TEMAT: Moja działka :)

Moja działka :) 15 Kwi 2014 07:45 #243585

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Marto moje azalie nadal w zamkniętych pąkach a Twoja próbuje już kwitnąć .
Sasanki śliczne wiosna bez nich była by smutna . :thanks:


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka :) 15 Kwi 2014 07:50 #243587

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Martuś :bye:
Wszystko takie piękne już u Ciebie,Ocean kolorków. :)
ech,nie ma to jak wiosna :hearts:
Sasanki masz śliczne :wink2:

Moja działka :) 15 Kwi 2014 10:16 #243628

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Geniu......no ta azalka to rakieta.....kupiłam ją na Gardenii i miała zupełnie zamknięte pąki, posiedziała sobie z tydzień na balkonie a potem ją wysadziłam na działkę i wystartowała...... :blink:
kolor ma śliczny..... :hearts:
oj tak.....bez sasanek nie wyobrażam sobie wiosny.......muszę sobie jeszcze z 2 dokupić, na majówce w Botaniku :wink4:

Aniu :oops: :hug:
ja tam czekam na maj.......wtedy to się zacznie :dance:

Moja działka :) 15 Kwi 2014 10:31 #243633

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Martuś,
floksy Ci już kwitną??
Wiesz co, podrzuć więcej zdjęć kwiatu Twojej azalii...

Moja działka :) 15 Kwi 2014 15:21 #243705

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Adrian no floksy już kwitną, niektóre jeszcze w pączkach....ale nie wiem jak będą teraz wyglądały po tym gradobiciu przed 30 minutami.....grad wielkości orzecha! :blink: :supr3:
hehe masz jeszcze 2 takie.....reszta pewnie będzie w czwartek.....jeśli nic grad nie uszkodził :jeez:

Moja działka :) 15 Kwi 2014 15:47 #243714

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ojej ale masz wiosennie. Ja muszę też siąść nad roślinkami z aparatem.

Moja działka :) 16 Kwi 2014 21:06 #244065

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Ulcia... :hug: :kiss3:

dziś jest ze mnie zezwłok bo wczoraj mnie Magda - kierowniczka świetlicy capnęła i oznajmiła, że kupiła ponad 30 roślin.....bluszcze, trawy, wrzosy pączkowe i trzmieliny i mam policzyć ile potrzebuję donic i ziemi......a dziś przez prawie 3 godziny ja i 8 dzieci obsadziliśmy 10 donic 60 cm.....w każdej były 3 rośliny i dodatkowo poprzesadzaliśmy 8 olbrzymów i ponad 24 maluchów - tutaj każde dziecko, które mi pomagało w ramach nagrody za pomoc mogło sobie samodzielnie posadzić jakiegoś maluszka i zabrać do domu....hehe brały po 2 :whistle:
a rodzice byli zaskoczeni i nawet zachwyceni, tylko jeden tata poprosił o jedną roślinkę bo nie mają już miejsca bo tyle u nich w domu jest kwiatów :dazed:
dłonie to mieliśmy czarne od ziemi bo dzieci stwierdziły, że nie lubią rękawiczek i wolą się pobrudzić, spodnie brudne - kolana zwłaszcza, zaś jedna dziewczynka miała ziemię we włosach bo podczas wyjmowania trawy z doniczki ziemia się rozsypała i puff.....na nią.....zaś ja....no poza kolanami od ziemi, miałam jeszcze wszędzie jogurt :silly:
jedna z dziewczynek podczas przerwy się wywróciła i fruuuu.......jogurt wylądował na mnie........miałam go wszędzie :rotfl1:
dziewczyny się ze mnie śmiały, że jak wyszłam ze stołówki, nie dość że w ziemi to jeszcze w jogurcie to o mało nie umarły ze śmiechu ale powstrzymała ich moja mina....no normalnie miałam wzrok bazyliszka i podobno powiedziałam, że jak ktoś skomentuje mój wygląd to zamorduję :evil:
oczywiście jeden chłopiec się nie powstrzymał i się zapytał, czemu jestem w jogurcie to zaraz tego pożałował........miał nos od ziemi :devil1:
ja chyba przyciągam pecha jak zaczynam grzebać w ziemi.....nawet w szkole :rotfl1:

Moja działka :) 16 Kwi 2014 21:17 #244073

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
He, he... :rotfl1:
Moja bratowa również pracuje w szkole i daży mnie czasami fajnymi opowieściami ;)
U mnie floksiki dopiero pączkują.
Ostatnio zmieniany: 16 Kwi 2014 21:18 przez Bozi.

Moja działka :) 16 Kwi 2014 21:51 #244111

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Bożka....hehe no w szkole nie da się nie nudzić :hug:

Moja działka :) 16 Kwi 2014 21:58 #244118

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Azalia rozkwitła ! Śliczna. U mnie tez powoli otwierają się pąki kwiatowe na rh.Prawie dwa tygodnie wcześniej niż w zeszłym roku :eek3:

A z mama (Twoją) będzie dobrze, tylko nie śpieszcie się. Czas jest potrzebny przy tego typu rekonwalescencji. I oczywiście zabiegi rehabilitacyjne. Nie wolno natomiast na siłę niczego przyśpieszać i się forsować.

Moja działka :) 16 Kwi 2014 22:34 #244140

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Ewelino :hug: :kiss3:
nie śpieszymy się z mamą, spoko ale z drugiej strony nie ma się co dziwić mamie, bo już wariuje w domu.......chciałaby wyjść sama gdzieś na spacer albo gdziekolwiek ale nie da rady bo jest słaba i ma czasami zawroty głowy i to już nie jest takie fajne......no w domu siedzi od listopada......też bym zwariowała :crazy:

Moja działka :) 16 Kwi 2014 23:24 #244167

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Jak się zrobi ciepło to mamę jak naj wiecej na powietrze ,słoneczko zrobi swoje dostanie siły :happy-old: :happy-old: .Wesoło macie w tej szkole z dzieciaczkami :rotfl1: :rotfl1:

Moja działka :) 17 Kwi 2014 15:57 #244335

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Tomku wiem wiem.....dostanie leżak i sobie będzie leżakować na słoneczku :wink4:
oj mamy wesoło.....szczególnie ja z tą klasą jedną...... :rotfl1:

Dziś nie mogłam się z łóżka podnieść, tak mnie bolą nogi i ręce :happy4:
mama o mało ze śmiechu nie umarła jak mnie zobaczyła, kiedy weszłam do kuchni......normalny połamaniec :laugh1:
bo weź tu i kucaj przez prawie 3 godziny i sadź.......i jeszcze jak dziecko woła o pomoc to leć i pomagaj.... :happy4:

u nas nie było przymrozków...uffff na szczęście......były 4 stopnie w nocy, w plusie :tongue1:
zaś dziś dzionek jest piękny......słoneczko grzeje i 14 stopni....... :dance:
roślinom nic nie jest, jedynie powojnik i serduszka najbardziej ucierpiały nie z powodu przymrozku tylko z powodu gradu.......musiałam z bólem serca usunąć 4 pędy z pąkami u powojnika zaś serduszkę związać i tylko się modlę aby rozkwitły jej te śliczne serca........połamała się :sad2:
latałam jeszcze dziś z konewką i nawozem interwencyjnym........wszystkie rośliny zostały podlane a niektóre to dolistnie bo troszkę pomocy potrzebują i teraz czekam aż ruszą.....jutro lecę zobaczyć :whistle:
w warzywniku już mi wschodzi rzodkiewka a dziś ruszyła sałata :dance:
i.....tada........pączek u Kosmosa........jeszcze Louise Odier ma... :dance:


pozostałe rośliny nie próżnują i też pięknie kwitną..... :flower2:




















Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Moja działka :) 18 Kwi 2014 22:56 #244658

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
dziś było chłodniej niż wczoraj ale od jutra ma być po 22 stopnie! :woohoo:
cieszy mnie to niezmiernie nawet nie martwi mnie to, że mogą też być burze ale akurat to mi nie będzie przeszkadzać.........
w poniedziałek mam zamiar iść choć na 2 godzinki na działkę by posiedzieć zaś we wtorek zabieram mamę ze sobą i idziemy się powygrzewać B)
a dziś sadziłam sobie werbenę patagońską, krwiściąga wąskolistnego i żubrówkę.....hehe tata się na nią cieszy :rotfl1:

kocham kolorki......wiosnę...jej :flower2:








Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Ewogrod

Moja działka :) 19 Kwi 2014 05:31 #244667

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Marta
piękne zdjęcia !! jakby wiosna podana do stołu, nigdzie nie trzeba spieszyć .... trochę za wcześnie i... mgła

Równie pięknych, słonecznych, radosnych Świąt życzy Ewa

Moja działka :) 19 Kwi 2014 16:31 #244715

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Ewuś jej dziękuję :oops: :kiss3:
Tobie, Ewuś też życzę zdrowych, spokojnych i baaardzo słonecznych Świąt :hug: :kiss3:
Wszystkim, którzy też tu zaglądają także.......bogatego zająca, mokrego śmigusa! :hug:

Moja działka :) 19 Kwi 2014 18:50 #244734

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
W Twoim przypadku spodziewałabym się raczej mokrego... zająca! :rotfl1:
Wszystkiego świątecznego, Martuś! :)
Pozdrawiam - Gosia

Moja działka :) 19 Kwi 2014 21:02 #244752

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
I pamiętaj, Martusia, że tradycja każe oblewać się wodą, nie jogurtem! ;)
O, jak ładnie i kolorowo!
A ta druga biedronka to jakaś podejrzana, coś za dużo ma tych kropek... Czy to nie ta afrykańska? Odnajdź i zadepcz!


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.530 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum