TEMAT: Moja działka :)

Odp: Moja działka :) 31 Sie 2012 23:24 #65863

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martuś masz nadmiar jabłek to sie tylko cieszyć ze świeżych, nie chemicznych jabłuszek .Ten smak mmmm, takie zerwane z drzewa mniam mniam pychotka .Suszone jabłuszka jak najbardziej lepsze niz chipsy Różyczki kwitną nadal u mnie również
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Moja działka :) 31 Sie 2012 23:40 #65866

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Joluś hehe opanowała, jest zaraźliwa i wcale nie mam zamiaru się z niej wyleczyć :rotfl1:
u mnie pająki mają nakazane łapanie much w altance......są aż 3 i jakoś dają radę B)
słyszałam o tej pladze.... :dry:

Jagódko :kiss3: no cieszę się z tych jabłek bo to moja ulubiona odmiana jest.....codziennie nic tylko pożeram i pożeram....zaś po nocach już mi się śni mus jabłkowy i suszonki :rotfl1:

Odp: Moja działka :) 01 Wrz 2012 20:04 #66018

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martuś, ja też od kilku dni właściwie żyję tylko jabłkami! Bo jak zwykle u mnie klęska urodzaju i mam tony jabłek - a jakże, pysznych i ekologicznych :) Ale ile człowiek może zjeść jabłek dziennie, ile może przerobić???
a co z resztą? Niestety, na kompostownik, tym bardziej, że te, co spadają są już albo robaczywe, albo podgniwają :(
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Odp: Moja działka :) 01 Wrz 2012 22:58 #66095

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Daluś no właśnie..... ja już rozdaję po sąsiadach, do babci wiozę i nic....jakoś nie widzę by jakoś ich ubywało :blink:
no u mnie spadają z samego czubka, takie pachnące, zółte z czerwonym zabarwieniem a jaaakie słodkie....no normalnie niebo w gębie :woohoo:
ale jest ich faktycznie tyle, że część zabieram a część do dołu idzie bo nie daję już rady :dry: a najlepsze jest to, że mało jest robaczywych, zepsutych czy podgnitych....tylko one przy upadku się rozpadają bo tak są dojrzałe....dobrze, że miałam dziś gości na działce, to część z czubka urwałam :whistle:

no a miałam oto takich gości - Asię (asia2), Kasię (Robaczka) i Ilonkę (ilona2715) :woohoo:

dziękuję Wam kochane za to przemiłe spotkanie :hug:

Odp: Moja działka :) 02 Wrz 2012 00:41 #66115

  • Roma
  • Roma's Avatar
Zazdroszczę Wam tych spotkań.Miło was zobaczyć :kiss3:

Odp: Moja działka :) 02 Wrz 2012 01:48 #66121

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
No proszę jakie piękne łogrodniczki :dance: Takie spotkania mnie najbardziej rajcują,nikt się na mnie nie patrzy dziwnie :crazy: Traktują mnie poważnie :happy: a nie jak jakiegoś greenfoba ;) :silly:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D

Odp: Moja działka :) 02 Wrz 2012 18:45 #66239

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Martuś fajnie Was widzieć :hug: Ciebie już znam a inne dziewczyny widzę pierwszy raz.

Astry cudnie kwitną w ogrodzie sąsiadki bo u mnie zabrakło miejsca , ale je widzę co dzień i wspominam nasze spotkanie , jutro zrobię zdjęcie tych astrów , sąsiadce się tak podobają że chce z nich zbierać nasionka .

Odp: Moja działka :) 02 Wrz 2012 19:28 #66257

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Romuś na zlocie się pewnie zobaczymy :kiss3:

Marzenko :kiss3: ano właśnie, można na spokojnie pogadać o roślinkach i nikt nie patrzy na Ciebie jak na wariatkę czy dziwoląga...... :hug:

Genia :hug: a Kasi nie pamiętasz? no była przecież na zlocie, z nią przyjechałam :)
astry są piękne to fakt :hearts:

no i byłam na działce.......troszkę tam porobiłam ale musiałyśmy z mamą zwiewać bo tak dziś komary gryzły, że :dazed: nawet palenie spiral nic nie dawało :blink:
jutro za to czeka mnie maaasa roboty........trza skosić trawnik, dokończyć środek altanki, no i zabieram się za kurchanik - rabatkę, bedzie wszystko wykopane, wyrównane, położona agrowłóknina i dopiero bede sadzić.......taki wredny szczawik mnie wykończył.....zupelnie mi opanował rabatkę i jeszcze dusi kwiaty zaś pielić już nie nadążam - to się doigrał :evil:

takie tam :flower2:



no i róże....bede nimi Was zamęczać a co :funnyface:
Creme Brulle

Sekel


Novalis


Chopin

Rhapsody in Blue

Kosmos


a tu........coś śmiesznego:
"Czego mi tutaj?! Moja róża, nie oddam jej, poszła won! " :rotfl1:

Odp: Moja działka :) 03 Wrz 2012 20:11 #66521

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Marto Tyle nas było że wszystkich nie zapamiętałam .

a to astry Twoje


DSCF7602.JPG


DSCF7603.JPG

Odp: Moja działka :) 03 Wrz 2012 20:24 #66530

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Jabłek urodzaj, to i szarlotka na stole! ;) Z bitą śmietaną...
A plany takie bogate, tyle do zrobienia, Ciebie nijak nie chwyta ta jesienna melancholia?

Odp: Moja działka :) 03 Wrz 2012 21:56 #66564

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Geniu no fakt.....sporo nas było :hug:
jej ale urosły :woohoo:

Martuś hehe no szarlotka to musi być z bitą śmietaną - uwielbiam! :hearts:
nie.....jakoś mnie nie chwyta żadna chandra...... :funnyface:
no dziś przerobiłam kurchanik......wszystko zostało wykopane, przekopane, wyrównane, podzielone i posadzone.....żadnych chwastów już nie będzie bo włóknina jest zaś w środę będe układała kamienie bo jutro idę do pracy a potem znowu wolne :cool3:

Odp: Moja działka :) 04 Wrz 2012 09:19 #66635

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
A ja właśnie bę
dę zdejmowała włókninę z jedynej rabaty nią okrytej :whistle: Mam poważne wątpliwości co do jej użyteczności, bardziej zdaje się szkodzi, niż pomaga, a trawsko i chwasty i tak rosną :jeez: i sieją się, że hej :club2:

Odp: Moja działka :) 04 Wrz 2012 09:58 #66652

  • Roma
  • Roma's Avatar
Niestety muszę się zgodzić z pamelką.Mam włókninę na wrzosowisku i przeklinam dzień w którym to zrobiłam :(
Najgorsze są krety.Zielsko i tak rośnie a do tego pod włókniną pokazuje się pleśń.

Odp: Moja działka :) 04 Wrz 2012 12:29 #66680

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martuś takie ogrodowe spotkania to coś wspaniałego. Ja cierpię bo nie mam za bardzo z kim popic kawki w ogródku i pogadusiac o krzaczorach :unsure: Ostatnio nawet usłyszałam, że bez sensu....co mi to daje, że tak lubię kwiaty....jaki z tego mam pożytek.....masakra :dazed: Nie ma to jak wspólne zainteresowania...
U Ciebie obfitośc jabłek, a u mnie na ulubionej jabłonce tylko kilka, strasznie żałuję. Na innych są , ale to takie do przechowywania-zimowe. Za takimi nie przepadam, ja owoce najbardziej lubię prosto z drzewa lub krzaczka :happy:
Włókninę mam w kilku miejscach i też nie jestem z niej zadowolona....sukcesywnie usuwam ;)
Ostatnio zmieniany: 04 Wrz 2012 12:29 przez AGNESS.

Odp: Moja działka :) 04 Wrz 2012 16:13 #66728

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu, ja też jakoś nie jestem przekonana do włókniny :think: Wolę naturalną ściółkę i po prostu gęsto posadzone rośliny, bo wtedy chwasty nie mają szans!
Szarlotka z bitą śmietaną - pycha :drink1: Ja jeszcze lubię z lodami waniliowymi...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Odp: Moja działka :) 04 Wrz 2012 22:55 #66831

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Kurcze kusicie smakołykami przed nocą .Ciekawie musi smakować szarlotka z lodami /Też nie jestem za wykładaniem agro pod roślinki .Lepiej wysypać grubo korą to też chwasty nie bedą rosły .U mnie szczawik dopiero się rozwala na agro ,bo mam ją na części chodnika wysypanego żwirem .Miło Was widzieć dziewczyny .Nie ma to jak bratnie dusze sie spotkają to rozmowom nie ma końca
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: Moja działka :) 06 Wrz 2012 12:38 #67253

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Dziewczyny......dzięki za rady - jak będzie się coś działo złego z włókniną to ją po prostu zdejmę, żaden problem :kiss3: :hug:

no a teraz Wam kogoś dalej pokaże - dziś była taka pocieszna i tak rozczulająca, że ojej :oops:
kto by pomyślał, że w takim małym zwierzątku może być tyle czułości i miłości :hearts:
oto Julka.....najkochańsza rozrabiaka na świecie.......kocham tego futrzaka :hearts:
no to jest świnka morska tylko, że zaczyna się zachowywać jak pies......reaguje na imię i chodzi za mną wszędzie, a jak mnie nie widzi to piszczy wniebogłosy a jak tylko ją zawołam to zaraz przybiegnie a jak już mnie widzi to podchodzi i wchodzi mi na stopę a jak już usiądę to się mocno wtula i grucha i mruczy :hug:
Król Lew na swojej lwiej skale - zawsze jak siedze na dywanie albo przy biurku tam śpi :rotfl1:

zaś tak śpi......no czy ona nie jest słodka? :oops:

i ta łapka.....no jak małe dziecko :woohoo:

Odp: Moja działka :) 06 Wrz 2012 17:01 #67286

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No Król Lew wypisz-wymaluj :rotfl1: :rotfl1:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.642 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum