TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 20 Cze 2016 22:20 #483138

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Jola, ja już w ogóle Twojego ogrodu nie poznaję... Gdzie te płotki metalowe teraz? Były gdzie indziej ;)
I ten gąszcz cudny, róże chyba biją rekordy w tym roku? A tyle było narzekań wiosną ;)
Jak szybko trawnik się po rewolucji wiosennej odbudował, czy teraz już Pani z niego zadowolona? :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 21 Cze 2016 12:42 #483275

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Pamelko, róźyce piękne! A tak się martwiłaś wiosną.. :hug: Która jest aktualnie Twoją ulubienicą? B)
Cudne dodatki, zwłaszcza te kute ;-)
Lustereczko magiczne! :hearts:
Widziałam wcześniej piepnię, Coral Sunset - czy ona pachnie? Ja mam Coral Charm i...cuchnie niemiłosiernie :sick: A taki piękny kwiat... :lev:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 26 Cze 2016 22:33 #484856

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
No właśnie jak tam trawka?
Ja od tygodnia jestem zadowlona
\Co jakiś czas pada. Trawa odzyła.
Oczywiście ta co przetrwała wiosnę
Dzisiaj było dosiewanie. Ciekawe, czy się uda
Różę w tym roku sa cudowne
Tylko u mnie jakoś szybciej chorują. A raczej w ogóle chorują, bo w zeszłym dopiero we wrześniu dostały jakiś plamki i to niektóre
W tym roku mus pryskac
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 27 Cze 2016 09:12 #484917

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Jak tam Joluś w ogrodzie ? ja to stale się oglądam na fotki .Zboczenie jakie ,czy cuś ? :lol:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 27 Cze 2016 11:21 #484945

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta ja tam nie mam wkopanych kabli :( rozciągam przedłużacz i tyle, na noc odłączam od zasilania. Jakbym zdecydowała się przenieść jednak ustrojstwo :whistle: Tymczasowe rozwiązania najczęściej pozostają wieczne :rotfl1:
Hmmmm .... 26 stron :think: faktycznie :devil1: Jakaś taka nie bardzo rozmowna się ostatnio zrobiłam i .... tak już chyba pozostanie.

Daluś masz chyba rację, upały u nas nieziemskie ostatnio i nie zanosi żeby było chłodniej. Najgorsze są te nagłe burze i ulewne opady pomiędzy upałem :blink:
Zawsze się martwię, aby ze wschodu nie nadchodziły, bo te najgroźniejsze jednak.
Pierwszą trąbę mieliśmy na Lubelszczyźnie ostatnio :blink: i wielki grad, i latające dachy. To może już wystarczy :teach:
Mam nadzieję, że z zębem już lepiej :hug:

Kasiu pojęcia nie mam jak se nazywają moje wiciokrzewy :oops: Choć jak tak spojrzałam na fotkę to zapewne Lonicera periclymenum 'Serotina' - wiciokrzew pomorski. Nie wiem, czy pachnie, rośnie w głębi rabaty i musiałabym się do niego przedzierać dosłownie :devil1: Pewnie pachnie, ale jak pośród róż wyłowić ten subtelny zapach :unsure:
U nas kolejny dzień upału :blink: w pracy ciężko, a co dopiero na zewnątrz.
Pracownicy nagminnie zgłaszają potrzebę zakupu wiatraczków :blink:

A ja chyba nareszcie wyląduję w basenie po pracy :devil1: tylko najpierw go odkurzę po ostatniej nawałnicy :lev:

Inuś ciurkadełko w sam raz dla każdej, nawet wątłej kobiety :lol: Przyechulam, wylewam wodę i napełniam świeżą, bo oczywiście służy także za poidło psom i ptakom :wink4: Upalna pogoda wiadomo, jak wpływa na kodycje stojącej wody. Pompkę włączam dopiero, kiedy jestem na zewnątrz.
Ale zbiornik nie jest wielki, więc wymiany można dokonać co dwa, trzy tygodnie.
Zaś odgłos płynącej wody daje wrażenie ochłody i spokoju.
Praktyczny, niewielki zupełnie mi wystarczy.

Bardzo się cieszę, ze Ci się podoba, ale gdzie mi tam do Twojego wypielęgnowanego ogrodu :blink: Czas przez palce ucieka, zacznę z jednej strony, zanim skończę muszę wracać do początku :jeez:
Cóż, ogród nie muzeum, musi być, jak jest.

Aniu poczekaj, poczekaj, jak się paulownia rozbuja to śmignie do nieba :woohoo:
Moja kwitła w ubiegłym roku. Miała kilkadziesiąt kwiatów, ale do wrażenia niebieskiego drzewa było jej daleko :lev:
Bardziej liczyłam jednak na tegoroczne kwitnienie, bo kwiatostanów była cała masa. Cóż, wiosenne przymrozki je zmroziły, pączki się obsypały, a smętne łodyżki kwiatostanów do dzisiaj widoczne na drzewie :(
Clematis Veronica's Choice mnie nie zachwycił, jakiś on taki, jak uprany, co :think: przynajmniej u mnie :unsure:
W tym roku jeszcze nie kwitnie, czy żyje .... muszę zerknąć.

Psiaki rozbiegane :jeez: nie dały się upolować, większośc zdjęć rozmazana, będę próbowała nadal.

Marta nie dziwne, że nie poznajesz ;) ja u Ciebie także nie byłam już dawno i pewnie też będę zaskoczona :) Metalowych płotków nie mam :( to plastikowe. Zabezpieczają w/g potrzeby rabaty, żeby psiaki nie wchodziły. Ostatnio dorobiłam się kolejnych drewnianych, bo niestety są konieczne, żeby moje stadko ujarzmić.
Trawnik ma się dobrze :lol: tego lata spaceruję nawet po nim na bosaka, nie ma koniczyny, to i pszczoły niegroźne.
A róże .... no tak niektóre mają się dobrze, inne wykopane, zapomniane :silly:

Kasiu gdze moim różyczkom do Twoich, a wejście do domu :hearts: jak do raju u Ciebie :hug:
Ulubiennica :think: trudno wskazać tyle ich ... Alchymist nieodmiennie, choć kwitnie aż zaledwie. Przyznam szczerze, że nie ominę tez nigdy bez zamurzenia nosa w kwiatach Abrahama Darby, ten zapach :hearts: Krzak wielki, kwiatów sporo i schylać sie nie trzeba :happy:
No i jeszcze ciemne, bordowe róże :hearts: oczu oderwać nie mogę.
Piwonia nie pachnie, raczej ma jakiś niezbyt przyjazny aromat :blink: ale coś za coś, niestety. Pełnię kwitnienia piwonii opuściłam, wyjazdy, rozjazdy, a teraz znowu rok trzeba czekać.

Margoś z trawki jestem zadowolona, pomimo upałów niewiele ucierpiała. Jak pisałam spacerować mogę na bosaka :lol: bo jak trawa jest gęsta, to niewiele roślin ma szansę się wysiać, oby jak najdłużej.
I u mnie różyczki zaczynają dostawać plamistości, szczególnie zaś te w cienistych miejscówkach. O pryskaniu jednak jeszcze ne myślę, jeszcze nie jest tak źle.

Ewcia w ogrodzie do wczoraj wszystko się piekło :blink: piekielne temperatury i słońce :jeez: nie dawały rady ani rośłiny, ani ja, a już najbardziej to moje włochate szczęścia chyba cierpiały :blink:
Na szczęście sporo się ochłodziło dzisiaj, oddycham naraszcie, przegrzanie uchodzi całą skórą :unsure:
Powiem szczerze, że w te upały to nawet po fotki nie chciało mi się wychodzić :cry3: ale coś tam sie znajdzie, zaraz, zaraz ...


DSCF0997.jpg


DSCF0984-2.jpg


DSCF0991.jpg


DSCF0998.jpg


DSCF0978.jpg


DSCF0967.jpg


DSCF0930-2.jpg


DSCF1099.jpg


DSCF1095.jpg


DSCF1096.jpg


DSCF1003.jpg



Fotografowałam chmurki, ale nieco widać trawkę ;)

DSCF0926.jpg
Ostatnio zmieniany: 27 Cze 2016 11:34 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, wxxx-a, inag1, Łatka, Adela

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 27 Cze 2016 20:48 #485104

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Jola, kolor trawy z fotoshopu...? :think: przy takich upałach szmaragdowa zieleń? u mnie już wypalone do gołej ziemi....
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 27 Cze 2016 21:49 #485144

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Wszystko piękne mimo upału...
Jola, jaką ja dziś gailardię widziałam podczas szkółkingu, na który nie chciałaś ze mną jechać :P
Gigant! A żałuj! ;)
I świerzbnica skromna się na fotki załapała, jest jakaś moc w bylinach ;)
Cofam to, co dziś rano mówiłam ;)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 27 Cze 2016 22:02 #485159

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Taką samą świerzbnicę mam i ja, ładna; chyba, że to nie świerzbnica tylko driakiew? ;)
W ubiegłym roku sąsiadka dała mi sporo sadzonek gazanii, jakaś dziwna była ta gazania
i nie zakwitła, zostawiła, - tego roku mam szpalerek gailardii, niby kilka literek a różnica spora :funnyface: .
Ten purpurowy krzew różany przy murku to może AGvH???? :supr3:
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 27 Cze 2016 22:05 #485162

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Marta szkółkigowałaś juz dzisiaj.... :woohoo: , kogóż to namawiałaś na kolejne skarby :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 28 Cze 2016 09:27 #485303

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ewcia wiosenne pielęgnacja i nawodnienie chyba spełnia oczekiwania, ale nie mówię, że to sukces, jeszcze poczekam.
Pewne jest jedno, nie miałam chrabąszczy w tym roku, żadna jeżówka nie zjedzona od korzeni i to jest sukces.
No i chwasty się nie sieją, bo na gęstej trawie nie jest to takie proste.

Marta nie mam miejsca na gailardię :silly: nawet małą, a właśnie napisałaś, jakie to potrafią być potffffoooory :rotfl1: :supr:
Mam niestety takie doświadczenie, że te najładniejsze nie zimują u mnie :unsure:
A w bylinach moc jest :woohoo: no nawet w najbardziej zapchanym ogródku można znależć dla nich kawałek.
Zapraszam do wizytacji :bye:

Elu to jest świerzbnica, widać jej wielkość na poglądowej fotce. AGfH również widać w nóżkach.

Miałam węcej napisać, ale normalnie :mad2: nie mogę :cry3:

Postanowiłam i ja zamknąć noje ogrodowe drzwi w Oazie :cry3:
Smutno, bardzo smutno .....
Dzięuję wszystkm odwiedzającym, mam nadzieję, że jeszcze się odnajdziemy w sieci :bye:
Pozdrawiam Was serdecznie życząc ogrodowych sukcesów :hug:

Słońce zachodzi nad Oazą i moim kawałkiem ogrodu w niej :lev: żegnam tradycyjnie widokiem ....

DSCF8047.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, rm27, markussch01, wxxx-a, inag1, aleksandraW, grula, Kasionek, Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.446 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum