TEMAT: Ogród Kasi

Ogród Kasi 08 Lis 2014 22:57 #311784

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Spróbuję, może się uda w Win7



Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 08 Lis 2014 23:03 przez katja.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Kasi 08 Lis 2014 23:05 #311793

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Próbowałam w pracy z win 7 - nie wyszło :unsure:

Ogród Kasi 08 Lis 2014 23:10 #311799

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Zrobiłam 16:9 i wyszło to górne. Małe :unsure: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 08 Lis 2014 23:16 przez katja.

Ogród Kasi 08 Lis 2014 23:15 #311804

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
:supr3: A może na G+ poszło już zmniejszone zdjęcie do 700 pikseli :think: :think: :think:

Ogród Kasi 08 Lis 2014 23:25 #311807

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Nie, 2304x1728, takie mam w komputerze. Czyli, jak mówiłaś w Win7 nie będą większe. Te dodatkowe opcje edycji pojawiły mi się po zainstalowaniu Chrome, bo nie miałam.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 08 Lis 2014 23:41 #311811

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Krołm to podstawa :wink4: Nie wspomniałam? :think: :think:

Ogród Kasi 11 Lis 2014 22:53 #312763

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Kasiu, ciekawa dyskusja się rozwinęła na temat Biohumusu - ja też staram się stosować naturalne nawozy i kompost, ale niestety jest go zbyt mało na żarłoczne rabatki :unsure:
Biohumus w płynie kupowałam na giełdzie, ok. 3 zł za sporą butlę (chyba 1,5l).
Stosowałaś może kiedyś kompost popieczarkowy? Interesują mnie doświwadczenia forumek w stosowaniu takiego podłoża.
Ostatnio sporo o tym czytam, bo mam możliwość uzyskania takiego podłoża i zastanawiam się nad wykorzystaniem w ogrodzie. Wygląda na to, że to idealny materiał do ściółkowania i poprawy struktury gleby, zarówno gliniastej jak i piaszczystej.
Pozdrawiam serdecznie :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogród Kasi 12 Lis 2014 13:42 #312837

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Robaczku :)- przepraszam Kasiu, że się wtrącę, ale tylko ze względu na pytanie o ziemię z uprawy pieczarek.

Odnośnie ceny za sklepowy Biohumus - w centrum ogrodniczym płaciłam za litrową butelkę 7 zł w promocji.
Naszej ogrodowej, jałowej i piaszczystej ziemi popieczarkowy kompost niewiele pomógł - w porównaniu ze wzbogaceniem w obornik. Gleba z pieczarkarni jedynie poprawiła strukturę ziemi, natomiast jeśli chodzi o efekty nawozowe .... bez żadnej rewelacji. W każdym razie dla polepszenia kondycji roślin i obitych plonów w warzywniku najbardziej polegam na przerobionym, końskim oborniku :)
Pozdrawiam cieplutko :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Ogród Kasi 12 Lis 2014 14:47 #312848

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Kasiu, nie mam doświadczenia z ziemią popieczarkową, ale myślę, że gdybym miała do niej dostęp, chyba bym spróbowała.
Aniu, bardzo dobrze, że się odzywasz, bo ja w temacie popieczarkowym zielona jestem. Ale przynajmniej strukturę gleby Wam poprawiła :) .

Co do sklepowego Biohumusu, to wiem, że nie wszystkie są do końca naturalne, często wzbogacone nawozami sztucznymi...
Ogólnie znany jest producent, który pisze, mówi, że produkuje biohumus w pełni naturalny. Zastanawia mnie dlaczego nie jest to po prostu jeden Biohumus, tylko Biohumus do pelargonii, B. do surfinii, B. do paproci i nie wiem do czego jeszcze. Czy one się czymś różnią?

Wczoraj wracałam z działki dłużej, bo w Warszawie już na wysokości Żoliborza zamknięta była Wisłostrada, policja kierowała na objazdy. Poprzedzał to kolosalny korek, bo samochody najpierw z trzech, potem z dwóch zjeżdżały na jeden pas. Wszystko przez burdy uliczne :mad2: .
A na działce? Jeszcze chwila i skończy się złoto, u mnie honoru jesieni bronią niezgrabione liście brzóz i modrzewie.





















:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 12 Lis 2014 14:48 przez katja.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Adasiowa

Ogród Kasi 12 Lis 2014 14:51 #312849

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, dzień dobry w poniedziałkową środę :)

Wiesz, ten modrzew na tle ściany z przetartego już drewna = byłaby cudna okładka do Weranda Country :)
Piękna kolorystyka i zgranie jednego z drugim!

Liście i u mnie bronią obecnej pory roku, a ja już sobie przestaję radzić... ;-)

Miłego popołudnia!

Ogród Kasi 12 Lis 2014 15:32 #312859

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Aga, cieszę się, że Ci się podoba :flower1:. Okładka... hmm ;)
U nas liście już prawie ogarnięte, kompostownik siatkowy pełny, rynny oczyszczone. Część liści nagarnę jeszcze tu i ówdzie na rabaty, a reszta, gdzieś po kątach, poczeka do wiosny.
Brzozy masz już gołe, czyli bliżej masz niż dalej do celu :P .
Krótki tydzień nastraja optymistycznie. Miłego :)
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 13 Lis 2014 15:08 #313160

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Mam nadzieję, że liście zostały, bo to cudny widok :hearts: Nie mówiąc o tym, że to przyszła próchnica dla ogrodu :happy-old:
A już zdjęcie z liśćmi otulającymi runiankę to istne cudo :hearts: :hearts: :hearts:

Moja runianka, głupio posadzona, zarosła trawą i chyba przepadła :hammer:
Ostatnio zmieniany: 13 Lis 2014 15:09 przez sd-a.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 13 Lis 2014 21:52 #313281

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
U Ciebie to prawdziwa złota polska jesień
Moje drzewa dopiero zaczynają się złocić.Chociaż idzie im to bardzo szybko.
Z dnia na dzień złota coraz więcej

Ogród Kasi 14 Lis 2014 23:07 #313504

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasieńko- schodki i murek wyglądają obłędnie! Złocące się liście nadają ogrodowi uroku- piękna jesień :hearts:

Nie dziwię się złości w związku z powrotem do Wawy- znowu patrioci pokazali, na co ich stać.. Czytałam kiedyś, że zjeżdżają się z krańców Polski, żeby tylko na uliczne bijatyki się załapać :jeez:

Ogród Kasi 15 Lis 2014 19:46 #313618

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ciasto na piernik i pierniczki zrobione, dojrzewa :yummi: .
Poza tym tak myślę sobie :think: czy na łąkę kwietną nie dosadzić traw ;) . Nie teraz, w przyszłym sezonie :woohoo: . Łąka wygląda ładnie w czerwcu, potem straszą suche badyle, następnie jest koszona... W czerwcu trawy nieśmiało by się wyłaniały, łąka kwitłaby, a potem dominowałyby trawy. Tylko jakie? Mam o czym myśleć zimą ;) .
Tu widać kawałek łąki w postaci suchych badyli, na prawo od lilii.

IMG_0142.JPG


a tu w oddali za rudbekią, już skoszona

DSCF1648.JPG



Siberio, liście zgrabione i przerabiają się na próchnicę w kompostowniku siatkowym. Z runianki nie zgrabiałam :) .
Gosiu, u Ciebie rzeczywiście zieleniej. Może nie miałaś takiej suszy :think: .
Moniko, dziękuję. Wszystkie murki mają w sobie to coś, Twój też :) . A ci już czwarty rok z rzędu tak "świętują" :mad2:.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 15 Lis 2014 19:48 przez katja.
Za tę wiadomość podziękował(a): viola, Adasiowa

Ogród Kasi 15 Lis 2014 20:06 #313623

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Kasieńko :)
Podrzuciłaś mi niechcący fantastyczny pomysł na posadzenie lilii obok iglaków - ta kompozycja jest - o dziwo! _ niezwykle miła dla oka.... z jedną uwagą: inne kolory lilii nie wyglądałyby chyba tak imponująco. W tym roku już nie, ale w następnym sezonie muszę takie zestawienie wykombinować, zwłaszcza, że pozostało u nas po poprzednikach sporo najróżniejszych iglaków. Kurczę, ale niebanalnie to wygląda ... i to ogrodzenie w tle ... Super :)
Dzisiaj byłam w centrum ogrodniczym i tak jak nie przywiązuję wagi do traw, to moje oczęta krótkowidza przykuła niewielka trawka, o soczyście żółtych i miejscami zielonych jeszcze , niezbyt wąskich liściach ... oczywiście nazwy nie pamiętam , ale zdecydowanie wyróżniała się wśród innych.
Pozdrawiam cieplutko Ciebie i kalisie :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Ogród Kasi 15 Lis 2014 20:29 #313628

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Aniu :kiss3: , nic prostszego, wiosną kupujesz kilka cebul lilii Sweet Surrender i sadzisz. Jeżeli zamierzasz nabyć cebule droga internetową u znanego producenta takowych ;) , to trzeba je zamówić już w styczniu, zapłacić i czekać do marca na przesyłkę. Te moje były sadzone tej wiosny i chyba jeszcze dokupię.
Do centrum ogrodniczego chodzi się z kartką i długopisem :hammer: ;) . Aniu czekam na relację z tajemniczego centrum.
Dziękujemy za pozdrowienia :) . Ty swoich doczekasz się najpewniej we wtorek. Ale jesteś przygotowana :eek3: :supr3: :eek3: .
Udanego wieczoru i niedzieli :bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 15 Lis 2014 20:46 #313630

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Kaśku :)
Przejrzałaś mój niecny zamiar .... ujawniając nazwę białej piękności :) Wstydziłam się zapytać wprost, ale już chyba niektórzy oazowicze zdążyli poznać moje nieuctwo w tym względzie ;-)
Dziękuję Ci bardzo i za inspirację, i za podpowiedź odnośnie sadzenia wiosennego.
Relację z centrum zamieszczę z przyjemnością ( tym razem bez fotografii, ale postaram się w miarę plastycznie opisać wrażenia ), a o notesiku będę pamiętać... co prawda zgrabiałymi z zimna rękoma trudno będzie notować, ale co tam ...
Jak tylko przyjdą moje "Długości", napiszę, znasz już mnie ...
Pozdrawiam weekendowo, kochana :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.569 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum