TEMAT: Ogród Kasi

Ogród Kasi 24 Lis 2014 22:10 #316105

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Kasiu, że też o cebulowych nie pomyślałam :flower: Ostnice będą na pewno.
:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Kasi 24 Lis 2014 22:20 #316114

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Kasiu, jeszcze nie jest za późno - załapiesz się teraz na wyprzedaże :woohoo:
Tutaj masz porcję łąkowych inspiracji i naturalnych, preriowych rabat z trawami, które można ożywić wiosną kępami żonkili, krokusów, szachownic i przebiśniegów.
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2014 22:21 przez Robaczek.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 25 Lis 2014 07:58 #316194

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
katja wrote:
Wiesiu, zwiewne byliny, to też jest myśl, tylko chyba w grupie, żeby ich nie skosić. Miałam kiedyś firletkę chalcedońską o werbenie nie słyszałam.:bye:

Przepraszam, myślałam o dwóch roślinach na raz :oops: , a na myśli mia;lam werbenę patagońską :silly:
A byliny można posadzić na obrzeżach, by nie było problemu z koszeniem.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogród Kasi 25 Lis 2014 09:42 #316209

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Łąka kwietna mmmhmmm - coś pięknego ! I faktycznie szkoda, że tak ulotna i krótkotrwała. Pomysł na dosadzenie w niej cebulowych jest superowy bo przedłuży jej spektakl i ja też tak jak Dziewczyny już napisały dosadziłabym zwiewne byliny na obrzeżach...a może dodatkowo zaaranżuj coś w rodzaju wejścia na tą łączkę właśnie z traw i zwiewnych bylin, zamykając poniekąd łączkę w takich naturalistycznych ramach (tylko o swobodnym kształcie ofkors)? Chodzi mi o wysunięcie rabat tak aby na łączkę prowadziło coś w rodzaju szerszej ścieżki, przejścia. To stworzyłoby dodatkowe ogrodowe naturalistyczne wnętrze atrakcyjne cały rok, w którym początkowo, wiosną, główne skrzypce grałyby cebulowe na łączce, potem sama łączka, a po jej przekwitnięciu rabaty trawiasto-bylinowe okalające łączkę i prowadzące na nią. Nawet zimą, gdybyś nie ścinała bylin i traw byłoby atrakcyjnie....

pozdrawiam wciąż podziwiając Twój piękny ogród w późno jesiennej odsłonie.
Ostatnio zmieniany: 25 Lis 2014 09:43 przez moni.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 25 Lis 2014 15:19 #316289

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Mało casu, kruca bomba, mało casu... Rozumiem ten ból ogrodnika. Przypomniało mi się, że miałam jeszcze klona z podwójnym pniem, niestety jedno ramię musiałam obciąć, bo właził gdzie nie trzeba. Chyba jednak łódka nie skończy jako podwyższona rabata? :woohoo:
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Ogród Kasi 25 Lis 2014 16:35 #316300

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Nie załapałam się na kwitnienie :) Jeśli myślisz o trawach, to może jednoroczne proso? Nie pamiętam, czy dawałam Ci siewki. Mnoży się toto jak szalone, a nawet teraz wygląda ładnie :) Tylko rośnie u mnie zupełnie bez sensu i muszę zmienić miejsce dla obfitego samosiewu.
Szafirki już masz-a przebiśniegi?

Ogród Kasi 25 Lis 2014 18:05 #316320

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
katja wrote:
Dobrze zrozumiałam, Twoja trawiasta samoistnie się wysiała?

Nie, Kasiu, to było kiedyś orne pole i była tam bardzo stara plantacja porzeczki czarnej porośnięta chwastami i jeżynami.
Porzeczkę wykarczowaliśmy, pole zostało zaorane (wiosną jest tam mokro, więc ciągnik ugrzązł :devil1: )
a na ręcznie wygrabionej powierzchni (5 arów) :jeez: wysialismy trawę łąkową.
Napaliłam się potem na łąkę kwietną, ale p. Łuczaj nie zaleca wysiewania nasion kwiatów łąkowych w trawie
- porzuciłam w końcu ten pomysł; ponowne oranie :supr3: , na samą myśl o wygrabianiu opadały ręce :rotfl1: .
Twoja łąka kwietna mnie tak nakręcała :lol: .
Jestem już na tym etapie, że nie od razu przerabiam, wiek moich kości ma tu niebagatelne znaczenie :happy: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie

Ogród Kasi 25 Lis 2014 23:28 #316442

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Kasiu, dziękuję za inspiracje. Co do cebulowych..., to jak za 2 tygodnie nie będzie śniegu po pas, to pojedziemy na działkę i jeżeli ziemia nie będzie zmarznięta, to może posadzę trochę cebul :woohoo: . Póki co sezon działkowy już zamknęłam.

Wiesiu, tak, werbenę patagońską tam widzę :idea2: , dzięki za pomysły, już mi się rysuje pewna koncepcja :) .

Monika, bardzo mi się podoba Twój pomysł :kiss3:, oj mam o czym myśleć, dziękuję.

Haniu, szkoda, że musiałaś ściąć jedno ramię klona, ciekawe okazy u Ciebie rosną :ohmy: . Co do łodzi, też mam taką nadzieję :happy: .

Ewa, mam proso, o dziwo i u mnie się wysiewa nad wyraz dobrze :) . Nie myślisz, że przebiśniegi dla mnie za wczesne?

Ela, aha :) , łąka trawiasta na pewno pięknie wygląda, zwiewnie. Fakt, za duża powierzchnia, żeby to zmieniać.
Oj, wiek moich kości tez czasem o sobie przypomina :silly: .

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 26 Lis 2014 08:37 #316461

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
katja wrote:
Wiesiu, tak, werbenę patagońską tam widzę :idea2: , dzięki za pomysły, już mi się rysuje pewna koncepcja :) .

Z niecierpliwością będę oczekiwać efektów realizacji owej koncepcji :)

Tymczasem najlepsze , choć nieco spóźnione życzenia imieninowe :flower1:
i coś na łąkę :)

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 26 Lis 2014 11:38 #316502

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Wiesiu, dziękuję :kiss3:
Tak siedzę i myślę :think: , jakie ja znam zwiewne byliny. Gaura, len z fotki, pajęcznice, wyższe dzwonki, może pszczelnik, rutewki... :bad-idea: :ouch: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 26 Lis 2014 11:58 #316517

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Może niezbyt zwiewne, ale chyba wieczornik pasował by również na łąkę :think: , na pewno firletka poszarpana i driakiew, może jeszcze przymiotno.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 26 Lis 2014 19:04 #316568

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Kasiu, spóźnione ale z serca...... :hearts:
obrazy2064.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 26 Lis 2014 19:11 #316572

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ewciu, dziękuję :kiss3: Jakie piękne malwy :eek3: :hug:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 26 Lis 2014 21:31 #316625

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Onętki i czarnuszki policzyłaś? To jednoroczne, ale sieją się czasem aż w nadmiarze :) Można pomyśleć o zawilcach japońskich, choć mam dwa w suchej ziemi i nie wyrosły na giganty :unsure: Ten w lepszych warunkach jest faktycznie zwiewny i przepiękny...

Ogród Kasi 27 Lis 2014 14:12 #316731

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiu - ale gapa ze mnie !
Spóźnione ale szczere życzenia przyjmij wraz z tym naturalnym bukiecikiem i ode mnie

20140625-untitled-041_2014-11-27.jpg


Co do bylinek (może nie do końca zwiewnych ale takich co fajnie współgrają z trawami i zwiewnymi bylinami) to ja bym jeszcze zastanowiła się nad:
- orlikami (najlepiej pełne i ciemne - granatowe lub bordowe) np tak
- perovskia
- przegorzan
- mikołajek
- krwawniki
- jarzmianki
- Tojeść ciemnopurpurowa -Lysimachia atropurpurea 'Beaujolais'

Ogród Kasi 27 Lis 2014 15:53 #316749

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Monika, dziękuję :kiss3: . I za cudne inspiracje buziaki :kiss3: . Ucz nie można oderwać :eek3: . Mam w czym wybierać :woohoo: .

Ewa, onętki i czarnuszki :hearts: - bardzo bym chciała, żeby się tak siały, jak u Ciebie :placze:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 27 Lis 2014 17:41 #316766

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Na początku sezonu na pewno będę miała sporo siewek ;) W suchości urośnie na pewno dziewanna (też będą siewki :rotfl1:), a i krótkie naparstnice się pojawią.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 28 Lis 2014 17:41 #317087

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
:bye: Witaj, z zainteresowaniem obejrzałem Twój ogród. Wygląda bardzo naturalnie, świetnie wpasował się w otoczenie. :bravo:
Pomysł z łąką bardzo mi się podoba, ciekawy jestem co z tego wyjdzie. :think:
Dobrze wiedzieć, że tyle róż radzi sobie bez nieustannej opieki, :) też je lubię i szukam mało wymagających odmian.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.736 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum