TEMAT: Między ogrodami

Odp: Między ogrodami 27 Wrz 2012 22:22 #72981

  • Klarysa
  • Klarysa's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 111
  • Otrzymane dziękuję: 38
Uwielbiam Gale i Elizy.
U siebie mamy jakąś nn. Jabłka smaczne, raczej późne i czerwone.
Były na działce przed nami, więc musiały zostać. Pod drzewem można już usiąść. Gorzej z wiszeniem na tych wiotkich gałązeczkach, nawet celach zdrowotnych. No chyba, że złamany kark zagłuszyłby ból ..rwy ;)
Miłego :kiss:
Zapraszam
Małe-wielkie szczęście
Justyna
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Między ogrodami 28 Wrz 2012 21:30 #73195

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Fajny pomysł z tym castingiem na najsmaczniejsze jabłko :) Ja jestem miłośniczką starych odmian , ale o nie coraz trudniej na targowiskach... na szczęście mam taką zaprzyjaźnioną działkę , na której starszy pan nadal uprawia , renetę , kosztelę malinówkę , antonówkę i inne takie. Dobre jabłko charakteryzuje się dla mnie tym ,że ...pachnie ! A te w marketach - pięknolice - są całkiem pozbawione zapachu...
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 30 Wrz 2012 22:35 #73769

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
:bye:

Dziękuję za odwiedziny i przepraszam za milczenie...


Iza :) Próbowałam z Szampionem jeszcze raz i wciąż to samo -za mało jabłkowatości w jabłku -no ,niestety... :silly:

Marto :) A jakże- sprawność kręgów poprawiona -od tygodnia rażą mnie prądem i oświecają lampą ;)(tzn. zabiegi te działają chyba
na nerw kulszowy) To i już nie byczę się godzinami na desce. :P Ale wyznam ,że deskę mam nadal w łóżku -spodobało mi się takie spanie.
Z konserwatywnych jabłek Papierówka będzie na pewno.

Gorzatko :) Póki co ,zawisnąć mogłabym jedynie na sosnach :P ,ale one teraz takie biedne ,żółte ,że nie będę ich obciążać ;)
Teraz to wygląda na naturalne jesienne zrzucanie igieł .Jedna to jest po prostu prawie cała złota...Nie wiem ,co z nimi będzie :blink:

Klaryso :) Ależ Ty nam dawkujesz swoją obecność na forum :P Ból rwy prawie zagłuszony ,nawet wczoraj ,przy tej cudownej pogodzie,
pojechałam sobie na wycieczkę rowerową -było wspaniale!

Ewelino :) No, właśnie - dla mnie też jabłko musi pachnieć .Trudno określić o co chodzi ,ale ten zapach wyczuwa się również w smaku.
Naczytałam się o starych odmianach jabłoni ,są w Polsce nawet takie kolekcjonerskie sady,gdzie uprawiają stare odmiany ,w handlu już niedostępne.
Po 15 października ruszam do szkółek ,zobaczymy jakie jabłonie będą mieli w ofercie...


Głupio mi trochę (zwłaszcza przed Waldkiem..) ,bo trawnik jeszcze nie doczekał się postrzyżyn. Mąż uparł się na jakąś nowinkę kosiarkową-
akumulatorową i czeka teraz na odzew kolegi ,który sprzedaje takie maszyny. Ma być taniej :)

Trawa zatem wygląda malowniczo ,aczkolwiek taka wysokość dobrze jej chyba nie robi...

Ostatnio zmieniany: 30 Wrz 2012 22:54 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 30 Wrz 2012 23:04 #73779

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Madziu........no widok trawnika imponujący.....jaki on zielony i soczysty! :woohoo:
jakbym była jakimś zwierzakiem jak świnka morska, królik czy koza to bym już się na jej widok śliniła......no apetycznie wygląda :drool:
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 30 Wrz 2012 23:10 #73781

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
To prawda Martuś, spojrzenie na tę trawkę oczami świnki morskiej ...pychota ! :lol: :silly:

Dziwne jest ,że na pewnej przestrzeni trawa nie urosła tak samo bujnie jak tutaj ,na zdjęciu . Są wyraźne żółciejsze place ,trawa jest niska.

Zaczynamy się zastanawiać ,czy możliwe jest ,żeby kiedyś były zakopywane tam pozostałości pobudowlane??
Ostatnio zmieniany: 30 Wrz 2012 23:13 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 30 Wrz 2012 23:28 #73786

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Biedactwo spać na desce :jeez: ,ale jak pomaga to dobrze .Niestety ten organ u ogrodników najbardziej narażony.Trawa sliczna fajnie by sie po niej turlało. Kiedyś na naszym podwórku była właśnie taka wysoka trawa ,ale teraz nie uświadczysz . Domek już stoi Możliwe ,ze jakiejś resztki budowlane ,albo bardziej przepuszczalna ziemia jest w tym miejscu
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 30 Wrz 2012 23:34 #73788

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Magda.

Ja na Waszym miejscu zrezygnowałbym z zakupu kosiarki akumulatorowej. Te kosiarki nie nadają się do koszenia trawnika o tak dużej powierzchni.
Trawa rzeczywiście jest już za wysoka i wymaga trochę innej techniki koszenia. Ze względu na wysokość trawy nie potrzebne jest już jej walcowanie przed pierwszym koszeniem. Jak chcesz, to mogę Ci też doradzić jaką kosiarkę kupić do trawnika o takim aerale. Puki co to skorzystałbym z firmy która wykonałaby jak najszybciej zlecenie koszenia trawy.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Ostatnio zmieniany: 01 Paź 2012 18:00 przez waldek727.
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 01 Paź 2012 09:23 #73825

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Wow! Jaka łąka! :eek3:
Myślę, że Waldek ma rację z kosiarką :whistle: Do takiego areału to prędzej jakiś traktorek by się nadał ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 01 Paź 2012 12:45 #73886

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Magdo, ja mam akumulatorową kosiarkę, ale to rzeczywiście gadżecik - u mnie służy do koszenia brzegów rabat i trawnika, bo jest zwrotna i lekka, ale bateria wystarcza tylko na o. 30 minut.
Całą resztę trawnika kosimy normalną kosiarką spalinową, głośną i ciężką.
Jeśli są już bardziej wydajne kosiarki akumulatorowe, to na pewno biją na głowę elektryczne i spalinowe :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 01 Paź 2012 13:38 #73891

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Piękna , zielona połać łąki !!! Ale trzeba by już chyba skosić , albo... łowiecki bieluśkie wpuścić , coby ją troszkę poskubały :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 01 Paź 2012 14:07 #73900

Magdo jak już lepiej to przybywaj na wykopki :flower: Mi też się wczoraj marzył rower ale było zbyt strasznie. Skończyło się na grzybowym spacerze. Do uszek wystarczy a to najważniejsze.
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 02 Paź 2012 20:58 #74241

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Iza :P Co znaczy ,że było strasznie? :woohoo: :blink: Wiatru się bałaś?
Dzisiaj za to było wspaniale ! Ale byłam niestety w pracy -ile czasu człowiek marnuje na zarabianie pieniędzy... :jeez:

Jadziu :) Coś musi być nie tak z ziemią w niektórych partiach trawnika. A turlanie jest nawet możliwe ,bo momentami jest z górki ;)

Waldek ,Paweł ,Dala :) :) :) To tylko złudzenie - bo moja działka ma 1200 metrów, ona nie jest wielka :)
Sam trawnik ma około 400 metrów.
Mój mąż myśli o kosiarce Rotak firmy Bosch , podobno akumulator starcza na dłużej. Napiszcie jeszcze coś więcej o tych kosiarkach ,
chętnie poznam jak najwięcej opinii.

Ewelino :) Bardzo podoba mi się Twój pomysł z owcami . :rotfl1: Nawet ładnie by się skomponowały ,jest leciutka górka .

Ale już po "ptokach" :silly:

Oto widoczki z dziś :


Czy nie uważacie ,że z tą bujną łąką było ładniej ? :blink:

Trawa została skoszona dość wysoko .

Jesienna ostróżka .



Kwitnie drobny powojniczek:

Ostatnio zmieniany: 02 Paź 2012 21:16 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 02 Paź 2012 21:13 #74253

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
magdala wrote:
Czy nie uważacie ,że z tą bujną łąką było ładniej ? :blink:
Otóż ja uważam, że teraz jest pięknie :bravo:
Madziu udało Ci się stworzyć cudny, gęsty trawnik :bravo:
Poprzednia fotka, choć również urocza, ale taka bardziej naturalistyczna, nieuczesana :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 02 Paź 2012 21:48 #74293

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2560
Madziu jest cudnie!
Wspaniały szmaragdowy dywan rozwinęłaś w ogrodzie, rabaty zyskały piękne tlo.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 03 Paź 2012 08:27 #74366

Wiatru jak wiatru ale tego poziomego deszczu ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 03 Paź 2012 17:48 #74525

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Magdo.

Na wstępie to chciałbym Ci pogratulować super trawnika. Widzisz jakie efekty przyniosła ciężka i solidna praca przy jego przygotowaniu? Ja uważam, że się opłacało bo jest to inwestycja na parę lat a przy tym Twoje rośliny otrzymają ładną oprawę i tło.
Odnośnie kosiarki akumulatorowej, to miałem z ciekawości w rękach Boscha dosłownie 5 minut i powiedziałem sobie,,never".
Tak jak napisała wcześniej Dala takie kosiarki nadają się do koszenia trawy w wąskich alejkach, na obrzeżach czy też wokół krzewów i drzew. Na tereny powyżej 100m2 nie nadają się ponieważ: Są za lekkie. Nóż musi solidnie przylegać do płaszczyzny trawnika a nie podskakiwać na każdej najmniejszej nawet nierówności. Silniki mają za małą moc. Całkowita pojemność kosza to 30-40-sto litrowe wiadro z którym będziesz musiała co chwilę biegać do kompostownika. Brak napędu i możliwości samonawożenia trawy. Najśmieszniejsza w kosiarkach akumulatorowych ze względu na małą moc jest szerokość koszenia która wynosi 38cm. To tyle ile mają złączone palcami moje dwie dłonie. :rotfl1:
Oczywiście Magdo wybór należy do Ciebie. Ja jestem przekonany do tego co napisałem, bo trawnikami i to tylko takimi przez duże T zajmuję się już od ponad dwudziestu lat. Za te niemałe pieniądze możesz kupić wykonaną naprawdę na dobrym poziomie kosiarkę spalinową z napędem i sześciokonnym silnikiem Briggs&Stratton.

Ps. Na razie nie martw się pustymi placami na trawniku ani przebarwieniami trawy czy niższym jej wzrostem w niektórych miejscach. Potas i fosfor do wzmocnienia systemu korzeniowego po trzecim koszeniu na ostateczną już wysokość 4cm.

Pozdrawiam. Waldek.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Ostatnio zmieniany: 03 Paź 2012 17:49 przez waldek727.
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 03 Paź 2012 22:00 #74641

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
magdala wrote:
Ale byłam niestety w pracy -ile czasu człowiek marnuje na zarabianie pieniędzy... :jeez:
Magda, jakież celne spostrzeżenie! :rotfl1: Gdyby nie ta praca, to mogłabyś spokojnie z akumulatorową kosiarką sobie całymi godzinami kosić... Kosić i ładować akumulatory! Kosiarki i swoje! :rotfl1:
Niemniej jednak, skoro musimy pracować ;) , doradzałabym wybór kosiarki spalinowej! :rotfl1:
Albo w ogóle bez kosiarki... Jak łąkowa, to łąkowa! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Między ogrodami 03 Paź 2012 22:07 #74645

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Magdo, rozważ jeszcze zakup kozy! Skosi trawę, a z mleko serów narobisz i nie będziesz musiała wstawać co rano do 'fabryki' :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.587 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum