TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 17 Maj 2016 13:18 #470322

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta mam nadzieję, że tym razem na dłużej nieco ;) Zapraszam nieustannie.
Z tym bywaniem, to wiesz jak jest, ostatnio to raczej nigdzie nie bywam :silly: dom-praca i w drugą stronę.
Ale wkrótce to się zmieni, już za ... 3 dni :dance: Pogoda ma być nie najgorsza, czy zatem pakować zapasowy polarek dla Pani śpiworek :funnyface: Wieczorek na tarasie, jak to zwykle, chyba z 5 stopni :oops:

Prasoleczka może być co, bezcenna w słoneczne i ciepłe dni, jakie już tej wiosny mieliśmy :woohoo:
Teraz dla odmiany większość czasu pada :jeez: włączając w to sobotnie oberwanie chmury i grad :ohmy:
Clematisy uwielbiam, szczególnie zaś kiedy bezproblemowo rosną i pięknie kwitną :tongue2:

A wiesz, że wczoraj musiałam robić oprysk na naszej śliwowisience, oblepiona mszorami :hammer: :hammer: :hammer:
A jak Twoja?

Kasiu clamki to jednak z moich największych miłości zaraz po kulkach i różach :lol: zaraz potem są jeżówki i trawy.
Tricolorek ruszył, nie wiem tylko, czy zadowoli Cię takie zdjęcie, nie zdjęcie :silly:

DSCF8005.jpg


Mam jeszcze jedno


DSCF8004.jpg



Burza z gradem powiadasz, no i ja miałam w sobotę :supr:

Iwonka zapraszam :) kiedy tylko będziesz miała ochotę.

I kolejna Iwonka :) z tą wejmutką to może być różnie, trzeba czekać mieć nadzieję, no bo co można zrobić :( Mój sąsiad zza drogi też ma porzeczki, cóż począć :(
Nie żyjemy w próżni, u mnie sporo świerków, a obok las, w którym wielkie modrzewie :blink: No i mam ochojnika, ile to ja zebrałam wczoraj z Rydala :jeez:
Wstawię zdjęcia, żebyście się nie cieszyli, że to piękne szyszeczki na świerku :blink:


DSCF8332.jpg


DSCF8338.jpg


... pomimo oprysków :(
Mój ogród jest zlokalizowany wokół domu, dokładnie z 4 stron, więc dodatki wetknięte tu, czy tam nie rażą. Jak na całkiem spora powierzchnię nie jest ich za dużo moim zdaniem. Zbieram od kilku lat, a na zimę upycham w garażu, bo szkoda. Cieszę się , że się podobają.

Witaj Adelo :hug: odnalazłaś mnie?
Take miłe słowa od artystycznej duszy cieszą szczególnie, bardzo dziękuję.
Clamatisy są u mnie od początku ogrodowania, udają się różne, jedne lepiej inne gorzej, ale ogólnie chyba nie jest źle ;)
Na balkonie to jednak inne zupełnie warunki dla uprawy tych pięknych roślin są.
Mogę polecić jedna odmianę, która kiedyś rosła mi w skrzyni, roztaczając wokół cudny aromat, jest nie za duża, ażurowa, białą i upojnie pachnąca Clematis flammula

Można tez siać pnące cuda, ja rokrocznie sieję Tunbergię i Minę lobatą.

A dla Ciebie kolejny raz Misayo

DSCF8511.jpg


DSCF8515.jpg


Ewuś zimno u mnie i do tego ciągle pada :( drobne przerwy ze słońcem tylko, nawet nie ma kiedy do ogrodu wyjść :jeez: Oczywiście, kiedy nareszce koniec pracy pogoda najgorsza :blink: Rano to nawet czasem by się dało coś ogarnąć. A chwasty rosną :whistle:
No to z clemkami masz, jak ja z rh i azaliami :happy3: zbyt zasadowo :rotfl1: No to kupiłam trzy maluchy wiosną :devil1: a może jednak dadzą dadę :silly: No bo człowiek to taki jest .... nieuczesany :rotfl1: niby wie, a nie jest pewny :tongue2:

Marta sobie życzyła więcej koperkowej, proszę ;) choć wiadomo, jak to z piwoniami po tylu opadach

DSCF8578.jpg


DSCF8580.jpg


Zakwitała również pierwsza drzewiasta

DSCF8383.jpg


wichry niespokojne potargały świat :blink:

DSCF8589.jpg


Kolejna ma takie wielkie pąki, że aż się boję co to będzie, jeśli nie przestane padać :(


I nieco widoczkowo ...

Cornus kousa 'Gold Star' /dereń kousa/

DSCF8070.jpg


Cornus kousa 'Baśka' /dereń kousa/

DSCF8102.jpg


Caragana arborescens 'Walker' /karagana syberyjska /


DSCF8474.jpg



DSCF8252.jpg


Picea abies 'Pusch'/świerk pospolity/

DSCF8097.jpg


Picea pungens 'Białaobok' /świerk kłujący/

DSCF8479.jpg


I żeby się nie myliło :silly:

Pinus sylvesrtis 'Białogon'/sosna pospolita/, poczekajcie jeszcze chwilę, to dopiero będzie widok :woohoo:
Przyrosty to ma solidne, co?

DSCF8237.jpg
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2016 13:25 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 17 Maj 2016 14:21 #470337

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Jolu, poszłam za tropem i odnalazłam ;)

Ten Misayo jest piękny i kolor by mi odpowiadał, ale czy on dobrze zimuje? U mnie wciąż wietrznie, to i zimą mroźno, a zacisza ni na lekarstwo. Chyba, że... :bad-idea: posadzę go za wiatą, jak już mi ją skończą. O! Właśnie, tam miałby trochę osłony. Sądzisz, że miałby u mnie szansę?

Ta koperkowa piwonia jest świetna. Ostatnio jej się przyglądałam, główkując, co to za kwiaty :think:

Ciepłego dzionka życzę :hug:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 17 Maj 2016 14:39 #470344

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Chyba miałam kiedyś ochojniki czyli to coś co nie wiedziałam co to :jeez:
namieszałam..... ale ściągałam i rozdeptywałam.
Nie dotarłam w Poznaniu do ogrodniczego z "wężowymi świerkami" ale jadę jeszcze raz w poniedziałek...może się uda
Ale nabyłam świerk pt.Formanek. Zawsze to coś
Clematisy. Nie ma między nami chemii :happy3:
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2016 15:17 przez Aszka.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 17 Maj 2016 15:07 #470355

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Pamelko dziękuje za zdjęcie buczka.Przekonało mnie.Z ochojnikami też w ubiegłym roku walczyłam , zaraz pobiegnę sprawdzić czy i teraz się wróg pojawił.Koperkowa śliczna tylko chyba należy ja na czymś podpierać, dojrzałam podporę,jest zapewne bardzo delikatna-ale cudna.U mnie dalej wieje i pokropuje.Miłego dnia :hug:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 17 Maj 2016 16:25 #470380

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
U mnie sobotnia ulewa obiła kwiaty piwonii :dry: . A jak tam Twoja ITOH, czy zbiera się do kwitnienia?
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 18 Maj 2016 09:30 #470740

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Może niedowidzę, ale nie mogę znaleźć tej różyczki :search: .
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 18 Maj 2016 09:53 #470747

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Jolu pytałaś u mnie o clemki - nie najlepiej :unsure: . Część odbiła od ziemi, ale marniutko. Część idzie jak burza i nadrabia straty. Niektóre nawet zakwitną - więc coś tam na otarcie łez będę miała :tongue2: . Generalnie strat po zimie mam mnóstwo - nie tylko w powojnikach :cry3: . Ale nic to - się wykopie i się posadzi nowe :rotfl1: .

U Ciebie szał i busz :woohoo: . Iglaki dają popis :ohmy: . O Białoboku (świerkowym) już od dawna myślę :tongue2: - wiem już nawet gdzie będzie rósł, ale w tym miejscu nadal mam butle z gazem :pinch: , więc jeszcze trochę muszę poczekać :oops: .

Parasolka REWELACJA!
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 18 Maj 2016 12:57 #470814

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
No masz przegwizdane z tą pompą
Ja już swoją mam
Czy wiesz, że posiadam pierwszego klonika?
Nie znam nazwy, bo kupowany po taniości.
Zdjęcia jeszcze nie zrobiłam
I posadziłam też szczepioną jarzębinę. Zaczynam zagęszczać ogród w górnym piętrze :)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 23 Maj 2016 09:51 #472796

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Arletko Misayo nowiutki zupełnie, pojęcia nie mam jak tam z zimowaniem. Mam jednak nadzieję, że zupełnie nieźle, ma dosyć dobrze osłoniętą miejscówkę, jak na mój ogród :silly:
Clamatisów mam jeszcze całe mnóstwo, tylko trzeba poczekać ;) Najobficiej kwitnącym jest chyba jednak President, poczekaj już otwiera pąki :woohoo:


NA wiatę to może coś większego byś potrzebowała, co? Będą i takie :lol:
Pamiętam, kiedy zakładałam ogród :jeez: Tak, jak napisałaś, żadnego zacisza, cienia także, tylko mroźne, porywiste wiatry znad miasta. Jakoś się udaje póki co, wkrótce i u ciebie będzie zaciszniej :hug:
Zaczynają kolejne piwonie :woohoo: OMG mam taką jedną, jaką? z wielkimi amarantowymi kwiatami :woohoo: Cudo, choć nie uwiecznione na fotografii.

Oluś, no nie wiem, czy rozdeptywanie jest najlepszym sposobem :silly: ja zawsze pakuję szczelnie i wywożę. Zważywszy jednak, ze mam las w niedalekim otoczeniu moje działania mogą byc niezbyt wystarczające, pozostają jeszcze opryski.
Formanka ciągnij do góry, jak długo dasz radę, ja zabałaganiłam i teram mam taki nisko płaczący :oops:
No tak z clamkami na bakier, zaś z kwaslubami w komitywie wielkiej :hug:
Takie te nasze ogrody są różnorodne.

Kasiu mam nadzieję, że jednak i u Ciebie już nie wieje. U mnie lato, dosłownie lato. Wczoraj rozłożyliśmy już basen :woohoo: w maju :think: jeszcze tego nie było.
Koperkowoą podpieram oczywiście, juz od wczesnej wiosny, kiedy to podpory stanowią dla czworonogó wyznacznik, że tu nie wolno deptać :happy4:
Piwonie wkrótce wystrzelą dziesiątkami pąków, oby pogoda była łaskawa :whistle: Ale będzie pokaz kolorów i form.
Z wyjazdu przyciągnęłam kolejną i teraz szukam dla niej godnej miescówki.
A i buczka przywiozłam znowu :rotfl1: Purple Fountain , ten wyląduje na wzniesionej, choć w miejscówce prawie na poziomie gruntu, tak sobie wymyśliłam, zobaczymy :think:

Ediś wiosną kupiłam kłącze ITOH, teraz dopiero się gramoli z ziemi :blink: Wszystkie pozostałe juz w pąkach, choć stara Itoh w jednym zaledwie :jeez:
Ulewę miałaś w sobotę ??? No tak, kiedy wracałyśmy z Krzywaczki zwróciłam uwagę Marty, na nawałnicowe chmurzyska w kierunku zachodnim :blink: Mam nadzieję, że kwiaty już się nieco pozbierały :hug:

Siberko no nie jest, niestety zdejmowalny. Natomiast nie planuję także eksponowania go całą dobę, cały sezon w ogrodzie :happy3: Wędruje ze mną w słoneczne dni, wraca również ze mna w okolicy wieczora :silly:
Koszty niewielki, trochę pracy jakby co wydziergamy kolejny :wink4:
A wiesz, że chyba jestem skłonna nauczyć się szydełkować, żeby tylko taki dziergany sobie wyprodukować.
No bo jak by kupić było trzeba, to koszt znaczny :oops: się zobaczy.
Bardzo się cieszę, że wpadł w oko.

Edi jakiej różyczki? Czyżby tej ;) rozkwitła dziesiątkami kwiatów Frühlingsmorgen, pierwsza.

DSCF8615.jpg


Wstawię tylko jedną fotkę sprzed kilku dni, teraz to ona jest już bardzo ukwiecona, jednak zanim wczoraj chwyciłam za aparat zamknęła kwiaty na noc.
Po pracy wyskoczę po aktualne fotki.

Dorcia wszyscy płaczą po zimie, jednak my amatorzy mamy starty stosunkowo niewielkie w porównaniu z ogrodniczymi szkółkami :jeez:
I u mnie jedna clemki wypadły inne szaleją, życie. Wczoraj wykopałam kolejnego .... no ale dosadziłam obok odkupionego tej samej odmiany :happy3: Cóż poradzę, że bardzo podoba mi sie Vyvyan Pennell. Na Presidencie wczoraj zaczęły strzelać pąki :woohoo: no i dokupiłam wiosną Diamentinę :woohoo:
Fotka, jak zwykle prześwietona :oops:

DSCF8629.jpg


Białobok potrzebuje nieco czasu, aby się zadomowić i zacząć rosnąć :lev: A jakbyś go tak zadołowała w dowolnym miejscu w oczekiwaniu na stałą pozycję :whistle:

Margoś czytałam o tej Twojej jarzębinie i tak sobie zaczęłam kombinować, gdzie to ja upchniesz :silly: Miejsce znaczy jest, no bo jak by nie było, to by nie było :happy3:
Klonika w zaciszu najlepiej, lekko w cieniu, jeśli podlewany będzie niezbyt często.
Pompy nadal nie mam, zaraz zadzwonię do hydraulika, dobrze, że przypomniałaś :hug:

piwonie

DSCF8638.jpg


DSCF8689.jpg


DSCF8693.jpg


DSCF8643.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka, Margo2, Adela

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 23 Maj 2016 10:14 #472805

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
'Diamentia' :woohoo: W życiu nie widziałam tak pełnych kwiatów clematisa i do tego, jak wiesz, to jeden z moich ulubionych kolorów. Jeszcze ładniejszy od Misayo.
Piwonie też już masz piękne. Moje jakoś nie chcą kwitnąć. Chyba nie mam ręki do piwonii :(
Ależ Ty masz dobrze, że możesz sobie rozłożyć parasol :) Ja mam taki wielki ogrodowy, ale wiatr mi go przewraca, więc siedzenie na tarasie możliwe jest tylko do południa, kiedy słońce jest jeszcze za domem. Koniecznie muszę zadaszyć taras.
Pogoda w ostatnich dniach w całym kraju sprawiedliwa :) Życzę miłego dnia pod parasolem ;) :hearts:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 23 Maj 2016 13:50 #472866

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Kochana to i mój ulubiony kolor kwiatów clematisowych :woohoo: Poczekaj jeszcze, poczekaj będą kolejne :happy4:
Diamentna ma wszystkie pełne kwiaty, podobnie, jak Multi Blue, Blue Light, Kiri Te Kanawa, no i urodziwa wielce Vyvyan Pennell
:hearts:

Blue Explosion

DSCF8321-2.jpg



Wkrótce w głowie Ci się zakręci od clemkowych kwiatów :devil1: i od różanych, piwoniowych, potem hortensjowych :happy4:
Sezon nareszcie :hearts:

Wielki ogrodowy to mam na tarasie właśnie, jednak rozkładam go tylko kiedy jestem w ogrodzie, przy większych podmuchach wiatru składam natychmiast. Nigdy nie zostaje rozłożony na noc, czy w dzień, kiedy jesteśmy poza domem.

Doskonale daje cień w ogrodowym basenie, który właśnie wczoraj rozłożyliśmy :happy3: w maju :crazy:
Na ale pogoda, jak w środku lata się szykuje, to trzeba korzystać.

Jakieś ciekawostki ....
Quercus cerris 'Curly Head' /dąb burgundzki/

DSCF7890.jpg


DSCF8685.jpg


DSCF8686.jpg


Fraxinus excelsior 'Crispa' /jeseon wyniosły/

DSCF8596.jpg


DSCF8599.jpg


Fagus sylvatica 'Mercedes' /buk pospolity/ jeśli komuś nie chcą rosnąć klony :silly:

DSCF8652.jpg


Albo taki, większy sporo Acer platanoides 'Paldiski' /klon pospolity/

DSCF7885.jpg


DSCF7886.jpg


lub też taka ciekawostka do rozjaśnienia cienistych zakątków albo na słońce Sambucus nigra 'Pulverulenta' /bez czarny/

DSCF8681.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 23 Maj 2016 15:13 #472884

  • Roma
  • Roma's Avatar
Co za widoki a do tego jeszcze basen,nic tylko odpoczywać :)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 23 Maj 2016 15:23 #472887

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Piękne piwonie drzewiaste :hearts: . Moja już zaczyna przekwitać. Są cudowne kiedy kwitną, tylko dlaczego tak krótko :dry: .
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 23 Maj 2016 16:05 #472905

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Jolciu ,aleś nazbierała cudów .Spokojnie mogłyby wszystkie rosnąć u mnie :happy-old:
Krzaczki ,iglaczki i piwonie :hearts: no i jak tu napisać mądry wywód ?,gdy na usta cisną się same pochwały? :dance:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 23 Maj 2016 19:43 #472957

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Ale Twój ogród przyspieszył. :woohoo: U mnie wszystko jeszcze w pąkach . Piękne kwitnienia.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 23 Maj 2016 20:04 #472975

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Jolciu, dawaj rządzić parasolom, bo upały niemożebne!

Bardzo mnie zainteresowałaś tymi drzewiastymi cukiereczkami... biorę się za czytanie, kto zacz, bo znam tylko ze słyszenia, bez szczegółów...
Chciałabym móc kiedyś zwiedzić Twój ciekawy ogród! :kiss3:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 23 Maj 2016 23:34 #473169

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Pamelko piękne clemki i piwonie.Zaciekawiłaś mnie tym bzem czarnym-zupełnie jak nie bez. :bye:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 24 Maj 2016 12:31 #473299

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Romuś tylko kiedy wypoczywać, jak chwasty rosną jak szalone, ten mój perz nie do ogarnięcia :jeez:
Dzisiaj właśnie na fb znalazłam artykuł, jak psy chorują po opryskach chwastów Roundapem :blink:
Miałam malować i to zupełnie innym środkiem, na szczęście się wstrzymałam.

Basenik służy mi zwykle do odświeżenia pomiędzy ogrodowymi pracami :silly:

DSCF8707.jpg


Edi niestety, to co pięne zwykle nie trwa wiecznie :oops: dlatego musimy cieszyć się chwlą. Dobrze, że teraz mamy aparaty, karty pamięci, komputery, tablety, możemy wracać do widoków kiedy tylko mamy ochotę. Kiedyś jednak było dużo gorzej :supr:
U mnie własnie zakwitłą kolejna, kwaty wieeelki, a ze 25 cm :hearts:

DSCF8863.jpg


DSCF8865.jpg


Ewuś dardzo dziękuję :hug: Jakbyś jednak znalazła wolne miejscówki z chęcią coś podpowiem :lol:
Wiesz jak to u mnie kolory, formy, faktury i co tam jeszcze :happy3:
Wiosna, ba lato prawie rośłny wystrzeliły do słońca :woohoo: z dnia na dzień coś nowego. Oby pogoda pozwoliła cieszyć się naszymi ogrodowymi pięknościami.
Już wiem, że ze szpaleru miscantowego coś jednak trzeba będzie wykopać :jeez:
Zaczynają dalej rozkwitać clemki, z którymi się nie przyjaźnisz :devil1:
President pewnie już dzisiaj

DSCF8728.jpg


Vyvyan Pennell

DSCF8723.jpg


Blue Explosion

DSCF8755.jpg


Inuś i u Ciebie kolorowo, u mnie całkowity brak rh i azalii, a to przecież ich czas jest :woohoo:
Muszę zatem cieszyć oczy innymi roślinami :lev: które dały radę zimie.

DSCF8877.jpg


Cudnie dziesiątkami kwiatów rozkwita pierwsza w tym sezonie róża :woohoo: Frühlingsmorgen

DSCF8823.jpg


DSCF8983.jpg


Aguś czytaj i oglądaj :happy-old: wiele jest ciekawych roślin, które mogą urozmaicić każdy zakątek.
Poleciłam kilka, ale jest ich cała masa :dance: przecież doskonale wiesz. Pozostaje tylko znaleźć miejsce i sadzić :silly:

Parasolki rządzą psze Pani :hearts:

DSCF8828.jpg


Kasiu prawda, że ciekawy. Czasem taki dziwny krzak potrafi bardzej cieszyć, niż kilka innych :silly:
A ja tak jestem zwariowana, to i w ogrodzie wesoło :happy4:

Acer shirasawanum 'Aureum' /klon Shirasawy/ i Picea pungens 'Maigold' /świerk kłujący/
DSCF8941.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bart78, edulkot, inag1, Łatka, Adela, dobra nuta


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.540 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum