TEMAT: Moja działka :)

Odp: Moja działka :) 26 Maj 2012 23:35 #40400

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martuś Twoje różyce są niesamowite....cała masa pąków, a niektóre już kwitną :woohoo: przepiękne....czy Fresia pachnie ?
Clematisy też prawdziwe piękności, ja straciłam aż 4 starsze krzaczki, pozostał tylko jeden starszy a reszta to dwuletnie młodziaki i kwitnienie będzie takie sobie :blink:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Moja działka :) 26 Maj 2012 23:50 #40409

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Aguś :oops: jutro przekaże moim kochanym różyczkom, że są piekne :whistle:
oj Fresia pachnie i to baaardzo mocno....zapach ma taki słodki i odurzający, zaś jej płatki po zerwaniu - ojej sam olejek.......dziś zerwałam przekwitnięte już bo mama chciała sobie do kompotu wrzucić......rany jak pachniało B)
a niedługo rozkwitnie Rosa - ta na konfiturki no i Rose de Resht :drool:

Odp: Moja działka :) 27 Maj 2012 17:50 #40518

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jak ja kocham działkę - kolejny dzionek wśród zieleni, kolorów i słoneczka!
zaś koło 15 pojawiły się taaakie chmurki, zaczęły atakować komary, raz mnie dziabła biedronka :dazed: i zaczęło mi w brzuchu burczeć więc przed 17 byłam już w domku B)




zaczełam budować pergolę do winogronka, powbijałam gwoździe i kiedy wraz z mamą chciałyśmy ją podnieść i przenieść to........się rozpadła - gwoździe były za krótkie! :mad2:
jutro muszę iść do Brico i kupić dobre, zaś pergola tak leży teraz na trawniku :rotfl1:


no i troszkę kolorków....na początek róże - czarna jak noc......Barkarolle :whistle:

Rumba

Kosmos

teraz krzewuszka

bielutki jak śnieg pieris

no i dzwonki......niebieski, niebieski! :hearts:


Odp: Moja działka :) 27 Maj 2012 19:24 #40536

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jeszcze kilka widoczków :whistle:

Odp: Moja działka :) 27 Maj 2012 19:39 #40539

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
I te powojniki tak w kupie rosną? A ile tam odmian wsadziłaś? Nie za ciasno im? :rotfl1:
Tak się wścibsko dopytuję, ale podoba mi się kompozycja, a mam wolną pergolę, bo mi Jasmina wymarzła, to bym sobie takie cóś machnęła :whistle: :rotfl1:

Odp: Moja działka :) 27 Maj 2012 20:07 #40552

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe Martuś..........w kupie to nie, tam są tylko 3 powojniki z przodu jest Andromeda, zaś na tyle w odstepie chyba z 20 cm President i Ruppel ale tak się właśnie rozrosły, że ojej :woohoo:
a machnij sobie, machnij :kiss3:

Odp: Moja działka :) 27 Maj 2012 21:00 #40592

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Makra robisz niesamowite :) Ale też pewnie sprzęt do tego niezły :) Super foty wychodzą u Ciebie :bravo:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)

Odp: Moja działka :) 27 Maj 2012 21:06 #40598

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Martuś, śliczny ten powojnikowy misz-masz :woohoo: . Czarna różyczka boska :ohmy: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Odp: Moja działka :) 27 Maj 2012 21:08 #40599

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Shirall wrote:
....... raz mnie dziabła biedronka :dazed: i zaczęło mi w brzuchu burczeć więc przed 17 byłam już w domku B)

Martuś po raz pierwszy słyszę o takiej reakcji na ugryzienie biedronki :woohoo: ....ale myślę, ze niezłym antidotum na ten jad jest kiełbaska z grilla :rotfl1:
Dzwonki przepiękne ....przepiękne :woohoo: ....uwielbiam dzwonki....jak mu na imię???.....no i clematisy....marzenie....moje jeszcze żadne nie kwitną, w ogóle w tym roku u mnie będzie clematisowa marnizna....

Odp: Moja działka :) 27 Maj 2012 21:21 #40608

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Pawle ojej dziękuję :oops: no i pewnie mi nie uwierzysz ale te makra ni inne zdjęcia robi mój telefonik Samsung Galaxy S Plus :whistle: ma aparat 5 Mp, zdjęcia w HD i coś tam jeszcze B)
Dorcia :kiss3: róża jak zupełnie rozkwitnie to bedzie krwistoczerwona :woohoo:
Aguś :rotfl1: no kiełbaskę planuje jutro :happy:
zaś ten dzwonek to ten najzwyklejszy, taki co sprzedają w doniczkach w kwiaciarni czyli dzwonek dalamatyński.....jest to mój ulubieniec i dlatego mam ich już 4 :whistle:
no i dziękuję w imieniu clematisów :oops:

a tu dla Was sesja kawalerów czyli goździków kawaleryjskich :hug:









Odp: Moja działka :) 27 Maj 2012 22:43 #40665

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Czyli wychodzi na to, że nie warto w ogóle kupować aparatu fotograficznego :) Lepiej telefon kupić :silly:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)

Odp: Moja działka :) 28 Maj 2012 19:03 #40889

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Pawle ano masz rację lepiej kupić jakiś dobry telefonik bo masz wszystko w jednym i kamerę i aparat i odtwarzacz MP3 no i filmy można też obejrzeć - właściwie można wszystko :woohoo:

no kolejny dzionek na działce......rano szybki lot do Brico po gwoździe a potem nic tylko siedzenie na działce, ba nawet kiełbaska była :woohoo:
no i pergola już zbita i stoi na swoim miejscu - no oto ona! :whistle:


no i miejsce wypoczynkowe - jak widać jest i stolik i krzesełko no i grillek.....jeszcze bedzie troszkę zmian tutaj ale to już tajemnica B)


a tu Lykke już kuka.....


Rhapsody już ma taaaakie pączki! :flower2:

Odp: Moja działka :) 28 Maj 2012 19:06 #40891

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Martuś... ale osadziłaś "toto" porządnie w ziemi?
Bo jak wiatr dmuchnie... wiesz... no i musi to przyjąć na siebie ciężar winorośli :unsure:
Jest jakoś ustabilizowane?
Pozdrawiam - Gosia

Odp: Moja działka :) 28 Maj 2012 20:13 #40901

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Gosiu jest ustabilizowane - spokojna głowa, już myśmy z mamą o to zadbałyśmy :hug:
jest porządnie i mocno wbita w ziemię, na jakieś 20 cm, zaś jako zabezpieczenie na samym środku i po bokach dostała metalowe badyle - też bardzo mocno wbite w ziemię i ją do tego jeszcze podwiązałyśmy :whistle:
no i ta największa winorośl jest przed pergolą zaś te mniejsze za........bedą się nawzajem podtrzymywały :whistle:

Odp: Moja działka :) 28 Maj 2012 23:32 #41019

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marto-wszystko na Twojej działce jest piękne i kolorowe ale ja oczu oderwać nie mogę od goździków kawaleryjskich, zaraz będę ich szukać.Jeśli mogę coś zasugerować w temacie budowania różnego rodzaju kratek to proponuję zamiast gwoździ używać wkrętek,szybciej się montuje(wkrętarką) i jest bardziej stabilnie.

Odp: Moja działka :) 29 Maj 2012 09:49 #41086

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Martuś, super wyszedł Ci ten kącik wypoczynkowy :woohoo: Pomysł ze stolikiem na pniu drzewa, super :bravo:
Goździki też cudne,ile Ty masz odmian! Pokaż jeszcze różyczki, bo wiem, że już kwitną... :whistle:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Odp: Moja działka :) 29 Maj 2012 13:50 #41176

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Romuś....dzięki za radę, ale jakoś wolę tradycyjnie czyli młotek i gwoździe :kiss3:
a poza tym nie wiem, czy mi tata dał do ręki swoją wkrętarkę.....hehe po tym jak mu młotek lekko uszkodziłam kiedyś tam :rotfl1:
Kasiu ojej dziękuję, no ten stolik to mamy pomysł i dzieło, jak na razie jest tylko szklany i taki przenośny ale pojadę po deski albo płytę to będzie już na stale B)
no gożdziki to dopiero bedą moje......takie mam obiecane od babci bo te rosną właśnie u niej, na działce, a że nie mogłam się im oprzeć to porobiłam zdjęcia.....bo jesienią powędrują do mnie :whistle:
hehe no kwitną różyczki, kwitną...... :flower2:
no to Friesia.....

Rumba

Lykkefund

Barkarole

Kosmos

Odp: Moja działka :) 29 Maj 2012 14:19 #41188

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no a dziś byłam na działce tylko skosić trawnik bo pogoda jakaś dziwna no i ta duchota....oby wreszcie jakiś deszcz popadał, bo jak nie to po południu lot na działkę i znowu podlewanie konewką ale w sobotę jadę do LM po maty i po węża.....mam już dość! no ile można latać z konewką.....grrrrrr :evil:
niebo było fajne.....po jednej stronie tak.....

a zaraz po drugiej taaakie......

a po chwili zrobiło sie piękne, bezchmurne by po 40 minutach przyszły chmury, takie jak burzowe, powiało i .......spadło dosłownie kilka kropel deszczu......tiaaaa :evil:

no a zaś kwiatki.....no kwitną i jak pięknie pozują.... :whistle:

tak, tak to są skalnice.....no jeszcze kwitną! :woohoo:







no i część kwiatów piwonii bedzie dziś oberwana bo konfiturka się nam marzy.....mniam mniam :whistle:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.635 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum