TEMAT: * Gdzie by to upchnąć? *

* Gdzie by to upchnąć? * 20 Lut 2022 21:49 #794097

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
O, widzisz, to tym lepiej, dziękuję :)
Ja czasem stosuję wodę do starszych nasion, nadmanganian głównie do cebul/kłączy, których ewentualnego gnicia się obawiam.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

* Gdzie by to upchnąć? * 22 Lut 2022 18:21 #794446

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Kalafior Romanesco wziął się w garść i też zaczął pokazywać kiełki. Oba rodzaje zielonych łebków poszły już do kuwetki. Miałam wysiać do multiplatów, ale przypomniałam sobie, co pisał Przemek - że pikowana rozsada potrzebuje więcej czasu, a że Alicja słusznie mnie zrugała ;) za pośpiech, to może chociaż trochę naprawię, co sknociłam.
Pokazały się cebulki, pory i dalie. :dance: Jutro jadę do obi, sprawdzić, co słychać. W zeszłym tygodniu mieli sporo zmęczonych, ale nieprzecenionych ciemierników - kto wie, kto wie...
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Jaedda, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

* Gdzie by to upchnąć? * 16 Kwi 2022 18:58 #800309

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Jak to się dzieje, że czas tak ucieka...? Dopiero był luty, a tu zaraz maj... U mnie tradycyjnie wszystko w lesie, ale mówi się trudno. Na razie chciałabym wszystkim życzyć spokojnych, radosnych, ciepłych...

Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, Szafirek, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

* Gdzie by to upchnąć? * 17 Kwi 2022 07:19 #800337

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2139
  • Otrzymane dziękuję: 10132
Wzajemnie Ika

* Gdzie by to upchnąć? * 25 Sty 2023 11:11 #821845

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Skończył się wreszcie...
Co to był za koszmarny rok. Jak już wspomniałam na którymś wątku, zajmowałam się głównie polerowaniem pater ("myślisz, że jest źle? no to pa tera!") i nawet nie mam odwagi mieć nadziei, że w tym roku będzie inaczej; wciąż mam w głowie przestrogę profesora Alastora Moody'ego - stała czujność!
Nic to. Na razie mamy inne problemy. Patrząc na sprawę ogrodniczo, ogarniamy podlewanie :lev: , formowanie/przycinanie :jeez: i prace nad strukturą gleby :evil: . To ostatnie zwłaszcza stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo tegorocznych wysiewów i wymusza budowanie ogrodzeń. No, nie nudzę się, ale szczęśliwie pomocniczka ogrodnika sporo posypia, dzięki czemu mogę np. regularniej zaglądać na forum.
Zostawiam zeszłoroczną fotkę; niewiele ich zrobiłam, ale coś tam dało się wybrać. Pomna ostatniej dyskusji, pozwoliłam sobie na prościutkie zabezpieczenie - a co tam :)



Uściski dla wszystkich, którym zechce się zajrzeć :hug:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY

* Gdzie by to upchnąć? * 25 Sty 2023 11:47 #821848

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6154
  • Otrzymane dziękuję: 22460
Ika :) oj działasz dzielnie :coffe: :bravo:
A co podlewacie? Bo jakoś nie zrozumiałam .
Trzeba mieć nadzieję ,że rok będzie spokojniejszy
i lżejszy .
Każdy ma jakoś z tyłu głowy ,by tylko nie było problemów .
I tego Tobie życzę . :)
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Mandorla, ewakatarzyna

* Gdzie by to upchnąć? * 25 Sty 2023 12:08 #821849

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Eee... podlewamy głównie podłogę, szczęśliwie już tylko w przedpokoju i coraz częściej tam, gdzie trzeba, czyli robimy na podkład :happy4:
"Przycinamy" wszystko, co podleci pod zęby, no i niestety ziemia w doniczkach i skrzynkach budzi niezdrową fascynację, zwłaszcza kiedy pachnie wilgocią.
Dziękuję, Bogusiu! :flower2:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, Marlenka, Jaedda, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

* Gdzie by to upchnąć? * 25 Sty 2023 14:10 #821857

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19281
  • Otrzymane dziękuję: 79780
O ile się nie mylę, rodzina Iki się powiększyła. O szaloną sunię, w dobrą stronę myślę? :lol:
Twoja, Iko, wymarzona wilczasta?
Tak czy owak - wszelkiej psiej radości i jak naj, naj, najdłuższego wspólnego życia.

A może jednak pokażesz - choć jedną łapkę, jeśli hodowca nie życzy sobie zamieszczania zdjęć w internecie?
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Marlenka, Jaedda, Mandorla, ewakatarzyna, Babcia Ala

* Gdzie by to upchnąć? * 25 Sty 2023 17:33 #821875

  • Jaedda
  • Jaedda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 529
  • Otrzymane dziękuję: 3123
Ika mój po dwóch miesiącach pouczeń opanował się i teraz rośliny są mu obojętne. A dziamgał wszystko jak leci. Worki z ziemią też :jeez: sąsiedzi na działce dali mu przezwisko: Memlak. Bardzo wtedy pasowało.

Zmądrzeje to to szybko. Tylko słodkie zdjęcia zostaną.
Podpisuje się pod apelem o fotkę.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, Marlenka, Mandorla, ewakatarzyna, Babcia Ala

* Gdzie by to upchnąć? * 25 Sty 2023 23:51 #821901

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Muszę zobaczyć, czy jakaś fotka się nadaje do publikacji :jeez: . Czarna czorcica lubi spać koło mojego biurka, a tam jest ciemno, za to jak nie śpi, to zdjęcia... hmm... nieostre wychodzą ;)
Aniu - dziękuję za życzenia :flower1: Oby jak naj, naj... Weszła w rodzinę jak brakujący kawałek puzzla i mimo, że leje i grzebie w doniczkach, żadne z nas już sobie nie wyobraża, że mogłoby jej nie być.
Jaedda - oby zmądrzało! A zdjęć muszę więcej porobić, bo rośnie i zmienia się to-to w oczach, dosłownie!
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Marlenka, Jaedda, ewakatarzyna, Babcia Ala

* Gdzie by to upchnąć? * 26 Sty 2023 08:14 #821902

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19281
  • Otrzymane dziękuję: 79780
Iko, koniecznie! One błyskawicznie dorastają, o wiele szybciej, niż ludzkie dzieci. Pewno teraz wydaje się to przesadą, ale jak już są mocno starsze, tęskni się do tych szczenięcych wybryków. Tak mam z Lutnią, która jeszcze tylko na gorącym tropie wykazuje dawną aktywność. Bo Cytra to mentalnie nigdy nie wyrośnie z drugiej klasy podstawówki, taka typowa "truskawkowa blondynka", nie urażając nikogo ;) .
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Marlenka, Jaedda, Mandorla, ewakatarzyna, Babcia Ala

* Gdzie by to upchnąć? * 26 Sty 2023 08:25 #821904

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2139
  • Otrzymane dziękuję: 10132
Hej Ika! :bye:
Też się cieszę, że poprzedni rok się skończył. Życzę nam, aby ten był dużo lepszy i spokojniejszy :kiss3:
Też bym chciała piesia zobaczyć i pisz częściej
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Marlenka, Jaedda, Mandorla, ewakatarzyna, Babcia Ala

* Gdzie by to upchnąć? * 26 Sty 2023 16:14 #821951

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Hej! :bye: Oj tak, oby był spokojniejszy...



Jadę do domu! Trochę stresu jest, i jeszcze ten transporter jakiś ciasny kupili, futro się ledwie zmieściło!
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, Marzenka, Łatka, Marlenka, Jaedda, Szafirek, Babcia Ala, JaKasiula

* Gdzie by to upchnąć? * 26 Sty 2023 17:29 #821958

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19281
  • Otrzymane dziękuję: 79780
Ale czekoladka :hearts:
Może być z Tobą w pracy?
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Marlenka, Mandorla

* Gdzie by to upchnąć? * 26 Sty 2023 21:52 #821976

  • Jaedda
  • Jaedda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 529
  • Otrzymane dziękuję: 3123
Jaki uroczy pyszczek :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Marlenka, Mandorla, Babcia Ala

* Gdzie by to upchnąć? * 26 Sty 2023 22:08 #821978

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Dziękuję, Dziewczyny! :hug:
Aniu, na razie mamy przy niej dyżury w domu, dopiero co dostała trzecią dawkę szczepień, więc jeszcze jest na kwarantannie, spaceruje tylko na ręku. Ale jak najbardziej planuję ją zabierać, niech no tylko opanuje to lanie :angry: . W domu robi w przedpokoju, nawet jeśli nie trafi na matę, to mam tam terakotę, a w pracy jednak wykładzinę ;) Co do zasady psica ma być chodząca i jeżdżąca gdzie się da. Choroby lokomocyjnej nie ma na bank :D
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Jaedda, Szafirek, Babcia Ala

* Gdzie by to upchnąć? * 26 Sty 2023 22:27 #821980

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19281
  • Otrzymane dziękuję: 79780
Ta ostatnia wiadomość arcyważna, jedyne pytanie, jakie zadałam pierwszej właścicielce Cytry, brzmiało: czy nie ma choroby lokomocyjnej? Bo to fizjologia i dość trudno z nią walczyć. A my, wiesz, nomadzi. ;)
Teraz jeżdżenie z psem jest coraz łatwiejsze (choć trochę kosztuje, nie da się ukryć, ale można znaleźć i oferty "animali gratuito"). W Polsce nawet coraz lepiej, zwłaszcza jak porównuję doświadczenia od 2004 roku, gdy to nie można było wejść z sierściuchem prawie nigdzie.
Co do sikania...dziewczynkę trzeba nauczyć robić to na polecenie, jak jesteś zainteresowana, napiszę Ci na PW, co i jak. Lutnia, wybitnie inteligentna, załapała w jeden dzień, z Cytrą...cóż, życie nie jest pasmem sukcesów. :rotfl1: Radzę przystąpić do nauki w weekend, jak tylko minie kwarantanna.
Ma pewno 8-9 tygodni? Jak ją wołacie?
Wybacz wścibstwo, lecz rozumiesz, szczekacze wywołują u mnie strzał endorfin.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Jaedda, Mandorla, Babcia Ala

* Gdzie by to upchnąć? * 26 Sty 2023 22:59 #821983

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Zaraz tam wścibstwo, miłe zainteresowanie po prostu :)
Staram się ją uczyć na hasło, ale pewnie któraś z nas mało zdolna ;). Uważam, że i tak jest nieźle, bo w swoim rodzinnym domu biegała po ogródku i robiła, gdzie chciała, a tu warunki jednak diametralnie inne. Po obudzeniu i przed spaniem prowadzę ją na matę i robi ładnie, w ciągu dnia różnie to bywa, zwłaszcza jak ją coś rozproszy.
Oj tak, choroby lokomocyjnej bałam się bardzo, a sprawdzona na nią nie była - pierwszy raz w życiu jechała samochodem, jak byliśmy odwożeni na dworzec, więc ryzyko było... No, ale uff!
Masz rację, coraz łatwiej o miejsca przyjazne psiakom; akurat (szczęśliwy przypadek!) tam, gdzie zatrzymujemy się dość regularnie, psy są mile widziane, i bez dopłat.
Ma już praktycznie 3 miesiące, widzisz, stara a głupia (o tym sikaniu myślę) :happy4:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, Jaedda, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.352 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum