TEMAT: Jagowe podwórko

Jagowe podwórko 23 Mar 2015 09:13 #351722

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
To nie są byle kury, to terminatorki jakieś ;) :lol: skoro tulipanom dały radę... ale mam nadzieję, że masz rację i za jakiś czas zobaczę że nie wszystko zostało wygrzebane (o ile nie będzie powtórki z rozrywki,bo i tak może być...)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jagowe podwórko 27 Mar 2015 19:21 #353055

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Miałam do wyboru: iść jutro do szkoły czy przyjechać na działkę i...wybrałam wagary :devil1: Mam nadzieję, że prognozy pogody na jutro nie sprawdzą się ( na dziś nie sprawdziła się :P) Przyjechałam i znalazłam wiosnę :dance:

DSC_1792.jpg


DSC_1786.jpg


DSC_1784.jpg


DSC_1802.jpg


DSC_1800.jpg
Ostatnio zmieniany: 27 Mar 2015 19:26 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 27 Mar 2015 19:33 #353062

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Ładnie to wagarować? :rotfl1: , ale wybaczamy, w końcu wiosna przychodzi raz w roku, no i tyle oznak czyli nie na darmo wybrałaś się....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta

Jagowe podwórko 27 Mar 2015 19:34 #353063

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Mam prośbę, pomóżcie mi w przycięciu róż... Mam problem, bo obie mają już trochę rozwinięte listki ale wiem że przyciąć muszę. Nie wiem jak bardzo ciąć :oops:
Pierwsza to gloria dei i wygląda tak

DSC_1799.jpg


Druga to Monica i wyrosła na 2 m :blink:. Z nią mam największy kłopot

DSC_1795.jpg


DSC_1797.jpg


DSC_1798.jpg


Przepraszam że zdjęcia nie w pionie ale piszę z tel i nie umiem (jeszcze) obrócić ich :oops:
Ostatnio zmieniany: 27 Mar 2015 19:35 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 27 Mar 2015 19:49 #353069

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Pierwszą przytnij nad oczkiem poniżej rozgałęzienia, a pozostałe nad 4-5 oczkiem od ziemi. Będą sporo gęściejsze i dużo więcej kwiatów wytworzą :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta

Jagowe podwórko 27 Mar 2015 20:07 #353079

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Marta :kiss3:
Ewo, w moim stanie wykładowcy powinni mi wybaczyć to, że wolę się dotlenić niż katować swój obciążony kręgosłup ;) :devil1:

Drób sąsiedzki mnie zaskoczył - nie ma nowych śladów grzebania. Z czystym sumieniem mogę wziąć się za przycinanie winorośli... uff
Lepiej późno niż wcale
Idę pooglądać Wasze zwiastuny wiosny :)
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 24 Maj 2015 03:11 #372470

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany przeze mnie maj i znów mogę nocami słuchać śpiewu słowika siedzącego gdzieś w krzakach rosnących na moim podwórku a w dzień tak zwyczajnie sobie wyjść z domu i patrzeć na kwiaty, soczystą zieleń liści drzew...posłuchać skowronka... popracować fizycznie na świeżym powietrzu. Czasu na te przyjemności mam niewiele ale jakże cieszy każda godzina w towarzystwie szpadla Fiskarsa ;) Pracy mam mnóstwo, planów drugie tyle ale o tym następnym razem.


1-cytryniec.jpg



1-czosnekfloks.jpg



1-tulipannn.jpg



1-podwino.jpg
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2015 03:11 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, anabuko1

Jagowe podwórko 24 Maj 2015 07:33 #372474

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
A gdzieś Ty była jak Cię nie było?? Taka pora?? ... może Ty z jakieś Ameryki nadajesz??

Witaj kochana :) O ogrodzie nic nie napiszę, bo wiadomo, że same śliczności pokazujesz. Powiem tylko jeszcze raz głośno i wyraźnie - bardzo się cieszę, że jesteś :dance:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2015 07:34 przez aguskac.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta

Jagowe podwórko 24 Maj 2015 10:35 #372499

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Piękny ten strzępiasty tulipan :)
ale duże masz kępy floks kanadyjskiego.On tak się rozrasta,?? Czy tak dużo go posadziłaś ??
Czosnek na tle tej niebieskości ślicznie wygląda :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta

Jagowe podwórko 24 Maj 2015 12:45 #372538

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Witajcie kobietki :)
Lucynko, cieszę się, że się cieszysz; ja też się cieszę że jestem :kiss3: Nie z Ameryki a ze wschodu naszego pięknego kraju, z podwórka własnego nadaję ;) A pora? Każda jest dobra aby nadawać a majowe noce co drugi rok zarywam, bo mi słowik spać nie daje a w tym roku doszedł jeszcze jeden zakłócacz snu - rodzina mi się powiększyła o jeszcze jednego mężczyznę :)

Aniu, te kępy floksów są trzy. Posadziłam je jakieś 4 lata temu jako pojedyncze badylki a one same się tak rozrosły. Muszę zacząć je ograniczać, bo zarosną całą rabatę, już różę i lawendę przysłoniły.

Przyjechałam na tydzień. Przyjechać miałam na weekend ale w piątek rano okazało się, że mój przedszkolak ma ospę i w związku z tym tydzień ma spędzić w domu. No to spędzamy, na dworze dopóki najmłodszy na to pozwala ;)
Wczoraj przesadzałam to i owo a dziś przekopałam 1/4 warzywnika. Miałam kosić, bo trawa w tym roku jeszcze koszona nie była i młodemu sięga do pasa (czyli wysoka jest na około 1/2 metra) ale rano popadało. Pracy dla mnie nie zabraknie w tym roku, ponieważ rozpoczęłam działania na terenie ogrodu właściwego a niespodzianek ci tam pod dostatkiem - pieńki, kamienie, stare cegły, złom sprzed 50 lat i sama jeszcze nie wiem co jeszcze kryje ta ziemia ;) Na warzywniku wprowadzone będą ograniczenia - nie będzie pomidorów będą za to jednoroczne (o ile wysieję i wyrosną)tak więc będę mogła się skupić na przekopaniu tego pokrzywowiska, które ma być pięknym zakątkiem. Tai mam plan a jak to wyjdzie to okaże się jesienią.

i to by było na tyle , tymczasem :kiss:
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2015 12:46 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 24 Maj 2015 13:23 #372550

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Podziwiam łan floksa :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta

Jagowe podwórko 24 Maj 2015 17:07 #372650

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Miło mi :)
Łan floksa w całości zajmuje pół rabaty :crazy:

IMG_20150524_174436.jpg


Uff, nareszcie udało mi się odwrócić zdjęcie ;)
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2015 17:59 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Jagowe podwórko 24 Maj 2015 18:23 #372681

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Przede wszystkim gratuluję nowego potomka :hug:
Szerokie masz plany, jak na świeżo upieczoną mamę :happy3: , oczywiście ja Ci życzę, żeby młody był grzeczny i dał mamie w ogródku popracować :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta

Jagowe podwórko 24 Maj 2015 20:29 #372741

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Gratulacje :hearts:
Jakoś umknął mi ten fakt. Albo się nie chwaliłaś, że rodzinka się powiększy, albo ja gapa :oops:
W takim razie w pełni zrozumiałe wszystko :) I nocne czuwanie, i brak czasu na forum. Fajny czas dla dzidziusia, będzie mógł długo być na świeżym powietrzu, sama radość.
Przy dwójce absorbujących maluchów trudno ogarnąć ogród. Tym bardziej się pozachwycam :P Ten floksik to jakiś wyjątkowy, moje w tonacjach różowych, a tu niebieski :ohmy: Może czymś podsypujesz, jak to się robi z hortensjami :wink4:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 24 Maj 2015 20:38 #372752

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Cieszę się, że nowy ogrodnik rosnie..... :happy: , na razie wystarczy by pozwolił Ci popracować fiskarsem przez chwil parę dziennie :rotfl1: . Swoja drogą młode mamy mają dziwne zachcianki.... :rotfl1: , XXI wiek......
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2015 20:38 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta

Jagowe podwórko 24 Maj 2015 21:09 #372773

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Najmłodszy póki co przesypia większość dnia więc mogę popracować nieco dłużej niż chwil parę :) Poza tym zauważyłam, że na powietrzu śpi dłużej więc oboje skorzystamy z pobytu na świeżym powietrzu B) Tatuś też jest wyrozumiały i od czasu da czasu zajmuje się synami. Zresztą starszy na krok go nie odstępuje a i jest już na tyle samodzielny, że potrafi znaleźć sobie jakieś zajęcie mniej lub bardziej rozumne ;) Czasem nawet pomaga.
Dziś przekopałam pół warzywnika. Jutro koszenie. Trójpolówka i płodozmian być musi, bo inaczej przedwcześnie opadnę z sił :happy: Nie to żebym się jakoś wyjątkowo napinała z pracami, ile zdążę tyle zrobię. Za miesiąc wakacje więc większość prac jest odłożona na lipiec i sierpień.

Lucynko, niczym nie podsypuję tego floksa, on taki jest. Chcesz?
Tym, że rodzina ma się powiększyć zwyczajnie nie chwaliłam się, niby czym? Zgagą przez pół roku? :laugh1: Pochwalę się tym co wykluło :P tylko zdjęcie ładne muszę zrobić oseskowi :)
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 24 Maj 2015 21:23 #372782

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
futrzasta wrote:
Na warzywniku wprowadzone będą ograniczenia - nie będzie pomidorów będą za to jednoroczne (o ile wysieję i wyrosną)

Toć pomidory są właśnie jednoroczne :devil1: Ale na sianie już za późno :happy:

Gratuluję Maluszka nr 2 :-)

Jak mają na imię Pierwszy i Drugi? :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta

Jagowe podwórko 24 Maj 2015 21:43 #372799

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
hihi u mnie "dwupolówka" - coś tam - koszenie - coś tam - koszenie i tak w kółko :devil1:
Tak się zastanawiam nad Tymi wakacjami... :think: W jaki sposób one Ciebie dotyczą?

Co do floksów - domyśliłam się, że to kolor naturalny :P tak se tam gadam... bo w naturze to raczej takich nie widziałam, chyba że pamięć mnie już zawodzi. Na razie się nie skuszę, dzięki za propozycję. Opieram się rękami i nogami przed nowymi nasadzeniami :devil1:
Muszę gdzieś jeszcze wcisnąć siane dalie i aksamitki, które kiszą się w szklarni. Część wysadziłam i normalnie nie mam gdzie reszty upchnąć. Długo także kombinowałam gdzie poutykać 20 sadzonek hortensji rozmnożonych w tamtym roku. Część wcisnęłam tam gdzie był jakikolwiek skrawek ziemi i będę musiała przesadzić jesienią jak podrosną - tylko gdzie? Nie planuję powiększać wysepek, bo i tak nie ogarniam tego co jest :ouch:
Czekam na focie :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.703 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum