TEMAT: Ogródek Marty

Odp: Ogródek Marty 05 Lip 2012 21:50 #52733

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
Dorotko, myśl, myśl :) Larissa nie zajmuje dużo miejsca ;)

Paweł - ano trzeba było w lilypol... Taki mam plan na wiosnę :)
Róże kupowałam u Choduna, we Floribundzie i u Ćwików. A! I jeszcze na Allegro u Bogusia (bogdan_w1).
W tym ostatnim "miejscu" najtaniej, ale krzewy są znacznie mniejsze niż z trzech wcześniejszych szkółek. Wszędzie zawsze byłam zadowolona.
Jakie rabatówki?
na 100% Bonicę - daje czadu jak mało która :lol:
fantastyczna jest Rotkäppchen Ÿ - pokażę ją jeszcze dalej
Larissa - pokazywałam stronę wcześniej
Cherry Girl - świetna róża! Mam ją pierwszy rok, a wygląda jakby rosła tutaj od co najmniej trzech lat

Nie mów do mnie słowa karczownik :mad2: Zadzwoniłam po pomoc z zewnątrz. Nie daję z nimi rady. Jak takie małe zwierzę może w dwa dni pożreć całą wielką hostę i całego wielkiego liliowca!! Bokiem im wyjdzie mam nadzieję :mad2:

Penelopo - dziękuję :hug:
Ja bym rozsadziła jak tylko miną te upały. Po co berberys ma się męczyć :)

0
0
0

Rotkäppchen raz jeszcze. Ależ on mi się podoba :hearts:
Są takie róże, które jak zaczynają kwitnienie, wywołują u mnie myśl: "jak dobrze że ją mam". To jedna z nich :)


Cherry Girl - coś czuję, że ta też do nich należy :) Pierwszy rok u mnie, ale takiej ilości pąków nie ma chyba żadna inna.



Pamiętacie jak wiosną wyklinałam na Perrenial Blue? I już szłam do niej z łopatą, a tu nagle....

To jednak JEST ona! Musiała po zimie wypuścić dzikie pędy, bo jeszcze nie słyszałam o róży, która wiosną kwitnie inaczej, a latem inaczej :silly: Ależ się cieszę :woohoo:

Idę się pakować - jutro kierunek Lublin :dance:
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u
Ostatnio zmieniany: 05 Lip 2012 22:26 przez Kocina.
Za tę wiadomość podziękował(a): Xellos


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogródek Marty 06 Lip 2012 10:48 #52822

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
To się nazywa wyczerpująca odpowiedź :bravo: :thanks:

Od razu człowieka zachęca do spróbowania. Nie mam po prostu za bardzo ochoty na eksperymenty w temacie róż :silly: wsadzę i mają rosnąć :silly:

Tylko nadal nie rozumiem co to jest "pomoc z zewnątrz" czyli kto ?
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)

Odp: Ogródek Marty 06 Lip 2012 11:17 #52829

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Marto, cudny, różany spektakl. :flower2: :bravo: :eek3:
Szkoda, że już nie mam więcej miejsca na nowe, różane krzewy.

Odp: Ogródek Marty 12 Lip 2012 21:50 #54270

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
U siebie jeszcze nie dziękowałam organizatorce lubelskiego szkółkingu, chociaż peany piałam gdzie indziej :hug:
Martuś artam, raz jeszcze dziękuję :kiss3:
Pomnik,medal, obelisk - zasłużyłaś na wszystko. Było fantastycznie :dance:

Paweł - spróbuj koniecznie :lol: Sam widzisz, że róża na zdjęciu, to co innego niż róża na żywo.
Tylko o nie trzeba dbać niestety. Podlewanie, zwalczanie szkodników, czarna plamistość, nawożenie...
Uważam, że warto. Potrafią się odwdzięczyć :)

Pomoc z zewnątrz to taki pan, co przyszedł i.. przepędził karczowniki precz :tongue2:
Od kilu dni nie ma ani jednego kopca (odpukać!), a od soboty mogę zacząć remont rabat. Bo baaardzo tego potrzebują :(
Na szczęście po ostatnim weekendzie mam czym wypełnić dziury ;)

Romku - dziękuję :hug:
Myślisz, że ja mam miejsce? :happy4: Będę je dopiero robić. Trochę jeszcze dokupiłam. No nie dało się inaczej ;)


0
0
0

Tak więc karczowniki sobie poszły :)
Z gorącej i przyjaznej lubelszczyzny przywiozłam cuda i już nie mogę doczekać się weekendu, żeby to wszystko posadzić.
Temperatury wreszcie zrobiły się znośne. Żyć, nie umierać :woohoo:


Naoglądałam się na sobotnim szkółkingu tyle, że głowa mała.
Popatrzcie sami - to jeszcze nie moje, tylko z pól różanych.

Jacqueline du Pre. Niektórzy mają. Ci obrażeni na róże :rotfl1: I mam nadzieję, będą pokazywać.




Burgundy Ice: z czarnym środkiem i kremowym spodem płatków




Wreszcie zobaczyłam, jak powinna wyglądac Rhapsody in Blue. Tutaj bardziej różowa, bo rośnie w pełnym słońcu, ale ta bujność kwitnienia!




Hot Chocolate - czy ona mi się podoba? :think:




Ach te pola różane!




A u mnie? Chyba idą deszcze.




I nadal kwitną czosnki :) Róże - te moje - tym razem Wam daruję ;)

Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u

Odp: Ogródek Marty 12 Lip 2012 21:56 #54275

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Pan miał niezwykły dar przekonywania, najwyraźniej B)
Podejrzewam, że pochylił się nad jamkami... szepnął coś konfidencjonalnie - jak to on ;) i podziałało!

Nie wnikając dalej w metodologię :rotfl1: cieszmy się rezultatami jego działania i nadchodzacym weekendem... podobno jeszcze niezbyt chłodnym, lekko przekropnym... w sam raz na sadzenie... przesadzanie...

Jacqueline... co ona w sobie ma? Mi też wpadła w oko... niestety... nie dość szybko :evil: :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia

Odp: Ogródek Marty 12 Lip 2012 21:58 #54276

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Powoli zacznę podejrzewać, że wszystkie róże pochodzą z Lubelszczyzny :)
Ostatnio zmieniany: 12 Lip 2012 22:00 przez rispetto.

Odp: Ogródek Marty 12 Lip 2012 22:02 #54279

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
Uuuuu, Goś, pan pochylał się uważnie nad każdą jamką :rotfl1:
Półtorej godziny to zajęło, ale jak na takie nierozumne zwierzaki, to podziwiam ich zdolność pojmowania :funnyface:

W przypadku Jacqueline to przecież nie tak było - to chodziło o tą zdolność reanimacji i dobre ręce ;)

edit: Paweł, wszystkie nie, ale ogromna większość :) Szkoda, że nie dojechałeś..
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u
Ostatnio zmieniany: 14 Lip 2012 00:27 przez Kocina.

Odp: Ogródek Marty 13 Lip 2012 13:20 #54383

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marto, i ja zaczynam żałować, że mnie z Wami nie było :placze:
Tyle się naczytałam entuzjastycznych sprawozdań, tyle naoglądałam szkółkowych "łupów"...
Ale, Paweł ma rację z tymi różami - coś musi być różanego w klimacie lubelskim ;)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Odp: Ogródek Marty 13 Lip 2012 22:34 #54501

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Też zazdroszczę takiego różanego królestwa :supr3: Piękne portrety zrobiłaś swoim różyczkom. Chciałam spytać o Elfe - posadzona u mnie wiosna - wprawdzie jakoś tam rośnie, ale do dziś nie ma najmniejszego paka kwiatowego, czy to normalne? Czy ona tak ma? Słyszałam, że to bardzo trudna róża w hodowli

Odp: Ogródek Marty 13 Lip 2012 22:40 #54502

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Marta, bardzo słusznie zauważyłaś, że o te dobre ręce chodziło! :rotfl1: Ponad 50 róż mi wymarzło, czyż ja nie mam dobrych rąk? :rotfl1: I jaki ze mnie klient rozwojowy! ;)
Ale coś jest w tych pręcikach, dlatego też urzekła mnie ta z czarnymi niemal, dobrze, że zapamiętałaś jej nazwę!
Cieszę się, że karczowniki pan wykarczował! ;) No to teraz sadzenie, czekam na relację!

Odp: Ogródek Marty 14 Lip 2012 00:27 #54538

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
dalu - a mi właśnie przyszło do głowy, że takie szkółkingi są niebezpieczne :happy4:
Bo kupiłam - nie wiem nawet kiedy i jak - Caramel i Olympic Palace, a ja przecież nie lubię żółtych i pomarańczowych róż :blink: A te nagle bardzo zaczęły mi się podobać. Ach, no i przywiozłam Chippendale, ale ta poniekąd w róż wpada, więc hm.. zakup uzasadniony. Powiem więcej: po Chippendale jechałam :lol:
W klimacie lubelskim Rhapsody in Blue rośnie jak na zdjęciu wyżej. Pokazałam mojej, jak ma wyglądać :hammer:

Iwonko - moja Elfe rośnie bodajże trzeci rok i dopiero teraz kwitnie w miarę sensownie. Do dużego krzewu jej daleko, ale ma pięć pędów i bukiety na wszystkich. Zawsze wymarza do ziemi, więc pewnie niczego więcej nie powinnam się spodziewać. Kwiaty ma bardzo ładne, ale nie wiem, czy kupiłabym ją drugi raz. W pierwszym roku pokazała chyba jeden kwiatek. Kiedyś o nią rozpytywałam i wszędzie odpowiadano mi, że pierwsze lata nie są spektakularne :unsure: Staram się prowadzić pędy w poziomie, ale szybko stają się sztywne i jak przegapię odpowiedni moment, to łatwo się łamią.

Martuś - o ręce i dobre spojrzenie. Ale refleksu też nie można przeoczyć :silly:
Ta czarna rosła na samym początku, na lewym zagonie, kiedy my najpierw zwiedzaliśmy ten prawy. Cały czas czekałam, aż wreszcie do niej wrócimy i dowiem się, jak się nazywa. To jak mogłabym nie zapamiętać! :lol:
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u

Odp: Ogródek Marty 14 Lip 2012 00:31 #54541

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A zdjęcia :oops: Zdaje się wczoraj różyczki obiecywałaś :funnyface:

Burgundy i Jacqueline jesienią nabędziemy :happy4:

Odp: Ogródek Marty 14 Lip 2012 01:59 #54559

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Marto potrafisz budować napięcie :P Wiesz dobrze, że mnie interesują detale...co ten Pan robił :lol:

Co do pielęgnacji, nie przesadzajmy, u mnie uprawa naturalna. Mszyce ręcznie strząsałem ze swoich dwóch róż, aż przyszły biedronki :silly: Nawozić trzeba nawet głupi trawnik, a podlewać wszystko :tongue2: Cała sprawa się rozchodzi aby o zimowanie w uprawie czegokolwiek :teach:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)

Odp: Ogródek Marty 14 Lip 2012 23:29 #54744

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
Ajajaj! Pamelko, obiecywałam? To dodaję - do bazy róż :comp:
Nie mam ani pół zdjęcia z dziś, nie zdążyłam zrobić :laugh1:
Nawet nie zauważyłam, jak zrobiło się ciemno.
Okazało się, że jak dobrze pomyśleć, to miejsca mam a miejsca :woohoo:
Wszystko się mieści!

Paweł - ten pan np. opowiadał, jak likwidują gniazda szerszeni w domach :happy4:
I tak snując opowieść, szukał karczownikowych tuneli, wkładał tam szare kulki i zatykał szczelnie.
A później tylko prosił, żebym nie podlewała mocnym strumieniem wody dwa dni, bo będę miała leje jak po bombie :blink:

W sprawie róż zimowanie jest kluczowe, bo jak to zawiedzie, to później nie ma czego nawozić ;)
Ale trzeba też pamiętać, ze róże lubią łapać czarną plamistość i żreją je nie tylko mszyce :angry:
Warto szukać odmian z certyfikatem ADR, wtedy przynajmniej kłopot chorobowy ma się częściowo z głowy.
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u

Odp: Ogródek Marty 15 Lip 2012 12:26 #54841

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A widzę, widzę pracę nad różaną encyklopedią :bravo: to się chwali bardzo :kiss3:
Miejscowki nowe .... i dobrze, zapraszamy na kolejne zakupy :dance:

Odp: Ogródek Marty 15 Lip 2012 12:53 #54847

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Marto, masz przepiękny ogród :thanks: Cała masa cudownych róż i te gęste kolorowe rabaty...to jest to co lubię :bravo: Na pewno będe częstym gościem w Twoim ogrodzie :)
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Odp: Ogródek Marty 15 Lip 2012 16:07 #54877

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Szare kulki, brzmi tajemniczo :D Ciekawe gdzie to kupić :)

Jak róże będą fikać, to je wywalę i tyle :P i posadzę co innego :coffe:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)

Odp: Ogródek Marty 15 Lip 2012 17:57 #54892

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jejku te róże.....śliczne.......rany jakbym wpadła do takiej szkółki to bym tam przepadła.... :happy3:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.531 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum