TEMAT: Przy ścieżce

Przy ścieżce 05 Kwi 2015 16:35 #355512

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Oczywiście, że poleciałam do zewnętrznego ogródka :happy3: , zwykle na te regały przy wejściu nie zwracam uwagi, teraz też przeleciałam wzrokiem pobieżnie i nic nie zauważyłam, ślepa komenda :happy3:
Bardzo dziękuję za propozycję :hug: , może bym coś na wymianę zaproponowała :think: , chociaż co ja tam mogę Ci zaproponować :oops: ...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Przy ścieżce 05 Kwi 2015 16:46 #355513

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
JA już nawet nie wspomnę, ze do LM mam okrutnie daleko. Będę sobie spokojnie czekac na siewki waszych piekności. I wtedy będę sępić :rotfl1:
Czosnki i u mnie zniknęły w jednym miejscu :think:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 05 Kwi 2015 19:24 #355534

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Tajemnicza sprawa z tym zniknięciem czosnków... Może one jeszcze wyjdą, no bo co mogłoby je zeżreć? Starzenie raczej nie.. Może wilgoć w podłożu? Trzeba przyznać, że zima była dość deszczowa...
Vituś, naprawdę obiecujesz nie wykopywać cebul? ;) Przecież Ty musisz, słyszałam :lol:
Jakbyś miała jednak silną pokusę, to faktycznie o tej lilii sobie pomyśl, no i może jeszcze o tej szachownicy, co to ją szpadlem ten tego ;) :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 05 Kwi 2015 21:57 #355578

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
A ja tak rzadko do LM zaglądam. Jakoś u nas do tej pory nie było nic ciekawego.
Też jestem ciekawa co z tymi czosnkami
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 07 Kwi 2015 00:51 #355804

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Nie starzeją się , starsze cebule co najwyżej się dzielą, same :lol:
Ale jeśli jest mokro, mogły wygnić, to jest najbardziej prawdopodobna przyczyna zaginięcia :evil:
I tego bym się obawiała, bo gryzonie unikają czosnków... :think:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 07 Kwi 2015 01:04 #355806

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Marta, Trochę niezręcznie się czuję, powinnam chyba była napisać: chętnie podzielę się z Tobą zakupami. Nie miałam na myśli wymiany. Poczekajmy więc aż wszystkie osoby, dla których kupowałam, odbiorą swoje doniczki.

Dorotko, :rotfl1: sępić zawsze wolno i nawet trzeba, tylko weź pod uwagę, że pierwsze siewki z tych piękności zakwitną za cztery lata! A wtedy to już będą powszechnie dostępne i tanie :) Zanikanie czosnków niepokoi mnie, zbadam jutro temat.

Artam, no, tajemnicza sprawa. Nie wyjdą, bo wszystkim innym już szumią liście, zbyt wilgotno pod brzozą nie miały, o starzeniu się nawet nie myślę. Normalnie, jutro zrobię wykopki! Nie dlatego, że muszę, dlatego, że powinnam.
Po co mi przypomniałaś o szachownicy? Silna pokusa podpowiada mi: złośnica :flower:

Margo, Gdyby nie info o ciekawych ciemiernikach, na innym forum, też by mnie nic do LM nie zawiodło.
Byłam zresztą i tak bardzo asertywna, bo cały regał Aeonium stał, jak malowany!
Co z czosnkami, będę wiedziała jutro :)
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 07 Kwi 2015 07:21 #355810

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
No sama powiedz co mi prócz sępienia zostało. W naszych 'ogrodniczych' o takich ciemiernikach nawet nie ma mowy, do LM daleko, no chyba, ze się jakaś dobra dusza nade mną zlituje i przy następnej okazji mi zakupu dokona ;)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 08 Kwi 2015 21:35 #356342

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
I co z czosnkami?
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 08 Kwi 2015 22:22 #356363

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ja też nie myślę o starzeniu się! :rotfl1:
No właśnie, co z czosnkami?
Cebule to jest w ogóle zagadkowa sprawa... Ja wczoraj odkryłam cesarskie korony, tak zwane, które kiedyś posadziłam obok! cyprysików, dziś są totalnie pod cyprysikami, nie mają zamiaru kwitnąć oczywiście w tych fatalnych warunkach ;) , ale zastanowiło mnie, że jakoś nie odkryłam do tej pory ich braku... W sensie braku kwitnienia... Ale cebulowe to u mnie na dalszym planie... :)
A co tam wiosną kwitnie? :)
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 09 Kwi 2015 13:24 #356454

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
dodad wrote:
No sama powiedz co mi prócz sępienia zostało. W naszych 'ogrodniczych' o takich ciemiernikach nawet nie ma mowy, do LM daleko, no chyba, ze się jakaś dobra dusza nade mną zlituje i przy następnej okazji mi zakupu dokona ;)

Trudno jest mi nawet sobie wyobrazić, że w naszych ogrodniczych i w okolicy byłby mały wybór roślin.
Z drugiej strony patrząc, to sporo bym zaoszczędziła, no i nie miałabym problemu z nadmiarem. Bo mam ten problem, a kupować nie przestaję!

Dziewczyny, nie wiem z jakiej przyczyny zanikły mi czosnki. Marzenko,prawdopodobnie jest tak jak napisałaś, chociaż w pierwszym momencie nie dałam temu wiary. Przez siedem lat pięknie rosły, dzieliły się i kwitły, różne były w tym czasie zimy. Nie znalazłam, przekopując miejsce najmniejszego śladu po cebulach. Ale z trudem mogłam wbić szpadel! Korzenie brzozy :eek3: Pewnie w poszukiwaniu przestrzeni obniżyły się, a te je zadusiły. Znalazłam dwie siewki: ich cebulki były na głębokości szpadla. Powinnam się cieszyć, że sadząc w tak ekstremalnych warunkach cebulowe, tyle lat dawały sobie radę.
Tak że Małgosiu z żalem rozstaję się z czosnkami w tym miejscu, coś muszę znaleźć w zamian lub coś wykombinować.

Marta,Cebulowe są chyba u Ciebie na dużo dalszym, niż dalekim planie, skoro nie odkryłaś braku ich kwitnienia :rotfl1: Powinnyśmy zamienić się miejscami ogrodów, Twoje byliny lepiej rosłyby na glinie, a moje cebulowe na piaszczystej ziemi. Przeleciałam w myślach po swoich wszystkich niepowodzeniach z cebulami i...no, nie powiem tego!

Jak to dobrze móc napisać o problemie i znaleźć pomoc i zainteresowanie. Dziękuję dziewczyny :)

Marta pyta, co kwitnie?

Ano przylaszczki :rotfl1:



Ciemierniki też długo kazały na siebie czekać, jedna z kęp



Znaleziona jako siewka, w doniczce z inną rośliną, cebulica. Nie wiem jaka? S. bifolia? Śliczna.



Szachownice Raddeana i trójlist



Coś tam jeszcze kwitnie, ale jestem na razie bardzo zajęta cięciem i przesadzaniem.
Dalej wylatują nielubiane jałowce, część iglaków znacząco ograniczona, po bokach, od dołu i góry.
Róże zmieniają miejscówki (ostatni dzwonek chyba).
Przejaśniało w ogródku:



W sobotę dosadzam wstęgę imperaty i Żeleźniaka russela w suche miejsca pod przyciętymi iglakami. Mam nadzieję, że da tam radę :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, chester633, xMonia, Anowi

Przy ścieżce 09 Kwi 2015 20:57 #356536

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Bardzo ładny się ten zakątek zrobił! A imperata jeszcze wniesie kolor i lekkość, będzie pięknie! W sam raz, trawka nie za wysoka, to tych dobrych iglaków ;) nie przysłoni... Prawda, że życie bez jałowców jaśnieje? :rotfl1:
Ja jednak brzozy bym nie winiła, bardziej tę mokrą zimę, no ale się już nie dowiemy...
A co będzie w miejscu po imperacie?
Piękne kwitnienia! Ja tu widzę same bylinowe i cebulowe sukcesy! :)
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 09 Kwi 2015 22:07 #356575

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Prawda, życie bez jałowców jakby jaśniejsze :rotfl1: Co do miejsca po imperacie mam trzy koncepcje: pozostała połowa imperaty (jest jej w tej chwili bardzo dużo i starczy na dwa miejsca), Hakonechloa albo bodziszki.
Mokra ziemia? I zimna :flower1:
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 09 Kwi 2015 22:12 #356579

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Dzięki :kiss: Przy okazji Marta może odebrać a potem to już jakoś pójdzie :lol:
Ciemierniki śliczne, u mnie takich nie ma nigdzie :mad2: w Łodzi z 2 pędami pełny był za 150zł :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 09 Kwi 2015 23:57 #356650

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Igor wrote:
w Łodzi z 2 pędami pełny był za 150zł :rotfl1:

No, to tanio ,w porównaniu do żółtego przebiśniega ,o którym pisałeś :P

Ja też nie spotykam takich ciemierników , albo źle szukam ,albo (jak pisała Marta) spaceruję zamiast latać po sklepach
ogrodniczych...
Muszę się uaktywnić zakupowo.
Ta szachownica bardzo ładna - gdzie można kupić takie cebule?
Moja perska zakwitnie ,ale to nie będzie takie kwitnienie jak dwa lata temu ,cóż...
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 10 Kwi 2015 00:32 #356666

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
A mnie się to golenie iglaków od dołu i góry podobało 5 lat temu, a teraz chetnie bym od dołu podoklejała :rotfl1: Zaczynam się nad sobą bardzo poważnie zastanawiać :crazy: Może to przez tą starszą panią za płotem, coraz starszą i coraz bardziej wścibską :lev: A takich fajnych miałam sąsiadów na sprzedawanej.. No weź i mi dogodź, no nie da się :silly:
Co do ciemierników pełnych patrzyłam w bylinowym raju mieli dwa z serii double ellen, po 25.- chyba, popatrzcie :lol:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Ostatnio zmieniany: 10 Kwi 2015 00:32 przez marzenaF.
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 10 Kwi 2015 13:35 #356747

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Vitusiu, u Ciebie była mokra zima? U nas - wręcz przeciwnie, po bardzo suchej jesieni, zimą śnieg padał może raz, a deszcz wcale :(
Teraz parę dni temu troszkę popadało, ale ziemia sucha jak pieprz. W ogóle wegetacja opóźniona w stosunku do zeszłego roku o dobre dwa tygodnie...
Nowy, 'przejaśniony' zakątek bardzo elegancki :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 11 Kwi 2015 19:50 #357020

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Vitu, a może te czosnki zeszły tak nisko, że jeszcze się będą trochę gramoliły do góry, a potem tadammm... :garden1:
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 11 Kwi 2015 23:28 #357162

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Igor, dopilnuję aby Marta odebrała doniczkę :)Swoją drogą to ciekawe dlaczego ciemierniki ciągle trzymają cenę?
Sporo spośród ofert, to siewki przecież. Kiedyś wykopałam sprzed ogródka znajomych w Toskanii H. viridis, a teraz zajrzałam do oferty szkółki z tamtych okolic: 18 euro! Nie wyrzucać siewek na kompost!

Magda, takie cebule szachownic można kupić u naszej Kasi :) Dopiero co współczułam Anowi, a teraz mam u siebie, jedna z szachownic ścięta na amen. Zwalam na kota sąsiadów i gonię dziada! A już zaczynaliśmy się rozumieć.
Na temat perskich nic nie powiem, chyba żadna nie zakwitnie.

Marzenka, pięć lat temu? U mnie to historia piętnastoletnia! :rotfl1:
Z ulgą podcięłam wreszcie iglaki blisko domu, bez obaw, że odsłonię się przechodniom.
Spojrzałam dzisiaj świeżym okiem na fragment ogrodu od drogi. Kiedyś rósł tu szpaler mirabelek, i co ja z nimi przeszłam, to nie opiszę. Karczowane z użyciem ciężkiego sprzętu. Teraz mam szpaler z tuji.



W związku z tym mogę już golić wewnątrz ogrodu, co tylko zechcę.
Mam przy okazji pejzaż pożyczony :rotfl1: Duży iglak po lewej, sąsiada, cała reszta ładnie mi się komponuje.



Dala, ja nie wiem jaka u mnie była zima. Na pewno bez śniegu, więc sucha?
U mnie zawsze jest wilgotno i zimno na przedwiośniu. Wszędzie kwitną przylaszczki, u mnie dwa tygodnie później, , ciemierniki, tulipany, sasanki, wszystko później. Już się do tego przyzwyczaiłam. Ale poczucie niesprawiedliwości pozostało :rotfl1:

Witaj Magiczna, ta teoria ze schodzeniem w głąb czosnków może nie była najszczęśliwsza, tak to sobie wytłumaczyłam. Próbowałaś wykopać czosnek niedźwiedzi? Jeden sztych szpadla, to mało! Śmiejesz się, ale dla mnie to mały dramat.

Ile było o Was dzisiaj na plusie? U mnie dużo, cudowny dzień, ból, pot i szczęście :)
Szczęście, bo po raz pierwszy w historii ogrodu zakwitnie C. montana, tadaaam! Pierwszy raz od...dziewięciu lat po posadzeniu.

Ostatnio zmieniany: 11 Kwi 2015 23:30 przez vita.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): marzenaF, Margo2, chester633, VERA, Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.670 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum