TEMAT: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 11 Gru 2012 21:02 #100633

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Pamelko rozumiem, poczekam aż, troszeczkę się rozmnożą, ja też mam wieloletnie tylko wysiałam sobie sama, zajrzyj do mnie.
Iryski też śliczne, ja bardzo lubię niziutkie, troszeczkę ich kupiłam ale mam zamiar powiększyć kolekcję. :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Gru 2012 00:04 #100745

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Witaj Pamelko
Piękny ten twój ogród! Dwa razy obejrzałem Twój wątek, żeby wszystko dokładnie zobaczyć :search:
Imponująca kolekcja roślin... a jakie rarytasy :eek3:
Gratuluje i pozdrawiam
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Gru 2012 08:19 #100769

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Pamelko ale wesoło tu u Ciebie:)
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Gru 2012 09:44 #100797

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Gieniu nowe, odmianowe ostróżki to tylko u Adriana :woohoo: Obyśmy się dopchały zaraz po nowym roku, bo później szans nie ma żadnych B)
Gosia ja mam Twój numer - dzwonić :funnyface:
Dorotka jak miło sobie pożartować :hug: Mam nadzieję, ze wiosenne spotkanie w Krzywaczce znów nam wyjdzie, jednak w tym roku wcześniej dużo :teach: Marta się doczekać nie może :happy3:
Może załapiemy się na kwitniecie szpalerów rh i azalii :hearts:
Małgosiu zobaczymy wiosną, jak tam sie rozrosły ;)
Iryskową kolecję i ja powiększyłam nieco :oops: Jeśli ładnie przezimują spodziewam się kwitnienia ... jakiego, to się jeszcze okaże ;)
Witaj Łukaszu :bye: miło, że zajrzałeś do mojego ogródka :)
A ja u Ciebie już tyle razy byłam i ... nie wiem co napisać zupełnie :lev: Wypoadłaoby wstawić tylko taki post ' :woohoo: :woohoo: :woohoo: ', ale nie wypada :rotfl1:
Bardzo się cieszę, że się u mnie podoba ;) Zapraszam do pierwszego wątku w wolnej chwili :lol:
Marzenka właśnie taka miła i wesoła atmosefera jest nam teraz najbardziej potrzebna :lev:
Ja nawet lubię tę przedświąteczną krzątaninę, komponowanie smaków i zapachów :lol:
Największą zaś dla mnie satysfakcją jest radosna, świąteczna atmosfera, dużo gości i ... westchnienia, że smakuje :oops: :lev:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Gru 2012 10:24 #100812

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Jolu tak ciekawie i wesoło u ciebie, że zamiast robić świąteczne porządki i listę zakupów to siedzę i przeglądam twój wątek. Kolekcja ostróżek piękna, bedę się ścigać do kasy, a jak okażesz się silniejsza w wyścigu to poproszę o zbieranie nasion jesienią. :rotfl1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Gru 2012 10:37 #100818

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Gosiu wyścig będzie z pewnością :rotfl1: mam już pewne doświadczenia w tym temacie :happy3:
Damy radę, co tam ;)
Także zmierzam do sporządzania listy zakupów :oops: Część już w domu, na szczęście :jeez:
Najbardziej nie lubię, kiedy podczas prac kuchennych czgoś zabraknie lub się skończy :blink:
Tak więc produkty sypkie, przyprawy, bakalie, margaryny, oliwy i co tam jeszcze zawsze można nabyć wcześniej :happy:
Pogoda jest sprzyjająca, można zamarynować mięsko i wysawić na zewnątrz, a w sobotę startuję z bigosikiem :dance:
Człowiek to jest taki :crazy: tyle pracy, a ja się cieszę :lol: :silly:

A jak juz trafiliśmy na północną, nie znaczy zupełnie, że cienistą rabatę :happy-old: wypada wspomnieć o ... cannowym zagonku :woohoo:














Mam jeszcze fotki obiecane Vitusi :hug:
Co prawda nocna pora nie jest dobra do fotografowania :oops: jednak ... zmrok zapada zbyt wcześnie :cry3:

"Dłoniasty', o którym opowiadałam ;)





Nic, a nic nie jest wyciągnięty ... i jak go oceniasz :funnyface:

A tu prezentowe aeonium, które się przechyliło i dostało patyczek :lev:
Takie porównanie zdaje się będzie najlepsze :think: że też nie mam fotki z lata :jeez:





Takie dwa kupiłam do samodzielnego ukorzeniania i sobie rosną B)


..... a tu już domowe przedszkole :funnyface: Wysadzę chyba wiosną dopiero ...


Vituś, czy Ty gotujesz wodę do podlewania, nie pamiętam :oops:

Ps. Aguś pierniczki się chłodzą :thanks:
Moje studzienną podlewane :lev:
Ostatnio zmieniany: 12 Gru 2012 10:40 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Gru 2012 10:53 #100826

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Pamelko zagonek śliczny, ja nie mam ani jednej, u kogoś mi się podobają , u mnie nie , jakoś specjalnie nie jestem fanem. :think: :oops:
Jeżeli będziesz miała ochotę, to Możesz wybrać sobie coś innego, nie ma problemu, mam sporo roślinek zawsze coś się znajdzie, na wymianę.
Ja też sporo kupuję ale i sporo sama hoduję jak tylko jest możliwość oczywiście. :)
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Gru 2012 12:19 #100855

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Kurcze już nie raz o sobie myślę, że ja jestem taka jakaś nie kobieca - w ogóle mnie nie interesuje krzątanie się w kuchni, pichcenie, pieczenie itp Wręcz nie cierpię tego. Nie lubię gotować, bo przygotowanie każdej z potraw zajmuję dużo więcej czasu niż jej jedzenie, a potem jeszcze zmywać trzeba i żadnego pożytku tylko w boczki idzie. Ja bym najlepiej chciała być posiadaczką jedzenia w kapsułce - jak w Seksmisji.

A te przygotowania do świat i pichcenie dwa tygodnie wcześniej :mad2: w końcu ile można zjeść. Dodatkowo dla mnie to co tobie sprawia największa przyjemność mnie przysparza o stres, bo zawsze się martwię, że nie będzie smakować.

Eeeee tam, to niesprawiedliwe, powinnam się urodzić w zamku ze służba i wtedy nie było by problemu :funnyface:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Gru 2012 13:02 #100871

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Małgosiu nie musimy zachwycać się przecież wszystkim ;) Ja od zawsze wiedziałam, że canny u mnie będą, choć pracy przy nich sporo :think: Zachwyca mnie ich siła wzrostu, formy i kolory lisci oraz kwiatów.
To są piękne potężne kwiaty, które latem tworzą ogrodowy mur przysłaniający ogrodzenie i zamykający ogród od strony północnej ;)
Do sprawy otrózek wrócimy wiosną, mam nadzieję, ze sobie poradzą z zimą.
Czy wybierasz sie [rurl=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/28-grupy-regionalne-spotkania-zjazdy-rozmowy/1887-zjazd-forumowiczow?limit=18&start=720]na zjazd do Sulejowa[/url]?
iwa27 wrote:
powinnam się urodzić w zamku ze służba i wtedy nie było by problemu :funnyface:
Skąd ja znam takie stanowisko :think:
Mój M zawsze mówi, że w poprzednim wcieleniu musiał być szlachcicem i nie tym zaściankowym zupełnie :rotfl1: :happy3:
Skutecznie od ... lat go przekonuję, że jednak obecnie ... już kolejne wcielenie :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Z tym gotowaniem to jest najważniejsze, aby nie przesadzić z przyprawami :happy: zawsze na stół podajemy solniczko-pieprzniczki :funnyface: Niech sobie towarzystwo doprawi :lol:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Gru 2012 13:33 #100886

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Jolu, jestem, czytam, podziwiam, do Sylwestra myślę, że wyjdę na prostą :rotfl1:
:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Gru 2012 16:33 #100938

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
pamelka wrote:
Gieniu nowe, odmianowe ostróżki to tylko u Adriana :woohoo: Obyśmy się dopchały zaraz po nowym roku, bo później szans nie ma

Jolu ja próbowałam się zarejestrować i zamówić w styczniu i mi ciągle wyskakiwało że błędne hasło , choć wpisywałam dobre hasło i w końcu nie udało mi się zamówić choć pisałam nawet na p.w do Adriana .

W tym roku ktoś mi obiecał że mi pomorze , może się uda zamówić .
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Gru 2012 16:41 #100941

  • Pani Bestia
  • Pani Bestia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Ekspert niezależny
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 49
Jolu, ale te canny to masz fajne :woohoo: Ja podobnie jak Małgosia lubię je w innych ogrodach, u siebie zupełnie ich nie widzę. Tak samo z rododendronami - podobają mi się ich kwiaty, pozostała część rośliny to dla mnie plastik-fantastik - dlatego nie mam ani jednego (co innego azalie japońskie - te lubię i mam kilka).
Świąteczną krzątaninę można polubić, trzeba jedynie sporządzić odpowiedni grafik i wszystko idzie jak z płatka. Od wielu lat mam tak rozplanowane, że w Wigilię nie stoję przy garach i nie padam przy zastawionym stole :sleepy: Święta są do odpoczywania po ciężkiej całorocznej pracy. :drink1:
" Na początku był Smok..."
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Gru 2012 17:58 #100973

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
pamelka wrote:
Dorotka jak miło sobie pożartować :hug: Mam nadzieję, ze wiosenne spotkanie w Krzywaczce znów nam wyjdzie, jednak w tym roku wcześniej dużo :teach: Marta się doczekać nie może :happy3:
Może załapiemy się na kwitniecie szpalerów rh i azalii :hearts:
Byle nie w okolicach 13go maja - błagam!!!
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Gru 2012 18:28 #100985

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Nie, nie zdecydowanie wcześniej, bo przecież Marta już się doczekać nie może! :rotfl1: I od stycznia kasę zaczyna odkładać! :silly:
Dorota, dzięki za Twoje prorocze sny! Naprawdę, jak to dziś przeczytałam, to omal z krzesła nie spadłam! Ja się Ciebie boję! :rotfl1: Przysięgam, wczoraj zalałam sąsiadkę! Naprawdę! Nie tak bardzo, bo tylko wodą z pralki, ale zalałam, już nie wspominając o tym, jak bardzo zalałam własną łazienkę! :mad2: :mad2: :mad2: I trochę przedpokoju... Dodam, dodad ;) , że zdarzyło mi się to po raz pierwszy wczoraj! I dla mnie sprawa jest oczywista, czyja to jest wina! :rotfl1:
Jolu, no widzisz, widzisz...
Cannowej rabatki też nie sposób nie zauważyć! :)
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Gru 2012 19:32 #101017

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
pamelka wrote:

Hm...Jola, to jest to samo aeonium, które kupiła nam Marta?
Moje wyglada tak...

[attachment=34940]DSC_0755640x480.JPG[/attachment]

Wody nie przegotowyję do podlewania, chyba ciągle zbyt rzadko i za mało podlewam.
Ale kolekcja imponująca, będziesz co miała w donicach ustawić na tarasie.
Załączniki:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Gru 2012 20:47 #101066

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jolu, ale pięknie odbijają się kwiaty na tle szarej ściany.
Wiesz, że już chyba nie spotkałam tych clemków w Auchanie?
W ogóle coś się popsuli.
Czasem można było dostać odmianowe róże. Od jakiegoś czasu ciężko coś ciekawego kupić
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 13 Gru 2012 10:59 #101230

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Kasiu może jednak po Sylwestrze ;) Poczekamy, proszę sie nie spieszyć, teraz obowiązków tyle :)
Gieniu jakoś nie miałam chyba z tym problemów większych :think: albo zapomniałam :oops:
Udało mi się zamówić, jadnak nie wszystkiego wystarczyło i odesłano mi pieniążki :oops:
Tak więc internetowy zakup nie świadczy jeszcze o tym, że staniemy sie posiadaczami :blink:
Reniu u mnie rh jeden zaledwie :blink: a cann cały zgonek. Żałuję, że na naszym forum tak mało jest cannowych miłośników :oops: Jak sie przekonałam większość niechętnych cannom pracochłonność przy nich za największa wadę :rotfl1: A jakby tak na zimę zostawiać w gruncie ... to by wielu więcej amatrów było :rotfl1:
A ja tam zwykle do końca prawie przy garach :lev:
Dorotka skoro już wiemy ;) to z pewnoscią nie w okolicach 13-go :)
Marta długim majowym weekendem to zwykle sezon jeziorkowy rozpoczynamy, więc z początków wspomnianego miesiąca nici tak zwane :sick: Pozostaje nam więc 17-18.05. Bo później już oczywiście za póżno :happy-old:
Prorocze sny Dorotki :whistle: nie będę pisała, bo jeszcze się przyśnię :happy3:
A canny chowane na końskich kulkach pięknie poszły do góry w tym roku :dance:
Vituś jak miło takie zwarte aeonium zobaczyć :hug: Moje jednak już latem miało kwiaty dwu, trzykrotnie większe do Twoich, dlaczego :think: Teraz ma światła najwięcej jak można, przy tarasowym oknie wielkim stoi :think: Może faktycznie za wiele podlewam :oops:
Margoś to się nam udało :hug: Jakby coś z clemków pojawiło się na wiosnę, to będziemy w kontakcie, w Sulejowie zawsze może dojść do przekazania :)
Ostatnio zmieniany: 13 Gru 2012 11:01 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 13 Gru 2012 11:46 #101244

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
To jeszcze kilka fotek z północnej rabatki ;) a że u mnie nareszcie wyjrzało słoneczko :woohoo: kolory będą słoneczne ;)












Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.352 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum