TEMAT: Moja działka :)

Odp: Moja działka :) 25 Sie 2012 13:48 #64049

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Aguś :kiss3: no różyczka mnie opętała na całego :rotfl1:
no i najlepsze jest to, że mama też zaczyna mieć jej objawy.......haha bo obie z wielką niecierpliwością czekamy na oferty jesienne w szkółkach no i na róże w woreczkach i inne krzewy bo chcemy podosadzać :rotfl1:

Debra :oops: :kiss3: wichury im nie przeszkadzają bo są osłonięte zaś deszcze no cóż......zaczyna się pojawiać już czarna plamistość i musiałam niedawno latać i obrywać troszkę liście zaś oprysk już też robiłam ale mimo to kwitną na całego - tylko niektóre z róż nie lubią nadmiaru wody i szybko i brzydko przekwitają ale jak na razie te właśnie jeszcze nie kwitną B)
zaś dobrze jest podlewać je naturalnym nawozem czyli Biohumusem i pewnie gdzieś teraz znowu kupię butelkę i im dam :woohoo:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Moja działka :) 25 Sie 2012 15:26 #64067

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marto- na brak kwiecia to Ty na pewno narzekać nie możesz, pięknie kolorowo a róże :eek3: Moje coś w tym tygodniu jakieś takie marne się zrobiły :( Pierwsze kwitnienie było bardzo obfite a teraz coś gubią listy i jakieś takie gołe są.Już kilka razy pryskałam je na choroby grzybowe a dzisiaj chyba popryskam na przędziorka bo wydaje mi się, że to on może być przyczyną takiego stany rzeczy.

Odp: Moja działka :) 26 Sie 2012 19:21 #64410

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Romuś moje też niektóre gubią liście już na dole zaś inne też podłapały plamistość i też latałam z opryskiem ale jak no cóż bywa i tak :lev:
ale i tak pięknie kwitną że im wszystko wybaczam :kiss3:

ale ja mam ostatnio lenia....albo odsypiam wciąż ten tydzień co minął bo nic tylko śpię i śpię......no dziś byłam na działce i bawiłam się w składanie pawilonu....hehe jutro powtórka bo musze jednak wszystko z altanki wywalić i tam na spokojnie go rozłożyć i postawić a potem wszystko układać a nie iść na łatwiznę no czyli wszystko po bokach i kątach a potem bym zęby straciła albo nosem w ziemię zaryła bo co chwila się o coś potykałam albo przewracałam :silly: :rotfl1:
no i trza trawnik skosić....rany jak on szybko rośnie, muszę co 6 dni go kosić :eek3:
no i muszę gdzieś kupić czarną agrowłókninę bo czeka mnie przeróbka rabatki - kurchanika, no jakiś czerwony chwast chyba szczawik mi się tak tam rozsiał, że nie nadążam już go pielić i zaczyna mi rośliny przyduszać.........trzeba bedzie wszystko wykopać, przekopać, wybrać i położyć włókninę i tak sadzić i na to dopiero pójdą kamienie - hehe jak to dobrze, ze w tym tygodniu do pracy idę tylko wtorek i środa..... :dance:

no a dziś zaczynamy od ......takich tam :flower2:







ach no i róże........mimo, że niektóre mają plamistość, gubią już liście na dole to jednak kwitną i kwitną.......i ten zapach.....mogłabym tak caaaaały dzień obok nich leżeć i nic tylko wąchać :hearts:








Odp: Moja działka :) 26 Sie 2012 19:25 #64412

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Ech... jakim cudem u Ciebie tyle kwitnie? :eek3:
U mnie posucha - po suchych ;) dniach... plamistość - po mokrych...
I tylko leń jednakowy :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia

Odp: Moja działka :) 26 Sie 2012 19:54 #64423

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu, drugie kwitnienie róż u Ciebie jest niesamowite :flower2:
Mnie też leń późnoletni ogarnął - od kilku dni moja działalność ogrodowa ogranicza się do zbierania jabłek z trawnika :oops: No i podziwiania kwitnących wrzosów...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Odp: Moja działka :) 26 Sie 2012 19:55 #64424

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
To ja się dołączę do grona leniwców :cool3:
Moje plany są skromniejsze....ale włóknina też w planie....bo truskawki czas posadzić nowe

Odp: Moja działka :) 26 Sie 2012 19:58 #64426

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Grunt to leniuchować w doborowym towarzystwie! :lol:
Marta... tak wyszło, że u Ciebie... nie wyrzucaj gości :oops: w ramach rekompensaty za zajęte miejsce, może jakieś owoce... zutylizujemy? :silly:
Pozdrawiam - Gosia

Odp: Moja działka :) 26 Sie 2012 20:09 #64433

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Leniuchowanie to jest wtedy, jak się nic nie robi! A jak się wącha róże czy snuje plany, to się coś robi, no tak? ;)
Oj, ale i ja przyznam się do pewnych deficytów w pracowitości...
Na szczęscie i u mnie trochę do wąchania i planowania jest! :lol:

Odp: Moja działka :) 26 Sie 2012 20:30 #64447

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Gosiu hehe widocznie grożenie łopatą daje jakiś tam skutek :rotfl1:
ale u Ciebie też kwitnie :hug:

Daluś oj ja mam to samo........leń to pewnie skutek wykończenia po ciężkim tygodniu ale jak wpadam na działkę to nic tylko zbieram jabłka i zbieram.....i klnę na moją jabłonkę bo w tym roku to zupełnie zwariowała....przecież ja nie jestem w stanie tego wszystkiego przerobić to albo rozdaje po sąsiadach, babci zawożę no i czekam aż dziewczyny do mnie wpadną to dostaną po siateczce :rotfl1:

Grzesiu......oj Ty u mnie, a ja tam u Ciebie zagroziłam Ci patelnią :whistle:
truskawek nie mam ale za to poziomki to jak najbardziej :woohoo:

Gosiu oj przecież Was nie wyrzucę :kiss3: :hug:
oj nie zutylizować tylko wziąć ode mnie trochę jabłek - chyba ze szczęścia wtedy zwariuje! :woohoo:

Martuś hihi no tak....planowanie i wąchanie to praca..... :rotfl1: :kiss3:

Odp: Moja działka :) 26 Sie 2012 21:04 #64471

  • Debra
  • Debra's Avatar
Z tymi jabłkami to widzę, że u wszystkich podobnie. Co z nimi robic, też juz mi pomysłów brakuje.
A pracy przy zbieraniu sporo, potem juz mozna, a nawet trzeba się lenić.

Odp: Moja działka :) 26 Sie 2012 21:18 #64479

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja dziś nic nie planowałam, tylko wąchałam i kazałam gościom wąchać :rotfl1:
Jabłek do zbierania też nie mam, wychodzi na to, że się najbardziej leniłam :rotfl1:

Odp: Moja działka :) 30 Sie 2012 18:12 #65441

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Cześć Marta :bye: :P

Tyle razy już się "obijałyśmy" o siebie w innych wątkach ,że w końcu postanowiłam podejrzeć Cię w Twoim własnym
ogródku....
Co tu się dzieje... :dance: Śmiechu kupa ,róże kwitną szaleńczo ,Ty budujesz grilla .

Bardzo optymistyczny wątek ,świetnie opisujesz Wasze "przygody ".

I ta Twoja miłość do roślinek .Super się czyta!
Pozdrawiam :bye:

Odp: Moja działka :) 30 Sie 2012 18:19 #65444

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Debra ano właśnie.... :kiss3:
Martuś :rotfl1:
Madziu oj hej hej :woohoo: :kiss3:
ojej no dziękuję :oops: :hug:


poleciałam jak planowałam na działkę rano, no koło 11 bo wcześniej padało....hehe jakoś śladu nie było widać ale za to teraz się tak straaaasznie zachmurzyło i zaczyna mocniej wiać i chyba bedzie jakaś burza... :silly:
musiałam działkę przygotować na przyjęcie moich gości w sobotę - czyli dziś było chaotyczne grabienie, plewienie etc.....hehe :happy3: dopóki nie wleciałam w pokrzywy.......no ciągle zapominam, że przy płocie po mojej stronie przy malwach jest pokrzywa, która non stop się wysiewa od sąsiada no i.....chciałam na szybko wyrwać stamtąd chwasty, przyklęknęłam i bęc....wpadłam w malwy i pokrzywy.....efekt....no kolana w bąblach, dłonie i łokcie tak samo :happy4: :rotfl1:
ale za to jaki pozytyw mama mi znalazła po tym jak przestała się śmiać - żaden reumatyzm już mi nie grozi i tylko na zdrowie mi to wyjdzie :funnyface:

no a teraz kilka nowych i starych różyczek........ :flower2:
najpierw coś słodkiego - Creme Brulee



Creme Caramel


Chopin
przedwczoraj....

no a dziś......

Sekel

moja kochana czerwona miniaturka

Fresia


Rumba



Rhapsody in Blue


no i Kosmos :hearts:



zaś niedługo.....Novalis! :dance:



no a na koniec.....przezabawny robaczek :silly:

Odp: Moja działka :) 30 Sie 2012 18:36 #65450

  • dawidbanan
  • dawidbanan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 803
  • Otrzymane dziękuję: 388
Wrzosy..co roku kupuję te dziadostwo i co roku mi wymarzają :angry:

Odp: Moja działka :) 30 Sie 2012 21:58 #65539

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ojej Dawidzie.....moje są ze zeszłego roku i nic im nie jest....a na zimę ich nawet nie okrywałam, miały tylko wokół siebie wysypaną korę i to wszystko, wiosną przycięłam i tak sobie rosną - może po prostu za mocno ich nie okrywaj na zimę to może nie wymarzną? :hug:
ja na pewno jeszcze kilka dokupię....są śliczne no i te kolory :hearts:

Odp: Moja działka :) 30 Sie 2012 22:29 #65552

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marto- patrząc na różnorodność kolorów w Twoim królestwie to jak by to był środek lata :thanks:
Co do jabłek, to gdybym ja miała takie ilości to na pewno suszyłabym je .Zimą przed telewizorem to najlepsza i bardzo zdrowa przekąska.

Odp: Moja działka :) 30 Sie 2012 23:12 #65565

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ojej Romuś :oops: .......jej dzięki za pomysł :kiss3:
no przecież mamy w domu suszarkę do owoców i warzy, zawsze suszymy w niej grzyby no to jabłka też przecież można! :woohoo:
wielkie dzięki! :kiss3: :kiss3:

Odp: Moja działka :) 31 Sie 2012 11:36 #65665

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
A więc rózyczka Cię opanowała :lol: dlaczego się nie dziwię wcale :rotfl1:
Pająkami się nie zachwycam, zwłaszcza od czasu kiedy media doniosły, że w tym roku plaga :jeez:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.729 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum