TEMAT: Moja działka :)

Moja działka :) 06 Kwi 2013 18:58 #141775

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe lubię smakowe piwa.......zaś za jabłkowym i za cytrynowym to przepadam.....no i jeszcze ciemne, inne mi nie smakują :whistle:

ale dziś była pogoda!!!!! no wiosnę już czuć!! słoneczko się pojawiło i było nawet 9 stopni na plusie i prawie śniegu już nie ma! przechodziłam koło działek i tam po śniegu już nie ma śladu ale wejść nie mogłam bo kluczy nie wzięłam no i bramę nam zablokowali więc teraz trza chodzić na około :sick:
dzionek latający i pracujący - przesadziłam dziś bazylię i oregano do doniczek i niedługo posieję kolejne zioła - hyzop, kolendrę i coś tam jeszcze........mama mi zwariowała, w poniedziałek mam lecieć po kolejne nasiona i siać do krążków :rotfl1:
dziś przeglądałam ofertę z R - Grzesiu :kiss3: - i kolejne róże do zamówienia - no Comte de Chambord...hehe na konfiturki i coś na rabatkę Tolkienowską czyli Duchesse de Rohan :woohoo:

a tu troszkę wiosny z parapetów......powojniki Blue Explosion i Innocent Blush B)




hehe ładny gąszcz co nie? :funnyface:

azalka Georg Arends........to z tyłu to moja fuksja :cool3:



a to nowy nabytek.....przytargałam go z Biedronki......mama o mało nie padła ze śmiechu bo jak byłyśmy razem to wokół nich krążyłam i krążyłam a dziś po prostu poszłam po zakupy do Bidy no i poza wypchanym po brzegi wózkiem przytargałam tego olbrzyma......musiałam 2 razy latać po schodach zaś mina mamy jak mi otworzyła drzwi i zobaczyła co wystaje to się załamała i stwierdziła, ze mam go trzymać w pokoju bo w kuchni właśnie zabrakło miejsca :rotfl1:
no za niecałe 20 zł i tak się ładnie do mnie uśmiechał, że nie mogłam mu odmówić....mimo, że chciałam białego a on jest.......różowy! :happy3:


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka :) 06 Kwi 2013 19:08 #141780

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No nie mów, że stopniało Ci śniegu, który sięgał kolan :eek3: . U mnie ostatnio tez na plusie, ale topić się to będzie do maja chyba :jeez:
W zeszłym roku nabyłam sobie w Biedronce bardzo ładnego RH, też poniżej 20 zł ;) . Wtedy już kwitł, potem ładnie się rozrósł i wszystko wskazuje na to, że w tym roku znów pięknie zakwitnie, tylko kiedy :evil:

Moja działka :) 06 Kwi 2013 19:12 #141781

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
O! Ja też mam Rh z Biedronki... startował razem z moją forumową karierą ;) 4 lata temu...
Dziś to już całkiem spory gość ;) tylko... jeśli mogę coś zasugerować... na Twoim miejscu nie przywiązywałabym się zbytnio do koloru wskazanego na przywieszce :devil1:
Pozdrawiam - Gosia

Moja działka :) 06 Kwi 2013 19:13 #141782

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Martuś, widzę, że krzaczek nie tylko mnie się spodobał. Też byłam w biedronce i też białego już miałam w koszu, po czym ochłonęłam i wyjęłam, a skupiłam się na drzewkach owocowych, po które wybieram się już w poniedziałek. Ale Twój zakup bardzo mi się podoba i mam nadzieję oglądać go już na grządce. :flower2:
Pozdrawiam Marta.


siedlisko

Moja działka :) 06 Kwi 2013 19:23 #141784

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuś no stopniał zaś jutro idę zobaczyć jak wygląda u mnie bo u sąsiadów nie ma go wcale albo jak jest to bardzo mała ilość......hehe oto urok mieć działkę w miejscu byłego stawu ale za to by tam wejść....trza mieć kajak! :rotfl1:

Gosiu :hug: oj tam....kolor nieważny bo i tak mi się podoba B)

Martuś hihihi no ja stałam i się zastanawiałam którego wziąć i czy w ogóle wziąć ale po chwili widząc jak jakaś baba się na niego zapędza to szybko go capnęłam i do wózka i chodu..... :happy3:
drzewka też oglądałam i to razem z mamą i marzy nam się gruszka Konferencja i śliwa Amers ale to może później... jak nam jakieś drzewo padnie :silly:

Moja działka :) 06 Kwi 2013 20:03 #141802

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
No to masz tego ziela w domu a potem to tachanie na ogródek :rotfl1: Musze w poniedziałek zajrzeć do Biednej może też coś wypatrzę .Tylko nie wiem czy u mnie też sprowadzają zieleninę .Masz już pełnię wiosny w domu
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Moja działka :) 06 Kwi 2013 20:38 #141818

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu, też chodziłam w Biedronce koło tych rodków, ale w końcu nie zdecydowałam się, bo jakieś wybrakowane były - albo pączków kwiatowych nie miały, albo liście były jakieś chore, pełne plam :angry:
Twój wygląda na dorodny egzemplarz, tak że z pewnością będziesz miała z niego pożytek :flower2:
A powojniki parapetowe masz niesamowite :eek3: Czy wiosną one pójdą do gruntu?
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Moja działka :) 06 Kwi 2013 20:58 #141827

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Jadziu hehe no tachania mam sporo ale potem jaka radość jak to wszystko zakwitnie! :woohoo:

Daluś u mnie była nowa dostawa ostatnio i te nowe są piękne ale to z pierwszego rzutu....ojej aż się żal robi....połamane listki, powiędłe etc :dry: powojniki pójdą do gruntu wiosną B)

Moja działka :) 06 Kwi 2013 22:33 #141881

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Zaraz zacznę żałować, że nie kupiłam tych wszystkich rodków, które były w obi :happy: No małe, ale chyba kiedyś urosną, nie???

Moja działka :) 06 Kwi 2013 22:48 #141891

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no urosną B)
a dziś w Auchanie mieli dostawę nowych małych rododendronów i azalii....te były po niecałe 7 zł zaś ładne i kwitnące azalie odmianowe były po 22 :devil1:

Moja działka :) 07 Kwi 2013 00:07 #141915

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
kurcze, kobiety jak Wy to wynajdujecie? Dzisiaj weszlam do LM.. rodki - 27 azalie kole 20, nie wzielam :/

Moja działka :) 07 Kwi 2013 09:47 #141971

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
chyba masz dużo miejsca w domu,że takie spore roślinki kupujesz już teraz :crazy: faktycznie ładny gąszcz :happy:
A powojniki śliczne i już kwitnące,niebywałe :bravo:

Moja działka :) 07 Kwi 2013 12:47 #142057

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
GreenEvil :kiss3:
hehe ja właśnie nie wynajduję tylko czasami jak mam jechać po zakupy to patrzę w necie czy mają jakieś promocje zaś Biedronki mam koło siebie aż 3 to czasami jakaś ulotka wpadnie do skrzynki i tak wiem co , gdzie i jak :happy3:
dziś po południu wybieram się do Selgrosu ;)

Aniu haha właśnie problem w tym, że miejsca zaczyna brakować - wszystkie parapety i każdy skrawek podłogi już jest zajęty no zaś w spiżarce też miejsca brak bo tam zimują dalie i kanny no i inne cebulowate :rotfl1:
dziękuję :oops: :hug:

ale mam pogodę!!!!!!!! słońce, bezchmurne niebo i .......8 stopni na plusie!!!!! :woohoo: :dance:

Moja działka :) 07 Kwi 2013 12:54 #142060

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Co tam zimowe zapasy, skoro wiosna już u Ciebie :woohoo: Słoneczko ... jak ja za nim tęsknię :cry3:
Ostatnio zmieniany: 07 Kwi 2013 12:54 przez pamelka.

Moja działka :) 07 Kwi 2013 15:02 #142108

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Witaj Marto
ja wrócę do tych Rh ,że z biedronki to wiem tylko powiedz od jakiego producenta,jeśli od p.Majewskich z Końskowoli to będziesz zadowolona .Oni sprowadzają podrośnięte sadzonki z Niemiec ,które przez jeden sezon rosną u nich a póżniej w naszych ogrodach.

Moja działka :) 07 Kwi 2013 19:04 #142242

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Joluś :kiss3: u mnie słoneczka było pod dostatkiem zaś co do wiosny.....zaraz ją pokaże :funnyface: :devil1:

Monia hej hej :kiss3:
na plakietce pisze, że pochodzą z Niemiec zaś importowała je firma z Kostrzyna, jakaś JMP SA na Żniwnej no i dalej jest wspomniana firma Floramedia :)
jej i właśnie zauważyłam, ze ten mój ma dorastać do 250 cm wysokości....hmmmm....na tył pójdzie :lol:

a teraz wiosna.....hehe teraz będę okrutna :evil: :devil1:
no poszłam na działkę dziś bo pogoda była tak cudna, że żal siedzieć było w domu a poza tym tak chciałam jechać do Selgrosu więc w drodze powrotnej w ramach spacerku zahaczyłam o działki, ale następnym razem biorę kajak, bo mi nieraz buty zapadały się w błoto zaś wody w niektórych miejscach było aż po kolana :happy3:
i jedna rzecz mnie wkurzyła.....zablokowali nam wejścia na działkę, no bramy po obu stronach i nie mamy teraz dojścia no i żeby w ogóle wejść na nasz pas musimy wchodzić na pas sąsiedni i przechodzić przez te zniszczone działki......w przyszłą sobotę mamy spotkanie w tej sprawie i muszę się na nie wybrać :sick:
ale o działkę się nie martwię bo my należymy do miasta i nas na pewno nie będą likwidować bo miasto nie ma zamiaru bo teren jest zalewowy i im się nie opłaca ale co z dojazdem i dojściem....no najwyżej będę przechodzić tak jak dziś :silly:
zaś tak jest u mnie.........wystarczyły 3 dni ciepłe i......no zobaczcie sami... :devil1:












Moja działka :) 07 Kwi 2013 19:05 #142245

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe a to jeszcze nie koniec..... :devil1: :wink4:

powojniki, piwonie, wiśnia i rabarbar.....aha no i tulipany i krokusy :whistle:








i taki gość...... :woohoo:


haha a to przywiozłam dziś z Selgrosu.....mama dosłownie płakała ze smiechu jak to zobaczyła :rotfl1:
do mini oczka jak znalazł :silly:

Moja działka :) 07 Kwi 2013 19:07 #142247

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
JMP to zapewne Jeronimo Martins Poland - właściciel Biedronki ;)
O wiośnie nic nie powiem... mam focha! :mad2:
Pozdrawiam - Gosia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.782 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum