TEMAT: Moja działka :)

Odp: Moja działka :) 05 Maj 2012 20:47 #32766

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oj Martuś a on tak niewinnie wyglądał, no to między nami wojna! :evil:
lilia bedzie opryskana, zaś on jak go znajdę to zginie tragiczną śmiercią :evil:
haha tam gdzie oczy i uszy....to jest jej pyszczek :rotfl1:
właśnie teraz lata po klatce, wszedzie wióry zaś ona gryzie kratkę i tak smiesznie podskakuje....chciałaby wyjść ale jeszcze nie czas......za godzinkę idzie na spacerek po mieszkaniu :whistle:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Moja działka :) 06 Maj 2012 09:07 #32926

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Nie wiem, czy na poskrzypkę są jakieś opryski, zawsze czytałam, że się je po prostu zbiera ( na szczęście są widoczne :evil: ) i no... utylizuje :whistle:

A u stworzonka zaobserwowałam jedno oko, żadnych uszu :rotfl1: , ale kierunek mniej więcej obczaiłam :happy3:

Odp: Moja działka :) 06 Maj 2012 09:50 #32949

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Martuś - tych żółtych kwiatuszków z pierwszych dwóch zdjęć to ja mam od huśtawki :whistle: ... jakbyś chciała to możesz do mnie wpaść i sobie wykopać co do jednego :whistle: :rotfl1: :rotfl1: . Ten liliowy szkodniczek faktycznie niepozornie wygląda :blink:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Odp: Moja działka :) 06 Maj 2012 13:02 #33047

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuś hmmmmmmm no to niech lepiej się nie pokazuje mi więcej na oczy bo zginie tragicznie pod klapkiem :evil:
hehe ucho ma wyżej, nad okiem.....bo ona taka kudłata jest - no rozetka w końcu, a jaką fajną ma sukienkę i zdjęcie da sie jej zrobić tylko jak siedzi w klatce bo tak....lata jak opętana - diabeł wcielony :happy4:
Dorcia :rotfl1: no ja też mam ich troszkę i ostatnio zrobiłam z nich miodek ale tak ładnie kwitły, że im fotkę cyknęłam bo zaraz potem je skosiłam :rotfl1:
ano niegroźnie wyglądał ale widać jaka z niego cholera i paskuda :evil:

Odp: Moja działka :) 06 Maj 2012 17:13 #33125

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martuś ależ słodki cudaczek :P taki psotny :woohoo:
Piękne płożniaczki u Ciebie kwitną, kolorowo, wesoło , pięknie.....

Odp: Moja działka :) 07 Maj 2012 20:49 #33727

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Aguś :kiss3: :hug:
no psotnica, toć to ona jest ale jest najkochańsza na świecie a jak fajnie daje buzi :hug: teraz ma straszny katarek ale już jej przechodzi....jak nam wszystkim w domu.... :rotfl1:

no ostatni dzień wolnego bo od jutra do pracy ale i tak się cieszę bo od tego miesiąca pracuje tylko 3 dni w tygodniu zaś reszta dla mnie i dla mojej Julci i działki! :woohoo:
pogoda dziś raczej nie działkowa bo wiatr był taki dość chłodnawy ale i tak było cieplej niż wczoraj bo 16 stopni ale za to mokro :sick: bo wczoraj to mieliśmy tutaj niezłe burze i ta ulewa......oberwanie chmury i niestety troszkę wyrządziła szkód :dry:
kwiaty zbite, poduszka floksowa hmmmmm.......no cóż..... no zobaczcie sami :unsure: :

ale jeden plus - pod spodem są jeszcze nierozwinięte pączki to zakwitnie na nowo! :whistle:
ale za to innym roślinkom deszcz posłużył :flower2:

Friesia za kilka dni, za dni parę........

moje słodkości - Chocolate i Vanilla


a toto nie pamiętam jak się nazywa ale już kwitnie! :whistle:

winogrono

a tak oszalały powojniki - są tu trzy President, Ruppel i Andromeda :whistle:


azalka Madame van Hecke trochę dostała po głowie przez zimę ale mimo to zakwitnie B)

no ale za to już niedługo.......

Odp: Moja działka :) 07 Maj 2012 21:19 #33743

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Shirall wrote:
a toto nie pamiętam jak się nazywa ale już kwitnie! :whistle:

Martuś... to prawdopodobnie firletka smółka, choć na zdjęciu listków dobrze nie widać, więc to tylko moje przypuszczenie ;)
Pozdrawiam - Gosia

Odp: Moja działka :) 11 Maj 2012 22:48 #35221

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
aha zaraz, zaraz ja chyba gdzieś mam dzisiejsze całe jej zdjęcie......hmmmm
ooooo jest.........proszę bardzo :woohoo:

może teraz pomoże :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 11 Maj 2012 22:49 przez Shirall.

Odp: Moja działka :) 11 Maj 2012 22:53 #35229

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
raaaaany........ jaką mam teraz burzę! :woohoo:
ale ulewa i grzmoty i błyskawice!!!! jednym słowem ratuj się kto może........mi tam nie przeszkadza B)

no taki mały przerywnik i dziś dzionek latający......działka odpadła z hmmmm....ekhm ekhm.......dziewczyny bedą wiedziały o czym mówię, bo kopanie dalszego pasa warzywnika w taką duchotę i z ekhm ekhm to na pewno odpada, ja niestety nie mogę, bym pewnie chciała ale....... :dry: :sick:
ale za to rano wstałam, nieważne, że z pracy wróciłam po 2 w nocy i zanim co to było po 3 a na nogach już byłam o 9 no i poleciałam na działke a tu..............raaaaajciu......czy ja na pewno dobrze weszłam?! :eek3:
byłam 2 dni temu i było zielono a dziś.........szok aż stanęłam na progu i bardzo długo zbierałam szczękę z ziemi........takiego wybuchu kolorów to ja nie pamietam! :woohoo: trawa znowu do koszenia, po tygodniu :dazed:
róże to szaleją i dziś zauważyłam, że Elmshorn powypuszczał pąki i listki :woohoo:
zaś rodusie i azalki, 2 dni temu były jeszcze w pąkach a dziś..........kocham je! :flower2:





powojniki się rozszalały!

zaś Andromeda..... :funnyface:

Odp: Moja działka :) 11 Maj 2012 22:58 #35234

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No clemki się postarały :bravo: . Śliczne! Kwasolubnych udaję, że nie widzę :pinch: :whistle: - bo mnie za bardzo na nie bierze :hammer:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Odp: Moja działka :) 11 Maj 2012 22:59 #35235

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
poducha floksowa - ciąg dalszy szaleństwa :whistle:

zaś w tym czymś się zakochałam.....rany ten kolor - tylko ja nie pamietam skąd ja to mam i gdzie to kupowałam :unsure:


i inne moje kochane roślinki :flower2:


dalie i kanny..........sadziłam je 2 maja jako suche badyle i kłącza a dziś.....hmmmmmm........ :funnyface:


piwonia gigantus z pąkami



ale jeszcze nie koniec dnia........powrót do domku i lot do centrum ogrodniczego Zawady.......rany, kto mieszka w Poznaniu albo w okolicach to niech tam jedzie! :woohoo:
spędziłam tam ponad godzinę czy to były prawie 2 i nie mogłam wyjść.....iglaczki, rodusie, azalki, bylinki, ziółka, drzewka szczepione i nie i krzewy, różne kloniki palmowe, wiązy, rany.......szaleństwo normalne! :dazed: :crazy:
kupiłam tylko 2 rzeczy - bylinki czyli paskowca górskiego i wielosiła późnego ale ja tam wrócę....... :whistle:
potem znowu lot do domu, szybka kąpiel i pożarcie gołąbków i do babci i wujka na działkę.....hmmmmm..........i stąd nie wróciłam z pustymi rękoma.....poza 2 wielkimi worami szpinaku, sałaty, rzodkiewki i kopru, przytargałam 4 wielkie sadzonki ziół.......cząber, estragon, melisa i bazylia no i......... astry książece i karłowe w różowym, białym, czerwonym i takie igiełkowe........każdego było po 7-8 sadzonek czyli razem mam tego z 32 sztuki zaś w przyszłym tygodniu jadę po pomidorki, ogórki, porę, seler, sałatę itd.....do sadzenia :whistle:
zdjęć zdobyczy nie mam bo za ciemno już było jak wróciłam, a było to przed 21 ale za to mam kilka zdjęć z babci i wujka ogródka :flower2:
najpierw - powiedzcie mi co to jest bo jest cuuuudne!

bez - zapach miał obłędny :silly:

goździki kawaleryjskie - muszę wujka wybłagać o kilka sadzonek :whistle:

i bratki na koniec tego jakże fajnego dnia........ponad 11 godzin na nogach i na świeżym powietrzu!

Odp: Moja działka :) 11 Maj 2012 23:02 #35237

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe Dorcia......teraz to się dopiero zacznie szaleństwo rodusiowe i kwaśnolubnych....to na pewno Cię weżmie :happy:

Odp: Moja działka :) 11 Maj 2012 23:47 #35264

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Shirall wrote:
aha zaraz, zaraz ja chyba gdzieś mam dzisiejsze całe jej zdjęcie......hmmmm
ooooo jest.........proszę bardzo :woohoo:

może teraz pomoże :kiss3:

Śliczna podusia z pomponami to Zawciąg Nadmorski ( Armeria) u mnie jeszcze nie kwitnie, ale widać już pomponiki jak główki od szpilek schowane wśród trawki :P
Ostatnio zmieniany: 11 Maj 2012 23:49 przez AGNESS.
Za tę wiadomość podziękował(a): Shirall

Odp: Moja działka :) 11 Maj 2012 23:52 #35268

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Aguś dzięki, dzięki wielkie! :woohoo: :hug: :hug:

Odp: Moja działka :) 12 Maj 2012 19:33 #35477

  • zocha
  • zocha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 587
  • Otrzymane dziękuję: 57
A te białe kwiatki masz?to chyba zawilce,na maleńką sadzoneczkę chętna bym była,uwielbiam białe kwiatki ;) Andromeda śliczna,a widziałaś ten krzaczor bzowy u mnie? :whistle:
Zielono pozdrawiam - Ewa
Ogród Ewy - zochy
Róże Ewy - zochy

Odp: Moja działka :) 12 Maj 2012 21:19 #35558

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oj Ewuś ja ich nie mam to u babci są, od jej sąsiadki wchodzą :kiss3:
za to babcia się zakochała we floksach, tych poduszkowatych i chyba kupi sobie kilka. bo jak zobaczyła jaką ja mam różową to od razu...... :woohoo: :hearts:
wujek chyba padnie ze śmiechu :rotfl1:
oj nie....ale zaraz lece zobaczyć bez :hug:

Odp: Moja działka :) 12 Maj 2012 21:25 #35564

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
aha byłam dziś na tym kiermaszu "Zielony Poznań" w parku Wilsona, przy Palmiarnii i szczerze powiem, że mnie lekko zaskoczył.....zawsze był tam bałagan a teraz.....jaki porządek no i jakie roslinki :woohoo:
jednoroczne, bylinki, kloniki palmowe i te były po 40 zł, zioła, wierzby hakuro szczepione, rodusie, azalki, bzy no i ...... róże - pnące, rabatowe, wielkokwiatowe, miniaturki i na pniu itd......po 12 zł i niektóre już kwitły - a były takie odmiany jak Louise Odier, Monica, Bonica, Sympathie, Charles Austin, Gloria Dei, Swany, Barkarolle, Friesia, Scarlet Meindland, Mainzer Festnacht, Rose de Resht, Rosarium Ut., Graham Thomas, Rumba i masa innych ;:oj
no tak wyglądają:


no i inne ciekawostki






ja tam kupiłam jedną rzecz - stokrotkę afrykańską, ale za to jaki ma fajny kolorek! :flower2:

Odp: Moja działka :) 12 Maj 2012 21:34 #35578

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Oj... było czym oczy napaść! I te róże... nie wiem, czy wykazałabym się takim samozaparciem :whistle:
Kolorek stokrotki taki... morelowy? Modny ;)
Pozdrawiam - Gosia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.654 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum