TEMAT: Martowy prawie ogród

Odp: Martowy prawie ogród 29 Sty 2013 08:31 #116613

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Zgniła pogoda się zrobiła :unsure: Jeszcze nie kapie z dachu, ale odwilż czuć w powietrzu. Na pociechę powiem, że ptaszki ćwierkają, a dawno ich nie słyszałam.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Martowy prawie ogród 29 Sty 2013 10:17 #116645

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
artam wrote:
No i prawie nikt nie lubi żółtego, a przecież nie jest taki zły... Wystarczy dodać trochę czerwieni i powstanie najpiękniejszy kolor! :rotfl1:




Święte słowa, ulubiony kolor w moim ogrodzie :woohoo:
A to drugie to co? Gustowne wielce :)

W dzielżany mam zamiar pójść i ja, na początek siewnie bo w okolicznych szkółkach tymczasowo nie spotkałam :dry:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 31 Sty 2013 21:37 #117565

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Gosiulu, jak widziałaś John mój nic w sobie z wilka nie ma ;) , ale owszem wyje, nie do księżyca, ale do dźwięku dzwonka domofonu najbardziej... :unsure:
Jolu, doprawdy nie wiem, czemu John Ci się z moim psem kojarzy... Może dlatego, że on się tak nazywa? :P Ja w dzielżany idę zdecydowanie, zapraszam, będzie nam raźniej! ;) A zeszłoroczne wymarznąć nie mogły, mogły najwyżej wyschnąć... Okropne są pod względem tych swoich wymagań wilgotnościowych... Ja uczciwie podlewałam, mam nadzieję, że żyją wszystkie...
Małgoś, fajnie to zabrzmiało! :lol: Czyli uwielbienie na odległość? Może czas tę odległość zmniejszyć i zbliżyć się do dzielżanów? ;) A w sprawie derenia, możemy coś pokombinować, może bliżej maja-czerwca? ;)
Edyta, cieszę się, że jednak odkryłaś prawdę o najpiękniejszych różach! ;) :lol:
Ewa, musimy tę pogodę przetrzymać! Ona tak naprawdę nam sprzyja! Śnieg znika błyskawicznie! Już wkrótce będzie zielono! Ja chcę w to wierzyć i proszę mi tu z głosem rozsądku nie wyjeżdżać ;) , bo usilnie z nim walczę i już prawie zdusiłam! :rotfl1:
Wiesiu, Ty też pomarańczowolubna? :woohoo: To coś to jakaś lilia martagon ponoć, ale nie znam się na liliach, a ta była podejrzanie tania jak na martagony... Nie mogę znaleźć nazwy, mam lukę w zapiskach! :dry:
Zamierzasz siewnie iść w dzielżany? Trzymam kciuki, ja tam wolę na gotowe! ;)

Wiosna idzie, ja to czuję! No może nie w kościach, w duchu to czuję! ;) Zimę pożegnałam, byłam na kuligu, taki kulig to strasznie fajna rzecz! Nawet mi się zima spodobała, ale już się nacieszyłam, tęsknić nie będę...
Za to tęsknoty za takimi widokami odczuwać silnie zaczynam...



Nawet za takimi łysymi hiacyntami! :lol:







Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Odp: Martowy prawie ogród 31 Sty 2013 22:09 #117583

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu, ja tam o tej porze to lubię wszystkie kolory świata! I różowy, i pomarańczowy, i żółty :happy4:
Tylko niech one już się pokażą w ogrodzie! Nawet pod postacią łysych hiacyntów, albo pojedynczych, nędznych prymulek (to już u mnie)...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 31 Sty 2013 22:14 #117586

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Może i hiacynty łyse ale jak cieszą oczy :) Jeszcze tylko luty i wiosna się na pewno pojawi :happy4:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 31 Sty 2013 23:19 #117647

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Głos rozsądku zduszę, niech się nie wyrywa, bo ptaki śpiewają, a śniegu już nie ma :) Za to znalazłam pąki na prymulkach :woohoo: I liście drobnych krokusów.
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 01 Lut 2013 07:41 #117672

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
artam wrote:
Wiesiu, Ty też pomarańczowolubna? :woohoo:

I owszem od początków mojego ogrodowania :lol:

artam wrote:
Zamierzasz siewnie iść w dzielżany? Trzymam kciuki, ja tam wolę na gotowe! ;)

Ja też wolę gotowe, ale mam mały dostęp do sadzonek, a chcę ich duuużo :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 01 Lut 2013 20:10 #117967

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Martulu :woohoo: Kulig... i na dodatek podobało się :) Ech, piękna potrafi być zima :)
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 01 Lut 2013 20:41 #117981

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
Marta woli gotowce, ładnie to tak na skróty?
Ja też lubię dzielżany i może to być związane z faktem, iż również żadnego nie posiadam, i nie zdążyłem się jeszcze do nich zrazić.
A Wy tu już o wysychaniu....wymarzaniu :rotfl1:
To ja może sobie heliotropy wysieję :P
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 01 Lut 2013 23:17 #118080

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Marta!! Mam takie:

Dzielany.jpg

Jeśli zimę przetrwają i chcesz - dostaniesz :)
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 03 Lut 2013 14:20 #118760

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
artam wrote:
Jolu, pewne decyzje wymagają widocznie czasu! ;) Te nasze kajeciki... Czemu one się tak szybko rozpadają, rozklejają? Od zbyt częstego używania? ;) Kolekcja parviflorek póki co ma się dobrze i niech tak zostanie! :garden1:
Miejsce grzybów w lesie! No właśnie, dalej nic... :mad2:
Gosia, czekaj, czekaj, po owocach ich poznacie! :rotfl1: Tych od marketingu "szeptanego" :screem: ;) Nie traćmy nadziei, Panie Grzegorzu! :rotfl1: Pan się rejestruje, bo się tu ze mnie śmieją! :rotfl1:
Markitko, cierpliwość cnotą ogrodnika! ;) Wieści już masz, a fotki będą za chwilę! :)
Danusiu, właśnie! ;) No już się trochę pozbierałam, roślinki już na działce, bezpieczne czekają na przygotowanie im miejsca!
Ewa, te doniczki to za duże na moje hojki! :P Na razie kubeczki jednorazowe wystarczają...Ale czas płynie, hojki rosną...
Magda, tak, osutkę się im wszczepia! :rotfl1: Magda, dobry humor mam, więc wybaczam ;) to niestosowne porównanie pięknej odmiany wejmutki do sosny porażonej osutką! :rotfl1: Osutka daje jednak inny trochę efekt w postaci żółtych kropeczek... A Ja powstają takie cuda? Poczytaj może tu www.tomszak.pl/czarciemiotly.php
Czasem też takie "mutacje" pojawiają się na siewkach, człowiek nie ma z tym nic wspólnego, sama natura je tworzy!
Dorotka, sosny też moje ulubione, zwłaszcza że na moich piaseczkach mają się znakomicie! Ale jest tyle fajnych iglaków! Cyprysiki mnie nie kręcą zupełnie!
Aniu, no popatrz, już Ci miałam podać, jak Danusia podeszła do kasy! :rotfl1: Pw :)

No to moje śliczne zakupy! :woohoo:

Picea orientalis 'Schovenhorst'



Pinus cembra 'Lilliput' i jakaś aristata, zapomniałam spisać nazwę...



Pinus strobus 'JD's Broom' i hortensja 'Shikoku Flash'



Pinus virginiana 'JD's Broom' i wawrzynek, nazwę uzupełnię...



I cudowną topolę kupiłam! Szybko rosnącą! Ale będzie cienia! Listki przecudnej urody, a kora niezwykła, ciapata! Strasznie mi się podoba! :woohoo:



Artam ja w kwestii topli. Wpadła mi w oko i chcę sobie taką sprawić. Wiesz może czy ona pyli?
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 03 Lut 2013 17:40 #118852

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Ja już też Marto bardzo tęsknię za takimi widokami, dziś jakby taki zapowiedź wiosny - słoneczko przygrzewało i zaraz tak radośnie się zrobiło.

Dzielżanów jeszcze w moim ogrodzie nie ma, ale też mi wpadły w oko pod koniec ostatniego lata. Oczywiście te pomarańczowe najpiękniejsze :P
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 03 Lut 2013 20:09 #118974

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dalu, ja też lubię teraz wszystkie kolory, oprócz białego ;) Ale białe znika, choć jeszcze walczy... ;) U Ciebie do tych kolorów na pewno bliżej niż u mnie... Będę się cieszyć Twoim szczęściem! :) A łyse hiacynty rok wcześniej były całkiem wypasione...



Piotrze, jeszcze tylko luty... Oby! Ja na powitanie wiosny jestem gotowa nawet już! ;)
Ewa, u nas śniegu jeszcze masa...Ale gdzieniegdzie pojawiają się placki ziemi.. Jest bardzo brzydko, ale widoki takie zniesiemy mężnie! To Ty masz już pierwsze ślady wiosny, ja pewnie nie... :(
Wiesiu, dużo dzielżanów to jest to! Ja też chcę dużo, ale każdy ma być innej odmiany! :lol: Rozglądam się intensywnie i mam już pewne widoki na dzielżany! :)
Izulu, kulig kuligiem, a szkółking szkółkingiem! Czyż w ogóle można takie rzeczy porównywać? ;) Wiosna jest piękniejsza! :P
Grześ, ja się już w życiu nasiałam! ;) Teraz idę na gotowe, zwłaszcza, że te gotowe to od razu kwitną! ;) I każdy inaczej, ale w tej samej tonacji najpiękniejszej barwy! ;) Nie zrażaj się, wymarzania się nie boimy, a Ty masz tyle konewek, na pewno poradzisz sobie z podlewaniem! :rotfl1:
Ula, śliczne i takie świetliste! Ja nie wiem, czy takich nie mam, ale moje tak nie świecą! Dziękuję za propozycję, uważaj, bo ja to mogę zapamiętać! ;)
Ewa, trudno mi powiedzieć, bo to jest taka nowa rzecz, jakaś krzyżówka, nie wiem, czy ona w ogóle już gdzieś kwitła... Nie wiem też, czy jej kwiaty są jakimś zagrożeniem dla alergików, ale to w końcu topola...
Iwa, u nas słońce nie przygrzewało i jest dość ponuro, ale wiosnę czuć, jak się człowiek bardzo postara! ;) Ja jestem wielką orędowniczką ;) dzielżanów, one zaczynają kwitnąć już w sierpniu i idealnie wypełniają pustkę po liliowcach... A łany dzielżanów mi się marzą... jest tyle fajnych nowych odmian...

Jak już sięgnęłam do zdjęć z folderu Wiosna 2011, to się natknęłam na tyle roślin, po których powstało tylko wspomnienie... W końcu wszystko jedno, którą wiosnę wspominamy... ;)















Byłam dziś na spotkaniu silnej grupy lubelskiej, bardzo sympatycznie i miło było, dziękuję za spotkanie! :bye: Dostałam od Elsi nasiona pomidorów i będę siać! Ciekawe, czy będę też jeść! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 03 Lut 2013 20:14 #118978

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
A podobno się już w życiu nasiałaś? Czyli jednak nie do końca?
Może to wynika z faktu, że nie ma w sprzedaży kwitnących pomidorów? :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 03 Lut 2013 20:15 #118979

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Takie czerwone ciemierniki też miałem ale zmarzły w zeszłym roku, zostały tylko białe, które właśnie zaczynają kwitnąć. Mają tyle pączków jak jeszcze wcześniej nie miały :happy4: Widać w końcu się zadomowiły i zima ich nie uszkodziła :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 03 Lut 2013 20:37 #118997

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Marta sieje pomidory... No! To się nazywa nowina :woohoo: :woohoo:
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 03 Lut 2013 20:53 #119024

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Dziś akurat śnieg posypał w nocy, ale już nie ma po nim śladu. Głupio tak nie mieć pewności, jaka to w końcu pora roku :angry:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 03 Lut 2013 21:08 #119048

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
artam wrote:
Dostałam od Elsi nasiona pomidorów i będę siać! Ciekawe, czy będę też jeść! :rotfl1:
Nie wierzę :lol: podjęłaś zobowiązanie publiczne, więc już na te pomidorki się wpraszam :lol:
Ja będę siała aksamitki za to i mam pewność, ze jeść ich nie będę, ale się udadzą :funnyface:
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.485 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum