany
W jaki sposób zamierzasz go Kasiu zabudować ?
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Kwi 2016 18:17 #455926

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
Adela wrote:
Fajne te Twoje ścieżki z belek, czy to prawdziwe drewno, jak przypuszczam, czy może betonowa imitacja drewna

To chyba podkłady kolejowe ale mogę się mylić ;)
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Kwi 2016 18:30 #455931

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
I już wieczór.
Zbiornika zabudować szczelnie się nie da.Chcę otoczyć go drewnianymi ogrodzeniami , takimi jak np. w castoramie.Przy ogrodzeniu rosłyby róże pnące,góra nie byłaby zabudowana-na wypadek nieszczelności, gdzieś to musi uciekać.
Adelo ;) -Mirek ma rację to podkłady kolejowe,fajnie się sprawdzają i nie są drogie .
Mirku ;) to już odpisałam a masz inny pomysł na pozbycie się widoku tego paskudźtwa?
Nowinko :) pod ścianą to new dawn (chyba nic nie przekręciłam w nazwie)wiele przeszły w zeszłym roku przez susze , ale nie poddały się.Dodatkowo jest to miejsce tzw.wygwizdowie i wieje zimą mocno,a one sobie radzą.Może są takie zwykłe ,ale je lubię.
Miłego :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): wxxx-a, Adela

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Kwi 2016 18:33 #455932

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasionku, jestem pod wrażeniem Twoich rabat już istniejących, a przecież wspaniałe plany masz na kolejne miejsca...
Będzie z każdym miesiącem, porą roku, jeszcze ciekawiej!
Zauroczył mnie ten budynek z cegły czerwonej... czemu on służy?

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Kwi 2016 18:41 #455937

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
Kasionek wrote:
masz inny pomysł na pozbycie się widoku tego paskudźtwa?
Nie da się od tego do końca uciec jeśli chce się mieć gazowe ogrzewanie, a nie ma gazu ziemnego.
Ja mam to szczęście, że mam gaz ziemny sieciowy.

Twój pomysł schowania tego zbiornika za jakimś "parkanem" wydaje się jak najbardziej prawidłowy dla "zgubienia" widoku :)
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Kwi 2016 20:57 #456034

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu, pomysł z postawieniem jakiś płotków drewnianych/pergoli i obsadzenie ich roslinami jest, moim skromnym zdaniem, świetny.
Efekt parawanu będziesz mieć od razu, a z czasem jeszcze zielonego. Super pomyślane :hug:

Jak masz dużo miejsca, to można posadzić jakieś krzewy, ale to chwilę zajmie, nim sie rozrosną..tak więc chyba pergole lepsze, bo efekt szybszy :think:

Muszę sprostować w sprawie cygańskiej spódnicy. To nie moje określenie- aż szkoda, bo świetne! Zetknęłam się z nim po raz pierwszy na forum w wątku Ewci Constancji, która tak określiła swoje zestawienie krzewów i pozwoliłam je sobie wprowadzić do słownika ;)
Tego samego określenia używa Hanya do omawiania ze mną rabaty rodkowej ;)

Boooskie masz to kamienne zbocze :hearts:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Kwi 2016 21:03 #456044

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Tak jak Aga zaintrygowana jestem budynkiem z czerwonej cegły, jest boski, czy to Twój? kamienie jakieś znajome, my swoje woziliśmy spod Gorzowa...
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2016 21:04 przez sierika.

Życie na wsi - moje radości i smutki. 14 Kwi 2016 10:56 #456311

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
sierika wrote:
kamienie jakieś znajome, my swoje woziliśmy spod Gorzowa...

Czy to chodzi o ten Gorzów ... ?
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."

Życie na wsi - moje radości i smutki. 14 Kwi 2016 11:03 #456315

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Kasiu piszesz o suszy :think: nie będzie hostkom za słonecznie we wskazanej miejscówce?
Aaaa i na drugim zdjęciu forsycji zerknij proszę, czy nie są to dzikie pędy te, które nie kwitną? Jakby co cachnij nad ziemią ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 14 Kwi 2016 14:00 #456365

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Dzisiejszy dzień rozpoczął się deszczem , ale teraz zaczęło się przejaśniać , więc może uda mi się na kilka chwil wyskoczyć do ogrodu.Dzisiaj firma montuje na oświetlenie z czujnikami ruchu na podwórzu.Koło nas ukradziono kilka ciągników i tak choć w ten sposób chcemy widzieć co dzieje sie na podwórzu po zmroku.W planach mamy monitoring, ale to trochę później.
Aguniu ;) miło słyszeć z ust Twoich pochwały.Ten budynek należy do gospodarstwa,próbujemy go remontować , bo nam tez się podoba,choć to studnia bez dna.Jest w nim magazyn zbożowy, warsztat,garaż a na strychu wszystko :tongue2:
Ewuś ;) no nie mów ,że kamienie wiozłaś z Gorzowa? Kamienie są z naszych pól zbierane przez kilka lat.A że od Gorzowa niedaleko, to i kamień podobny. :wink4:
Mirku :P tak jest jak mówisz, choć ja szczęśliwa byłabym ,gdyby był gazociąg.Gaz tańszy i obyłoby się bez butli. :whistle: To ten Gorzów.
Monisiu ;) zbocze dziękuje za pochwały.Ale określenie spódnicy będzie zapewne trafne :happy3:
Pamelko :) mam nadzieję ,że przez nasadzenia zawita tam trochę cienia.Mówisz , że te pędy to dzikie a ja myślałam , że nowe bo one są z zeszłego roku i takie dość okazałe.Mówisz ściąć -to tak zrobię.
Miłego dzionka :hug: Wszystkim życzę

Życie na wsi - moje radości i smutki. 14 Kwi 2016 19:15 #456488

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Dwa transporty, znajomy woził, miał kursy w te strony więc obeszło sie bez ruiny.... :rotfl1:
Budynek cudny, taki jak w angielskich ogrodach....tło dla wszelkiej maści roslin, niekoniecznie pnączy...
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 14 Kwi 2016 21:40 #456590

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
To kamieniste zbocze jest super ale pewnie wymagało dużo pracy :unsure:
Pięknie u Ciebie, sporo miejsca i takie ciekawe akcenty :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 15 Kwi 2016 17:06 #456866

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
:flower2: Dzień z rana zapowiadał się przepięknie,ale około 14 zaczęło padać tak więc plany ogrodowania odłożone na jutro.Miałam posadzić irysy zakupione od Andrzeja , ale cóż...poprzesadzam pomidory, bo już zaczęły bić się o światło.
Dzisiaj odbył się kiermasz charytatywny w naszej szkole na rzecz dzieci chorych na nowotwory, uczących się w naszej szkole.Roslin nie było za dużo, szkoda,ale mam nadzieje ,że zostały wszystkie sprzedane...Ja dałam kilka a zakupiłam peonię-jaka sama nie wiem , ale liczy się gest, a dla mnie jest ona niespodzianka do czasu kiedy zakwitnie.Kupiłam też róże paradise,mam nadzieje że odwzajemni moje dobre serce.Szkoła razem z gronem rodziców i ,,dobrych ludzi'' pomaga rodzicom chorych dzieci.Staramy się jak możemy,aby choć w ten sposób pomóc tym rodzinom w ciężkich chwilach.
Ewuś ;) tak myślałam , że gdzies były ukryte małe koszta,bo tak daleko wieźć kamień to mógłby zapaleniec ogrodowy z dużą kasą.Dla Ciebie i Aguni spróbowałam uwiecznić budynek w całości.

DSCF1793.jpg


DSCF1794.jpg


obudziły się już jarzęby

DSCF1792.jpg


DSCF1791.jpg


Dorotko :P dziękuję za dobre słowa i takie opinie,dla mnie miód na serce i zbolałe kości po ogrodowaniu.
Miłego wieczorku życze :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, Monika-Sz, inag1, broja, zanetatacz

Życie na wsi - moje radości i smutki. 16 Kwi 2016 08:51 #457155

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne budynki Kasiu .Wszystko fajnie sobie dopasowałaś .Zawsze chętnie zaglądam do Ciebie z myślą co tam jeszcze ciekawego zobaczę .Pozdrawiam i miłego dzionka pani życzę :hug:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 16 Kwi 2016 12:15 #457205

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Nowinko ;) ,dziękuje Pani :happy: za miłego dzionka .I nawzajem.Właśnie przesadzam pomidory,ale coś takie cherlawe.
Miłego :lol:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.915 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum