TEMAT: Moja działka :)

Odp: Moja działka :) 12 Maj 2012 21:58 #35610

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
haha Gosiu, wystarczyło zabrać ze sobą mamę i już gotowe.......ledwie mi się udało kupić tą stokrotkę bo zaraz było :hammer:
ale wiesz.....gdyby mieli Double Delight albo Nostalgie albo Sonnenshirm to bym kupiła nawet gdyby to się miałoby dla mnie skończyć tragicznie :funnyface:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Moja działka :) 12 Maj 2012 22:57 #35658

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martuś zakup prześliczny, rzadko spotykany kolor u tych kwiatuszków :P Widzę, ze mama to Twoja silna wola :woohoo:

Odp: Moja działka :) 13 Maj 2012 21:41 #36058

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Aguś :hug: no racja, moja mama to taka silna wola, wystarczy, że spojrzę na nią kiedy chce coś kupić to od razu wiem, czy warto to brać czy nie :rotfl1:
aha no i dziś przeglądałam zdjęcia na stronie poznańskiej z relacji z kiermaszu i tak na jednym zdjęciu zobaczyłam to........a więc to w czerwonej kurtce, czarnych spodniach i czerwonych trampkach i w czerwonych włosach, bedące na samym środku........to właśnie Szkodnik, Żandarm czy po prostu....moja mama :rotfl1:
zaś obok to ja, ale mnie aż tak dobrze nie widać....ale się śmiałam jak to zobaczyłam..
...mama już mniej :rotfl1:

Odp: Moja działka :) 13 Maj 2012 21:53 #36067

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
I widać, jaki jest jej ulubiony kolor :rotfl1:

Odp: Moja działka :) 14 Maj 2012 18:07 #36415

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe Martuś, masz rację....widać i to na kilometr :rotfl1:
mama po prostu kocha czerwony..... :laugh1:

hmmmmmm specjalnie dla Was sesja zdjęciowa mojego ulubionego powojnika - Andromeda :flower2: zakochałam się w nim od razu, jeszcze jak był w sklepie..... :whistle:





hehe i co......zachęciłam do kupna? :happy: :devil1:

Odp: Moja działka :) 14 Maj 2012 19:22 #36430

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hihi czyli mój diabelski plan zadziałał :tongue1: :funnyface:

no dzionek spędzony na działce bo musiałam skosić trawnik no i posadzić moje asterki od babci no i wykopać jedną zdziczałą róże by zrobić miejsce na mój prezencik :oops: więc to jest prezencik - róża Rumba, miejsce już ma przygotowane ale posadzę ją dopiero w czwartek bo ziemia musi odpocząć :whistle:

zaś te są astry, które dostałam od babci i wujka - są to karłowe czerwone i różowe, igiełkowe różowe i książece chyba też różowe i białe.......było tego chyba z 40 sztuk....cała babcia....mówisz, że chcesz tylko kilka to ci naładuje :dazed:

taaaaa....zaś podczas wykopywania róży.....nastapiły pewne szkody a mianowicie......no łopatka się wygięła, ja rozdarłam rękawice i to takie grube, palce to mam pokłute, Kosmos ma o jeden pąk kwiatowy mniej, bo się złamał kiedy się ratowałam przed wleceniem nosem w rabatkę i mi łopata z ręki wyleciała akurat na niego, no mi się omsknęła, no i.......złamał mi się sekator - hmmm coś pominęłam.....chyba nie :rotfl1:
ale wredota została wywalona, wkopałam ją w takim miejscu gdzie może sobie dalej dziczeć i wypuszczać te wielkie kolce.....może ktoś się na nie nabije jak bedzie chciał przeleźć przez płot :evil:
no zaś moim pracom przyglądał się ten oto głąb....rany gołąb....dostał garść pszenicy i się ze mną zaprzyjaźnił dopóki nic nie wyżera może siedzieć, ale niech tylko spróbuje coś zniszczyć to..... :evil:


no i takie tam widoczki....wpierw rodusie i azalki...... :flower2:




ostatnie już tulipanki


krzewuszka zakwitnie lada dzień.... :woohoo:

pieris

szałwia

no i ten.....rany jaki to ma zapach.....niesie się na cały ogród...tak słodki i odurzający, że nic tylko siedzieć w nim nosem bym chciała.....w życiu nie wiedziałam, ze to tak pachnie :eek3: :woohoo: to jest kwiat rabarbaru!

Odp: Moja działka :) 14 Maj 2012 19:24 #36431

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
skalniakowo czy tam kurchanikowo :flower2:




rzut na kurchanik B)

i działka w całości - nic tylko zieleń i zieleń i kolory......jak ja kocham maj! :oops:



Odp: Moja działka :) 14 Maj 2012 19:59 #36451

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Nie, no Ty jesteś sensacyjna :eek3: :rotfl1:
Jesteś pewna, że chciałaś napisać, że złamałaś sekator??? :eek3: Jakim cudem, one zwykle są metalowe :supr:

Wreszcie mam coś przed Tobą :P , moja krzewuszka JUŻ kwitnie :woohoo:


DSCI0631.JPG


(jeśli nie masz nic przeciwko :flower1: )

Odp: Moja działka :) 14 Maj 2012 20:20 #36453

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no Martuś, złamałam sekator......tuż przy śrubce :rotfl1:
jej piekną masz tą krzewuszkę....sliczny kolorek! :woohoo:
no ba pewnie, że nic nie mam przeciwko :kiss3:

Odp: Moja działka :) 14 Maj 2012 20:27 #36458

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta, ale fotostory :bravo: . Piękne roślinki pokazujesz... i ta krzewuszka :whistle: .... mam ją na liście zakupów ze znakiem zapytania :think: :whistle: ...
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Odp: Moja działka :) 14 Maj 2012 21:03 #36472

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu, rabarbar ma piękne kwiatki i aż żałuję, że nie pozwoliłam mu zakwitnąć :) Ale za to mam cały gar pysznego kompociku z rabarbaru :lol:
Andromeda też mnie zauroczyła i nie tak dawno ją kupiłam; teraz czekam na kwiatki - czy te, które pokazujesz to już tegoroczne?
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Odp: Moja działka :) 14 Maj 2012 21:48 #36510

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Dorcia :kiss3: kup krzewuszkę bo ona nie dość, że ładnie kwitnie to jeszcze ładnie wygląda i się ładnie rozrasta :hug: a poza tym jest tyle kolorków, że na pewno jakiś wybierzesz :flower2:
Dala....hehe kompocik też już miałam i był przepyszny :wink4:
tak, to są tegoroczne kwiatki Andromedy, dziś im zdjęcia robiłam - ona jest po prostu piękna i już ma kolejne pączki czyli lada dzień bedą następne! :flower2:

Odp: Moja działka :) 17 Maj 2012 16:53 #37699

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no wreszcie dzień wolny, bo po wczorajszym dniu kiedy myślałam, że mi w pracy łeb odleci i jeszcze ta zimnica to......masakra i jeszcze się dowiedziałam, że muszę zostać dłużej i zamknąć Cafe......grrrrrrr i jeszcze mój nieulubiony manager miał nockę to..... :unsure: :dry:
ale jakoś radę dałam i nawet było fajnie :blink: ale za to dziś spałam do 10:15 a co :funnyface:
poleciałam na działkę po pietruszkę i szczypior, po rabarbar.........i po zielsko dla potworaka zaś tam ach jak pieknie i zielono i jak kolorowo no i jak wszystko rośnie! :woohoo:
Andromeda i inne powojniki dają czadu.... jak na razie tylko Andromeda kwitnie ale lada dzień zakwitną pozostałe i to dopiero będzie widok!



rodusie i azalki :flower2:



no i róże :oops:
Friesia

Barkarolle

Lykkefund - rany ile toto ma pączków! :woohoo:


Kosmos

zaś na to czekam z wielką niecierpliwością.......jak tylko dojrzeje to...... bede się obżerać, kocham wiśnie!!!!!!!

Odp: Moja działka :) 17 Maj 2012 16:55 #37700

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
i inne kwiatki......na początek pierwszy kwiatek na tymianku :whistle:





pieris i krzewuszka :flower2:


dalie - wariatki :whistle:


a tu takie moje cuś..........stary kociołek z wielką dziurą na dnie posłużył jako donica dla astrów.....chcę go pomalować na biało, zaś potem na nim namalować jakieś wzory kwiatowe :oops:
tylko nie wiem czy malować go właśnie tak czy pomalować go na zielono...... pomożecie? :oops:

Odp: Moja działka :) 17 Maj 2012 17:54 #37710

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja bym machnęła na biało, ale ja mam manię bielenia :rotfl1: , więc mogę nie być obiektywna ;)
A u Ciebie parę elementów zielonych, to by było do kompletu :whistle:

Odp: Moja działka :) 18 Maj 2012 19:47 #38027

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuś hehe nie zielony nie......płot, bramka i kran mogą być zielone ale kociołek to byłaby już przesada :happy2: pomaluje na biało i coś tam porobię z decopauge :hug:
mam jeszcze taką starą konewkę to ją też tak przerobię :whistle:

no ładna pogoda no wreszcie! :woohoo:
posadziłam ogórki i cukinię, wysprzątałam boki i tam posadziłam moje tyci tyci malwy, wypieliłam ścieżkę i troszkę sobie posiedziałam na słonku by doładować bateryjki i urządziłam małe polowanie na prześmiesznego i jakże wielkiego bąka i pszczółkę no i oto jego wyniki :lev:





no i dziś coś w fioletowym i różowym kolorze :flower2:






a tu biało - niebieski......hehe w końcu Poznań :whistle:



no a tu ogórasy i cukinie B)

i wypasiony ogródek ziołowy z Szefunciem na czele :rotfl1:

no i lawenda tam jest.....

.....oregano też się tam znajdzie.....

......i tymianek też.

Odp: Moja działka :) 20 Maj 2012 18:55 #38391

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no wróciłam z wyjazdu, ze zlotu - Kasiu - Robaczku dzięki Ci wielkie za podwózkę - jesteś najlepsza i najkochańsza na świecie! :hug: :kiss3: , Gosiu i Grażynko dzięki za pięknego aniołka zaś innym za najbardziej zwariowany i sympatyczny weekend w moim życiu :hug:, szybko pożarłam obiad i lot na działkę a tam......ojej istna dżungla! :woohoo:
zielono i kolorowo.....super! i już wiem, gdzie posadzę moje nabytki zlotowe plus kolejne roślinki, które przyjdą..........no powstaje rabatka czerwona.....no wiadomo dla kogo, ot taki prezent na Dzień Matki dostanie......już dziś to ze mnie wydusiła i się cieszy jak nie wiem co :rotfl1: ;)
jutro zacznę przygotowania i kolejny kawałek trawnika zniknie :happy:
a tu takie widoki z działki dzisiaj......Friesia.......raaany ten zapach :flower2:

goździki na całego

piwonie tuż, tuż.......

no i moje dzwonki.......jupi!

Odp: Moja działka :) 20 Maj 2012 20:46 #38410

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Nie dziwię się, że tak Ci się Andromeda podoba...Ja mojej w postaci pełnych kwiatów nie widziałam nigdy, a teraz już nie widzę jej w żadnej postaci ;) , nawet wypuszczonych listków... :silly:
Masz rację z tym majem, to najładniejszy miesiąc...Fotki znakomicie to potwierdzają!
Miło ujrzeć Panią Szkodnika! Proszę, jaka sławna z niej osoba! :) Domyslam się, że na Dzień Matki dostanie czerwone róże...Czy już zakwitną czerwone?
Miło było, Martusia, Cię poznać! :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.684 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum