TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 17 Wrz 2014 20:55 #299547

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Kasia jestes :woohoo:
Kochana ,,,jestem zachwycona Twoją relacją...zdjęciami , Francją widzianą , Twoimi oczami :jeez:
Hej...Ty powinnaś dziewczyno wydawać przewodniki.....Piszesz tak,że mam dziką ochotę jam jechać ,...to zobaczyć ,smakować , dotykać i szukać tych miejsc....jesteś świetna w tym...czy wiesz o tym :hearts:
Tą kiełbachę i lody ....to prawie czuję...bo ja mam niezła wyobraźnię :happy4:
...ja nabyłam dzisiaj jednego łącznika z twoja relacją...kwitnąca barbulę z casto ...a i wczoraj 2 przecenione sadzonki winogron :wink4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 17 Wrz 2014 21:33 #299557

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Bardzo dziękuję za fantastyczną godzinkę, którą spędziłam w Prowansji :woohoo: . Piękne widoki przedstawione na cudnych fotkach, do tego garść interesujących angdotek :lol:
Zgadzam się z przedmówczynią, firmy turystyczne powinny wysyłać Cię na sponsorowane wyjazdy, z których przygotowywałbyś relacje zachęcające turystów do wyjazdu w określone miejsca :happy3: . Sukces gwarantowany :silly:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Wrz 2014 22:30 #299577

  • PEPSI
  • PEPSI's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 103
  • Otrzymane dziękuję: 14
Oj Kasiu, uderzyłaś tymi fotkami w moje czułe miejsce....wino, klimaty, i te...warzywniaczki. :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Wrz 2014 22:46 #299583

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Aż mi się wzdychało przy oglądaniu tych wspaniałości.... słonko widzę dopisało, tylko upałów chyba nie było, bo rękawki masz dłuższe nieco B) Ale , ale... przecież widoki z plaż też pokazałaś. Ja chcę na taką ciepłą plażę !!

No i ten warzywnik... ja kocham warzywniki :hearts: Tylko z pomidorami jakoś kiepsko u nich ... tylko 25 odmian ... ja mam 40 :silly:
Cieszę się, że wspaniale wypoczęłaś, no i następne atrakcje wkrótce. Powinnam zazdrościć, to wręcz wskazane :wink4:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Wrz 2014 22:52 #299585

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Martuś, :kiss3:
Dorotko, cieszę się, że relacja Ci się podobała :dance: Nie da się opowiedzieć wszystkiego, ale chociaż szczyptę..resztę dopowie Ci bujna wyobraźnia :lol: A lody lawendowe były naprawdę mniamuśne :yummi:
Barbula jest bardzo wdzięczna, mam ją u siebie 3 rok i kwitnie bez zarzutu co roku, mimo, że jest u mnie zbyt mocno wciśnięta pod żywopłot. Jak dasz jej miejsce i słońce to zachwyci i Ciebie i całe stada bzyków ;)
Markitko, o tak, takie sponsorowane wyjazdy bardzo proszę, choćby od jutra :idea1: Rzucam pracę i jadę :happy4:
A tymczasem dziękuję za wspólne zwiedzanie Markitko :bye:
Pepsi, czyli klimaty lubimy podobne :drink1:
Aguśka, pogodę mieliśmy wspaniałą. Codziennie było po 25 stopni albo więcej, ale popołudnia chłodniejsze..tam też czuć jesień w powietrzu :lev:
Ogród warzywny w Val Joanis zrobił na mnie piorunujące wrażenie, nie tyle ilością warzyw i odmianami co kompozycjami, układem, formą. Elegancko i przytulnie jednocześnie :) Ale.... pomiodorów mają mniej niż u Lucynki :funnyface:

Spadam lulu, bo jutro do roboty, ale jeszcze tylko mała relacja z Rosarium Europa w Sangerhausen.
Byliśmy tam wczesnym popołudniem, w drodze z Francji. Wyobraźcie sobie, że w ogrodach nie było praktycznie nikogo - 80 tysięcy róż i ja :woohoo:









W porównaniu z ubiegłoroczną wizytą, na początku lipca (tutaj są zdjęcia) - było znacznie spokojniej, klimatyczniej. Mieliśmy wrażenie jakby ktoś pozwolił nam zwiedzać prywatny ogród, w dodatku tak długo jak zechcemy :lev:
Mogłam więc wąchać i spacerować do woli :dance:



....i fotografować motylki :lol:



Nawet kózki były zdziwione, że jakieś człeki się pojawiły :woohoo:



W skrócie: bilety przecenione, totalne puchy, a róże kwitły w najlepsze B)
























Więcej zdjęć TUTAJ :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 17 Wrz 2014 23:04 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, pamelka, Basia, piku, Bozi, anabuko1, Ewogrod, Adrian, VERA, eda_s, moni

Ogródek Robaczka 17 Wrz 2014 23:01 #299589

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kasiek tak mnie zazdrość zżera że nic nie powiem :tongue1:
W wolnej chwili pooglądam inne zdjęcia i obym nie padła z tej zazdrości :drool:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Wrz 2014 23:10 #299590

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
hmmmmm.... ale róż to ja tyle nie mam :woohoo: :ouch: :happy4: Zakasowali mnie B)

Różane królestwo - coś dla Ciebie :hearts:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Wrz 2014 08:03 #299604

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
To miałaś cudną wyprawę, cudne miejsca, kwiatów,roślin moc.
80 tysięcy róż iI Ty sama.Jest czym się delektować,prawda?? :flower1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Wrz 2014 09:03 #299620

  • kosolka
  • kosolka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 10
  • Otrzymane dziękuję: 3
Ożesz!!!!! :fly: :supr3: Wakacje - marzenie! Moje również.. Bosko! Zdjęcia piękne! Ale to w sumie nie powinno dziwić ;) Kasiu, miło Cię widziec!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Wrz 2014 12:09 #299653

  • jol_ka
  • jol_ka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 6
Kasiu dziękuję za relację z Waszej podróży okraszoną przepięknymi zdjęciami! Przez chwilę mogłam się poczuć, jakbym sama tam była :hug: Dziewczyny mają rację, powinnaś pisać przewodniki! :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Wrz 2014 20:23 #299746

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Kasiu, śliczna z Ciebie dziewczyna! Dziękuję za pachnącą lawendą relację z Prowansji. Na chwilę odżyły moje wspomnienia z wycieczki sprzed trzech lat. Znów poczułam ten szczególny zapach ziemi i powietrza, zobaczyłam widoki tak bliskie memu sercu.
Pewnie już tęsknisz za Prowansją ;)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Wrz 2014 21:26 #299766

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ale mamy emocje meczowe! :woohoo:
Polskaaaaaaa!!!!

W przerwie kilka zaległych odpowiedzi:
Anna96 wrote:
Coraz bardziej przekonuje się do trawek...świetnie wyglądają. Rabata przy tarasie wygląda super...co to za rośliny prowadzone w formie stożków, na pierwszym planie są niskie trawki? :flower2:

Aniu, ta trawka to hakonechloe 'All Gold'. Posadziłam ją w lipcu więc to świeżynka, ale dosyć fajnie przyrasta. Posadziłam ją gęsto bo czytałam, że wolno rośnie a mi zależy na takich złotych grzywach, ale niewykluczone, że będę musiała przerzedzić. To północna strona, dosyć mocno zacieniona - takie stanowisko powinno być dobre dla tej trawki, bo w słońcu się przypala. Ale fachowcem od traw bynajmniej jednak nie jestem, więc poczytaj jeszcze na Forum :bye:
Monika-Sz wrote:
(...)Te cisy same wiedzą, jaki trzymać kształt, czy formujesz je w ten sposób..? Pewno formujesz, co dla mnie jest największym problemem :hammer:

Monia, to są cisy klasyczne, taxus baccata, idealne do formowania. Kupiłam je jesienią ubiegłego roku i od tamtego czasu formuję. W tym roku cięłam już 3 razy i kolejne na wiosnę. Ja też stawiam pierwsze kroki w formowaniu krzewów na regularne kształty (kule, stożki) i choć początki nie są powalające, to wcale nie takie trudne. Zaczynam od dołu i po trochę tnę w górę. Potem odkładam nożyce i oglądam :P I tak kilka razy :wink4:
kosolka wrote:
(...) Powiedz proszę, w jakich odstępach sadzić New Dawn? Pozdrawiam słonecznie!

Olu, ja posadziłam co pół metra przy łukach, po 2 z każdej strony, ale wyciągam je do góry, boczne gałązki też. Normalnie trzeba jej zostawić ponad metr, a nawet więcej - to zależy czy będzie na pionowej podporze czy siatce. Pozdrawiam!

Pokażę jeszcze jakie skorupy kupiłam na wyprzedaży ;)





...i taki dzban





....jeszcze 3 punkty do półfinału!!!!!! :woohoo:

JEEEEEEEEEEST!!!!!!!!!

:dance: :dance: :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 18 Wrz 2014 21:32 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, VERA, eda_s

Ogródek Robaczka 18 Wrz 2014 21:31 #299770

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no emocje są.......... :woohoo:
a te skorupy są po prostu boskie :hearts:
aż się prosi by coś posadzić.......w tym dzbanie to już widziałabym coś zwisającego :lev:

JUPI JUPI JUPI!!!!!!!!! :dance: :dance:
PÓŁFINAŁ!!! :dance:
Ostatnio zmieniany: 18 Wrz 2014 21:45 przez Shirall.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Wrz 2014 21:37 #299777

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- jaki z Ciebie śliczny robaczek :woohoo: :woohoo: Miło Cię widzieć :kiss3:

Dzięki za odpowiedz- muszę mocno nad cisami pomyśleć. Mąż mi coś przebąkiwał niedawno o krzewach w kształcie kul, które na moje nieszczęście zauważył u Aguniady.. :hammer: jednak mocno się waham, na razie z przewagą "na nie".. A z drugiej strony planuję kupić jednego Hicksii i formować- ale nie w kulkę, tylko wysoko np w jakiś odwrócony trapez.. będzie wesoło..

Pozdrawiam i gratuluję udanego urlopu- piękne miejsca mieliście okazję odwiedzić!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 18 Wrz 2014 21:43 #299782

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Kaaaasiaaaa jesteśmyyyy w półfinaleeee :ouch: jeju ale super :dance:
Kurde jakie fajne te donice kupiłaś ...a Ty mówisz skorupy....piękne :woohoo: prze nawet :woohoo:
Trawa w donicy wygląda cudnie :wink4:
A ta ostatnia róża z Rozarium Europa to co za jedna...ładniusia :yummi:
Ostatnio zmieniany: 18 Wrz 2014 21:45 przez Keetee.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 18 Wrz 2014 21:52 #299789

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Hip hip hurra :fly: półfinał! :dance:
Kasiek - Ty wiesz, że ja myślałam, że Ty dalej w Prowansji jesteś? A Ty od wczoraj w domu :supr3:
obglądnęłam relację z wakacji i się spakowałam ...ja nie wiem jak reszta familii ale ja się tam zabieram i już! Dżisas ! A miałam ochotę jeszcze do Portugalii :cry3:
Jak ochłoniesz to pokażesz ogród, tak ??? Bo my tu stęsknione widoków jesteśmy co poniektórzy :flower1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 18 Wrz 2014 22:01 #299796

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Majutek, mam nadzieję, że nie padłaś? Na "pocieszenie' powiem, że w Rosarium Europa 90% róż chorych na maxa. Albo plamistość i straszą gołymi du....jak to mówi Moni, albo w mące ufajdane po szyję :laugh1:
Aguśka, to już druga wizyta w tym ogrodzie, ale w lipcu były tłumy, a teraz totalne puchy i znacznie większa przyjemność ze spacerów B)
Aniu, było pięknie! Spokojnie i klimatycznie :lev:
Olu, wakacje były wyjątkowo udane, choć trochę za krótkie. 1700 km w jedną stronę to niełatwa przeprawa, nawet na dwa dni..ale warto było ;-) Prowansja bajeczna i koniecznie do powtórki...może w przyszłym roku, ale w maju :lev:
Jolu, dziękuję :oops: Bardzo mi miło, że lektura Ci się podobała. Staram się przekazać emocje tak, jak to możliwe, ale żaden ze mnie literat...dobrze, że
zdjęcia mówią same za siebie ;)
Iwonko, dzięki..ale to nie ja, to magia Prowansji ;-) Sama wiesz, jak to działa, serce samo rośnie :hearts:
Pamiętam Twój awatarek z lawendowych pól..niestety nie było mi dane jej obejrzeć w szczycie kwitnienia, ale trzeba coś zostawić na kolejny raz ;)
Marta, teraz trzeba jeszcze dograć mecz do końca... :whistle:

I kilka fotek z dzisiejszego ogrodu..

Charlotte w donicy daje czadu i kwitnie najładniej od czasu gdy ją posadziłam, na początku sierpnia:





Jeżóweczki niezawodnie kwitną



Pashmina już 3 tygodnie i kończy z klasą ;-)







kilka innych też kwitnie..















I do znudzenia..takie tam











Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Keetee, r-xxta, Bozi, Amarant, VERA, eda_s

Ogródek Robaczka 18 Wrz 2014 22:49 #299810

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Tak, tak, iscie urodziwy Robak powinien pisac przewodniki i do tego - byly by jak najbardziej aktualne :drool:
Prowansja jest cacy, my nie zjezdzalismy do Francji na dol ale pogoda byla nad m. polnocnym przepiekna, to szkoda bylo jej marnowac a Prowansje juz kiedys zwiedzalismy, tak ze tym razem sobie odpuscilismy .
Sliczne te skorupy przytargalas - szczegolnie te dwie pierwsze :hearts: Ja znowu zachorowalam na takie proste - ciemno szare kwadratowe ... w ilosci 3 sztuk do traw by mi sie przydaly ale te ceny :jeez:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 1.099 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum