TEMAT: Moja działka :)

Moja działka :) 08 Mar 2014 20:51 #232058

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Shirall wrote:
w piątek sobie podskoczyłam i podbiegłam do tramwaju

Ale jak, tak jak w starych niemych komediach??? :rotfl1:
:think: Hmm, Ty możesz już tego nie pamiętać :wink4:


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka :) 08 Mar 2014 20:54 #232059

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Danielo :hug: :kiss3:

Siberio hihihi no nie tak, w szkole podskoczyłam bo coś musiałam dosięgnąć zaś biegłam do tramwaju bo inaczej by mi uciekł :rotfl1: hehe no nie pamiętam, ale takie filmy znam......bo czasami z rodzicami sobie oglądamy B)

Moja działka :) 09 Mar 2014 19:38 #232265

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
kolejny dzionek na działce, rano nawet mama ze mną była, fakt, że tylko zajrzeć bo jeszcze jest osłabiona ale była i się naładowała słonecznie no i ogrodowo :dance:
dziś walczyłam z różami i ich obcinaniem......dłonie to wyglądają teraz jakby mnie kot zaatakował.......ale wszystkie krzaczki, poza pnącymi zostały obcięte o połowę bo takie potwory porosły, że strach i szok......a ja dałam im tylko nawóz jesienny i je karmię wiosennym nawozem i potem biohumusem.....a tu takie monstra rosną :dazed:
jedną musiałam obciąć bardzo niziutko zaś jedna róża została podkopana przez kota i zostawił tam niespodziankę no i ją spalił........i to Zwergkonig........buuuuu a tak na niego polowałam :cry3: :cry2:
potem poszły powojniki, budleje.......zaś moja budleja prowadzona na drzewko bez problemu przetrwała zimę i wymagała tylko kosmetycznego cięcia :dance:
w czwartek ciąg dalszy prac bo mam wolne.......dalsze cięcie i porządki :wink4:

wiosenki ciąg dalszy......





Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Moja działka :) 09 Mar 2014 21:30 #232349

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Przy takim tempie róże będą kwitły pod koniec kwietnia :happy3:

Moja działka :) 10 Mar 2014 09:22 #232448

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Shiralciu - a to już trzeba ciąć róże? Hmm, nie wiedziałam... myślałam, ze jak się zaczną zielenić...

Moja działka :) 10 Mar 2014 10:44 #232474

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
Ja tam z cieciem poczekam na forsycje. Przycielam tylko ped rhapsody, bo zaraz mialabym roze na kiju :wink4:

Moja działka :) 10 Mar 2014 13:04 #232495

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu, jak Ty będziesz tak karmiła swoje róże, to rzeczywiście wyrosną Ci drzewa różane :)
A do tego jeszcze takie ciepełko w tym roku, że wszystko będzie rosło i kwitło, że hej!
Żeby tak jeszcze trochę deszczyk popadał...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Moja działka :) 13 Mar 2014 21:50 #233371

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Siberio hihi no chyba tak :rotfl1:

Kasiu......róże tniemy jak zacznie kwitnąć forsycja....no a u sąsiadów właśnie zaczynają :supr3:
no i nie cięłam całych, tylko o 2-5 oczek, bo niektóre urosły do monstrualnych rozmiarów i musiałam je ujarzmić i teraz mieć po 2 metry czy 1,8m, mają po 1-1,2 m :wink4:

Green :hug: forsycja już powoli zaczyna..... :rotfl1:

Dala oj zgadzam się.....deszczyk się przyda bo jak na razie latam i podlewam wodą z baniaka, bo mam taki 50 litrowy ale już połowa została a roślinki tylko lekko podlane, najwięcej dostały tylko te nowości no i rodusie, azalki.....reszta czeka...podobno w weekend ma padać :woohoo:


dzionek na działce........było cieplutko i to bardzo bo pracowałam w krótkim rękawku, ba nawet udało mi się posiedzieć 20 minut na słoneczku i się naładować, potem szybko do domu bo musiałam iść na szkolenie :sick:
do sprzątnięcia i przekopania pozostał tylko warzywnik no i muszę zrobić porządek z trawnikiem ale do tego potrzebna będzie nowa kosiarka.....stara się rozjechała, w weekend jadę po nową :silly:

dzisiejsza wiosenka :flower2:




Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Moja działka :) 13 Mar 2014 22:08 #233380

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
Piekne iryski :hearts:

Moja działka :) 14 Mar 2014 01:04 #233436

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Marta,
ale pędzisz z robotą!! Zdążyłaś TYLE zrobić - róże przyciąć, powojniki też itd. Ale z Ciebie niewyżyta Ogrodniczka :happy3: Ja podciąłem dopiero kilka róż i powojników, w ten weekend niestety nie mam czasu (choć W KOŃCU ma popadać więc nie żałuję tak bardzo)
Hehe, witaj w klubie podrapanych rąk (no po prostu nie lubię w rękawicach pracować - muszę własnymi rękoma pomacać każdą :D) Ale wielkokwiatowe i rabatówki przycięłaś jak trzeba, czyli nisko? Oj tak, pierwsze kwiatki forsycji rozkwitają tu i ówdzie... za kilka dni forsycje dadzą czadu! (np. na skrzyżowaniu ul. Kórnickiej i JP II są ładne paski forsycji)

Moja działka :) 14 Mar 2014 09:37 #233496

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A myślałam, że tylko ja nie cierpię rękawic :happy3: . Róż jeszcze nie cięłam, ale po skubaniu starych listków dwa tygodnie temu, do dziś wyciągam końce połamanych kolców spod skóry :jeez: . Tylko do cięcia rugosy włożyłam rękawice i to skórzane, bo nijak nie dawało się do niej podejść :supr:

Moja działka :) 14 Mar 2014 10:19 #233507

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
U Ciebie jest jednak cieplej, ciekawe, czy te rózyczki zakwitną pod koniec kwietnia :happy:
Markita, a Ty już cięłaś róże :supr3:

Moja działka :) 14 Mar 2014 18:16 #233605

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
markita wrote:
Róż jeszcze nie cięłam,

Czyżby komuś okulary były potrzebne :wink4:
Przecież wyraźnie napisałam, że przycięłam tylko rugosę, sztuk jeden :P

Moja działka :) 14 Mar 2014 20:14 #233688

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Green no piękne, myślałam, że mi zaginęły podczas rewolucji koło winogron a tu taka niespodzianka :woohoo:
są po prostu przeurocze :oops:

Adrian hihi no pędzę bo mam ogrodowe ADHD czy Gartenfieber jak to mama mówi.......już się doczekać nie mogę kiedy mogę choć na 2 godzinki wyskoczyć na działkę i coś porobić.....a jak na razie mam wolne tylko czwartki weekendy ale jak tylko zrobi się ciepło rano, bo jeszcze bywają chłodne noce to będę chodzić od rana a potem do pracy :wink4:
no jutro mam imprezę rodzinną to nawet się cieszę, że popada....zaś w niedzielę jadę odebrać różyczki od Ewci i po kosiarkę :cool3: hehe ręce mam podrapane przez róże i przez mojego Małego futrzaka......normalnie ma pazurki jak szpilki i jst bardzo ruchliwy.....zaś rękawice są fajne dopóki nie zaczynają się wczepiać kolce i wtedy się można wściec :devil1:
no nie nisko ale tak na 60 cm......bo jakby co to i tak jeszcze je podetnę potem :)

Martuś :hug: :rotfl1:
ja się zastanawiałam jak mam podejść do Sekela i do Goldilocks.....bo urosło mi monstrum i kolce to mają......to wzięłam taki sekator jak do gałęzi i nim cięłam...... :rotfl1:

Moja działka :) 20 Mar 2014 18:56 #235526

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Pierwszy Dzień Wiosny.....jej jak super! :dance:
poleciałam jak wariatka na działkę i bym pewnie znowu buty zgubiła w błocie ale co mi tam........od niedzieli tylko do pracy i do domu zaraz bo byłam podziębiona.......jakąś epidemię w szkole mamy i nie ma połowy dzieciaków ani nauczycieli a ci, co chodzą to psikają, kaszlą i niestety nie da się uniknąć zarażenia.....no w niedzielę jeszcze zmokłam to niestety i mnie dopadło :dry:
a dziś lot na działkę by posadzić róże, posprzątać i posiedzieć na działeczce i wypróbować swoją, nową zabawkę........czyli kosiarkę ręczną, taka śliczna jest - czerwona :devil1:
no tego ostatniego to nie zrobiłam, bo godzinę sprzątałam i walczyłam z pawilonem.......no przez tą ostatnio wichurę.......no odleciał mi, mimo, że był przymocowany do ziemi......pół metra :rotfl1:
trza było widzieć moją minę jak zbliżałam się do działki.......co u licha, pawilon mi się skurczył czy co?.....krok dalej.......czemu kosz z narzędziami jest widoczny skoro był w pawilonie?.....kolejny krok.......on się chyba nie połamał?.........krok ostatni przed biegiem......do licha przecież pawilon nie był tak blisko kompostu!!......tutaj takie oczy.... :eek3: i lot do furtki, potem lot do pawilonu a tu..... :supr3: :supr: :dazed: a potem :rotfl1: i telefon do mamy.......myslałam, że mi zaraz padnie ze śmiechu....zimę przetrwał bez problemu, 2 wichury też ale tej już nie.....musiało się gdzieś powietrze dostać i pawilon zamienił się w.....balon :rotfl1:
żadnych strat na szczęście nie było ale przesuwanie w pojedynkę pawilonu ważącego ponad 20 kg to było wyzwanie :rotfl1:

zaś roślinki......no cóż.....








Moja działka :) 20 Mar 2014 19:44 #235545

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
Alez slicznie :)
Shiralciu: najwyrazniej masz wedrujacy pawilonik :happy:

Moja działka :) 20 Mar 2014 19:55 #235560

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Marto :bye:
Śliczna ta Twoja dzisiejsza wiosenka :P
Piękne zdjątka :bravo: i fiołeczki Ci już kwintą,ja lubię te maleństwa :P

Moja działka :) 22 Mar 2014 23:38 #235912

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Green hehe no najwyraźniej......ale już sobie nie powędruje :evil:

Aniu :hug: :kiss3:

dzionek dziś super.......nawet po południu słoneczko wyszło to się fajnie na działce pracowało :dance:
pawilon uszczelniony na sicher, kranik zamontowany i porządki.......jeszcze teraz tylko czeka mnie koszenie trawnika i przekopanie warzywnika i takie tam...... B)

a na działce coraz więcej kolorków i nowych roślinek......













hehe zaś coś takiego zobaczyłam jak odgarnęłam dziś korę, tam gdzie zimowała lilia św. Antoniego..... :silly:

zaś róże....fiu fiu.....tempo, tempo :wink4:

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.623 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum