TEMAT: * Gdzie by to upchnąć? *

* Gdzie by to upchnąć? * 23 Paź 2020 10:19 #732140

• JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 3644
Szafirek wrote:
Nigdy nie mów nigdy :rotfl1:
Pamiętaj, że jutro też jest dzień i sklepy ogrodnicze też będą kusić :happy4:
:bravo: :bravo: :bravo: :rotfl1:
Pozdrawiam
Katarzyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Szafirek, Mandorla, ewakatarzyna

Zielone okna z estimeble.pl

* Gdzie by to upchnąć? * 23 Paź 2020 10:24 #732141

• Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Otrzymane dziękuję: 4296
JaKasiula wrote:
Szafirek wrote:
Nigdy nie mów nigdy :rotfl1:
Pamiętaj, że jutro też jest dzień i sklepy ogrodnicze też będą kusić :happy4:
:bravo: :bravo: :bravo: :rotfl1:

:drink1: :rotfl1: :happy3:

Taaak, i nawet w jednym będę, ale MYŚLĘ, że już z niego wykupiłam wszystko, co chciałam... :ouch:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Zibi77, Szafirek, ewakatarzyna, JaKasiula

* Gdzie by to upchnąć? * 23 Paź 2020 20:08 #732181

• Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Otrzymane dziękuję: 1857
Mandorla wrote:
Oj tam, oj tam. Mojemu ogródkowi w środku miasta też bliżej do otoczenia wiejskiej chatki niż Wersalu. Tylko jeszcze bardziej jest rozbałaganiony, bo Wy przynajmniej grządki macie, a u mnie misz-masz totalny...
i tym się różni od wsiowego, bo jest miejski, tak trzymać. Grządki zawsze możesz dorobić ;)
Dziękuję:
Szafirku za słowa wsparcia, nie bywało tak, ale to chyba rzeczywiście w głowie siedzi, bo nigdy się nie zastanawiałam po co mi to, a ostatnio coraz częściej. Coś próbuję jednak robić, miałam też przymusową przerwę z powodu pogody, a kondycję ogródkową szybko się traci, zupełnie jakbym po zimie wyszła w pole. Wiem, że gdy przyjdzie wiosna będę żałować, że nie podjęłam się tego zadania, że mogłam się jednak wysilić, dlatego dziś też trochę ruszyłam, krótko bo krótko, zawsze coś. Ciepło było, w ręce mi nie było zimno, wiatr do gęby nie dmuchał, to kiedy babo będziesz to robić, jak śnieg zacznie padać :dry:
Ja Kasiuli za swojskie klimaty, miło popatrzeć na Twój ogród, b. mi się podoba
Bobce, że tu zagląda.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Szafirek, Mandorla, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

* Gdzie by to upchnąć? * 26 Paź 2020 00:39 #732409

• Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
Wiem, że w kontekście, hmm..., ogólnosytuacyjnym, nie zabrzmi to może najlepiej, ale po raz pierwszy od dawna udało mi się w ten weekend naprawdę uspokoić i wyciszyć. Największy powód mojego niepokoju chwilowo zniknął, a ja skorzystałam z cudnej pogody i pełną piersią zaczerpnęłam optymizmu z cudnych, leśnych krajobrazów. Stanowczo nie jestem jesieniarą, ale tym ognistym klimatom nie sposób się oprzeć...

Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Zibi77, Jaedda, Szafirek, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, Darotca, JaKasiula

* Gdzie by to upchnąć? * 26 Paź 2020 07:55 #732414

• Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 32540
No pięknie!
A co to za purpurowe drzewo po prawej? Okoliczności przyrody wskazują na jakiś lasek, a en egzemplarz wygląda - z daleka - jak rasowy klon palmowy, taki atropurpureum.
W tym roku ta feeria barw bardzo późno, prawda? Gdzie te czasy, gdy na Wszystkich Świętych szło się na cmentarz po śniegu...
Ty pewnie nie pamiętasz, bo byłaś malutka, albo dopiero w planach - ale ja tak. I wcale nie tęsknię jakoś.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

* Gdzie by to upchnąć? * 26 Paź 2020 09:16 #732419

• Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Moje spełnione marzenie ,zapach róż ,szum brzóz.
  • Otrzymane dziękuję: 5653
Piękna jesień :bravo: pewnie ,ze mi się podoba ,wszystkie ogródki i ogrody ,tutaj chętnie oglądam :hearts:
Miłego dnia :flower1: życzę :flower1:
Bogusia
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla, ewakatarzyna, JaKasiula

* Gdzie by to upchnąć? * 26 Paź 2020 19:58 #732464

• Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
Aniu, oko Cię nie zawiodło, to całkiem rasowy klon palmowy - zresztą ten w środku, zdaje się, też. Spacerowałam i po "prawdziwym" lesie, i po parku leśnym, stąd kolorowi przybysze na zdjęciach.
Oj, pamiętam paskudne pogody na 1 listopada; zaspy śnieżne, w których chodziło się jak w tunelu, też pamiętam (choć to już raczej w prawdziwie zimowych miesiącach), i szron na szybach... :happy-old: I cóż, mimo niewątpliwego romantyzmu tych obrazków też szczególnie nie tęsknię. No, może czasem za śniegiem, ale za mrozami to już zdecydowanie ani trochę! :evil:
Bogusiu, dziękuję :flower1: Ja też lubię podglądać inne ogrody :search:

Wreszcie zabrałam się dzisiaj za sadzenie cebulek; nie powiem, żeby to szybko szło :jeez: , bo przy ostatnich wykopkach obiecałam sobie, że nihil novi sine doniczkas :happy3: , więc teraz pracowicie zagrzebuję na rabatkach doniczki i dopiero do nich idą cebule. Trudno, ile zdążę, tyle tak posadzę, na wypadek sytuacji podbramkowych mam zdobyczne duże, druciane koszyki, i w razie czego reszta trafi do nich.
Jutro dostawa drzewek :ouch:

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Jaedda, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.133 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum