TEMAT: Martowy ogród o krok od cienia :)

Martowy ogród o krok od cienia :) 19 Cze 2016 21:49 #482795

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Piękna kolekcja penstemonów. Czy Baptysje trudno się przyjmują z asion?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród o krok od cienia :) 19 Cze 2016 21:54 #482801

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Czy to biała rabata taka... biała? :lol:
I trawa taka... zielona? Świat to widział!? :whistle:
Wobec takiego spiętrzenia zadań rzeczywiście myśl o koszeniu wydaje się niedorzeczna...
No ale przecież już za parę chwil, za chwil parę... drogie moje Ciało Pedagogiczne ;) będziesz dysponowała czasem wolnym aż do wypęku :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 19 Cze 2016 23:57 #482845

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 456
  • Otrzymane dziękuję: 468
Marta, śpieszę Ci donieść, że jesteś w mylnym błędzie, podobnie jak i ja do pewnego czasu byłam ;) Tez ufałam tym, którzy pisali, że baptysji podzielić się nie da, aż kiedyś zobaczyłam, że dziewczyna z FO sprzedaje "baptysje duże z podziału kępy". Napisałam do niej i potwierdziła, że da się ale jest to fizycznie wyczerpujące ;) Ponieważ miałam wielkie i za wiele, zabrałam się za to i tak, jak pisałam (tylko, że to było dwa lata temu, nie rok :crazy: ), męka to była okrutna, połączona z masakrą. Zostałam z górą szczątków baptysjowych i czterema całkiem zgrabnymi sadzonkami. Wsadziłam je do doniczek, przezimowałam, żeby mieć pewność i wiosną wszystkie ruszyły z kopyta, kwitły i miały się doskonale. Ogólnie jednak nie jest to rzecz warta polecenia, ot, ciekawostka z serii "przeżyj to sam".
Nie podoba mi się, że pani nie nadąża z robieniem zdjęć - jakże to? Liczę na poprawę, bo tu niektórzy czekają, może nie jak kania dżdżu, bo już im nalało wystarczająco ale na pewno nie czekają na Godota :mad2:
Te baptysje INNE bardzo urokliwe, penstemonki też lubię, choć ciut bez wzajemności ;) O piwoniach nic nie powiem, bo ostatnio jak nagęgałam, to zaraz się rzuciłam oferty oglądać a tu pasowałoby może portki jakieś, bo już niedługo mi ludzie na ulicy zaczną datki wręczać :jeez: Chociaż, jakby tak wyluzować, wstyd odrzucić i skrupuły... Nie. Nie. Bez takich pomysłów :eek3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Martowy ogród o krok od cienia :) 20 Cze 2016 08:32 #482876

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
O, widzę kolejną drogę w penstemony :woohoo: . mnie jednak urzekła Primula bullesiana :hearts: , pewnie dlatego że to moje barwy :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 20 Cze 2016 10:22 #482913

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta ile to razy już koncepcje kolekcjonerskie się zmieniały, hmmmm :think:
Jestem pełna podziwu, bo ja, jak widzisz ciągle constans w komponowaniu ogrodu.
Mało dokładam, życie weryfikuje błędne nasadzenia :lev:
Penstemonowa se zrobiłaś, przynajmniej w ostatnim poście :silly: Dokupujesz piwonii ??? Ja już nie mam miejsca :silly:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 27 Cze 2016 22:19 #485180

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Było to moje ukochane forum, usiłowałam zachować umiar i zdrowy rozsądek wobec ostatnich wydarzeń, choć byłam wściekła, że zmarnowaliśmy w tak łatwy sposób to, nad czym przez cztery lata pracowaliśmy, a odpowiedzialność za ten stan rzeczy starałam się rozkładać równo...
Ale kropla, która przepełnia czarę goryczy, się przelała.
Z ogromnym żalem żegnam się z tym miejscem, które do niedawna uważałam za swoje, do którego podeszłam z tak wielkim entuzjazmem, ale już tego miejsca nie ma...

Dziękuję wszystkim, którzy do mnie zaglądali, kochajmy piękne rośliny, cieszmy się nimi, nawet jeśli odmawiają czasem posłuszeństwa i tak lepsze są od ludzi :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 27 Cze 2016 22:37 #485204

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A jednak :ohmy: nie dalej niż godzinę temu miałam napisać podobne oświadczenia, choć może nie aż tak ckliwe :P
A jeszcze rano ...... :lev:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 27 Cze 2016 22:43 #485213

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64457
Marto, zamykam wątek na Twoją prośbę.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.311 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum