TEMAT: Moje metamorfozy

Moje metamorfozy 25 Kwi 2016 22:31 #461212

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19271
  • Otrzymane dziękuję: 79681
Dobry wieczór, Nelu - mnie też zwabiły różaneczniki, jak Dalę. Pięknie Ci kwitły - oby tak dalej. Ponieważ sama nie mam japonek, podziwiam u innych. Ale ale, cóż to za wielkokwiatowe? Znasz się z nimi z imienia? Moje najstarsze - pełnoletnie - w większości NN, bo albo wcale imionek nie miały, albo - jak rozleciała się etykietka, to i moja pamięć tylko odległym echem się odzywa: no coś mi to mówi, Gibraltar jakiś czy inny Wren ;) Toteż mam teraz pozapisywane w trzech czy czterech miejscach,tak od wypadku :happy3:
Twoje przeobrażenia też podziwiam, ja mam w obu miejscach raczej stan "przed" - i tak zapewne zostanie.
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu


Zielone okna z estimeble.pl

Moje metamorfozy 25 Kwi 2016 22:40 #461220

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Neluś..kwasoluby piękne. Ogród wysycony kolorami..a zdjęcia cieszą tym bardziej, że już za chwilę będą takie widoki za oknem :hearts:

Przyjemnie jest popatrzeć na fotki sprzed kilku lat- nie wiem, jak Ciebie- ale mnie bardzo cieszy taki widok.. jak patrzę, ileż pracy rośliny niepostrzeżenie robią.
Wydaje się, że siedzą w swoich dołkach i tyle.. a one rosną okazale i co zaskakujące przy porównywaniu zdjęć- szybko..ku naszej radości.
Nie mogę się doczekać maja w naszych ogrodach :dance: o przymrozkach nie chcę słyszeć :hammer:
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Moje metamorfozy 25 Kwi 2016 22:44 #461223

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Aniu - to japonki ukochałam najbardziej, ale wiesz im bardziej w las...
Nie wiem o którą wielkokwiatową pytasz, ta bladoróżowa, która lekko oszalawszy w zeszłym
roku to miała etykietkę Chanel (choć za mocno tego się nie czuło), a wysoka czerwona -
wydaje mi się, że Nabucco ale pewności nie mam, co nic a nic jej nie ujmuje - cudna jest.
A i kwitnie jak już inne zakończą.
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Moje metamorfozy 25 Kwi 2016 22:55 #461234

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Moniś,
a ja u Ciebie czytam sobie o oświetleniu...
Wiesz co, one może coś robią te rośliny, ale pracę to wykonuję ja :devil1: :devil1:
Martwi mnie ten mróz w nocy, u nas było -2 nad ranem, oby nie powtórzył się 2014.

Aniu-Łatko,
jeszcze żółta pontyjka jest na fotkach, a i druga żółta- tylko bez imienia (tyle ich mam?). :happy:
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy

Moje metamorfozy 26 Kwi 2016 07:23 #461282

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Nelu ładne rodki z azalkami .Takie widoki ,to coś dla mnie .Bardzo mi się podoba azalka ,która stoi u Ciebie w doniczce .Piękny ma kolor ,czy znasz jej nazwę .Przygarnęłabym taką do siebie :dance:
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Moje metamorfozy 26 Kwi 2016 08:39 #461312

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Ewo,
no stoi w doniczce i nawet widać etykietkę, ale nie miałam kiedyś zwyczaju
poznawać imiona moich roślin :hammer:
Wydaje mi się, że to raczej będzie jakiś miniaturowy rodek, ale to tylko domysły.
A kwitnie bardzo wcześnie, jeszcze przed wszystkimi. znalazłam jeszcze takie zdjęcie
z 8 maja:

DSC00912.jpg
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Za tę wiadomość podziękował(a): wxxx-a, inag1

Moje metamorfozy 27 Kwi 2016 20:09 #462205

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Witam Cię Janusz w moim ogródku.
Wiosna nie dość, że nierychliwa to jeszcze przysparza zmartwień. Trzecia noc z rzędu z mrozem -2, -3, pojechaliśmy dziś na działkę bo już nie mogłam wytrzymać tej niepewności co tam z roślinkami się dzieje i jestem złamana. :drool:
Nawet niektóre narcyzy leżą. Hortensja pnąca listki ma jak szmatki a pąki jakieś pociemniałe,
Blaumeise pierwszy sezon u mnie - zbrązowiała, no tylko siąść i płakać...
Sorki, że tak smutno Cię witam, ale nawet pisać się nie chce.
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy

Moje metamorfozy 27 Kwi 2016 21:31 #462256

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Neluś,z niecierpliwością wyczekiwałam wieści.
Pal licho narcyzy.. ale ta hortensja :cry3:

Łączę się w bólu!! Rok temu kupiłam azalkię Schneegold w pąkach, zaczęły się u mnie otwierać..i następnego dnia powitał mnie widok na wpół otwartych brązowych szmatek :jeez:
Wiem, jak to przykro ogromnie.. ale chociaż azalki i rodki w pąkach zamknięte przetrzymały..a hortusia- oby przeżyła, odbije i za rok się zrewanżuje :kiss3:

Oby to była wczesna Zimna Zośka, bo kolejną trudno będzie znieść :hammer: Nas przymrozki zaoszczędziły, nie spadło poniżej 0* :hammer: , ale żal każdego forumowego ogrodu..

Nie smuć się Neluś :flower2:
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2016 21:32 przez Monika-Sz.
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Moje metamorfozy 27 Kwi 2016 22:35 #462304

  • Mariola54
  • Mariola54's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 154
  • Otrzymane dziękuję: 140
nelu-pelu wrote:
Czyżby krajanka?
Mój ogródek w Bożenkowie, jeszcze okaże się że Twój też.. :wink2:
No mój na rzut beretem Myślęcinek.
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Moje metamorfozy 28 Kwi 2016 08:02 #462350

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Oj Moniś!
No nie myślałam, że mnie tak to ruszy. A najgorsza moja głupota! W niedzielę patrzyłam na te
hortensje i.. zwyciężył mój cholerny optymizm! :hammer: :hammer:
Mam nadzieję, że pączki azalkowo-rodkowe nie ucierpiały zbytnio, oby było jak mówisz z tą
Zośką i innymi Bonifacymi (?).
Na pociechę mam jeszcze nie wsadzone trzy wielkokwiatowe azalie i dwie horki You and Me.
I nową rabatę pod nowym płotem... Jakoś to będzie.
Mam nadzieję, że Ciebie ominęły te przykrości, trawniczek ładnie się zieleni.
Miej dobry dzień! :flower1:
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy

Moje metamorfozy 28 Kwi 2016 21:42 #462748

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Wiesz Janusz,
mnie bardziej szkoda hortensji - azalii mam coś koło 40 - może jakieś zakwitną?
Zostało mi pogodzić się z losem (taki mamy klimat...), żal jest ale cóż, w ogrodzie jak
w życiu - dzieje się różnie.
Twój nowy nabytek oglądałam, oryginalnej urody.
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz, zanetatacz

Moje metamorfozy 28 Kwi 2016 23:03 #462821

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Ach to w oczekiwaniu na prawdziwą wiosnę trochę wspomnień.
Już nie pomnę w jakich to okolicznościach zauroczyły mnie hortensje ale nagle zapragnęłam
Anabelli drzewiastej. W 2012 - rozmnożyły się do czterech sztuk.
DSC00394.jpg


I pomału, pomalutku zaczęły mi się 'odpodobywać'. Jak to dobrze nazwała Ania-Affa są ładne
do pierwszego deszczu. Dwa krzaki wydałam w dobre ręce, z patyczków wiosną to już nie zliczę
ile powstało nowych. Myślę, że dojdzie do eksmisji całkowitej bo zaczyna się rozłazić 'podziemnie'
i podstępnie wychodzi np. w azalii.
W międzyczasie moje serce zdobywa odmiana pnąca. Ta szczęśliwie spełniła oczekiwania i ma już trzy
siostry.
DSC00650.jpg


Za nią pojawiły się bukietowe i tu już trochę się rozwinęłam. Bukietowe i nie tylko:
20150802_142318.jpg

20150823_130120.jpg


20150722_193528.jpg

cdn.
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Moje metamorfozy 29 Kwi 2016 00:00 #462841

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Nelu, :)
piękne te azalie Twoje i rodki. Ten niebieski, mały, wcześnie kwitnący to może Rhododendron 'blue tit'? Mam takiego, on zaczyna najwcześniej, tylko w tym roku dostał wiosną popalić i nie było czego ostatnio fotografować. :dry:
Mam szansę jeszcze na pozostałe, zobaczymy.
Pozdrawiam serdecznie. :flower2:

Moje metamorfozy 29 Kwi 2016 00:20 #462849

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Śliczna ta hortusia fioletowa z białymi kwiatkami. Jak zwykle nie pamiętam, które płonne :P ale całośc urocza!

Ja, od kiedy zobaczyłam w ogrodniczym rok temu Blueberry Cheescake, zachorowałam na jej punkcie :lol:

Moje metamorfozy 29 Kwi 2016 06:58 #462867

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
:bye: Jako że u mnie ani rodki ani azalie rosnąć nie chcą, a zaprawianych Rowów Mariańskich kopać nie zamierzam, z wielką przyjemnością oglądam te piękne krzewy kwitnące u innych w ogrodach. Sporo ich nazbierałaś i z pewnością w maju dominują kolorami cały ogród.
Współczuję przymrozków i strat z tym związanych, u mnie też przymrozki, nawet teraz widać jeszcze biały nalot na trawach, ale oprócz host i pnącej hortki na razie nic nie ucierpiało, dziwnym zbiegiem okoliczności hosty dostały tylko na jednej rabatce, moje główne hostowisko nietknięte przymrozkiem.
Fakt, anabelka w niesprzyjających warunkach pogodowych niezbyt pięknie wygląda, ale nie mogę sobie odmówić jej obecności w ogrodzie, bo w sprzyjających sezonach odpłaca się z nawiązką i ma przepiękne kwiaty, bardziej denerwujące są moim zdaniem ogrodówki i te rosną u mnie przez -zasiedzenie-, gdyby nie moja słabość do wszystkiego co żyje już dawno dostałyby eksmisję, niezawodne bukietówki mają za to stałe miejsce u mnie i z roku na rok ich przybywa, pewnie w tym roku też dojdzie kilka po Lecie Kwiatów :). Do dębolistnej robiłam dwa podejścia, trzeciego nie będzie ;) Moja jedyna pnąca hortka została chyba zabita przez pierwsze przymrozki, które przyszły po tych ciepłych pięknych dniach, nie mam nadziei że odżyje :(
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Moje metamorfozy 29 Kwi 2016 08:44 #462900

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne masz hortensje :dance: Lubie je bardzo .Nie wiem czy z czasem tylko one nie będą królować w moim ogrodzie .One są w sam raz na nasz klimat .Anabelka ,to wprost przoduje w wytrzymałości .
Ogólnie wszystko masz piękne i wszystko mi się podoba :bravo:
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Moje metamorfozy 29 Kwi 2016 10:23 #462942

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Danielo,
niestety nie znam jego imienia, to jest jakiś mikrus, ma już 4 lata i praktycznie nic
nie przyrósł. Jeszcze Cię rozbawię - ja kupiłam go 'w ciągu' azalkowym... :laugh1:
Życzę Ci aby pozostałe pięknie zakwitły. :flower1:
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy

Moje metamorfozy 29 Kwi 2016 10:57 #462954

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Moniś,
Ta horka kosmata SARGENTIANA to mój pierwszy roślinny i bardzo udany zakup w necie.
Czasami wiosną, jak teraz, zmarzną jej ledwo wyklute listki, ale z reguły nie ma to
wpływu na kwitnienie. A kwiaty ma imponujące! Dla Ciebie z motylkiem nie w kolorze...
20150802_142333.jpg


i już jesiennie
20150911_162134.jpg


A ta panienka jest już znana
20150823_125854.jpg
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.380 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum