TEMAT: Moja działka :)

Moja działka :) 28 Lis 2013 22:41 #207161

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuś :kiss3: :hug:

Martuś hihi no z tymi świnkami to już po fakcie.....okazało się, że tam prawie co 2 dziecko ma w domku właśnie świnkę :rotfl1:
więc fajnie się z nimi rozmawia, a jak opowiadają o tych swoich pupilkach aż miło słuchać :oops: :hearts:
hehe na razie zamówień różanych nie robią....jak na razie robimy tylko w ilościach hurtowych gwiazdory z papieru na kiermasz :whistle:


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka :) 29 Lis 2013 21:10 #207285

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martuś świnki :hearts: ,a Aphrodite latem też będę podziwiać ,ale już u siebie :dance: .Sporo różyczek jeszcze kitnie u mnie tylko parę sztuk ,ale jutro zajrzę ,bo po deszczu na pewno pozostały tylko puste łodyżki .Gratuluje fajnej pracy
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Moja działka :) 29 Lis 2013 21:55 #207290

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Jadziu :hug:
świnki są kochane, choć wczoraj Julka pokazała pazurki czy raczej zębiska :devil1:
tata zapomniał, że jak ona jest u mnie, to się jej nie denerwuje ani się nie dotyka ani nie zabiera........no i tak tatę ugryzła w kciuk i w to miejsce między kciukiem a palcem wskazującym czy raczej wgryzła, że krew poleciała a tata aż krzyknął z bólu :whistle: chyba nie muszę mówić co później jej zrobił :rotfl1:
w ramach kary ją wytarmosił, ale Julka traktuje takie coś jako zabawę więc na nic to się zdało :rotfl1:

Moja działka :) 24 Gru 2013 13:19 #210593

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Wesołych Świąt!

Za tę wiadomość podziękował(a): gorzata, r-xxta, chester633, Ewelina, waldek727

Moja działka :) 01 Sty 2014 21:24 #211952

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no i zaczął się nowy rok.......jak na razie bez zmian, likwidować naszych działek też jak na razie nie będą.......więc humorek dopisuje mimo problemów w domu bo mama po powrocie od neurochirurga wpadła w depresję.....osóbka, która zawsze mi powtarzała, że nie ma co się przejmować tylko żyć pełnią życia od poniedziałku ma doła......potwierdziły się najbardziej czarne scenariusze no i czeka ją operacja górnego odcinka kręgosłupa i będzie miała nie jeden jak się obawialiśmy wstawiany implant ale aż 2...i że ta operacja nie będzie tak łatwa jak w dolnym odcinku - no to sobie teraz wyobraźcie minę mamy jak to usłyszała :dry: potem rehabilitacja, sanatorium......tu może trwać to do 5 miesięcy :sick:
załamała się biedulka bo jest wychowawczynią klasy drugiej i dopiero co wróciła do pracy w pełni słowa tego znaczeniu a tu taki zonk.....jak na razie robimy wszystko by jej humor poprawić - tutaj mój brat jest mistrzem....dziwię, że jeszcze mama go nie powiesiła czy nie zamordowała...ale działa :rotfl1:
no dobra......koniec z tym przerywnikiem lecimy dalej.....no stary rok obfitował w istne szaleństwo......przybyło kilkadziesiąt nowych róż, warzywnik się powiększył, zaś trawniki zmniejszyły się na rzecz nowych rabat, powstały 2 nowe wzniesione rabaty na miejscu starych kompostów no i.......stanął nowy, solidny pawilon :cool3:
plany na ten rok już są......usunąć wiśnię z przodu działki - choruje już od kilku lat i jeśli drastyczna metoda jej obciachania nic nie da to robi wylot, pozbyć się sterty gałęzi i teren zagospodarować no i pomyśleć nad mini szklarenką, taką do składania bo marzy mi się od dawna :silly:
no to tyle gadania a teraz.......może wiosenka? ;)




Moja działka :) 01 Sty 2014 23:31 #211982

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
Marta, wiosenka już nie długo, pewnie szybko zleci :) A co chcesz składać w szklarence i to takiej wymarzonej?? :think:

Mogę się pochwalić, że w tym roku też będę kociołkował na działce :) W końcu mam mój wymarzony kociołek żeliwny :wink4:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Moja działka :) 02 Sty 2014 00:33 #211991

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Piotrek :hug:
w tej szklarence chciałabym trzymać siewki ziół itp B)
ooooo masz kociołek? no to super.......ja się doczekać i tego nie mogę :yummi:

Moja działka :) 02 Sty 2014 08:27 #212000

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Wiosna to powinna przychodzić zaraz po Sylwestrze ... no bo jesienią czeka się na zimę i Święta, po świętach na Sylwestra, a potem to od razu z marszu powinna przychodzić wiosna :happy: .
Marta, przytul Mamę - na pewno wszystko będzie dobrze :hug: . Mam koleżankę, która jest po dwóch operacjach kręgosłupa i lata szybciej niż ja :whistle: .

Najlepszego w Nowym Roku! :flower1:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Moja działka :) 02 Sty 2014 11:02 #212034

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Dorcia :hug: na pewno przytulę :hug:

Moja działka :) 02 Sty 2014 19:12 #212124

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
Shirall wrote:
Piotrek :hug:
ooooo masz kociołek? no to super.......ja się doczekać i tego nie mogę :yummi:

A ty nie masz? Przecież pokazywałaś gotowanie w nierdzewnym kociołku. To nie był twój?
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Moja działka :) 02 Sty 2014 19:47 #212130

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Marzy mi się kociołek, więc piszcie jak najwięcej - postaram się zmałpowac :devil1:
Shiralciu, wiosna się marzy? Oj, ja też czekam z niecierpliwością...

Moja działka :) 02 Sty 2014 19:59 #212132

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Czytania duzo bedzie , ale wypadaloby pochodzic po twoim ogrodzie i poogladac te wszystkie roze oraz zmiany ,ktore natapily w ubieglym roku. A wiosenka sliczna, szkoda ze tylko na zdjeciach. Mamie zdrowia zycze a wam pogody ducha.

Moja działka :) 02 Sty 2014 20:15 #212139

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Piotrek...hehe no to był mój kociołek, tylko widocznie napisałam skrótem bo nie mogę się doczekać ponownego gotowania w nim bo o to mi chodziło :rotfl1: chciałam szybko odpisać no i wyszło...... :rotfl1:

Kasiu oj kup kociołek, kup bo warto :hug:
ostatnio do przekładania piernika mamie otworzyłam słoik powideł robionych w takim właśnie kociołku.....jej ten zapach dymu, ognia i ten kolor......ach :yummi:
oj wiosna mi się marzy......i tęsknie za nią......



Moja działka :) 02 Sty 2014 20:17 #212141

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Eluś hej hej :kiss3: jej.....no :oops:

Moja działka :) 02 Sty 2014 21:31 #212172

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Oj, Martusia, serdeczne pozdrowienia dla Pani Szkodnik! Nie ma co się załamywać, tylko jak najszybciej iść pod nóż, żeby w sezonie być jak nowa! Jak to ma trwać pięć miesięcy, to trzeba już! Musi ktoś przecież odpowiedzialny kontrolować Twoje poczynania na działce, bo przecież to z drzewa spadniesz, to Cię osy pogryzą...Spuścić Cię z oka nie można... ;) No i odrobina rehabilitacji na działce na pewno pomoże! :)

Moja działka :) 02 Sty 2014 22:45 #212211

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuś :hug:
no mój brat mamie tak właśnie mówi, że ją zreperują i będzie jak nowa....tu śrubka, tu implant a tu coś innego.... :rotfl1:
i oczywiście widząc mamy minę powtarza, że niedługo to mama będzie jak cyborg :rotfl1:
i musi szybko zwiewać i się chować bo mama po tej przemowie ma istnie morderczy wyraz twarzy :rotfl1:
ale fakt, że ją to rozwesela ;)
no zobaczymy dokładnie kiedy będzie miała operację bo w poniedziałek idzie do szpitala na oddział i tam się wszystkiego dowie.....pewnie szybko wszystko się odbędzie bo operować trzeba szybko......zaczyna tracić czucie w drugiej ręce i nie może już nic utrzymać w dłoni.....nawet kubka z kawą.....już kilka rzeczy stłukła :dry:
haha no na działce na pewno potrzebuje Szkodnika jak nic..... :rotfl1: :happy3:
a rehabilitować się najlepiej właśnie na działce to fakt :cool3:

Moja działka :) 05 Sty 2014 17:37 #212802

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no szaleństwo ogrodowe uważam za otwarte.....mama się ze mnie śmieje ale no cóż......róże i kilka bylinek już zamówionych więc od razu się robi wesoło na duszy a jakże :silly:
z mojej listy pragnień mogę już wykreślić Roter Drache czy jak dla Smauga, no bo rabatka Tolkienowa nie może się obyć bez smoka tak samo jak bez Szarego Pielgrzyma - Gandalfa i tu mam Pilgrima, zaś na rabatkę mamidła-straszydła czyli Twillightowa trafi wilkołak czyli Lupo no i mam na bajkową Schneewittchen czyli Śnieżkę :P
jeszcze kilka mam zapisanych ale to na spokojnie.........mam czas :whistle:

w ramach oczekiwania na wiosenkę kilka ślicznotek - a pomyśleć, że kiedyś ich nie znosiłam :crazy: :rotfl1:










Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Moja działka :) 05 Sty 2014 19:12 #212823

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No to gratuluję otwarcia sezonu zakupowego :woohoo: - ja też już poczyniłam dwa zamówienia :happy4: .

Ładnie tymi różami dałaś po oczach :woohoo: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.820 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum