TEMAT: Ogród Kasi

Ogród Kasi 28 Lis 2014 18:44 #317118

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Witaj Gabrielu, miło, że mnie odwiedziłeś :) .
Łąka... dzisiaj marzą mi się wkoło łąki łany gaury i ostnicy :), u Ciebie takie widziałam ;) , cudne :bravo: . Zobaczymy, nie jest to łatwe miejsce, muszę trochę życia wprowadzić do gleby ;) znaczy do piachu :devil1: .
Róże wbrew pozorom nie są bardzo wymagające, pod warunkiem zapewnienia im dobrego startu, nie pryskam, niszczę tylko wiosną mszyce, gnojówka z pokrzyw do połowy lipca i kopiec na zimę. Ostatnio problemem u mnie są suche lata :jeez: i konieczność podlewania.

Ewa, Twoja dziewanna może i u mnie już się wysieje :). Nie rozumiem, dlaczego kosmosy mnie tak traktują :ouch: , rosną, jak wsadzę wiosną siewki, u sąsiada za płotem całe łany, a u mnie przywrotnik się lepiej wysiewa :happy: .

Trzymajcie się ciepło, mroźno ma być podobno do czwartku :bye: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Kasi 28 Lis 2014 21:27 #317243

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Ostnica i gaura akurat dobrze rosną na piachu i nie wymagają podlewania :) Niestety nie są długowieczne i trzeba je odmładzać, ale dość obficie się wysiewają.
Róże u mnie rosną tylko okrywowe, reszta łapie plamistość i zanim się obejrzę są bez liści...

Ogród Kasi 14 Gru 2014 10:56 #320801

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Mroziło całkiem porządnie, dziś też mrozi. Dobrze, że wiać przestało :)
Przeglądałam zdjęcia z minionego sezonu i zaczęłam się zastanawiać, czemu uważam go za nieudany. Pamiętam tylko wieczne przygnębienie i własne marudzenie. Może remont mnie tak dobił? Przecież był potrzebny i teraz się okazuje, że także pożyteczny :)

Ogród Kasi 14 Gru 2014 18:35 #320900

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Ewa, w przyszłym roku już nie będziesz mysleć o remontach tylko o pięknym ogrodzie....u nas na plusie i to wysoko .

Ogród Kasi 14 Gru 2014 20:38 #320934

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Gabrielu, w przyszłym roku planuję szał ostnicowo-gaurowy ;) . Z gaurą to będzie drugie podejście :jeez: . W czym moje piachy są gorsze :think: :ouch:.
Jak widać na Twoim przykładzie, piękne mogą być też ogrody bez dużych różanych krzaków.

Ewa, taki marudny Ci się trafił ten miniony sezon :hug: . U nas pada, wczoraj było plus 8. Nie pojechaliśmy do chałupy, bo M. oskrzela rozłożyły :unsure: .

Ewa, zimy nie widać, przynajmniej w prognozach.
:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 15 Gru 2014 17:59 #321065

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Wcale nie chcę tej zimy zobaczyć z bliska :) Na razie siedzę przy kaloryferze, mam kota na kolanach i nadzieję, że przed świętami zdążę uporać się z różnymi porządkami. W ogrodzie też :oops:

Ogród Kasi 17 Gru 2014 12:58 #321357

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jestem bardzo ciekwa co poadzisz na tej łące. Jeśli chcesz to wiosną mogę wysłać Ci perę sadzonek ostnicy.
Tylko błagam przypomnij się.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 17 Gru 2014 23:05 #321463

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ewa, ogród sobie odpuść, od czego jest wiosna :happy-old:

Gosiu, łąka co wiosnę się odradza i ma różne oblicza


IMG_7899.jpg



IMG_8212.jpg


Dzięki radom forumków, wykrystalizował mi się pewien plan :idea2:. Myślę posadzić zwiewne trawy m.in. ostnice i zwiewne byliny np. gaurę z boku, na skraju łąki, żeby nie przeszkadzały w corocznym koszeniu i urozmaicały teren po skoszeniu łąki. Też jestem ciekawa, co z tego wyjdzie :think: .
Przypomnę się, dziękuję :kiss3: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 18 Gru 2014 08:02 #321489

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękna łączka :dance: Plany ogrodowe bardzo fajne .Ciekawe jak Ci to wszystko wyjdzie .Pozdrawiam :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 18 Gru 2014 09:14 #321496

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Oj ja tez maze o łące :)

Ogród Kasi 18 Gru 2014 12:48 #321520

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ewa, w czerwcu i nieraz do połowy lipca ta łąka wygląda najładniej. Też jestem ciekawa :) . Miłego dnia :bye:

Witaj Kondzio :). Są różne łąki... Tę, lat temu... nie pamiętam ile, zasiałam z nasion p.Łuczaja. Była to tzw. polska łąka kwietna. Koszę raz w roku, a jak wygląda np. w listopadzie możesz zobaczyć na 45 stronie... w ogóle nie wygląda, wygląda jakby jej nie było :happy: . Nie żebym nie była zadowolona, jestem, bardzo. Praktycznie jest bezobsługowa, wyjątek to koszenie, i ma swoje 5 minut w sezonie. Teraz wymyśliłam, żeby urozmaicić ją trawami i zrobić łąkę a la Piet Oudolf ;) .
Poczytaj na stronie Łuczaja też o innych łąkach.
Pozdrawiam :bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): Kondzio

Ogród Kasi 18 Gru 2014 14:31 #321530

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Bardzo dziękuje ja słyszałem że jego łąki są beznadziejne, ale może ten ktoś się mylił. Chciałem stworzyć takie miejsce w sadzie gdzie mam kury i stoi kurnik. Jest tam ładna trawa ale nie pasuje mi do klimatu który chcę stworzyć i do mojego motta. Mam tylko problem że to jest dosyć spory kawałek nie chce mi się przekopywać tej części ogrodu czy jest sposób by inaczej stworzyć taką łąkę :)

Ogród Kasi 18 Gru 2014 14:55 #321537

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Chyba nie ma, niestety. Trochę trawy kurkom zostaw, a poza tym po skoszeniu łąka nie będzie je kłuła w łapki :think:
Łąkę zakładałam 8-9 lat temu. Wychodzi co roku. Teraz jest dużo większy wybór nasion. Kierując Cię, na jego stronę, chodziło mi o info o łąkach. Co do jego nasion, to nie wiem, nie mam porównania, pamiętam tylko, ze drogie były, jakby to było nie wiem co :evil: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): Kondzio

Ogród Kasi 19 Gru 2014 06:22 #321663

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Łąki (prawdziwe :)) mam tuż za ogrodzeniem, więc nie tęsknię za własną. Choć firletek u siebie nie widziałam, a lubię...

Ogród Kasi 22 Gru 2014 22:29 #322261

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Kasiu, ale pamiętaj, że ostnicy się nie ścina.
Ja swoją co roku cięłam i marniała. No, ale fakt, że wysiewa się rewelacyjnie, więc na pewno miałabyć co roku nową, ale mniejszą

Wesołych świąt
Ostatnio zmieniany: 22 Gru 2014 22:30 przez Margo2.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 23 Gru 2014 09:46 #322309

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kasiu zdrowych ,wesołych Świąt :hug:

3102.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 23 Gru 2014 10:25 #322318

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Kasiu, serdecznie Świątecznie pozdrawiam :kiss3:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 23 Gru 2014 20:04 #322399

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64600
Kasieńko moja :)

Z całego serca i ze wszystkich sił ściskam i przesyłam dobre, świąteczne myśli - dla Ciebie, Twoich najbliższych i całego ogrodu ...

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): katja


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.648 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum