TEMAT: Moja działka :)

Moja działka :) 29 Mar 2014 20:34 #238432

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marto-piękne robisz fotki :bravo: Z tego co widzę to ta kosiarka ma ręczny napęd?Kiedyś taką miałam i byłam z niej bardzo zadowolona.Przynajmniej kabel nie wlecze się a nią.


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka :) 29 Mar 2014 20:45 #238439

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Chester.....eeeeee sama się zastanawiam ale jakoś je upchnęłam :rotfl1:

Martuś hihihi to wtedy bym miała elektryczną a nie ręczną :devil1: ale i tak współczuję :hug:
aha no i bym brata przekupiła, by mi choć część skosił :devil1:

Joluś nie ma za co :hug:
hartuje się teraz na balkonie zaś jutro ją spryskam systemicznym środkiem na choroby i szkodniki by zdrowo rosła :kiss3:
no zobaczymy co będzie z tym Sulejowem...... :hug:

Romuś ojej dziękuję :oops:
marzy mi się lepszy aparat, ba nawet mam jeden upatrzony ale najpierw muszę na niego zarobić :cool3:
no jest to ręczna kosiarka, takie są najfajniejsze...no racja z tym kablem..... :)

Moja działka :) 29 Mar 2014 21:08 #238456

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
No ja na koszenie sobie poczekam... choć jak widzę to nie za długo :)

Moja działka :) 30 Mar 2014 18:57 #238678

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Green no nim się obejrzysz i bedziesz latać z kosiarką :hug:

dziś poleciałam od rana na działkę i siedziałam i siedziałam......aż 6 godzin :woohoo:
warzywnik przekopany, zasilony kompostem i teraz czekam do czwartku aż się ziemia ułoży, zboże pod spodem się rozłoży i będę siać pierwsze warzywka B)
potem coś tam posadziłam, chwasty posprzątałam i posiedziałam sobie na słoneczku, było tak ciepło, że pracowałam w podkoszulku :silly: jeden sąsiad to nawet pracował bez koszuli w samych, krótkich spodenkach :silly:
martwi mnie róża Avalon.......musiałam ją nisko przyciąć i ma co prawda kilka oczek żywych z których wypuszcza coś, ale coś słabo rośnie......dziwne bo nic jej dotąd nie było......ale w ramach prezentu na zająca zamówiłam sobie jeszcze jednego to dosadzę obok zaś tego jeszcze pod regeneruję....... B)
wodę teoretycznie mamy już....teoretycznie bo jeden sąsiad nie naprawił kranu i jak tylko odkręcamy główny zawór to u niego leci i zalewa wszystko więc woda jest włączana na 30 minut i zaraz zakręcana..... :mad2:
udało mi się na szczęście uzupełnić baniak 30 litrowy i podlać wszystkie kwasolubne i dodatkowo zasiliłam je nawozem :lol:
na jakiś czas mam spokój z wodą zaś sąsiada będą ścigać by naprawił swój kran bo próbowali i się nie dało :evil:

wiosenka na całego.........













Moja działka :) 30 Mar 2014 19:00 #238680

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
Ja się kurczaczki przeprowadzam na zachód... u nas wody ani widu ani słychu :club2:

Moja działka :) 30 Mar 2014 19:37 #238703

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe bo myśmy się zbuntowali......wszyscy działkowicze się zbuntowali i zażądali by włączyć wodę.......prezesi pomarudzili ale włączyli.....może u Ciebie też to zadziałała? B)

Moja działka :) 31 Mar 2014 22:16 #239100

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
dziś nieogrodowo ale zwierzakowo.... :funnyface:
najpierw zagadka....gdzie tu się schował Fredek? :rotfl1:

hehehe jest to moja kieszeń od swetra i moje kolana.........jego ulubione miejsce do spania....zresztą teraz też śpi :oops:
a to Fred........



a tu Julka i Romek....baba kudłata, zaś facet to kulturysta......ponad 1 kg, same mięśnie, ani grama tłuszczu B)


Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, Ewogrod

Moja działka :) 31 Mar 2014 22:18 #239102

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
Kurcze, kocham swiniaki :hearts: szkoda, ze mam na nie tak dramatyczne uczulenie :(

Moja działka :) 01 Kwi 2014 21:39 #239454

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Skoro Maluch wygrzewa się na słoneczku to pewny znak ,że już wiosna !

Moja działka :) 01 Kwi 2014 21:46 #239461

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Green :hug: u mnie tata ma uczulenie na sierść i na mocz świnek ale bierze coś na to i nawet je tuli i głaszcze :kiss3:
wszystko jest ok dopóki któreś go nie obsiura......wtedy się musi umyć i wziąć tabletki i jest wszystko ok B)
tata baardzo kocha zwierzaki i sobie nie wyobraża by ich nie mieć :whistle:

Ewelinko oj tak......wiosna na całego :dance:

Moja działka :) 01 Kwi 2014 22:35 #239495

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Marta,
ale masz wesoły gang świniaków :D Podrap je za uszkami ode mnie...
Wiesz co, nie wiem, czy Twojemu Tacie czasem nie pogłębia się alergia bo wzięcie tabletek przy kontakcie z elementem uczulającym (prosiaki) to tylko doraźne działanie :/
(poszukaj w necie lub pogadaj z lekarzem)

Moja działka :) 01 Kwi 2014 22:46 #239502

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Adrian.....podrapię, podrapię.....Fredka mogę teraz nawet bo właśnie śpi mi w kieszeni od polara :rotfl1:
nie spoko, tacie się nic nie pogłębia......tabletki bierze tylko wtedy kiedy go która świnka obsiura.....ale ostatnio alergia jakby się zmniejszyła......tata ma alergię wziewną.....astmę czy coś takiego :dry:
szybka zmiana ciuchów i wietrzenie pokoju, plus moje częste sprzątanie świniakom tacie pomaga.....lekarz powiedział, że świnki aż takie złe nie są...gorzej koty czy króliki..... :(
no i tata jest pod stałą opieką lekarza więc spokojna głowa......temu można zaufać :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2014 22:47 przez Shirall.

Moja działka :) 03 Kwi 2014 20:07 #240094

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
dziś na nogach od 5 rano.......zastępstwo dziś miałam w świetlicy od 6:30 zaś od przyszłego tygodnia koniec z wolnymi czwartkami......dostałam kolejne zastępstwa....4 godziny ale nawet się cieszę bo będę mogła sobie kupić wymarzony aparat :dance:
ale na działkę będę mogła sobie chodzić przed pracą w poniedziałki i środy bo wtedy idę dopiero na 14 B)
no i weekendy.....jej a ten już niedługo :dance:
dziś działałam na działce, sadziłam roślinki od podstolca.......jej jakie wypasy.........a kupiłam jarzmiankę Primadonnę, bodziszka Double Jewel, gipsówkę Paniculata i Flamingo (tych po 2 sztuki) i jeżówkę White Swan i siałam pierwsze warzywka zaś jutro przyjdzie ostatnia już paczka z różami.......zamówiłam sobie na zająca jeszcze jednego Camelota (tego rabatowego) i Avalona :P
słoneczko grzało, ptaszki śpiewały, owady latały i bzyczały......jej wiosna! :flower2:
azalia II Tasso....już za chwilę......


sasanki, floksy, magnolia, serduszka......tak samo






zaś pozostałe......





Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Moja działka :) 06 Kwi 2014 19:36 #241205

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
taka pogoda to jest to, co misie lubią najbardziej.....albo zwariowani ogrodnicy :crazy:
rano tylko szybko mamie przygotowałam bazę pod sos do spagetti, jedynie musiała ugotować makaron i zagęścić sos a ja w te pędy na działkę.......mama jest bardzo nieszczęśliwa, że jeszcze iść na działkę nie może.......ciągle jest osłabiona i ją boli i pobolewa.....no to są 2 implanty a nie jeden......lekarz ostrzegał, że tak łatwo nie będzie :dry:
i rehabilitacja się przeciągnie.......zamiast 3 miesięcy trwać będzie 5 :sick:
na majówkę pewnie mi się uda mamę zabrać na działkę, ale jak wcześniej......nie wiadomo :dry:
na działce zaś wszystko po staremu, woda raz jest, raz nie ma........ciągle gdzieś coś przecieka i wyłączają.....dziś na szczęście była tak długo włączona, że napełniłam cały baniak, podlałam czy raczej zalałam wszystkie kwasoluby i pozostałe rośliny......ba nawet warzywnik :woohoo:
i codziennie pojawiają się nowe roślinki.......











Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Moja działka :) 07 Kwi 2014 19:50 #241634

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Kwiatki gramolą się ku słońcu :) A SASANKI już w pełnej krasie !

Moja działka :) 12 Kwi 2014 22:50 #242960

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no byłam dziś na działce......zamiast spędzić cały dzień to byłam tylko 5 godzin i to na 2 razy......raz rano, potem po południu a wszystko przez mojego brata.....hehe.......niezdecydowana paskuda........miałam jechać z nim po buty bo sam nie lubi.......rano spał jeszcze więc ja lot po zakupy i na działkę i potem mieliśmy jechać......wracam po 13 a mój brat......śpi w najlepsze ;:306
pytam się czy jedziemy bo ja jestem gotowa....a on mi na to, że.....chyba nie ;:223 a potem, że nie ;:223
no myślałam, że gada zamorduję ;:224
więc szybko pożarłam obiad i na działkę....i siedziałam do 17 a co :heja
trawniczek skoszony, w warzywniku wschodzi rzodkiewka i rzeżucha no i dziś był pierwszy oprysk na mszyce......no pojawiły się cholery jedne :twisted: jak dotykałam róże i nimi potrząsałam to latały paskudy jedne ale już sobie latać nie będą......muszę tylko pojechać po jeszcze jedną butelkę bo kilka ostatnich róż pryskałam resztką :roll:
grad narobił kilka szkód - niektóre róże miały połamane młode pędy albo czubki były zbrązowiałe, jakby podmarzły ale na szczęście tylko kilka sztuk więc szybko doprowadziłam je do składu i kupię im nawóz interwencyjny i im zaaplikuję :uszy

zaś wiosna na całego i pojawiają się nowe kwiaty......
azalia II Tasso

floksy



sasanki





i inne.....









Moja działka :) 13 Kwi 2014 01:43 #242990

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Fajne fotki ,wiosna to to co misie lubią najbardziej . Sasanki super kwitną moje w cieniu dopiero się zapociekają do rośnięcia :rotfl1: :rotfl1: Pozdrawiam ślicznie :bye:

Moja działka :) 13 Kwi 2014 15:52 #243082

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Tomku :kiss3: oj tak......wiosna to to co misie lubią najbardziej :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.494 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum