TEMAT: Ogród Kasi

Ogród Kasi 27 Paź 2014 14:47 #308689

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Trzy ostatnie dni spędziłam na działce, póki co był to najzimniejszy weekend tej jesieni :lev: . Uszkodzeń mrozowych nie zaobserwowałam, bo chyba nie było czego uszkadzać :think: . Posadziłam tulipany, grabiłam liście, przesiewałam kompost, znowu grabiłam liście :devil1: . Bonica kwitnie w najlepsze, RdR w pąkach, a... i zakwitły dwie nowe chryzantemy :) . Nuudy :whistle: .

Ewa, cieszę się, że paprotki nie zrobiły wstydu, bo były trochę wymęczone :oops: . Hortensja poradziła sobie w tę suszę?
Siberio, na tych fotkach nie znajdziesz grzybów :( . Dopiero w ten weekend był wysyp... krowiaków :devil1: . Koźlarzy i maślaków było na działce kilkanaście :yummi: .
Śpiworek kicia dostała od Dyzia, bo on woli kartony :happy: .
Ewa-Nowinko, masz rację bez zaplecza nie byłoby ogrodu. Życzę nam długiej ciepłej jesieni :) .

Szkoda było grabić ten złoty dywan

DSCF1919.JPG


Bonica

DSCF1924.JPG


DSCF1920.JPG


z Polish Spirit

DSCF1958.JPG


Rose de Resht

DSCF1947.JPG


Polar Bear najdłużej trzyma formę

DSCF1926.JPG


żurawka Southern Comfort

DSCF1928.JPG



DSCF1927.JPG


DSCF1937.JPG


DSCF1935.JPG


DSCF1949.JPG


DSCF1952.JPG


Trzcinnik

DSCF1939.JPG


Aster płożący

DSCF1963.JPG


DSCF1941.JPG


siewka dębu

DSCF1954.JPG
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 27 Paź 2014 14:59 przez katja.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Kasi 27 Paź 2014 14:51 #308690

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ależ fajna muchorkowa rabatka :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogród Kasi 27 Paź 2014 14:55 #308691

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, złoty dywan połyskujący w październikowym słońcu ujął mnie niezmiernie!
Widzę, że róże też się nie poddają niskim temperaturom... ach, ta żelazna Bonica! Super po prostu.

Kolejne dni mają być bardzo ładne, a potem... nie wiadomo!

Ogród Kasi 27 Paź 2014 15:11 #308692

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Wiesiu, wyrosły nie pytając o zgodę :happy: . Dodałam jeszcze fotkę siewki dębu, powinien być czerwony :) .
Aga, fotka tego w pełni nie oddaje, ale liście rzeczywiście błyszczały :). O ile mnie pamięć nie myli, to ostatnie dwie jesienie były długie i ciepłe. Oby słońca, jak najdłużej.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 27 Paź 2014 15:12 #308693

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Liczę na to, że tegoroczna jesień także będzie ciepła i długa, aż do gwiazdki! :)

Ogród Kasi 27 Paź 2014 15:37 #308695

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kasiu ,a mnie dębowe liście całkiem zasypały .Teraz te dywany pięknie wyglądają ,ale potem to już tylko kłopot .Twoje ,to się chociaż na kompost nadają .Moje dziś też pięknie wyglądały ,bo świeciło słońce ,a wtedy cały ogród wygląda nieziemsko . :hearts:

Ogród Kasi 28 Paź 2014 08:15 #308854

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
katja wrote:
Wiesiu Dodałam jeszcze fotkę siewki dębu, powinien być czerwony :) .

Prezentuje się ładnie :) . Ja posadziłam u siebie kilka siewek i widzę, że każdy przebarwia się inaczej ;) , kolejne chyba będę kopać już przebarwione, by wybrać najładniejsze :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogród Kasi 28 Paź 2014 11:02 #308875

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ależ ten aster płożący zarąbisty jest :jeez: No, ale i potrzebuje odpowiedniego miejsca do wyeksponowania :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Ogród Kasi 28 Paź 2014 19:21 #308937

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiu, Twój ogród zachwyca o każdej porze roku swoją naturalnością, sielskością, klimatem...chyba nie umiałabym zdecydować, która odsłona najbardziej mi się podoba... każda jest cudowna :woohoo:

Ogród Kasi 29 Paź 2014 22:02 #309282

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Aga, zima odwołana aż do gwiazdki :) .
Ewa, chyba rzeczywiście wolę liście brzozowe, ale w rugosie znalazłam siewki dębu z czerwonymi liśćmi :)
Wiesiu, czerwone siewki znalazłam dwie, póki co zostawiłam je w spokoju :) .
Siberio, co to dla Ciebie murek zrobić :) , kamieni Ci zostało, widziałam.
Moniko, witaj :). Dziękuję za miły wpis :kiss3: Dla Ciebie na powitanie wrześniowe fotki z nie całkiem gotowej rabaty ze sporobolusami i śmiałkami.


DSCF1621.JPG


DSCF1630.JPG


:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Ogród Kasi 01 Lis 2014 20:23 #309835

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Przyszłam z rewizytą.
Obejrzałam wszystko od początku.
Ogród bardzo się zmienił od kiedy zaczęłaś go pokazywać. Bardzo podoba mi się rabata z ostróżkami.
No i zakochałam się w Twoim Kocie rudzielcu.
Fajnie, że zaopiekowałas się czarnulką i jej synkiem.
Co stało się z braćmi? No co zrobisz z nimi przez zimę?

Ogród Kasi 01 Lis 2014 21:57 #309847

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Gosiu, miło, że poświęciłaś czas na mój watek :kiss3: . Ten rudzielec to kremowy brytyjczyk B) , urodę ma pluszowo - misiową i może się podobać ;) . Ale nie lubi być brany na ręce i nie jest nakolankowy, podobno większość brytyjczyków tak ma.
Jak zauważyłaś ten sezon minął mi na działce pod znakiem kotów. Czarna Dzidzia to mądra, przymilna kotka, gdy pojawiła się zeszłej jesieni na działce myśleliśmy, że ma właściciela była tak "oswojona". Zimę przeżyła gdzieś/u kogoś, nie wiemy. Tej wiosny znów się pojawiła i było raczej pewne, że to kotka bezdomna. Spóźniliśmy się ze sterylką i w maju urodziła trzy kocurki. Okazała się troskliwą, karmiącą mamą, ale "wędrowała" z tymi malcami. W sumie nie wiemy co się stało z dwoma kocurkami. Wieczorem wszystkie były w gnieździe za składzikiem, rano zniknęły. Później kotka pojawiła się, ale tylko z jednym synkiem. Odczekaliśmy aż go wykarmi , wysterylizowaliśmy ją i obydwoje mieszkali na działce. Dla kocurka znaleźliśmy dom w Warszawie. Korciło nas, a może trudno było się rozstać, wziąć go do nas. Niestety Dyzio nie akceptował towarzystwa, stresował się bardzo i kocurek trafił do tego domku... gdzie miał trafić. Mam kontakt z tymi ludźmi, kocurek rośnie i wszyscy zadowoleni.
Niestety Kotka zostanie we wsi, dla niej nie znaleźliśmy prawdziwego domu :( . Szkoda, bo to naprawdę przemiła, proludzka kotka...

DSCF1765.JPG


:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 02 Lis 2014 01:56 #309867

  • peonia
  • peonia's Avatar
No moja droga, jesień u Ciebie zawsze urokliwa, szkoda trochę kotki. :(

Ogród Kasi 02 Lis 2014 08:20 #309870

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiu - już cudnie wygląda ta rabata ze sporobolusami i śmiałkami - dziękuję :hug: . Będzie szczególnie urokliwa jesienią gdy sporobolusy nabiorą swoich cudnych kolorów. Widziałaś sporobolusy w ogrodzie Pieta Oudolfa ? Jak długo one rosną pod tymi brzozami ? Chodzi mi o to jak sobie radzą w tym towarzystwie.
Kotka prześliczna ....jak dała sobie radę rok temu to pewnie i teraz jakoś sobie poradzi ale szkoda, że nie udało się znaleźć dla niej domu :(

Ogród Kasi 02 Lis 2014 21:14 #310035

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Beatko, dziękuję za wizytę i miłe słowo :kiss3:
Moniko, rabata jest świeża, wrześniowa i fotka też z tego okresu. Sama jestem ciekawa, jak to wypali, bo miejsce trudne. Wyrównując poziom , mogłam ją trochę podnieść, stąd te kamienie z przodu. Ze starych nasadzeń zostawiłam ślaz piżmowy, który tam wyjątkowo dobrze sobie radzi i szkoda było się go pozbywać. Śmiałki, jak sadziłam we wrześniu, miały już przyschnięte kwiatostany, dlatego je ścięłam, one będą robiły efekt wczesnym latem.
U Pieta Oudolfa... jasne, że widziałam. W jego ogrodzie mnie zachwyciły :supr3:.

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 03 Lis 2014 20:42 #310286

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Masz jakieś fotki swoich kalifornijskich pupilek-ślicznotek? Bo mi nie starcza wyobraźni na te siatki, listewki i takerowanie :funnyface:

A tak w ogóle to chwalilaś się hodowlą?
Nie mogłam przecież tego przeoczyć :club2:
Ostatnio zmieniany: 03 Lis 2014 20:42 przez sd-a.

Ogród Kasi 03 Lis 2014 22:26 #310352

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Siberio, myślę, że coś wspominałam o swoim nowym hobby :happy3: . W wątku Gosi pytałam o różne szczegóły. Nie mam fotki, ale ta moja mini-hodowla w kaście, to sprawa sezonowa, więc do wiosny jeszcze dużo czasu na przekazywanie wiedzy. Obecnie moje kalifornijki dobrze się bawią, pracując jednocześnie :woohoo: , w 20 litrowym wiadrze w piwnicy. Jak zajdzie potrzeba przeniosę je do czegoś wiekszego. Część została przeniesiona do kompostownika, ale to nie jest bardzo duża pryzma i trochę się o nie obawiam. Ta siatka, listewki, to późniejsza sprawa, jak chcemy, żeby opuściły gotowy wermikompost, ale można to też inaczej przeprowadzić.
A w ogóle to polecam, trochę wysiłku i nasz własny biohumus kap, kap, kap :drink1: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 03 Lis 2014 22:58 #310367

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Kap,kap mówisz ? 3 lata zabieram się do tego..... :happy3: , trzeba by wreszcie zorganizować się, już miałam zebrany worek tekturkowych odpadów i ....dalej nic. Oj jestem beznadziejna.... :oops: .A u Ciebie same hodowle.....kalifornijki i koty...kotka sliczna , futro błyszczy.
Ogród poza dyskusją....wyjątkowy.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.737 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum