TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 13 Maj 2016 09:00 #468336

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Nowinka wrote:
No i miałam himalajską ,ale dopadła ją rdza i niestety padła .Wtedy pozbyłam się z ogrodu wszystkich porzeczek ,bo podobno miały z tym coś wspólnego :happy-old:

Oj to chyba miałam szczęście że padły mi porzeczki ;) , bo moja himalajska już wyższa niż dom, pownie nie mogłabym odżałować takiej straty :huh:

Jolu, parasola gratuluję, bardzo gustowny :flower1:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 13 Maj 2016 10:12 #468360

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Jolu, parasol cudny i taki nietuzinkowy. Nawet nie myśl o gotowcu ,jak potrafisz sama takie cudo zrobić. I dobrze że zegar wyciągnęłaś z garażu. Jeszcze coś tam chowasz ? :)
A ogród .... co można powiedzieć ..... PIĘKNY !!!
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 13 Maj 2016 14:16 #468413

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Opisałam się wczoraj, opisałam i komputer padł :( o dziwo po podniesieniu nawet pamiętał moje wpisy :P Tak wec szybciutko skopiowałam to pliku, jakby znowu miał ochotę paść :whistle:
Niestety, jak się następnie okazało zgasł na wieczność :blink: jak stwierdził mój informatyk ugotował się dysk :jeez: a wszystkie moje pliki poooooszły :supr:
Mam jakieś backupe ale sprzed kilku miesięcy, 5-ciu może :whistle: życie .... :cry3:

Tyle tytułem wstępu, taką aranżacją sprzed domu :lev:

DSCF7918.jpg


Aguś wiesz, chciałabym potrafić wydziergać taki na szydełku :woohoo: to by było dopiero ogrodowe cacuszko :hearts: No ale niestety nauczyłam się tylko robić na drutach różne wymyślne sweterki :silly: Z drugiej strony jeśli nawet udałoby się mi znaleźć taki szydełkowy parasol jego cena z pewnością przekroczy aby poniesiony budżet ;)
Dzisiaj do różanego dołożę donice, trawka Dmuszek jajowaty już dorosła do wysadzenia :dance:
Dodatkowo wpadłam na pomysł aby z pozostałych płyt betonowych ułożyć coś w rodzaju podestu po donice, zobaczymy, jak wyjdzie :think: oczywiście jeśli pogoda pozwoli.
Krasawica Moskwy godna polecenia, równie piękna, co pachnąca :woohoo: Pozwoliłam sobie kilka gałązek do salonu skraść z drzewka, a co tam.
Kasztanek malutki będzie docelowo, oby dał radę grzybom :thanks:
Pozdrowienia piątkowe :bye:

Ewuś bo Dżem, to Dżem jest :hug: kiedyś to była muza :woohoo:
Sosenkę trudno rozpoznać po igłach, niestety.
Na rdzę porzeczkowo-wejmutkowa cierpią sosny pięcioigielne. Objawami choroby jest deformacja kory i wyciek żywicy.
Inna przyczyną choroby himalajki jest fytoftoroza, która atakuje od korzeni i następnie część nadziemną iglaka, żółknięcie igieł. Sama dzisiaj zakupiłam Aliette i zamierzam podlać jednego iglaka, zaś wszystkie inne opryskać kiedy tylko pogoda pozwoli. Teraz niestety są w naszym rejonie bardzo sprzyjające warunki do rozwijania się fotoftyrozy i innych chorób grzybowych, wilgotno, bardzo ciepło i wystarczy :( U mnie czasem woda nie wsiąka już nawet w glebę :whistle:
Zauważyłam kilka niepokojących objawów.
Widziałam Twoje przyrosty :funnyface:

Elu no niestety nie miałam wyjścia z tym parasolem, wiesz jak to kobieta, coś sobie wymyśli i dąży wszelkimi sposobami :happy3: Sama jestem zadowolona, że wpadłam na taki, w zasadzie prosty sposób, pomijając oczywiście metry koronki i nici do jeansów, bo te są bardziej wytrzymałe na rozerwanie :silly:
Londyn przebookowany, może pojadę, choć pewności nie mam .... po niedzieli się okaże, czy niezbędny jest zabieg chirurgiczny, tym razem u mnie :unsure:

Tak, na ten kawałek ziemi za ogrodzeniem se zasadzamy, jesli wcześniej nie wykupi go Agencja Rynku Rolnego :happy3: :rotfl1: czy to dzisiaj wiadomo :crazy:
Za ławkami rosną budleje i sosny, te pierwsze zaraz powinny dać osłonę.

A trawka ... bardzo proszę :woohoo:

DSCF7987.jpg


Pomalutku sobie rośnie, M mówi, że w kolejnym tygodniu następne koszenie.
Najważniejsze aby się zagęściła i nie pozwoliła wysiać mniszkom, które tylko patrzeć, jak zaczną fruwać z okolicznych łąk.

A odnośnie rury załatwiamy sondę, która pozwoli nam określić czy i którędy rura wychodzi z szamba, tam dopiero będzienmy kopać. Nie wydaje mi się aby miała to być jakaś duża ruina, naiwna jestem co :silly: :lol:

Witaj Kalmio :bye: Bardzo się cieszę, że się podoba. Ogródek jeszcze młody, wiec i atrakcyjnych, dużych drzew w nim brak, czaruję więc maluchami ;)
Kasztanek zaczyna u mnie trzeci sezon, póki co wygląda ok. Mam kolejny zakupiony w razie awarii, ale u tego ruszyła wyłącznie podkładka :whistle: Wczoraj próbowałam ocenić grzebienie, są suche :blink:
Przy wiosennych opryskach kasztanek dostaje porcję miedzianu wiosną.

Kasiu oj pachną teraz lilaki :woohoo: aż miło. Trochę zapachu przemyciłam do domu.

Bardzo proszę :D

Syringa x persica 'Laciniata' /Lilak perski/

DSCF7811.jpg


Syringa vulgaris 'Aucubaefolia' /lilak pospolity/

DSCF7829.jpg


DSCF7827.jpg


Wiesiu to znaczy, że zdrowe i odpowiednie towarzystwo dla himalajki :) Porzeczki szkodzą wszystkim pięcioigielnym :blink: tylko nigdy nie wiadomo, co tam sąsiedzi mają za płotem :dry:
Cieszę się, że parasol wpadł w oko :hug:

Inuś lubimy takie ogrodowe czasuumilacze, co ;) mam kilka drobiazgów, niektóre już w ogrodzie ...

DSCF7921.jpg


DSCF7925.jpg


DSCF7924.jpg


Takie tam ;) ciurkadełko jeszcze nie uruchomione, ale pewnie w weekend się zbierzemy, przymrozków już chyba nie będzie.

Rosną te chwasty i rosną :blink: u Was też ??? Nie na to, jak mieć plantację perzu w ogrodzie :jeez: deszczowo i ciepło to się wszystko pnie do góry.
Studnia nadal nieczynna :ohmy: tak to fachowcy szanują klienta :mad2:

Kolejne clematisy

Albina Plena


DSCF7840.jpg



DSCF7843.jpg



Tae


DSCF7936.jpg


DSCF7943.jpg


Misayo


DSCF8059.jpg


Rozkwitła również pani koperkowa :happy4:

DSCF8048.jpg


i pierwsza piwonia

DSCF8056.jpg
Ostatnio zmieniany: 13 Maj 2016 14:34 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Alina-277, Kalmia, Bozi, inag1, Łatka, Adela

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 13 Maj 2016 14:28 #468418

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
pamelka wrote:
Wiesiu to znaczy, że zdrowe i odpowiednie towarzystwo dla himalajki :) Porzeczki szkodzą wszystkim pięcioigielnym :blink: tylko nigdy nie wiadomo, co tam sąsiedzi mają za płotem :dry:

Na szczęście sąsiedzi mają ogrody typowo ozdobne a ja już porzeczek nie posadzę ;)
Dziś natomiast pochwalę poidełko dla ptaków, jest pierwsza klasa :woohoo:
A udanego zakupu dodatkowego gruntu serdecznie życzę :flower1:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 13 Maj 2016 14:32 #468419

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Wiesiu :hug: poidełko dostępne w Jysk, najchętniej w wyprzedaży :silly: :happy3:

EDIT
Na zimę zaś zabieram, bo nie wiem, jaka jest jego wytrzymałośc ;)
Ostatnio zmieniany: 13 Maj 2016 14:34 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 13 Maj 2016 14:43 #468423

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19262
  • Otrzymane dziękuję: 79599
Jolu, mam takie pytanko powojnikowe: na zeszłoroczne e imieniny dostałam w roli bukietu clematis, mial byc nie ieski, okazał się AP, ale mial tylko 2 kwiatki. I teraz tez ma - ale zielone! Również Guernsey Cream posadzny miesiąc temu ma pąki dosłownie rezedowe. Oba rosną w słońcu.
Co o tym myślisz?
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 13 Maj 2016 16:02 #468443

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Te opady u Ciebie to jakaś niepojęta sprawa :jeez: , chociaż co ja się dziwię, skoro już w promieniu 10km ode mnie wszystko podlane i woda stoi, a u mnie susza :pinch:
Czy może planujesz woreczka się pozbywać ;) ? A Ziębę przeczytałaś? Posłuchałaś wykład o woreczku? Mój M. się stosuje z dobrym skutkiem, a dziś rozmawiałam z jedną naszą koleżanką forumową i też uciekła ze stołu i chwali sobie metodę dr. Zięby :silly: . Pamiętaj, że to decyzja nieodwracalna :teach:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 13 Maj 2016 16:13 #468445

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Trawka, trawką, ale ta rabatka za nimi taka wysmakowana :hearts: . Właśnie dzisiaj kupiłam 6 iglaków, bo doszłam do wniosku, że wiosną mam zbyt pusto :P .
Wspaniale kwitną Ci powojniki, Atragenki, to kolejna do uzupełnienia pozycja na mojej liście ;) .
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 13 Maj 2016 16:51 #468457

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Jezuuuuuuuuuuuuuuuniu jakie piękności :thanks: :thanks: :thanks: :thanks: :thanks: :thanks: :thanks: :thanks: :thanks: :thanks: :thanks: Pierwszy raz widzę takiego świerka widziałem w różnymi przyrostami ale czerwonymi :D mega, piękny ma Pani ogród, taki duży i pięknie zaprojektowany. Bardzo ładne elementy małej architektury :funnyface: Śliczny jest ten żeliwny zestaw meeega mi się podoba parasol :eek3: :eek3: :eek3: zakochany :hearts: Skalniaki takie dorodne roślinki pięknie rosną masakra. Jestem pełen podziwu. Dziś znalazłem czas by poodwiedzać ogrody zainspirować się a tutaj jest czym naprawdę. Mega piękne miejsce i pełen szacunek w pracę i pasję :) buziol :funnyface:
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 13 Maj 2016 18:19 #468477

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Ja myślę co za woreczka pozbywasz się, bo zaraz po opadach deszczu Marta wstawiła....... :rotfl1: a tu taki gips :jeez: .
Jola, widze, że nabyłaś całą gamę tabliczek, nabrałas rozpędu znaczy się. :happy: , bardzo fajne i fajnie. Co za słownik :oops: Clematisy masz pokazowe, wiadomo ale trawa poezja :hearts: .
Ostatnio zmieniany: 13 Maj 2016 18:20 przez sierika.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 13 Maj 2016 19:12 #468487

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Jolu, ogrodowe umilacze bardzo stylowe! Lubię takie drobiazgi w ogrodzie :hearts:
No i te Twoje powojniki :eek3: ja jeszcze w tym roku żadnego kwiatka nie ujrzałam :( Ale u Ciebie wszystko wcześniej :)
U mnie od pół godziny pada w końcu deszczyk :dance:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 13 Maj 2016 21:36 #468596

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aniu kwiaty AP na początku mogą wydawać się zielone, poczekaj, jak rozkwitną powinny się wybielić. Guernsey Cream nie mam ale podejrzewam, że jest z nim podobnie, szczególnie, że na ten zielony pas pośrodku. Poczekaj niech się kwiaty rozwiną i złapią więcej słońca :hug:

Marta z nieba mi spadłaś :kiss3: Zięba :woohoo: no jasne, już lecę słuchać.
Nie ma co się spieszyć, choć dzisiejszej nocy miałam wrażenie, że dołączam do Pani Marii :oops:

Edi bardzo słuszna decyzja :teach: iglaki bardzo potrzebne są w ogrodzie, szczególnie zaś kiedy posucha kolorów.
Atragenki podobnie, zaczynają bardo wcześnie i wówczas są najbardziej pożądame, potem zaś ozdobne kwiatostany zdobią zielone pnącze.

Mateusz bardzo dziękuję za tyle miłych słów :wink4: Cieszę się, jeśli to, czy tamto wpadło w oko. U Ciebie będzie jeszcze piękniej, bo plany z tworzone z wielkim rozmachem.
Zaczęłam czytać Twój wątek i powiedz mi, kilka metasekwoi :whistle: jak Ty chcesz je docelowo dostosować do wymogów działki :think: cięciem, da radę?
Ja mam dwie zaledwie, każda w innym miejscu ogrodu i już się o jedną boję, choć mała :lol: Ba ja się nawet zaczynam bać buka trikolor :happy3:

Ewuś ostatnio nie nabyłam nic nowego, oczywiście oprócz tej, która podpatrzyłam u Ciebie :hug:
Wszystko z wcześniejszych zapasów, teraz z racji choroby i większej ilości wolnego czasu wypatrzone i powieszone przed domem lub w ogrodzie.Popatrzę w Englandzie co tam mają ciekawego :devil1:

Dalu czytałam, że u Was pada, bardzo się cieszę :kiss3: Ogród potrzebuje deszczu, w tej początkowej fazie szczególnie.
U mnie póki co nie ma z tym problemu, choć patrząc na kolejne długoterminowe, amerykańskie prognozy wszyscy nie powinniśmy mieć kłopotów w tym roku z deszcem.A ja dzisiaj własnie dokupiłam preparat od grzybów, taka sytuacja :blink: U mnie mokro i ciepło, a to najlepsze warunki :jeez:
Ogrodoumilaczy przybywa, w końcu to już kilka lat się robi, już 7 lat :supr3: OMG kiedy ten czas minął ??? Ja nie wiem, tylko dzieci jakieś bardziej samodzielne :silly:

EDIT
Właśnie wyszłam po psy do ogrodu, pada :lev:
Ostatnio zmieniany: 13 Maj 2016 21:38 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 13 Maj 2016 22:05 #468623

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Tyle zachętek i powitań, że chyba się wybiorę wreszcie :)
Pani u mnie też nieczęsto bywa ostatnio :(
Parasolka wyszła całkiem romantycznie :) , w ogóle nieświadoma, ile nerwów autorkę pomysłu kosztowała :lol:
Podziwiam samozaparcie i fachowość, nici do dżinsów, no, no :)
Powojniki już prawie pełną parą, czekam na powojnikowe upojenia, choć liczę tu na swój zdrowy rozsądek, który już się chyba przekonał, że dolomit tak do końca sprawy nie załatwi, to tak jakby słoną wodę słodzić ;)
Czy Ty wiesz, że za tydzień o tej porze... :woohoo:
Co planujesz kupować? Bo ja nic ;)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 13 Maj 2016 22:16 #468630

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Pamelko za lilaki dziękuje piękne.OCH :supr3: Twoje clematisy,od początku się w nich zakochałam...Piszesz, że masz buka tricolor-ja go wstępnie wybrałam jako solitera.Jak już sie obudzi wiosennie proszę o zdjęcia.U mnie dzisiaj przeszła burza z gradobiciem zamiast oczekiwanego deszczu.Miłego wieczoru :hug:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 15 Maj 2016 19:08 #469352

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Lubię wędrować po Twoim ogrodzie. zawsze czuje się, jakbym tu była pierwszy raz, super :hearts:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 15 Maj 2016 20:29 #469417

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Jolu parasolka to super pomysł a i wykonanie samodzielne się ceni. Wpasowała się idealnie. :thanks: Na Rydala już miejsce znalazłam teraz muszę go kupić, tylko trzeba znaleźć sadzonkę w przyzwoitej cenie, ale i to się znajdzie :) Te wszystkie dodatki ogrodowe to umiesz wynaleźć i jeszcze ładnie wkomponować w ogród. Doczytałam u Ciebie że sosna himalajska też nie lubi porzeczek i tu jest zonk bo u nas kilka rośnie a mój M napewno nie da ich wywalić więc z nią tak jak z wejmutką też pewnie będę musiała się pożegnać :(
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 15 Maj 2016 23:21 #469687

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Jolu, mniejsza i większa architektura ogrodowa bardzo gustowna. Trzeba koniecznie się tym chwalić, bo pomysły masz świetne :bravo:

Zachwycają mnie Twoje klematisy, są cudne. Miałam kiedyś marne doświadczenia z hodowaniem klematisów na balkonie i bardzo się do nich zraziłam, ale ostatnio Młoda namówiła mnie na kilka, więc kupiłam i robię drugie podejście. Zobaczymy czy teraz mi się uda.

Miło się zagląda do Twojego ogrodu :)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 16 Maj 2016 09:01 #469747

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Powojniki masz na medal :eek3: U mnie nie chcą rosnąć ,za sucho i za kwaśno .On inne jedzonko wolą .
Czasem mnie jednak korci ,na zakup jakiegoś .Człowiek ma jednak naturę przewrotną .Zmarnuje ale kupi :crazy: Czy u Ciebie też tak zimno ? :think:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.581 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum