TEMAT: Moja działka :)

Odp: Moja działka :) 25 Kwi 2012 19:29 #29945

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Czy ten Twój roduś to nie azalia japońska czasem? Też mam o takich listkach, ale innych kwiatach :flower2: .
Nie wspomnę o tym, że po zimie jest zupełnie czarna :angry: , ale mam nadzieję, że się zregeneruje :huh:

Nawet nie wiesz jak ja Ci tego deszczu zazdroszczę :flower1:
U mnie już nie pamiętam kiedy padało, a dziś podlewałam i jak grzebnęłam w ziemi potem - suchy popiół :( . Jest tak sucho, że w ogóle nie wsiąka :placze:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Moja działka :) 25 Kwi 2012 19:47 #29954

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuś oj nie......to jest taka odmiana różanecznika, karłowata, dorasta tylko do 30 cm i liście ma zimozielone zaś przyrosty czerwonozielone :kiss3:
i on nie gubi liści, ale na zimę trzeba go okrywać :hug:
hehe jak chcesz deszcz to mogę Ci podesłać :whistle:
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2012 19:48 przez Shirall.

Odp: Moja działka :) 25 Kwi 2012 19:51 #29955

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martuś też powiedziałabym ,że to azalia a nie Rh Mam w podobnym kolorze Princess Annę. Schlumberga chyba straciła rachubę czasu moje odstawione do cienia i odpoczywaja
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: Moja działka :) 25 Kwi 2012 19:57 #29961

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Moja azalia też miała być zimozielona, ale ... poczerniała :rotfl1: . Oczywiście była okryta, ale wiesz, ja prawie na Syberii mieszkam :rotfl1:

Myślę, że wszystkie mamy w pewnym sensie rację, bo wszystkie azalie i rododendrony to przecież różaneczniki :silly:

Odp: Moja działka :) 25 Kwi 2012 20:20 #29972

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Jagódko no ja o nim tu przeczytałam:
www.shootgardening.co.uk/plant/rhododendron-wren
azalie zresztą tam też były i miałe inne listki, zresztą on nawet nie przypomnina mojej azalki japońskiej, którą już mam na działce, ma inne liście i inaczej wygląda :kiss3:
zresztą na Gardenii był dokładnie taki sam i to był roduś a nie azalka :hug:
no grudnik oszalał ale jak chce kwitnąć to niech kwitnie ale za to jak rośnie! :woohoo:
Martuś hehe wiesz jak to bywa....jak okryjesz to zmarznie a jak nie okryjesz, to nic jej nie będzie..... :rotfl1:
ano właśnie :kiss3:

Odp: Moja działka :) 26 Kwi 2012 19:19 #30246

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martus mam z tej samej grupy i kupowałam jako azalię .Dzisiaj specjalnie zaglądałam ,bo już zaczyna kwitnąć .Całą zimę miał zielone listki tylko ,ze mój się nazywa Princess Anna i w ogóle nie różni sie od Twojego tylko nazwą Pokażę go u siebie
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: Moja działka :) 27 Kwi 2012 21:45 #30651

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Jagódko widziałam ją u Ciebie i faktycznie jest taka sama jak moja......czyli to księżniczka Anna jest......fiu fiu.....to jak ulał będzie pasować do Madame :whistle:
dzięki :kiss3:

no jak ja kocham taką pogodę no i fakt, że mam urlopik, cudne słoneczko, grzało pieknie i opalało bo mam plecy i ramiona spalone ale co mi tam ale co porobiłam to moje....miałam być tylko 2 godziny ale byłam no......ponad 4 :whistle:
nie chciało mi się wracać do domu ale i tak czy owak nie mogłam być za długo bo niestety jeszcze mam zawalone zatoki, jedną stronę tylko......dopiero teraz wszystko schodzi i to głównie rano.....masakra :sick:
jutro bedzie koszenie, lekkie opalanie i może grillek, zobaczę jak to będzie...no chyba, że Szkodnik bedzie się chciał pobawić to rozpalimy taki mały ogieniek :whistle:
dziś było: sprzątanie rabat z przodu, wypielenie ścieżki bo zarosła no i przerobiłam rabatkę - kurchan.......nowe kamienie doszły zaś jutro jeszcze dojdzie reszta - jak je doniosę :dry:
teraz wygląda tak.... B)

fakt, że muszę jeszcze dosadzić kilka roślinek ale najpierw to muszę je dokupić........czekam na kiermasz i tam poszaleję a co no i jeszcze dojdą tam moje róże miniaturki.....będzie pieknie :flower2:

a teraz kilka widoczków - troszkę bieli czyli kwitnące już wiśnie i stokrotki na trawniku :)




migdałek i moja wariatka - piwonia, tak, tak dobrze widzicie - ona ma już takie pąki, zawsze kwitnie w maju :woohoo:



ma ktoś ochotę na kompocik czy placek........pierwszy zbiór za 2 dni :whistle:


powojniki oszalały, tak, tak to są pąki :rotfl1:



no i floksy lada dzień zakwitną


no i inne kolorki





Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2012 21:47 przez Shirall.

Odp: Moja działka :) 27 Kwi 2012 21:57 #30663

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
aha i pytanko: kiedy hibiskus wypuszcza listki a raczej kiedy powinien?
bo to łyse na samym środku rabatki to właśnie hibiskus i jak na razie nic u niego nie widzę a żywy jest bo sprawdzałam - no jest zielony w środku a nic się nie dzieje :dry:
i troszkę zaczynam się martwić :unsure:
bo jak on mi zginał to ja się chyba :placze:

Odp: Moja działka :) 27 Kwi 2012 22:04 #30670

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no i dobra, teraz coś innego - specjalnie dla maniaczek kulek i iglaczków - moje iglaczki - tak, tak mnie też troszkę dopadła ale ja tam wole cyprysiki.....oto mój najkochańszy maluszek - kiedyś nim był, ma 4 latka - Cyprysik Lawsona :whistle:

moja tuja Szmaragd

no i choinka - pojęcia nie mam co to jest......kupiłam to na Boże Narodzenie jako mini choinkę, było tylko napisane Sosna czy świerk no nie pamiętam :whistle:

Odp: Moja działka :) 28 Kwi 2012 08:02 #30745

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martuś też kocham taką pogodę i nie chce mi sie wracać z ogródka do domu .Dzisiaj byłam już o 5,30 ptaszki spiewały ,hiacynty pachniały achhhhhh chwilo trwaj .Pięknie wygląda kwitnący ogród a hibkami się nie przejmuj ,bo u mnie jeden wypuścił już pąki a inne śpią
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: Moja działka :) 28 Kwi 2012 09:16 #30764

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Świąteczna "choinka" wygląda mi na jakiegoś świerka białego, ale myślę, że specjaliści Ci go zidentyfikują ;)
Upał dobra rzecz, zwłaszcza w weekend, gdyby jeszcze nie było tak sucho :jeez:

Odp: Moja działka :) 28 Kwi 2012 10:05 #30775

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Martuś ale bujnie u Ciebie :woohoo: wiosna prawdziwa.
U nas także już się wszystko rusza :silly:
Pogoda się zapowiada, że .... tylko do ogrodu :woohoo:

Odp: Moja działka :) 28 Kwi 2012 17:39 #30811

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Jagódko jak dla mnie taka pogoda może być zawsze - ciepło i słonecznie :hug:
aha czyli się hibkiem nie przejmować......dzięki, dzięki :kiss3:
Martuś :kiss3: to zobaczymy co nasi najkochańszy znawcy powiedzą, co to jest za licho :kiss3: ano masz rację, jest sucho.....latam od 3 dni z konewką i wszystko podlewam i zlewam bo padają a deszcz dopiero ma być w czwartek....zobaczymy :dry:
Pamelko ano racja.......dziś caaały dzionek na działce, zaś jutro to samo! :woohoo:

wiosna na całego......zaś pogoda to bardziej przypomina lato niż wiosnę ale ja nie marudzę bo ja taką pogodę to kocham! :woohoo:
dziś 30 stopni i słońce....pierwsze opalanko na działce, koszenie trawniczka, znęcanie się nad Szkodnikiem i dzionek spedzony na świeżym powietrzu no i wysprzątany zielnik i dokończona ścieżka zaś jutro chcę już posadzić dalie i kanny, zacząć przekopywać warzywnik i zrobić grilla :whistle:
no i Szefuncio wrócił na swoje miejsce czyli siedzi sobie teraz wśród ziółek B)







a co tam.....jeszcze kilka fotek :flower2:


Odp: Moja działka :) 28 Kwi 2012 21:28 #30842

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Widzę, że dziś każdy w ogrodzie pracował :whistle: . Marta, ja tez uwielbiam taką pogodę jak dziś :woohoo: . Każdy narzekał, że za gorąco... a ja :woohoo: byłam wniebowzięta :) . Już tyle roślinek Ci kwitnie :flower2: - szefuniu ma na co popatrzeć :rotfl1:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Odp: Moja działka :) 28 Kwi 2012 22:13 #30856

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Fajna ta ciemna skalnica u mnie jakaś taka jaśniejsza .Mnie ta pogoda powaliła na łopatki .Czuje sie fatalnie ,ale tak to jest w pewnym wieku, no cóż młodość nie wieczność :rotfl1:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: Moja działka :) 28 Kwi 2012 22:39 #30868

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Dorcia no ja za taką pogodą to przepadam.......ale byłśmy z mamą wniebowzięte jak rano wstałysmy......zakupy w tempie ekspresowym, szybko przygotować obiad i już po 10 byłyśmy na działce :woohoo: zaś jutro chcę być jeszcze wcześniej :whistle:
ja tam nie narzekam, jak dla mnie może być tak cały czas....nawet jakby popadało raz czy 2 w tygodniu też bym nie marudziła.......kocham taką pogodę i oby jak najdłużej :whistle:
Szefuncio troszke narzekał, że ma tam wrocić ale ktoś no musi pilnować roslinen kiedy mnie tam nie ma.....rany chyba mi słońce zaszkodziło :rotfl1:
Jagódko nieprawdaż, że fajny ma kolorek? sama jestem w szoku bo w zeszłym była o wiele jaśniejsza....a teraz.....ojej :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 28 Kwi 2012 22:39 przez Shirall.

Odp: Moja działka :) 28 Kwi 2012 23:08 #30885

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Shirall wrote:
wchodzimy na działki, idziemy z mamą ścieżką a tu nagle mój krzyk - aaaaaaa mama zobacz, śliwka kwitnie :woohoo:
No to teraz takie krzyki będzie coraz częściej słychać! :lol: Na każde kwitnienie tak reagujesz? ;) A ludzie tam przychodzą odpocząć, posiedzieć w ciszy... :rotfl1: Posłuchać ptaków jeszcze...Czy tego tematu nie poruszać? :rotfl1:
Martusia, już pąki na piwonii i powojniku? :eek3: No jak Ty to zrobiłaś? :eek3:
Tulipanki śliczne! A hibiskusem się nie przejmuj, one bardzo późno startują...
Kiedy ta kiełbaska w końcu będzie?!!!! :rotfl1:

Odp: Moja działka :) 29 Kwi 2012 18:52 #31035

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
haha Marta no nie na każde kwitnięcie to nie ale to był szok bo poprzedniego dnia byłyśmy na działce i drzewo było jeszcze łyse a tu, dnia nastepnego oooooo kwitnie! :woohoo:
no dziś odkryłam, że już jabłonka zakwitła i krzyku nie było :P
no może ludzie tam przychodzą ale nie zawsze bo niektórzy to włączają na caaały regulator radio i jak tu posłuchać śpiewu ptaków.....grrrr :evil:
ja nic.....nic nie robiłam no tak rosną.....widocznie faktycznie ta włóknina pomaga bo mają i ciepło i mokro to rosną....ale ta piwonia zawsze kwitła już w maju ale powojniki....no fakt - to jest szok :eek3:
a tulipanki już pomału przekwitają :oops:
a kiełbaska była dzisiaj.....zdjęć nie ma bo byłam taka głodna, że się na nią rzuciłam jak jakiś wilk i ją pożarłam w tempie istnie ekspresowym.....ale była pysznaaa.....mama mi zrobiła......ja kopałam a mama mi jej pilnowała....mniam mniam :whistle:

no oto kwitnąca jabłonka :whistle:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.406 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum