TEMAT: Między ogrodami

Odp: Między ogrodami 19 Wrz 2012 21:39 #70595

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Madziu kiedy Marta ma rację :lol: Te żołte :hearts:
Zajrzy jesienią :teach:
A Białoboka, jak taki piękny i trudny o zdobycia będzie przytargamy na zjazd :woohoo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Między ogrodami 19 Wrz 2012 21:45 #70598

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Ech... przypomina mi się moje chodzenie z dziewczynami po Krzywaczce :rotfl1:
I żółte iglaki :silly: do których Marta usilnie... i bezskutecznie, próbowała mnie sprytnie przekonać B)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 20 Wrz 2012 20:54 #70820

  • Klarysa
  • Klarysa's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 111
  • Otrzymane dziękuję: 38
Witam i zapytuję "Czy mnie jeszcze pamiętasz?" :oops:
Mam trochę :jeez: zaległości...
Mam nadzieję, że ze zdrówkiem już ok. Tego życzę ze szczerego serducha.
Jestem pod wrażeniem tego, co pokazałaś. Przemyślane i konsekwentnie realizowane. Trawy to nawet zazdroszczę :thanks:
Iglakowy nabytek fajny, chociaż mnie bardziej ujęła tojeśeć krwista i limonkowy tytoń (upraszam o nasionka :kiss:) .
Donoszę, że mikra sadzonka ostróżki ze szkółki... rozrosła się i zakwitła.
Sadziec (brat twojego) piękny, znalazłam też odmianę o białych kwiatach i bordowych łodygach i liściach.
Ten, który widziałaś w naturalnym środowisku to sadziec konopiasty. Jest go sporo nad Jeziorem Raduńskim w okolicy Stężycy.
Pozdrawiam.
Zapraszam
Małe-wielkie szczęście
Justyna
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 20 Wrz 2012 21:14 #70829

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
,,Waldek - mąż załatwia sprawę nowej kosiarki ,a więc na dniach trawnik przejdzie "chrzest bojowy"
Wyrosło w nim parę chwastów - niewiele- myślę ,że raczej większość z nasion,ale w trzech miejscach wylazł
też perz. Co Ty zrobiłbyś z tym perzem?
Przyznam się bez bicia ,że teren pod trawnik był roundapowany ,ale już więcej nie chciałabym trucia....
Czy koszenie osłabi perz,czy powinniśmy go wygrzebać ,a w puste miejsce dosiać potem trawy?"

Magdo.
Regularne koszenie trawnika osłabia wegetację chwastów jednorocznych ale perzu nie osłabi. Nawet jakbyś chciała, to chemicznie też już się go nie pozbędziesz z trawnika bo należy on do roślin jednoliściennych. Pozostaje zatem podważać korzenie i usuwać go jak najszybciej ręcznie.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 20 Wrz 2012 21:49 #70856

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Mnie też mówiono, że perz "nie lubi" koszenia i będzie się osłabiał :evil: . Guzik prawda :angry: .
Teraz jak zrywam trawę, to doskonale widać, że dwa lata koszenia nic a nic go nie osłabiły :club2: , wszystko jest poprzerastane :jeez:
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 21 Wrz 2012 10:17 #70988

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Jolu :) Wiem ,że Wy jesteście już na wyższych poziomach wtajemniczenia ,ale dla mnie żółte igły
na sośnie oznaczają tylko jedno :blink: :silly:

Gosiu :) Zieleń,zieleń ,zieleń - i tego się trzymajmy :P Już kiedyś bardzo się zdziwiłam ,jak zobaczyłam
w szkółce jakąś Thujkę ,która wyglądała jak uschnięta ,miała brązowawo-żółte gałązki...
A to była"nowa" odmiana!

Dziewczyny iglakowe - nauczajcie dalej ;) Ja ,póki co - jestem konserwatywna w temacie :woohoo:

Cześć Justynka :bye: Gdzież Ty się podziewasz ?

Chodzę już do pracy ,choć muszę uważać ,żeby nie wykonać jakiegoś głupiego kroku ...
Nie wiem skąd wzięła się nazwa tej dolegliwości ,ale (uwaga ,będę wulgarna!)-moim zdaniem brakuje tej nazwie dwóch
liter z przodu :oops: Koniec wulgaryzmu... :silly:

Sadźca konopiastego też widziałam w naturze- jest go sporo ,zwłaszcza tam,gdzie jest mokro- rowy ,brzegi rzek.

Moja Jeżówka ze szkółki ;) też dopiero zakwita. To podobno Amazing Dream, kolor jest intensywnie różowy,więc
pewnie to prawda...

Waldek :) A gdyby jednak ten perz szybko potraktować jeszcze Roundapem - folią zasłonić trawnik ,a tylko przez dziurę wyciągnąć perz i pomalować go chemią? To są dosłownie 3-4 kępy na całym trawniku.

Marta :) Z tego wynika ,że wszyscy mają na myśli chwasty-light ;)
Perz to waga ciężka...

Ogrodniczo u mnie nic nowego ,ale ostatnio przeprowadzony został ...casting jabłkowy :lol:



O miano najsmaczniejszego jabłka walczyły :

Gala(posmak gruszki) , Celesta (kwaśne), Rubin ,Szampion, Delikates (najgorszy smak), Malinówka, Koksa, Cortland.
I to wszystko dostałam w małym sklepiku tzw. "warzywniaku."


Na prowadzenie wysunęło się jabłko Cortland -dla mnie najbardziej jabłkowy ,nasycony smak.
Jednak jest to odmiana amerykańska i to mi się nie podoba...

Dobry też jest Rubin.

Zachwalany powszechnie Szampion ,w konkurencji z innymi wypadł niestety ...nijako i mdło.
Największą jego zaletą jest konsystencja miąższu ,jest chrupiący ,taki jak trzeba ,ale dla mnie smak odpada.

To jeszcze nie koniec- mam czas do połowy października ,wtedy ruszam do szkółek na poszukiwanie jabłoni.
Ostatnio zmieniany: 21 Wrz 2012 10:21 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 21 Wrz 2012 10:29 #70995

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
magdala wrote:
Zachwalany powszechnie Szampion ,w konkurencji z innymi wypadł niestety ...nijako i mdło.
Największą jego zaleta jest konsystencja miąższu ,ale dla mnie smak odpada.

Magduś i tu kolejny dowód jak gusta mogą się różnić. Dla każdego coś innego najbardziej smakuje B) :P
Ja mam 4 jabłoneczki i właśnie Szampiony są dla mnie najpyszniejsze...... pyszne, soczyste, przy każdym kęsie sok aż tryska :P ....a najlepsze prost z drzewa :happy: Wspaniałe jabłka ma również moja sąsiadka, dosyć wczesne, już się skończyły, nazwa niestety nieznana ...próbowałyśmy ją nazwać , bo chciałabym sobie taką posadzić, ale niestety nie udało się. Mimo pomocy sadowników....
Ostatnio zmieniany: 21 Wrz 2012 12:25 przez AGNESS.
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 21 Wrz 2012 10:42 #71002

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Agnieszko :) Oczywiście - smak to zupełnie indywidualne odczucie :P

Szampion rzeczywiście jest bardzo soczysty i "wygodny" w konsumowaniu ,ale dla mnie brakuje mu tej "esencji" jabłka...

Na pewno też kupię tzw. Papierówkę . Ale z wyborem "czerwonego" jabłka mam zagwozdkę .

Casting oczywiście był oceniany przez całą rodzinę ,żeby nie było... ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 21 Wrz 2012 11:44 #71022

  • Debra
  • Debra's Avatar
No wręcz naukowe podejście do wyboru tych drzewek :) ale słusznie, przecież to wybór na 'zawsze' niemal. Co do papierówek mam niezbyt fajne doswiadczenia z tego roku. U mnie nie ma, ale na obu sąsiednich działkach. Dostawałam więc sporo do jedzenia i nie powiem, żeby mi sie podobały. Takie suche, mączyste, ale może to kwestia odmiany. No i gustu oczywiście, a to wiadomo, sprawa nie do dyskusji.
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 21 Wrz 2012 12:08 #71031

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2560
To się nazywa profesjonalne podejście do tematu ;)
Mam w ogrodzie starą żółta papierówkę - bardzo ja lubię. Bardzo dojrzałe, zółte owoce sa rzeczywiście mączyste, ale takie które zmieniają barwę z zielonej na białą - super!
Niestety obficie owocuje co dwa lata.
Fajny sklepik, w którym możesz kupić jabłka z nazwami odmian. Życzę udanych łowów na wybrane odmiany.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 21 Wrz 2012 12:32 #71038

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
magdala wrote:
Białobok już nawet mi się podoba :)
Zerknij przy okazji do szkółki w Kowalach :) Jakiś czas temu mieli go tam.
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 21 Wrz 2012 13:39 #71054

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Może trafił Ci się jakiś zeszłoroczny, zleżały Szampion ;) . Bo to niemożliwe, żeby Ci nie smakował ;) :silly: .
A Cortlandy mają za to twardą skórkę :funnyface: , dla mnie to dyskwalifikacja, bo ja lubię ze skórką chrupać :P

Ale to oczywiście moje zdanie ;) , jak słusznie zauważyła Agnieszka, zrobisz według swojego ( i rodziny :silly: ) gustu. Życzę udanego wyboru :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 21 Wrz 2012 17:48 #71080

  • sure
  • sure's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 23
No nie... Szampion Ci nie smakuje? Dla mnie to najlepsze jabłka, w warzywniaku zawsze mój pierwszy wybór! A może kup jeszcze w innym miejscu i porównaj? ;)

p.s dla mnie choinki tez tylko zielone... no, chyba że już mam gęste zielone tło, to mogę na nim dodać pojedyncze "punkty" w innym kolorze :unsure:
pozdrawiam, Agata
mój ogród
Ostatnio zmieniany: 21 Wrz 2012 17:49 przez sure.
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 21 Wrz 2012 21:35 #71170

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
magdala wrote:
Ale dlaczego znów mi proponujesz taką pozółkłą sosnę ...? Na to jeszcze nie jestem gotowa ;)
Moje choinki muszą być ZIELONE :woohoo:
Magda, podejdź do tego inaczej...Znasz teorię kupowania "na wszelki wypadek"? Wyobraź sobie, że za jakiś czas, kiedy już Twoja fascynacja kulkami wkroczy na kolejny etap, w którym to uznasz, że żółte kulki są absolutnie niezbędne :lol: , będziesz miała już dużą, wypasioną żółtą kulkę! :woohoo: :rotfl1: :rotfl1:
Casting wśród jabłek?:lol: A czy kolor kwiatów też był brany pod uwagę? ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 22 Wrz 2012 21:46 #71483

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
No ,tak :)
Wybór jabłonki do ogrodu to przecież bardzo ważna sprawa...

Będę jeść te jabłka i muszą odpowiadać moim "wymogom".

Debro :) (co się stało z Debrą,kto mi powie? :( ) Tak ,jak napisała Dorota-papierówka najlepsza jest niedojrzała :)

Dorotka :) Ja zawsze "wisiałam " na drzewach u Dziadka. Najpierw czereśnie ,potem, papierówki ,gruszki ,morele ...kurcze,wszystko tam było.
Teraz w sadzie jest ...obwodnica miasteczka :dry:

Tak ,w tym sklepiku zawsze jest duży wybór owoców i właśnie z nazwami . A nie ,jak w większości sklepów: "Jabłko. Kraj pochodzenia :Polska"

Paweł :) Nawet może jutro zajrzę do tej szkółki- tworzy mi się już lista "roślin pożądanych" :P
Przy okazji zobaczę ile urosła "Oregon Green" na działce :woohoo: :silly: Bardzo ładnie odcina się swoją ciemną zielenią od trawnika.

Markita i Agatka :) :) No ,niestety -Szampion mnie zawiódł ;)Cóż poradzę?
Mogę spróbować jeszcze raz. Cortland ,rzeczywiście skórkę ma nie bardzo ,a i miąższ taki trochę gąbkowaty.

Marto Artam
:) Jakbym tak poszła za Twoją myślą -to miałabym w ogrodzie totalny ...bigos :silly: Mnie się tak szybko nie spodoba wiele roślin, bo ja konserwatystka jestem :P

W jabłkowym Castingu nie było kategorii "najpiękniejszy kwiat", ale już kształt korony i jej rozłożystość były oceniane.
No właśnie- bo na początku chciałam jabłonkę ,pod którą można sobie usiąść na ławce ,czyli takie spore drzewko.
Ale potem zobaczyłam śliczną miniaturową jabłonkę obsypaną owocami i ta mi się bardzo spodobała.

Pomyślałam też ,że w zasadzie ,nawet jak kupię jabłoń wysoko rosnącą ,to i tak prawdopodobnie dopiero moje dzieci i wnuki
będą miały przyjemność siedzenia pod nią ...
Ostatnio zmieniany: 22 Wrz 2012 21:49 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 24 Wrz 2012 21:46 #72081

Jabłuszkowe preferencje mamy podobne a u Championa [czy jakoś tak] ważna jest pora zbioru. Jak jest za dojrzały to też mi nie smakuje.
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 24 Wrz 2012 22:05 #72091

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
magdala wrote:
Ja zawsze "wisiałam " na drzewach u Dziadka.
No popatrz, a teraz wolałabyś posiedzieć pod drzewem... Znak czasu? ;)
Konserwatystka? To papierówki i antonówki! :rotfl1: Żadnych tam nowomodnych! ;)
Magda, odzyskawszy sprawność kręgów, straciłaś jakoś czas dla forum...;) Co tam na działce?
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 24 Wrz 2012 22:09 #72094

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Abstrahując zupełnie od tematów ogrodniczych, takie wiszenie na drzewach, może w znakomity sposób poprawić sprawność kręgów :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.515 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum