TEMAT: Ogród Kasi

Ogród Kasi 15 Lis 2014 20:49 #313631

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Kasiu, myślę, że na takiej łące pięknie wyglądały by jakieś zwiewne trawy, takie jak ostnice, prosa, czy molinie, ale proponuję Ci posadzić tam również len trwały którego również nasienniki wyglądają ładnie oraz gaurę, która kwitnie do późnej jesieni :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Kasi 15 Lis 2014 21:50 #313634

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Aniu, cieszę się, że coś Cię u mnie zainspirowało :) . Tę lilię też kiedyś zobaczyłam u kogoś na fotce. Cały czas się uczymy.

Wiesiu, skrycie liczyłam, że się odezwiesz :kiss3: Dzięki za podpowiedź. Tylko z gaurą może być problem, bo się na mnie uwzięła ;) i nie rośnie. Co prawda na łące nie próbowałam jeszcze jej sadzić.

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Ogród Kasi 22 Lis 2014 19:29 #315460

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Kasienko :)
Ponownie pojechałam do Primaflory i sprawdziłam dla Ciebie trawy, o których poprzednio wspominałam ( przezornie wzięłam notes i długopis ): jedna z nich to tatarak Acorus "ogon" :), a druga, która urzekła mnie żółtą barwą to turzyca Carex hachijoensis Maxigold.
Pozdrawiam cieplutko ...

p.s. od 18 listopada nasze dżdżowniczki wyprodukowały około szklanki "soku" :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Ogród Kasi 23 Lis 2014 20:00 #315699

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Aneczko, dziękuję :kiss3: , jutro poszukam ich w internecie. Niedawno wróciliśmy z działki i jestem padnięta.
Gratulacje :drink1: , oglądałam w wątku kalifornijskim :) .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Ogród Kasi 24 Lis 2014 09:35 #315864

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Kasiu, gaury u mnie dostatek, na wiosnę mogę podesłać Ci siewki, to przetestujesz :) , tylko przypomnij mi proszę :oops:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogród Kasi 24 Lis 2014 10:10 #315869

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Będą nowe fotki?

:bye:

Ogród Kasi 24 Lis 2014 14:29 #315916

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Słonecznie pozdrawiam :bye:
Dom na działce przygotowany do zimy, woda spuszczona z rur, bojlera. Tam gdzie zostaje, czyli w kolankach na przykład, tam sypię sól i nie zamarza. A ogród? Nagarnęłam liście tam gdzie potrzeba, zrobiłam małe kopce niektórym różom, co roku o tej porze zamykam sezon :( . Ale coś mi mówi, że pogoda pozwoli jeszcze za 2-3 tygodnie dojechać na działkę.

Wiesiu, dziękuję bardzo :kiss3: , przypomnę się. Poniżej wstawię aktualne fotki łąki. Myślę, że ostnice, prosa, molinie jak najbardziej tam pasują. Chodzi mi o to, żeby po skoszeniu na przełomie lipca i sierpnia, ten kawałek nie leżał odłogiem ;) :lol:. No i myślę o grupie traw, a nie porozrzucanych po całości, bo wtedy czeka mnie slalom z kosą.
Siberio, co ma nie być :happy: . Świeże, z przedwczoraj.

Najpierw łąka, która tylko w czerwcu wygląda jak łąka. Te placki ziemi, to pozostałości po kopcach krecich. Może jeszcze komuś przyjdzie do głowy pomysł... na kępę traw :bad-idea: , która urozmaici to miejsce w późniejszych miesiącach :thanks:





Pozostałe kolory późnego listopada



żurawka Southern Comfort




niezawodny trzcinnik KF


żuraweczka...


niezawodny :devil1: bodziszek korzeniasty urośnie i w piaskownicy, służę odrostami




bluszcz po prostu



Hania ma podwójna sosnę, a ja brzozę ;)


a tu brzozowa matka z córką



Puchata Kicia Dzidzia :hearts: , boczki też ma wypchane.



:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, hanya, Adasiowa

Ogród Kasi 24 Lis 2014 16:24 #315938

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Brzozy nawywijały :happy: Człowiek nawet z drzewami nie może się ponudzić :devil1:

Czy Ty już ogarnęłaś całościowo temat łąki? Bo ja nie... Ona ma być w końcu koszona czy niekoniecznie? :think: :think: :think:

Do wiosny kret może już przygotuje teren pod rabatę :devil1:

Ogród Kasi 24 Lis 2014 16:51 #315946

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Znaczy, że co? Przekombinowałam z tą łąką? To jest polska łąka kwietna :flower2: od Łuczaja ;) i powinna być koszona przynajmniej raz w roku. A tak w ogóle to wychodzi na to, że chciałabym mieć jabłko i zjeść jabłko :silly:. Idąc od furtki, która widać na 3. fotce, łąka jest po prawej. Może bliżej ścieżki wsadzę jakieś trawy, które dopiero później zasłonią łąkę, a raczej to co po niej zostanie. Może w rogu jakiś klombik trawiasty :think: Jak ubędzie łąki, nic się nie stanie :devil1: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 24 Lis 2014 16:54 #315948

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
A no właśnie, bo szkoda by skosić te ozdobne :devil1:
Dasz radę B)

Ogród Kasi 24 Lis 2014 17:09 #315954

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Kasieńko :)
Wygłupiłam się z tym tatarakiem, przepraszam :oops: a tak ciekawie wyglądał w doniczce ...
Łąki kwietne rzeczywiście wyglądają odlotowo, ale niestety przez krótki czas; no i to dwukrotne koszenie w ciągu roku nie sprzyja porządkowi w ogrodzie :( przerabiałam to na własnych 400 m2, no, ale może na większej powierzchni taka łączka jest bardziej estetyczna ... W każdym razie po pierwszym skoszeniu przeżyliśmy najazd kosów i szpaków - zlatywały się na wyścigi po co tłustsze kąski ...
Masz ogrodzenie z moich marzeń :) dla mnie im więcej naturalności w ogrodzie, tym piękniej. A brzozy ... poezja! My co prawda mamy tylko jedną, ale za to zaraz za ogrodem rośnie potrójny szpaler brzóz - najpiękniejsze są wiosną, gdy zaczynają się zielenić i potem jesienią, gdy są złote.
Pozdrawiam cieplutko ... nadchodzą zimne dni :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Ogród Kasi 24 Lis 2014 17:17 #315957

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Kicia podobna do moich spaślaczek :) Błyszczy :)
Łąka może się nie udać, bo jednak masz kawałek lasu...Z drugiej strony maki i chabry dają sobie radę w trudnych warunkach...

Ogród Kasi 24 Lis 2014 17:18 #315958

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witaj Kasiu, wiesz, że Twój ogród jest taki 'mój'? Oglądam sobie, łażę i wzdycham. Podwójna brzoza cudna. Ktoś w zimie pilnuje domu czy taka bezpieczna okolica? Dotarłam do 20 strony i nie wiem, co z łodzią. Mnóstwo jeszcze mam czytania.
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Ogród Kasi 24 Lis 2014 17:56 #315980

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Łąkę kwietną testowałam ale to trudny temat. Aby była ładna należy ciągle dosiewać kwiatów. Myślę, że posadzenie zwiewnych bylin pomoże, dobra by była też firletka kwiecista i werbena chalcedońska. Może jeszcze jakaś rutewka :think:

A bliźniacze drzewo też chcę :lol: , chyba poszukam gdzieś takiej siewki :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2014 17:58 przez piku.

Ogród Kasi 24 Lis 2014 19:16 #316017

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Kasiu, ja się napaliłam na łąkę kwietną Łuczaja, ale trochę mi przeszło i chyba dobrze.
Moja łąka jest koszona raz, pod koniec lata, taka falująca trawa nieźle wygląda.
Gdybym zryła w pocie czoła 5 arów łąki trawiastej a potem nie była zadowolona to .... :dazed: .
Zauważyłam, że na mojej zwykłej łące trawiastej zaczynają się pojawiać dzikie firletki
i łąkowe rzeżuchy, złocienie - chyba dam jej szansę na samoukwiecenie, w miejscu po kretach coś tam rozkruszam.
Nie wiem, czy na koszonej łące gaura będzie dobra, bo ona kwitnie do samych przymrozków.
Ja też mam już sporo siewek, nie samosiew, troch nasienników rozkruszyłam przy roślinie matecznej,
problemem jest przyjęcie przesadzonych sadzonek, bo gaura ma korzeń palowy.
Wiesiu, wystarczy posadzić sadzonki brzózek w jeden dołek i one się z czasem połączą (albo i nie :laugh1: ).
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Ogród Kasi 24 Lis 2014 20:48 #316054

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Na pewno mogłabyś posadzić ostnice, bo one się rewelacyjnie wysiewają.
Tylko faktycznie co z koszeniem, bo o tej porze roku wyglądają rewelacyjnie.
U mnie gaura to potwór. Wyrosła na 1,5 m. Za to polecam len
No i wszystkie jednoroczne rudbekie.

Ogród Kasi 24 Lis 2014 21:12 #316068

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Siberio, będę miała o czym myśleć w długie zimowe wieczory :coffe: .
Aniu, no co Ty, tatarak niczego sobie, a u mnie na piachach to nawet nie byłby ekspansywny :happy: A turzyca bardzo ładna, lubię te niby-trawki. Widzę, że temat łąki nie jest Ci obcy :) . My kosimy raz. Co roku jest trochę inna, ładna, ale stosunkowo za krótko. Wiem, że w ogrodzie nic nie trwa wiecznie, mam np.róże niepowtarzające kwitnienia, tyle, że łąka zabiera trochę miejsca i chcę ją trochę ograniczyć. A Waszą zlikwidowaliście? Jedna brzózka wystarczy, tym bardziej, że za płotem masz szpaler :) . Zimniej, ale podobno to jeszcze nie zima. :hug:
Ewa, Twoje też takiego futra dostały? Po sterylce boczki Kici urosły. Ewa, łąkę to ja już mam, bez maków, bo to taka łąka do koszenia. Byłaś trzy razy, trzy?, i nie zauważyłaś :club2: . Chyba czas coś w niej zmienić :happy: . A maki, fakt lubią mój piach.
Haniu, witaj :kiss3: . Cieszę się, że Ci się spodobało. Nie wiem, czy są gdzieś bezpieczne okolice :jeez:. Alarm z monitoringiem daje poczucie bezpieczeństwa, iluzoryczne, ale zawsze. Łódź tak wrosła w ten ogród :lol: , że wstyd powiedzieć, ale wody jeszcze nie widziała, chyba, że w trakcie szorowania :devil1: . Odmalowana, a jakże, ale kruca bomba mało casu... na zwodowanie :oops:
Wiesiu, zwiewne byliny, to też jest myśl, tylko chyba w grupie, żeby ich nie skosić. Miałam kiedyś firletkę chalcedońską o werbenie nie słyszałam.
Ela podała sposób na podwójne drzewo :) .
Elu, przypominam sobie, już kiedyś rozmawiałyśmy o łące :) . Dobrze zrozumiałam, Twoja trawiasta samoistnie się wysiała? Wokół mojej działki są takie łąki, falujące trawy i na mojej łące kwietnej też się pojawiły, nie ingeruję. W sumie jestem zadowolona z tej łąki, też koszę raz, ale chciałabym coś dołożyć, może obok, żeby później nie było całkiem łyso.
Gosiu, dzięki za zainteresowanie tematem. Wiem już, ze musi to być tak zrobione, żeby koszenie nie było zmorą. Ostnice są piękne i myślałam o nich, ale też bardziej z boku.

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 24 Lis 2014 21:43 #316090

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Kasiu,
pomysł na kwietną łączkę świetny. Można w niej dosadzić żonkili i krokusów dla koloru wiosną. Monty Don posadził tak u siebie i wyglądało to obłędnie. Trawy jednak są dosyć agresywne i tak jak piszą dziewczyny, trzeba dosiewać kwiatów. Może dodatkowo chabry, czarnuszka i kosmosy?
Ostnice, które proponuje Gosia też świetne...miejsce jest wymarzone na takie preriowe założenie z trawami i kwiatami polnymi :hearts:
Pozdrawiam serdecznie :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.679 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum