TEMAT: Moja działka :)

Odp: Moja działka :) 29 Kwi 2012 19:12 #31039

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
dziś znowu szalałam.......przekopałam część trawnika pod warzywnik i posadziłam dalie i kanny......tak się cieszyłam, że już mam oddzielone ale jak zrobiłam zdjęcie i tak teraz na nie patrze to......... no mam zeza i to wielkiego.......jak ułozyłam to było prosto a teraz.....no jest krzywo :rotfl1: ale mam to w nosie - nie poprawiam! :whistle:
za to jutro kolejny pas przekopię i tak niedługo bede miała już gotowy kawałek pod warzywnik...... :woohoo:

zaś wiórki od przechowywania dalii wysypałam na zielnik i wygląda to nawet dobrze..... :whistle:


no i różyczki już szaleją......jeszcze tylko 5 musi się obudzić, ale jeszcze mają czas :flower2:
Kosmos

Lykkefund

Sympathie

NN rózowa


i kwiatki z kurchanika :flower2:






Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Moja działka :) 29 Kwi 2012 20:40 #31076

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Marta nie za wcześnie na canny? Ja tam się boję i trzymam moje do ogrodników, chyba, że prognozy będą w miarę pewne ;)
A gdzie Ty widzisz, że krzywo :lol: u mnie nie widać :rotfl1:

Odp: Moja działka :) 29 Kwi 2012 20:54 #31086

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Pamelkoja tam gdzieś czytałam, że kanny i dalie sie wysadza na początku maja, zaś jakby zapowiadały się jakieś przymrozki to zakryję włókniną bo jeszcze jej trochę mam :kiss3:
nie widać, że krzywo? a to spoko.....jednak nie mam zeza :rotfl1:

Odp: Moja działka :) 29 Kwi 2012 21:01 #31090

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Nic a nic nie widać :woohoo: A canny wysadza się po 15 maja, jak już nie ma zagrożenia przymrozkami, choć ten rok może być wyjątkowy :silly: Ja tam nie ryzykuję ;)
Jakby cos się stało podeślę Ci moich kilka :lol:

Odp: Moja działka :) 29 Kwi 2012 22:27 #31135

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
uuuuuffff..... :kiss3: :hug:
aha czyli jednak po 15 maja....no tak po zimnej Zośce ale jakby co to ja tam je okryję :whistle: choć może w tym roku nie bedzie zimno.....oby :evil:
hehe ok.....dzięki :kiss3: :hug:

Odp: Moja działka :) 30 Kwi 2012 18:21 #31324

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no ciąg dalszy ładnej pogody......cieplutko i słonecznie, 30 stopni, bezchmurne niebo....ach kocham taką pogodę! :woohoo:
posadziłam roślinki - rodusia, jeżówkę, pierisa i cyprysika no i ogródek ziołowy dostał nowe plakietki :whistle:






i pozostale już kwiaty zakwitły :flower2:



Odp: Moja działka :) 30 Kwi 2012 22:34 #31420

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Martusia, masz krasnala w ogrodzie? :rotfl1: Ale fajnie! :)
A czy Ty się jakiejś wycieczki spodziewasz, że takie wyraziste ;) znaczniki przy ziołach umieściłaś? :)
A za co Ty uwielbiasz taką pogodę? :dry:

Odp: Moja działka :) 30 Kwi 2012 23:22 #31447

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ano mam krasnala......Szefuncia, zimę spędza u mnie na parapecie, zaś wiosną wraca do zielnika.....no w zeszłym roku byłam w auchan i tam właśnie była wyprzedaż i mi się tak spodobał, że go wziełam......no bo to jest Gapcio :rotfl1:
hehe nie, nie spodziewam się żadnej wycieczki, tylko po prostu chcemy z mamą wiedzieć, co gdzie jest, bo czasami jednak skleroza nas dopada i zapominamy.......no a po tym jak tata się pomylił i zamiast szczypiorku do sosu tatarskiego dodał kwiatka to wolimy być zabezpieczone.....i w domu na balkonie i tu mamy znaczniki :rotfl1:
jak to za co kocham taką pogodę.....no ciepło, słonecznie no ja jestem na baterie słoneczne.....ładuję się tak ;)

Odp: Moja działka :) 30 Kwi 2012 23:28 #31449

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Shirall wrote:
no ciepło, słonecznie no ja jestem na baterie słoneczne.....ładuję się tak ;)
Dobre, bardzo dobre :woohoo: na sloneczne baterie :lol: A ja myślę, dlaczego jesienią i zimą tak śnięta jestem .... baterie rozładowane :silly: Czasem wpdnę więc na solarium doładować ;)

Odp: Moja działka :) 01 Maj 2012 14:50 #31541

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Pamelko ja z mamą tak samo.....jesienią i zimą chodzimy na solarium by się doładować bo nam się też szybciutko bateryjki rozładowywują ale jak tylko słoneczko wychodzi to na spacer i tam gdzie słońce.....na działkach już się z nas śmieją, że my to takie zawodniczki jesteśmy i nie do zdarcia bo cały czas na słońcu......no co korzystać trzeba tylko, że z umiarem....dziś sobie odpuściłysmy bo duchota niesamowita zaś słońce dziś to parzy a nie opala więc ja lot na kiermasz a mama odpoczywa w domku :whistle:
no i tak mi dziś z pleców skóra złazi :whistle:

no a kiermasz jak co roku gigantyczny.........byłam tam przed 10 to już był taki ruch i tyle ludzi, że szczęka mi opadła.......i ile kwiatów było! :woohoo:
pelasie, heliotropy, werbeny, róże, byliny, cebulowate, krzewy i iglaki w różnych formach, ba nawet były kulkowe, zioła, rodusie i azalki, magnolie, lilaki itd......rany to jest nie do opisania, tutaj trzeba być.....kilka fotek mam ale nie za dużo bo po prostu z tego wszystkiego zapomniałam zdjęć porobić.....w środę jade jeszcze raz to się poprawię :kiss3:
nakupowałam i nakupowałam.....ba nawet poleciałam do punktu sprzedaży bylin, krzewów i drzew z Botanika i mam......berberysa atropurpurea nana.......za zawrotną cene......4 zł! no i mam sasankę!!!!! :woohoo:
no to moje zdobycze :whistle:



a tu kilka fotek........spójrzcie na te róże - były za 12 zł :whistle:





Odp: Moja działka :) 01 Maj 2012 22:29 #31655

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Martusia, mniej więcej wszystko rozumiem, ale co to są pelasie? :eek3: :rotfl1:
To się trochę dziś obłowiłaś! Ja dostrzegam tez też takiego ciekawego floksa białego...Pamiętasz, jak on się nazywa, bo mi z głowy wyleciało...
Gapcio fajny! :rotfl1: Już go lubię!
Dodam jeszcze, że mama słusznie robi! :)

Odp: Moja działka :) 01 Maj 2012 22:37 #31658

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
rany......no pelasie to pelargonie :rotfl1:
hmmmmmm no nie pamietam bo ten facet coś tam mówił, ale jak się toto nazywa to ja nie pamietam - no skleroza bo go nie słuchałam bo zaraz obok niego były sasanki, na jego straganie a mi oczy zrobiły tak jak je zobaczyłam :eek3: no i przestałam gostka słuchać :whistle:
Gapcio jest przeuroczy :hug:
wiem, wiem bo ja już jak dzwoniłam do mamy, że wracam do domu z łupami to jej mówiłam, że chyba sobie działkę dziś daruje bo słońce to praży i najwyżej później pójde posadzić i podlać, tak gdzieś koło 16.....no i nie poszłam - ulewa! :rotfl1:

Odp: Moja działka :) 02 Maj 2012 18:26 #31843

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Jak ślicznie masz w ogrodzie :woohoo:
Jak tam masz już jakieś werbenki ?? Wpadnij do mnie obejrzeć moje okazy :)

Odp: Moja działka :) 02 Maj 2012 19:59 #31881

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Michale, już byłam i są przepiekne!!!! :woohoo: :kiss3:

no jeszcze raz dziś byłam w Botaniku i stwierdziłam po dzisiejszym dniu, że ja to mam szczęście -kolejne sasanki dokupione - tym razem niebieskie i to jeszcze tańsze niż wczoraj i moje jedno chciejstwo - róża Barkarolle - piękna czarnoczerwona z pączkami! :woohoo:
Byłam przed 14 i jakie tam były pustki......wczoraj to nie można było nigdzie podejść a dziś......pusto....tylko kilka osób ale mogłam sobie ze spokojem wszystko pooglądać :silly:
a to ziółka dla mamy :whistle:

no i zaliczałam spacerek po botaniku - ach te widoki i te zaaapppaaaaachyyyy.......bzy zaczynają kwitnąć, magnolie szaleją :flower2:








rano, zresztą już przed 10 byłam na działce i ooo rannnyyyy......wystarczyło, ze wczoraj popadało i dziś burza kolorów......zaś rabatka oszalała! :woohoo:
no i zakwitły ostatnie już tulipanki ale jaki mają kolor.....fiu fiu :whistle:


no a to jest tulipanowy Frankestein......rany ja nawet nie wiedziałam, że coś takiego mam :rotfl1:

pieris ma pierwszego kwiatka :flower2:

Friesia


a teraz szalone kwiaty z kurchanika ;)










no i moja jedyna hosta

Odp: Moja działka :) 02 Maj 2012 20:06 #31884

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta przyznaj się, czym "podpędziłaś te kwitnienia :whistle: . Piękne! :woohoo: . Ten żółty tulipan to :woohoo: daje po oczach jak halogen :eek3:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Odp: Moja działka :) 02 Maj 2012 21:08 #31916

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A ja tak narzekałam, że wszędzie pada, tylko nie u mnie, no to mam GRAD :club2:
Aż się boję jutro wyjść i sprawdzić zniszczenia :(

Odp: Moja działka :) 02 Maj 2012 21:14 #31921

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Shirall wrote:
rany......no pelasie to pelargonie :rotfl1:
Marta, Ty się nie dziw...dla mnie pelargonie to, że tak powiem ;) , rośliny nie istniejące ;) Znaczy wiem o ich istnieniu, ale nie wywołuje to we mnie żadnych uczuć... :rotfl1:
Jeszcze ziółek dokupiłaś? :eek3: Jak widziałam ten ogródek ziołowy, to tam było chyba wszystko, no w każdym razie dużo... Ale rozumiem, do Twojej działkowej "kuchni" wszystko się przyda! Dziś kiełbaska z cząbrem, jutro z oregano, pojutrze z bazylią! :rotfl1:
Pięknie Ci kwitnie wiosenne kwiecie!

Odp: Moja działka :) 02 Maj 2012 21:17 #31924

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta - widzę, że żywisz do pelargonii te same uczucia co ja :rotfl1:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.706 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum